Kako povećati THC?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.07.2013
4
1
0
Prije svega pozdrav svim stranica je predobra ;) Admin tko god da je svaka čast ..... Ajde sada da nastavim dalje zanimam me kako da povećam thc-a u biljci. Ako netko zna neka se javi ;) ljudi pišite nemojte se sramiti :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Factors Influencing THC Production

sto manje zalivanja i niza vlaznost vazduha tokom cvetanja povecava koncentraciju thc-a u biljci, a cuo sam i da kratkotrajna izlaganja UV-B (280-315 nm) takodje uticu na povecanje thc-a... ima prica i da stres moze to isto uciniti ali sa tim treba oprezno jer moz' imati kontraindikacije u formi hermafrodita.
 
17.07.2013
4
1
0
Super hvala ti a ... Sad da te pitam dali je istina da ako okolo stabljike stavim neonsku lampu dali je tocnost da se ljepse razvija i brze ???
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
nikad cuo za tako nesto, a ne znam ni kako bi stavio neonku okolo stabljike... a i ne kucka mi se vise za ovakva pitanja, bolje potrosi malo vremena i procitaj stogod na forumu, mnoge stvari ce ti biti jasnije, za postavljanje banalnih pitanja samo mozes dobiti opomenu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: duh82 and hanf&hanf
17.07.2013
4
1
0
I THX za link koristan je i to mnogo ;)



Power Seed je napisao(la):
Factors Influencing THC Production

sto manje zalivanja i niza vlaznost vazduha tokom cvetanja povecava koncentraciju thc-a u biljci, a cuo sam i da kratkotrajna izlaganja UV-B (280-315 nm) takodje uticu na povecanje thc-a... ima prica i da stres moze to isto uciniti ali sa tim treba oprezno jer moz' imati kontraindikacije u formi hermafrodita.
 

Kefalo

Aktivan Član
02.10.2011
104
26
28
30
In Colombia, farmers girdle the stalk of the main stem, which cuts off the flow of water and nutrients between the roots and the shoots. This technique may not raise the final THC level, but it does cause rapid maturation and yellow gold coloration in the floral cluster (Partridge 1973).

Side procitao sam ovaj tekst jos pre par dana, ovo je iz tog teksta sto si postavio i ovaj deo me iznenadio. Kako sam ja razumeo iz ovog teksta ovom metodom se postize brzo sazrevanje biljke (sigurno bi urod bio manji ali potrebno mi je tako nesto jer ove godine radim grow u kukuruzu i bolje mi je da bude manje ali zrelo nego da cekam da sazri pa da ostanem bez icega) e sad moje pitanje bi bilo da li ovo stvarno radi? Mozda je glupo sto upadam ovako u temu ali nigde nisam nasao na drugom mestu nista o tome sem u ovom tekstu pa kad si ga vec postavio reko da pitam... :vb_wave:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
licno nisam probao, ali verujem da prica stoji obzirom da je data i referenca... vredi probati, makar sa jednom biljkom pa videti razliku... ja sam tri puta ostajao bez biljaka u kuruzima, vec par godina vise ni ne sadim tako, izbegevam njive... ako probas i uocis razliku obavezno javi, slobodno u ovu temu, sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mojizbor and Kefalo
17.07.2013
4
1
0
Treba probati sve pa viditi koja je metoda najbolje ;) Al sve u svemu sretno javi šta se dogada :D




Kefalo je napisao(la):
In Colombia, farmers girdle the stalk of the main stem, which cuts off the flow of water and nutrients between the roots and the shoots. This technique may not raise the final THC level, but it does cause rapid maturation and yellow gold coloration in the floral cluster (Partridge 1973).

Side procitao sam ovaj tekst jos pre par dana, ovo je iz tog teksta sto si postavio i ovaj deo me iznenadio. Kako sam ja razumeo iz ovog teksta ovom metodom se postize brzo sazrevanje biljke (sigurno bi urod bio manji ali potrebno mi je tako nesto jer ove godine radim grow u kukuruzu i bolje mi je da bude manje ali zrelo nego da cekam da sazri pa da ostanem bez icega) e sad moje pitanje bi bilo da li ovo stvarno radi? Mozda je glupo sto upadam ovako u temu ali nigde nisam nasao na drugom mestu nista o tome sem u ovom tekstu pa kad si ga vec postavio reko da pitam... :vb_wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kefalo

Kefalo

Aktivan Član
02.10.2011
104
26
28
30
Probacu pa cu javiti. Ma ni ja ne volim u kukuruzu ima jako puno stvari oko kojih treba brinuti i ne bih nikom preporucio. Ja sam jedino zbog nedostatka drugog mesta posadio u kukuruzu. Hvala na odgovoru side a ti cyber mani se toga kako povecati thc, bolje prvo uci osnovne stvari ovde ces naci sve sto ti je potrebno i sretno. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ma to sam mu i ja hteo reci, nek kupi brendirano seme sa vecim % thc-a i nema potrebe da se trudi na ovaj il onaj nacin da bilo sta povecava, npr. Medical Seeds Y Griega (THC: 27.12%), Barneys Farm Pineapple Chunk (THC: 25%) il Dinafem Seeds OG Kush (THC: 24%). meni licno najvise odgovaraju strainovi sa 17~20%.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kefalo

