Kako prepoznati dobru vutru?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.03.2009
19
1
0
34
E ovako posto i nisam bas neki veliki pusac vutre samo bih jedno volio znati.Kako prepoznati dobru travu?:sick:Znaci koja je razlika izmedju lose i dobre trave?
 

Eva Rain

Aktivan Član
09.03.2009
161
8
0
32
Preciziraj pitanje Exodus, da li mislis kako prepoznati dobru vutru po radu ili po izgledu ?
Po radu, to ti ne moram objasnjavati, svako zna sta mu pase i sta mu se svida, a sto se izgleda tice, ne znam bas da bi na prvi pogled mogao prepoznati, budovi su budovi :icon_lol: u glavnom gledaj od koga uzimas a najbolje ti je da uzgajas svoju i eto :) Prouci svojstva razlicitih sorti i odaberi onu za koju mislis da ce ti prouzrokovati najbolji efekat :icon_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mina Acab

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
a ono u osnovi gledaš da budu gusti vrhovi(cvjetovi, budovi), da su masni, da ima intenzivan miris i to ti otprilike to. Makar i to varira jel zna bit odlične vuter a da nema baš guste vrhove i tako.
Pogledaj malo slika po forumu u dnevinicima uzgoja pa nađi rezultate i sve će ti bit dosta. Imaš i nešt dobrih slika u onoj temi što se puši trenutno
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
jedini način da vidiš da li je dobra a da je ne probaš je lupa povećalo ili kako kome već
sve ostalo je nesigurno
 

Headonist

Aktivan Član
03.01.2009
170
18
18
34
ima dobrih masnih, dobrih suhih, dobrih bez mirisa i dobrih smrdljivih :D
ja uglavnom gledam da je izvor od kojeg uzimam pouzdan, znam ljude kod kojih je roba uvijek dobra i to je to.
ako ne znaš takve, onda za početak uzmeš manju količinu da probaš, pa ćeš vidjeti jel valja.
ima i važnijih stvari na koje moraš paziti - da te ne skrate, a to će 99% dilera napraviti.
pazi da trava bude dobro osušena jer te lako mogu dobiti na težini (kad je mokra je puno teža, a slabiji je rad), ili jednostavno ti mogu dati manje, pogotovo ako si nov i ne kužiš se previše u travu.
ja već dugo ne kupujem, odlučio sam uzgajati svoju, i isto preporučujem tebi.
sretno!
 
15.04.2009
36
5
0
112
Ako misliš na vizualno prepoznavanje, to može biti varljivo. Ima hasha koji "smrdi" za popizdit, ljepljivo, fino...kad ono - smeće. Ima istog takvog skunka, tako da je to tricky. Kod samog pušenja, veći sam pobornik sative nego indice, pošto mi efekt "zakucavanja" i nije pretjerano drag.
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
35
trabunjar.bloger.hr
loša trava dolazi u obliku piljevine ili ti zelenog praha,
takozvana piljevina(lat. ***** govnicius) je vrlo popularna u hrvatske mlade wannabetravar scene vrlo često(iz iskustva tvrdim) ovi mladi pobornici zelenog čaja posutog praksitenima će vam se smijat ko hijene pod isprikom da "kakva je to salata"
kad im pokažete dobar masni head ili popularno zvani "kif" i ponosito nastaviti kurit :p
a "kifovi" ugl nisu loši po kvaliteti iako te mogu sjebat količinski.
jer se sve prodaje ko skank. npr u rijeci je skank 100kn a ja sam uzeo iz zg travu za 40(gram) i razlika u kvaliteti je skoro nikakva.

i to s mirisom je meni prava misterija.kurio sam nedavno nekog tvora i skoro pa se nije osjećo miris a imo je kristaliče...i bio je odličan kad sam ga podimio,
a trava koja je slabija se osjećala puno intenzivnije.
tako da je miris dobar znak ali nije nužan....a i za kristaliće više nisam siguran s obzirom da sam čito tu kako su neki debili stavljali staklo u travu da bi bolje izgledala.
tko zna možda je i mene zabilo dobro staklo :p
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
vutru samo lupom jer i miriš može da slaže !!!
a hašiš malo grcni prednjim zubima da vidiš ima li pijeska pustinjskog kojeg dodaju zbog težine a ne gori niti smrdi niti mijenja ukus
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bassman

greenthomb

Aktivan Član
12.02.2008
56
0
0
39
balcan_smoke je napisao(la):
vutru samo lupom jer i miriš može da slaže !!!
a hašiš malo grcni prednjim zubima da vidiš ima li pijeska pustinjskog kojeg dodaju zbog težine a ne gori niti smrdi niti mijenja ukus

a kako to onda izgleda pod lupom:icon_question:
 

Headonist

Aktivan Član
03.01.2009
170
18
18
34
ako uzimaš veću količinu, možeš recimo zatražiti od dilera da probaš robu, tj. zapališ s njim pljugu :D
i tako najbolje vidiš kakva je
 

Eva Rain

Aktivan Član
09.03.2009
161
8
0
32
Nema trave dok je sam je ne uzgojis, drukcije nikad neces znati sta pusis. Ne ide mi u glavu da netko kupuje vece kolicine kad moze sam uzgojiti, hajde ne kazem kad mu zafali za joint ili dva kad bas presusi ali vise od toga :eek:hno:
Ali ko voli nek' izvoli :costumed-smiley-027
 

Headonist

Aktivan Član
03.01.2009
170
18
18
34
da, slažem se. nekad je bilo normalno kupiti veću količinu kad te to izašlo 200-300 kn, a danas za te pare dobiješ samo par grama, i još te skrate.
ja već dugo ne kupujem, odlučio sam da neću kupovati uopće dok ne uzgojim svoje :D