Kako prepoznati dobru vutru?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
hahahahah

di je ona slika facepalm

ček, evo je:

facepalm.jpg




go back to school kid
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Skužio sam da mlađa populacija većinu hibridnih vrsta naziva "Skunk" a u biti nisi ni svjesni da je skunk ime straina koji se pretežito uzgaja kao hidroponik. Inače oslovljavanjem "skunk" svih izrazito kvalitetnih i mirišljavih strainova započeli su englezi, posebice engleski mediji koji su prečesto koristili taj izraz pa se tako uvukao u društvo kao sleng. Riječ "skunk" na engleski znači tvor što aludira na neugodan miris ili izrazito jak miris, oni vele smrad (kako kome). Kako u engleskoj tako i kod nas mnogi ni neznaju da koriste riječ skunk totalno pogrešno i zapravo nemaju pojma da je skunk određena sorta poput lemon skunk, ultra skunk, skunk#1.....
Al bože moj, netreba se ljutiti na mladež, tu su da nauče nešta, pa će valjda kad nauče manje lupetati :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
no joke, o tome raspravljamo s vremena na vreme vec godinama, jbg.

blueberry kush je napisao(la):
cus pojasni,radi jace nego obicna vutra skoro pa skunk ne znam sto ti treba tu objasnit... :knockknock:
u ovom slucaju mi moras objasniti sta je obicna vutra, jel to ova sto je u tvom nick-u
e sad, forum je edukativnog karaktera, pa verujem da ces nauciti da se samo radi o vrsti trave koja je osrednje jacine u odnosu na vrste koje postoje, a ako znas engleski imas ovde pricu o skanku pa mozes da doktoriras ;)
https://www.vutra.org/topic/9013-skunk-1-story/?p=198629
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DJFlyHigh and loop

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ma ne vredi,to je već toliko ušlo u izgovor da je sad gotovo,i treba se jednostavno pomiriti sa tim....
svaki dobar brend doživi sličnu sudbinu-šampanjac na primer-sva penušava vina ljudi nazivaju šampanjac-iako je to rezervisano SAMO za penušava vina iz oblasti CHAMPAGNE-čak su i zaštitili ime,ali ne vredi-i dan-danas ljudi kažu nešto tipa "moj omiljeni šampanjac je MOET" i sl.
pa onda ono što MENE pogadja i deprimira-RIZLA...
RIZLA JE FIRMA !!!! tj. naziv firme,a proizvod je papirić za motanje duvana.ali,jbg,svaki put kad na trafici tražim "papiriće za motanje" pogledaju me kao debila i pitaju "misliš rizle?"
na šta ja UVEK odgovorim
"NE,nego SMOKING"

:)
 
29.04.2013
14
4
0
a to bespotrebno izrazavaj se da te i drugi razumeju a sad da besedis nema smisla...ja sam jednom trazio papir za motanje i zena mi dala ukrasni papir za poklone,tako ne morate da mudrujete tu kad se razumemo svakako :leafblunt:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: loop

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
No Joke je napisao(la):
Skužio sam da mlađa populacija većinu hibridnih vrsta naziva "Skunk" a u biti nisi ni svjesni da je skunk ime straina koji se pretežito uzgaja kao hidroponik. Inače oslovljavanjem "skunk" svih izrazito kvalitetnih i mirišljavih strainova započeli su englezi, posebice engleski mediji koji su prečesto koristili taj izraz pa se tako uvukao u društvo kao sleng. Riječ "skunk" na engleski znači tvor što aludira na neugodan miris ili izrazito jak miris, oni vele smrad (kako kome). Kako u engleskoj tako i kod nas mnogi ni neznaju da koriste riječ skunk totalno pogrešno i zapravo nemaju pojma da je skunk određena sorta poput lemon skunk, ultra skunk, skunk#1.....
Al bože moj, netreba se ljutiti na mladež, tu su da nauče nešta, pa će valjda kad nauče manje lupetati :)

Evo, no joke ti je sve objasnio, samo mi nije jasan ovaj dio "a u biti nisi ni svjesni da je skunk ime straina koji se pretežito uzgaja kao hidroponik"

To nemora značiti, Skunk kao sorta (i sve njegove izvedenice) se sade normalno u zemlji, u hydro, u aero, nije bitno, sve je to isto, svaka sorta se može na svaki način uzgojiti.