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Kazu da se splittingom moze povecati postotak THCa. Nisam probao al budem na jesen pa cu vidjeti.
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Iskreno se skeptican i prema tim mjerama od breedera, 15% ili 17% THC-a....Mislim da je to vise marketing, a drug koju god vrstu da uzmes (govorim o brendiranim strejnovima) neces pogrijesit, a pogotvu ako prvi put uzgajas nece bit kraja sreci kad prvi hed zapalis, ima da te izuje :)

Neces ni razmisljat o tome kako povecat THC. BTW mislim da je to dodatna zajebancija, daj joj sta treba i ona ce uradit svoje ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jeff and PowerSeed

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
E vidi cybersolder ako bas volis da ima mnogo thc, onda udjes u banku semena i vidis koje seme ima najvise thc i koje tebi odgovara za dimit i nista neeksperimentises ..ali ipak ti uradi kako tebi pase..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cybersolder

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
boraicho je upravo objasnio za micu cicu macu xD
znaci vecina je stvari marketing tako isto kod banki sjemena, neke pisu kako je ali vecina muljavi samo da bi se od njih kupilo, jer ipak sve vise je banki i sve veca konkurencija :)
ma samo bitno da se pusi dobra organska vutra... e sad, je to orange bud, california kush ili ssh, to je druga stvar :D

peace out !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
stvar je u tome šta oni napišu istinu, a to kaj vi ne dobite toliki postotak thc-a je samo zato šta niste koristili kvalitetna gnojiva,
Recimo ne treba razbijati puno glavu, dovoljno je korsititi gnojiva (i načine uzgoja) koje koriste najpoznatiji breederi i šta prodaju u svojim coffe shopovima, od GHS imate onaj njihov powder feeding, a Barneys farm koristi od početka skupa AN gnojiva, ali vrijede, dobite max postotak thc-a.
Naravno svi ostali uvjeti moraju biti posloženi
Metal halide može pomoć defintivno kod potencije, ali nije presudno. (jer ionako su oklopljene staklom pa malo dolazi zračenja od njih)

Dakle obično oni koji uzgajaju s nekim jeftinjacima od umjetnih gnojiva i zemljom koja nije za biljku, a dodaju i organskog đubriva na svoju ruku obično zaj. stvar.
Tako da može strain imati i 25% thc-a ti ćeš dobit 1 % ako spetljaš sa zemljom, ph i nutrijentima ne daš u određenom trenutku biljci to šta traži.
Također može biljka mirisati sve u šesnaest i biti posuta kristalima, ali opet ni to nije garancija da je potentna.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
thc boss je napisao(la):
stvar je u tome šta oni napišu istinu, a to kaj vi ne dobite toliki postotak thc-a je samo zato šta niste koristili kvalitetna gnojiva,
Recimo ne treba razbijati puno glavu, dovoljno je korsititi gnojiva (i načine uzgoja) koje koriste najpoznatiji breederi i šta prodaju u svojim coffe shopovima, od GHS imate onaj njihov powder feeding, a Barneys farm koristi od početka skupa AN gnojiva, ali vrijede, dobite max postotak thc-a.
Naravno svi ostali uvjeti moraju biti posloženi
Metal halide može pomoć defintivno kod potencije, ali nije presudno. (jer ionako su oklopljene staklom pa malo dolazi zračenja od njih)

Dakle obično oni koji uzgajaju s nekim jeftinjacima od umjetnih gnojiva i zemljom koja nije za biljku, a dodaju i organskog đubriva na svoju ruku obično zaj. stvar.
Tako da može strain imati i 25% thc-a ti ćeš dobit 1 % ako spetljaš sa zemljom, ph i nutrijentima ne daš u određenom trenutku biljci to šta traži.
Također može biljka mirisati sve u šesnaest i biti posuta kristalima, ali opet ni to nije garancija da je potentna.

Što su to kvalitetna gnojiva za tebe? Dobra ambalaža, kvalitetan marketing, dobro upakirano go*no? Sva su ta gnjoiva obična papi lova jer ako se isti rezultati dobivaju sa "no name" gnojivima bila organska ili mineralna i isti rezultati sa "brendiranim" gnojivima u čemu je razlika? Pa i nema je, al mnogi puše spiku, tako i ti :) .
jednostavne stvari čovjek voli komplicirati pa tako i sam uzgoj. Jednostavne stvari pokuša učiniti jednostavnijima pa dobije bumerang u vuglu. Svima preporučam da ne kupuju "kvalitetna" gnojiva. Ima jeftinih i dobrih a koja su to pisa sma već. biljke tretirane tim gnojivima ne zaostaju niti malo za nekim koje su tretirane AN ili Biobizzom i sl...