Kako sacuvati par grama dzeje da se ne osusi brzo ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.02.2021
0
5
3
29
NEPOZNATA
Cao svima,kao sto naslov vec glasi.
Zanima me kako vi cuvate par grama vutre ?


Probao sam sve moguce verzije od vakum kesica do teglica...Obicno zavrsim petardu sebi i bukvalno mi se posle 2 dana u teglici na temperaturi oko 15 stepeni osusi....Probao sam i na sobnoj temperaturi da cuvam,cak sam probao i na temperaturi oko 10 stepeni...skoro isto...
Procitao sam na nekom stranom forumu da treba dodati po bukvalno 1 kap vode na hed da "cuva vlagu"....eh sad ne mogu verovati nekom liku sa foruma sto stoji pod nikom LORD OF ZORD.....imate li neki savet ? POZZ :):):spliff:
 
  • Love
Reactions: grouchy
15.02.2021
0
5
3
29
NEPOZNATA
Mala je to kolicina, pa meni nebi smetalo i da se osusi.
Ako te smeta, stavi komadic jabuke u teglu, neka se malo napije cvijetak.
Buraz s obzirom da svaki dan neko zavrsi u crnoj hronici "pao ovaj,pao onaj"....gram mi je vredan kao tona iskreno :D
A greota uzeo sam petardu skanka da premostim par dana,pa da ne propadne...
 

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.599
258
tegla na sobnoj temperaturi ako se bas posusi ko sto kaze Ven komadic jabuke, nema neke filozofije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Moram priznati da sam se i ja pitao, ali curao sam og kusha doslovno godinu dana i nije se nikad sasusio da bude onako kao barut suh. Uvijek kad sam ga mrvio imao je jos tu ljeplivost po sebi pogotovo kad se smrvi onda je bas imao i miris i svjezinu. Nemam pojma, drzim u vitrini u mraku, gdje nikad nije vruce, pa mozda zbog toga.
Edit: Bas sada razmisljam dali sam lud ali znam po trudnoci od zene da je trajalo najmanje 9mj i da su bile fine nakon toga, a onda sam se sjetio rqs bloga gdje sam citao o tome pa i oni kazu sto duze, to bolja kvaliteta “Your flowers will continue to increase in quality for up to 6 months of curing”
 
Poslednja izmena:

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ma zavisi od sorte pa do berbe (ono u stilu vina :)
eno mi skanka iz 2018 ko barut suv, samo pritisnem i prasina maltene, dok limun skank iz 2016 masan ko djavo, spolja trim suv iznutra u neki med/lepak se pretvorio,
kusevi i hejze kako koje ali nisu suvi suvi.
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.302
6.835
258
al sad vam ozbiljno kazem da sam imao problem sa jednim poklopcem, od 3 tegle u jednoj mi je jako padala vlaga, uglavnom da li je bio kriv ili pogresan korak navoja, otkud znam, kada sam ga zamenio prestalo je ;)
pa ako se nekom desi da ima na umu :)
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
nema suvoce u debelom crevu!
Nemoj sada da ti pisem zatvorske trikove... mada, moze bit' problem ako je u tegli.. smiley9934
Ako ni to nije problem!!!... e onda u tu teglu stavi jos komadic jabuke, sto drug venlo kaze! :puuuh::
(shiiit, udomi unutra i 5-clanu porodicu iz sirije...i naplacuj kiriju!)
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Ima da se kupe one teglice sa polugom ili nekom vrstom osigurača pa vazduh ne može da uđe ni da izađe, to bi ti rešilo problem definitivno.
iu
iu
 
Cao svima,kao sto naslov vec glasi.
Zanima me kako vi cuvate par grama vutre ?


Probao sam sve moguce verzije od vakum kesica do teglica...Obicno zavrsim petardu sebi i bukvalno mi se posle 2 dana u teglici na temperaturi oko 15 stepeni osusi....Probao sam i na sobnoj temperaturi da cuvam,cak sam probao i na temperaturi oko 10 stepeni...skoro isto...
Procitao sam na nekom stranom forumu da treba dodati po bukvalno 1 kap vode na hed da "cuva vlagu"....eh sad ne mogu verovati nekom liku sa foruma sto stoji pod nikom LORD OF ZORD.....imate li neki savet ? POZZ :):):spliff:
Samo u najlon i dobro zatvoriti i biti će takoreći ista nakon 2 godine... [a i možeš i u 2 najlona staviti još bolje...] ;]]