Kako Presaditi Biljku Slikovnica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Kako Presaditi Biljku Slikovnica

Ovako pošto nigdje na forumu nisam pronašao da je netko napravio baš mini članak o presađivanju pa ću ja ;)

Ovako da krenemo sa onime što nam treba za početak :
Stiropor kuglice (radi teksture zemlje i dobre drenaže)
Kvalitetan Substrat (koristim Comosanu za mlade biljke sa perlitom i agro pjeskom)
Tegla
Vermikulit,Perlit ili Stiropor



Prvo dole naspite stiropora na donji dio tegle tada napravite svoj soilmix ili kupite supstrat kao ja te ju napunite je skoro do kraja.



Kada ste gotovi sa tim djelom posla rezgrnite zemlju i napravite mjesta za biljku i njezinu kompletnu prijašnju zemlju .Ostavite dovoljno veliku rupu jer prijašnji substrat mora biti u razini novog.
Kuglice možete staviti na vrh ako imate problema sa vlagom i prebrzim isušivanjem supstrata ...




Kada ste gotovi sa pripremom novog doma vaše ljubimice jednostavno uzmetebiljku između prstiju kao cigaretu i pažljivo okrenete naglavačke naravno iznad buduće tegle tako da vam ne poispada zemlja koja se ne drži za ostatak i drugom rukom izvršite pritisak na donju plohu tegle i biljka će samo kliznuti van iz stare tegle sa supstratom u kojem je bila .



Na ovoj biljci se vidi da je prerasla svoju teglu i da je bilo krajnje vrijeme da dobije novi dom. Znači čim vidite da vam korjen ide kroz drenažne rupice vrijeme je za veći dom :)



Nježno ju umećete u prijašnje izrađenu rupu koju otprilike odmjerite prije a mjera neka vam bude tegla u kojoj je bila.





Kad ste ju umetnuli u rupicu :icon_lol: okolo nasipajte zemlju i popunite prostor koji je ostao prazan i poravnajte sve u ravninu. Supstrat u kojem je biljka ostala mora biti u ravnini sa novim supstratom. Kad ste i to napravili obilno ju zalijete sa običnom vodom izbalansiranom na željeni ph ako je moguće



I ljudi to je to nema šta ostalo je na vama , samo praksa i to je to ;)

Pozz svim aktivnim korisnicima Vutre :sun2:
 
03.08.2007
9
0
0
34
Svaka čast majstore dobar posao...jednostavnije od toga nemože bit, nekužim kako ljudi mogu sje..t biljke na tako jednostavnoj stvari al jeb..a kako si sam reko samo praksa!
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Svaka čast na trudu, siguran sam da će slikovnica nekima pomoći.

keep on good work... kak bi rekli stari ameri ;)
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Ima negde amaterski vodic koji smo sastavljali i skoro sastavili. Tamo je gloss objasnio presadjivanje ali sa double potingom... moze i ovo tamo da se doda. fino je objasnjeno.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pre presadjivanja u vece saksije ili posle pa onda presaditi
pitaj ovde, ova tema je mrtva i zatvaram je.
samo malo bolje definisi pitanje, kako pre presadjivanja ili posle pa onda presaditi. koliko puta presadjujes :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.