Kako reći roditeljima

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.04.2014
1
2
3
Nisam uspeo da nađem ovo pitanje pa ću ja da ga postavim, možda će još nekom da pomogne ako uopšte i dobijem odgovor, pa da počnem :D
E pa ovako, pošto uskoro očekujem da mi seme proklija i da ga kroz nekoliko dana prebacim u zemlju iza kuće hoću to da kažem svojoj majci ali ne znam kako, čitam ovde po forumu kako roditelje nekih momaka boli ona stvar što im sin uzgaja marihuanu u kući i to ne mogu da shvatim, tj. mogu da shavim ali opet to nije toliko česta pojava tako da ne znam kako da joj to saopštim a ne bih da krišom idem do sajta i da se molim bogu da me ne vidi...šta vi imate da mi predložite, tj. koju priču da joj prodam. Nadam se da sam bio jasan i da če neko uspeti da mi pomogne :D
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
Ja sam svojoj rekao, e mama zab sam da ti pokazem nesto, i iznjeo iz sobe saksiju ona je rekla pazi da ne vide komsije i to je to, pokazo je jos par puta divila joj se i rekla da se pazim i to je to, objasnio da je drugar nasao jer sam joj reko da ne rimva vise :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weed boss
28.04.2014
1
2
3
mogu da zamislim reakciju moje keve kad bih joj izneo saksiju sa nama prelepom biljkom, tako da mi treba neka priča pošto bi me onda ispitivala šta će ti to,pa onda jel se drogiram i ta klasična pitanja ...
 

userNomore

Aktivan Član
16.09.2013
193
606
93
Sve ovisi u kojoj mjeri keva zna da duvaš i zna li pravu učestalost tvoga duvanja. Nisu ni sve keve iste, ali uglavnom treba biti razuman, imati mjeru i pokazat svojim primjerom da se može duvati i biti ok u ostalim sferama života - obaveze tipa škola, posao itd.
Najbolje ne slagat priče već jednostavno i bez uvijanja objasniti da si već zapalio par puta, da si upoznat s efektom duvanja, ali da trava kod dilera bude pljesniva, prskana kemikalijama i opasna po zdravlje, a da bi se ti oprobao sa zdravim uzgojem jedne male male biljčice.
Objasni joj koliko to traje i da ne treba puno mjesta za to.
Za prvi put možda nekog malog/što manjeg autoflowera u PCju, čisto da se keva ne trese previše. :thumb:
Također reci joj ideju da kad uzgajaš, ne duvaš...a kad obereš, onda duvaš i ne uzgajaš opet dok ne nestane.
Sretno. :)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Ma to sve ovisi od keve do keve ili od ćaleta do ćaleta :D

S druge strane,šta ćeš joj reći to trebaš ti najbolje znati. Tj,razlog zašto želiš ponekad (?) zapaliti.Koliko će to biti učestalo,kako će se to odraziti na tvoje obaveze.
Treba ti biti na umu da je to sve zabranjeno,uvjeriti ju da nećeš imati posljedica jer si odgovorna osoba. Marihuana ne stvara ovisnost u smislu da će te shebati,no mora postojati i tu granica neka.
Kako reče Isan,u prvom planu moraš biti 'bolji' nego što jesi ... popustit će keva kad se uvjeri da je sve ok,da će sve biti ok.
Uglavnom,nema tu čarobne rečenice :D
 

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
Ma i kod mene je brate ista situacija. Ali najbolje ti je i kad su male da ih držiš negdje dalje od kuće, ali da ti je blizu..tako ja radim :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
prvo si pokrenuo temu pored postojece i sada neces da diskutujes. ne kontam, hoces da uzgajas i da to kazes kevi ali samo da uzgojis i onda ces baciti. ako je tako kazi joj da si dobio suvenir seme kanabisa i hoces da je ga imas kao ukrasnu biljku, ne pada ti na pamet nista vise od samo uzgoja, neka bude opustena i neka se ne nervira, i neka nikom to ne govori da ne bi oboje naebali ;)
 
28.04.2014
1
2
3
PowerSeed je napisao(la):
prvo si pokrenuo temu pored postojece i sada neces da diskutujes. ne kontam, hoces da uzgajas i da to kazes kevi ali samo da uzgojis i onda ces baciti. ako je tako kazi joj da si dobio suvenir seme kanabisa i hoces da je ga imas kao ukrasnu biljku, ne pada ti na pamet nista vise od samo uzgoja, neka bude opustena i neka se ne nervira, i neka nikom to ne govori da ne bi oboje naebali ;)
verovatno cu to i da joj kazem, a za ostalo cu na tamo nesto da smislim :)
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
haha sad ljepo dođi pred nju s pljugom u ustima jel kolko vidim mama ti je i više nego tolerantna,ili se pravi tošo ;) hahaha i reci da motaš čistaka lol
no najbolje su one sitiuacije kad te ulove pa im ljepo objasniš kako i šta,i da ćeš duvat ubuduće,potom snimiš reakciju roditelja :D pa po potrebi promjeniš priču :) sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
mislim da bi trebao informirati staru o pozitivnim i medicinskim ucincima biljke..
fino ju zamoliti za ozbiljan razgovor..u kojem bi joj prezentirao par clanaka,dokumentarac neki npr. ili sto vec nadjesh -a da znas da bi ona mogla to najlakshe prihvatiti ..npr. ako imas koga u obitelji tko boluje od raka,multiple skleroze,epilepsije...itd..nabacis josh par argumentiranih clanaka o tome kako i koliko je kanabis manje stetan od alkohola..kako ne izaziva ovisnost i kako nije droga u klasicnom smislu.
i..nakon toga..joj kazes da zelish uzgojiti biljku za sebe.kako bi time imao siguran pristup necemu sto vise od 70% normalnog i naprednog svijeta..smatra lijekom..
ali...igraj na ono koliko je kanabis manje stetan od alkohola..jer..sigurno zna da mladi piju i opijaju se..i u kakve ih sve probleme alkohol i takva opijanja mogu dovesti...

potrudi se malo oko toga..potrudi se da mama dobije prave i ispravne informacije...i eto..nakon toga..mislim da nebi trebalo biti drame i problema.

edit : + sto je ,mozhda,najvazhnije..fino joj objasni da ako si budes sam mogao uzgojiti..neces morati dolaziti u kontakt sa dilerima koji prodaju sranje nekvalitetno i ..koji bi ti..na kraju..mogli i ponuditi nesto puno zheshche i opasnije od kanabisa..mislim da bi tim argumentima svako dobio "Kuchnu legalizaciju"
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NoSeeds and Big L