Eto, tolko od mene. :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Big L. i meni je to čudno, ali seed bank će ti preporučiti hidro uzgoj tih sorti. Prije par godina kad sam u amsterdamu uzimao lemon skunk i crnjo za pultom mi je rekao da ću bolji rezultat postići hidroponskim uzgojem iako se i u zemlji može odraditi bez problema, i odradio sam ga bez problema :)
Evo sad sam baš ukucao u Wiki da vidim njihovu definiciju i to bi bilo to. Znači nije da se uzgaja samo hidro ali je to uobičajeno i preporučljivo za te sorte.

wiki says:
"Skunk (cannabis), a selection of selectively brad cannabis strain grown often using hydroponics"
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Pa svaka koja se uzgoji na hydro ce biti "bolja", brže će završiti i sve....

To je opće pravilo

Ugl, da, treba saditi hydro, normalno, ali prvo treba iskustva u zemlji za hydro.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
pa evo ja imam recimo gnojivo za hidro ali nemam uvjete za hidro i moram zemlju koristiti. Probao bih hidro da sam u kuci i da imam tavan... experimentima nikad kraja :)

nije lose ni zemlja + dobri boosteri u pravo vrijeme pogodjeni, e sad svi smo mi nestrpljivi, ali hidro je vec grand master level i trebas imati prostor i uvjete.

Ja cu biti Hobbyist :)

i stoji to za iskustvo.
 

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Da se vratimo na temu, inače po mome nekome iskustvu, kad bih primio hedove koji se lagano lijepe po prstima bio sam siguran da daju dobar dim. Nikad većeg veselja :D
 

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
Istina je, ponekad se desi da je izgledom gadna trava zapravo odličnog efekta, ali statistički, od deset ljepih mirisnih, dijamantima posutog, žutosmećkasto dlakavih budića, garantiram ti da će ih 8 od 10 bit fantastični, ali ako uzmeš 10 onih crnozelenih, smrdljivih ali ne onako kako mi volimo da smrdi, zeljastih, punih sjemenja grudica kojih ni nemogu nazvat budovima, e od tih 10 ćeš ih se možda triput napusit kako dragi Bog zapovjeda.

Ali bolje je da neznaš prepoznat, jer bar će ti bit lutrija, jer kad saznaš, doć će dan da će samo jedan lik imat za prodat u cijelom gradu,kako to bude, i vidit ćeš sranje od trave za koji ćeš morat pun kufer platit, i bit će ti žao hh

Zato domar počinje učit uzgoj, prva je upravu u rastu ;)
 
06.09.2012
7
2
0
29
Imas dosta načina za to, a iskustvo se stiče vremenom.

Ako imaš dosta sitnih hedova, grančica i prašine, onda je bajata i loša.
Ako je opšta suprotnost, jedan masan hed u koji se ulepiš dok mrviš, onda kupuj. :smoke18:
 

Kobi

Banned
Banovan
26.08.2013
75
188
33
exodus007 je napisao(la):
E ovako posto i nisam bas neki veliki pusac vutre samo bih jedno volio znati.Kako prepoznati dobru travu?:sick:Znaci koja je razlika izmedju lose i dobre trave?
Ako se bolje zagledas u hed (cvet) mora da bude prosaran bojama...zuckasto, crvenkasto, belicasto i naravno sto se vise lepi to je bolje znaci da ima vise htc-a! Mada znam praksu nekih da prskaju sa sokom od jabuke da dobiju na lepljivosti i sladunjavosti...pazi od koga uzimas...ili uzgajaj sam najbolje! :)
 

unicum

Aktivan Član
01.03.2014
176
194
0
https://www.youtube.com/watch?v=KO0lY1jOqRw


uglavnom
OT

šta je oku lijepo , mora bit i dobro!!!

mada, prije par godina frend je imao neki čajevac :)

prekrasni smeđi vrhovi, al hov ni da bi mrdno...
a zgodan, a ne radi

ma uglavnom, ide pravilo
PRST
OKO
NOS
i na kraju papir, bong
biraj
 
24.10.2013
48
18
8
Vidim odavno nije aktivna tema inače ja sam odavno član foruma više volim pročitati ono što me zanima nego rasprave neke vodit
ali evo jednog mog dozivljaja kao što su mnogi spomenuli masan head,kristali,miris sve to stoji ali i ne mora
naime ja sam dobio fin ketpa i kad sam otvorio imao sam sta vidjeti headovi nekakvi nikakvi zakrzljali gledam i ibretim se
pođem mrvit a oni suhi ko barut raspaju se u prasinu miris ma isto limun ali kad sam zapalio hah prejaka stvar bila :)