Kako Pronaći Posao u Industriji kanabisa ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.05.2018
3
4
3
36
Ej lijep pozdrav ljudi,imam jedno mozda ne toliko sokantno pitanje,dali postoji ikakav način za pronači bilo kakav posao u nizozemskoj ili slično koji je vezan za kanabis,u smislu posao trimmera,growera od koje god se opcije moze kreniti i napredovat i učit nadalje,i zanima me da li u tome išta pomažu Online škole poput Cannabis University i Thc University na kojima se prolaze ispiti i na kraju se dobivaju certifikati za polozeno iz više kategorija vezane uz kanabis koji vjerovatno znatno pomaze u pronalasku posla u industriji.Hvala lijepa unaprijed bit ću zahvalan na bilo kakvom savjetu ili ideji,pozdrav ljudi.
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
03.05.2018
3
4
3
36
Dali postoji još koja stranica možda gdje se mogu poslati zivotopis ,zamolbe i slicno,gdje mozda imaju aktualne prijave,ako išta nadjete bilo bih mi puno od pomoći,hvala vam
 
30.05.2018
4
1
3
32
Ljudi cuo sam od par ljudi,da se na legalnim farmama u Kaliforniji i Floride traze radnike za rad na farmama,da li neko mozda zna nesto o tome,ili barem gde bi mogao da se raspitam o tome ili da li neko nesto licno zna?Posto sam cuo da uglavnom idu da rade nasi i makedonci??Hvala sima koji bilo kako pomognu ili upute
 

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
824
93
Toliko ljudi se bavi kanabisom legalno i ilegalno da je veoma tesko, bez znanja jezika i nacionalnosti, se zaposliti kao uzgajivac kanabisa u recimo Spanjolskoj, Ceskoj itd. Radi se i o dozvolama. Moras imati stalno boraviste tamo, pozeljno je imati nacionalnost drzavljanstvo te drzave itd itd. Uglavnom, za nas Balkance nema puno prostora gore. Zao mi je al tak je.

Ali ako zaista zaista ima netko zelju baviti se profesionalnim uzgojem, tada treba zavrsiti fakultet poljoprivredne struke te otici stazirati u plastenike. Prvo u plastenike siroke potrosnje, tipa paradajza paprike a nakon nekoliko godina iskustva kao master holtikulter u zatvorenim prostorima, jer tamo zbog klime 90 posto se sadi ispod krova...

Otvoriti svoj seed bank ili greenhouse ili ljekarnu je moguce ali procedure su ubitacne.
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Toliko ljudi se bavi kanabisom legalno i ilegalno da je veoma tesko, bez znanja jezika i nacionalnosti, se zaposliti kao uzgajivac kanabisa u recimo Spanjolskoj, Ceskoj itd. Radi se i o dozvolama. Moras imati stalno boraviste tamo, pozeljno je imati nacionalnost drzavljanstvo te drzave itd itd. Uglavnom, za nas Balkance nema puno prostora gore. Zao mi je al tak je.

Ali ako zaista zaista ima netko zelju baviti se profesionalnim uzgojem, tada treba zavrsiti fakultet poljoprivredne struke te otici stazirati u plastenike. Prvo u plastenike siroke potrosnje, tipa paradajza paprike a nakon nekoliko godina iskustva kao master holtikulter u zatvorenim prostorima, jer tamo zbog klime 90 posto se sadi ispod krova...

Otvoriti svoj seed bank ili greenhouse ili ljekarnu je moguce ali procedure su ubitacne.
Čovjek sve objasnio :) Ni ovi što u seedbankama rade nisu ljudi sa 8 razreda osnovne, to su sve neki diplomirani biolozi i holtikulteri, samo u green house radi njih 16 koji su po struci scena jaki, i to su labori ko u filmovima.. :)