kako probusit staklo?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

wu-tra

Aktivan Član
21.02.2007
240
7
0
33
e ovako...nabavio sam neku kao staklenu bocu...nije boca nego kao recimo ona glupost za kemiju u cemu se rade eksperimenti i to...onako ima dugacko usko grlo i na kraju se ide ful u sirinu...i sad mislim od toga napraviti bong ali problem je kako napraviti te dvije rupe...staklo je dosta tanko pa me strah da ne pukne...ajde pomozite!
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Znam na sta mislis na ono kao tikva a ne erlenmajerica..e sad kako probusit??
Ovo ti ja samo govorim prakse nemam:(
Mjesto gdje budes busio treba zagrijat tj. staklo sto sve vise grije manja je vjerovatnost da ce puci. Taj dio zagrij sa plamenikom(kur.ac ne vjerujem da to imas isto iz hemije) i busilicom izbusi...
A cuo sam jos jednu metodu busenja stakla cak mislim da ima na forumu al nisam siguran samo je rizicna sama po sebi.U kadu sa vrucom vodom uronis bocu i busilicom(bur masinom) busis al samo da borer tj.onaj dio sto se nadodaje bude u vodi ni slucajno buslilica...
Sad ak ima neko iskusniji...mada ova druga ne znam koliko je sigurna..
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Obavezno pod vodu, ali trebati ce ti neko posebno svrdlo (borer). Ja sam prije nekoliko dana probao bušiti jedno dosta debelo staklo sa običnim svrdlom za metal (nije ni svako staklo isto, imamo kristalne i amorfne strukture... ali da sad ne filozofiramo). Busilicu na stalak a staklo u posudu sa vodom, ucvrstio i nakon 20 minuta busenja pod max pritiskom i okretajima je probusilo 1 milimetar dubine, pa sam to sve fino poslao u PM dok ne nabavim posebno svrdlo. Trebali bi biti dobri oni sto ih koriste zubari jer je dentin slicne tvrdoce kao staklo...
Mjesto gdje budes busio treba zagrijat tj. staklo sto sve vise grije manja je vjerovatnost da ce puci.
Bojim se da to nece ici tako lako, ako zagrijes samo jedan dio stakla, ono puca zbog termickog sirenja...
 

marijuana lover

Aktivan Član
06.10.2006
135
1
0
34
a mislim da bi prvo na mjesto gdje ces stavit borer necime trebao zagrebati tj izgrecati tocno odredjeno mjesto kako bi ti borer stajao na jednom mjestu a ne bjezao po cjeloj staklenoj povrsini jer busilicu je tesko kontrolirati kada je povrsina glatka, mislim da je slicno kao i sa keramikom tj onom gornjem sloju plocica sto je takodjer poprilicno tesko probusit!raspitat cu se jos pa javim!
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
I kao što je brainchip rekao,treba dobar borer prije svega,nek ti ne bude žao dat i 80-100 kuna za jedan borer...
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
@marijuana lover, ne treba ako imas busilicu sa stalkom...
tako nesto imam, jako korisno, pogotovo ako radis tiskane plocice pa ti treba 100 rupica natrpano jedna do druge... a i za staklo mi se cini korisno jer ne znam stvarno kako bi ga 'zagrebao' da ne bjezi...
proxxon350.jpg
 

marijuana lover

Aktivan Član
06.10.2006
135
1
0
34
ma najisplativije kupi par piva i odi kod staklara da ti on to probusi,napatit ces se dok ju ti ne probusis! a nemaju svi busilicu sa stalkom
happy-014.gif
 
28.07.2007
4
0
0
35
idem u srednju skolu i po zanimanju sam hemijski laborant.... znam na kakvu epruvetu mislis... to je erdelmajer tikvica i ne vjerujem da mozes nju probusiti a da ne dode do pucanja... sa srecom kako god
 

wu-tra

Aktivan Član
21.02.2007
240
7
0
33
e i ja bi rekao da se stvar u svrdlu...i najveca je stvar u tome sto je staklo dosta tanko...ne bas toliko al dovoljno da sa malom greskom pukne...i ne, nije nemoguce to izbusit, samo je jako tesko i zaje*ano :D...ma mogu ja to :p...uglavnom ovo je to o cemu pricam... ovo sto se grije na slici :D
kemija.jpg
 

wu-tra

Aktivan Član
21.02.2007
240
7
0
33
e ovako...sjetio se ove teme pa da kazem...
nasao ja frenda koji mi je to probusio...napravio mi je dvije rupe kako sam i zelio....
e sta sad?ima li tko ideju? kako da od toga isfuram eki bong na vodu...?
pomozitee :p
my.php
[/URL][/IMG]
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
E ovako


U onu prvu rupu uguraj šlauf(onaj za vodu ima ga svako) ili bilo kakvo crijevo da moze stat(gledaj da bude za malo manje od rupe tako da ga moras ugurat a ne samo staviti)da nebi bilo zraka izmedu rupe i crijeva kad vuces.Kad to uradis

http://forums.vutra.org/upotreba/2137-homemade-bov-narquila.html

ovdje imas objasnjeno kako napraviti"mjesto gdje ide trava"(ne znam kako se to zove:) )
Pod postupkom 2 i 3. Isto tako uradi-stavi foliju na šlauf, napravi udubljenje gdje ce ici trava i isprobijaj sa tankom iglom...uradi na isti princip..

Kad to sve uradis..naravno treba sad pusit:) Prvo nalijes vode(nemoj da ti slucajno prede preko rupa!) nalijes znaci ne previse npr.kao na slici pavo je voda,i onda u "ono neznam kako se zove:))" mjesto od alu folije gdje se stavlja trava, stavis travu,pripalis i naravno vuces na grlo...drugu rupu obavezno zacepis prstom kad vuces. I kad se skoro sva boca napuni dimom ti samo skloni prst sa rupe..Ima da te udari muski:))

Nadam se da sam pomogao
 

wu-tra

Aktivan Član
21.02.2007
240
7
0
33
@kenjo...nisam to ja busio kao sto sam napisao i nisam rekao da tako izbusi vec da samo izbusi dvije rupe...covjek je malo stariji i stalno radi neke spravice za pusenje i takve gluposti...nije fulao...a i kad razmilis neznam zasto ne bi bile jedna do druge...

@cutki...nemam pojma o cemu pricas....

@narquila...hehe ja sam malo krivo postavio pitanje...naime znam ja sta ja moram napravit...al neznam kako....i znam kako se pusi...ono di ide trava se zove chillum ako se ne varam :D...i htjeo sam vidjet dal neko ima malo bolju ideju...znaci ja sam to sve zamislio isto tako kao i ti al mislio sam da mi neko kaze ako se sjeti neceg boljeg :D...e sad samo moram da nadjem materijala za to sve pa da to uradim :p ali hvala legendo, pis
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Evo kad se vec prica o tome da kazem sta sam ja napravio danas, a nazalost ne mogu poslikat..

Uzeo sam onu malu staklenu bocu od jamnica vode. Zatim sirokim svrdlom izbusio na njoj "krater" pri samome dnu boce, pa malenim svrdlom u krateru izbusio rupicu do kraja..

Zatim smocim unutrasnjost boce da bolje lovi pepeo i smece kao bong, u "krater" stavim komad hedica ili hedic, usta na vrh boce, upaljac u desnu ruku.. ostatak je povijest :ninja:

Sprava funkcionira savrseno i totalni je stealth.. znaci mogu to imat u autu i nitko nikad nebi pomislio da na to pusim hahha :icon_idea: