Kako sam pao i posljedice (tužna priča) !

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.586
2.598
Svakojake misli 'ti' lete glavom kad se nađeš u situaciji.
Uz to,ti i bolestan.
No,šta je tu je. Tako je.
Natjeraj se da izbistriš glavu. Svrpi med. dokumentaciju i da se prvo obraniš.
Ja da sam sudija,oslobodio bih te.
Drž' se :thumb:
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Zaboravi na zatvor. Sve drugo nekako, ali da te zatvore u takvom zdravstvenom stanju, nece ni u snu. Ako se desi slicno nekim cudom, odmah dizi medije na noge.

Ovo sa majkom nije moje da komentarisem, osim da ne mogu da vjerujem.
Dok sam citao sve ovo, svaka dlaka na tijelu mi je skocila.

Podrska sa moje strane, pa makar i ova virtuelna, jer drugacije nisam u mogucnosti. Veliki pozdrav, i budi jak, koliko je moguce.
 
Poslednja izmena:

Jack's Ice

Aktivan Član
07.08.2014
46
336
53
@VenloNL Ko onaj branitelj što je mislim prošle godine pred saborom prijetio da će se raznjeti bombom ili je štrajkao. kako li bi zaboravio sam točno, isto je koristio kanabis, za ptsp i alkoholizam. i odma su i ptsp uvrstili u medicinske svrhe. Vidjeću to još sa vama, šta napraviti ako do toga dođe.

Nisu PTSP ni odmah, ni poslije uvrstili pod nista, eto valjda je sad njemu lakse nakon te farse sto je napravio, ali da mu je drzava nakon togla pomogla imalo - nije
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000 and dexor

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
ljutnja je normalna, izbaci ju, urlaj,psuj. ispuši se
podršku imaš, javljaju se ljudi. reci nam konkretno kako bi ti pomogli, daj račun neki,neku ideju, zimnicu ti pošaljemo,klopa košta. @metalmaniac drva mu trebaju i ispilit i poslagat, da malo o tome, samo brzo zima ide.
pusa nesrečo:whato::
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ne bi ja nista sredjivao na selu dok nemas svoj vlasnicki list ili neki ugovor o koristenju/uzivanju....ne znam koliko je moguce za izvest tako nesto al ja bi definitivno uzeo u obzir tu drvenjaru... pa mic po mic. Jbga, ja vec godinama sredjujem kucu pa jos ni podove nemam...al nemam ni kredita :) tak bi i tebi savjetovao..... al ti najbolje znas svoju situaciju.
.... sto se pomoci tice.... smislit cemo nesto ;)
a o outdooru.... jedino neki full guerilla style, po 2 biljke na vise mjesta, dobra priprema i dodjes kad je vrijeme za branje, pa sto bude.
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Strasna prica.:zvezda:: Vidim da si pomisljao na samoubojstvo. To si odmah makni iz glave. Rijesit ce se vec nesto. Mislim da za ovo zatvor neces dobiti. Budi iskren prema sucu, ispricaj mu ukratko svoju pricu i da ti je vutra zamjenila pola tih lijekova i da ti uvelike pomaze. Nece te gazit kad ti vide medicinsku dokumntaciju. Nisi uzgajao 20-30 biljaka nego njih par, a to se tretira kao za osobnu upotrebu.
Sto se tice nasljedstva ti i dalje nasljedjujes svoju mamu kada umre, osim ako ona oporucno ne ostavi kucu i imanje nekome drugome, ali onda mozes sudski traziti nuzni dio.
Tebi bi ulje najvise pomoglo. Sredilo bi jetru i bubrege, spavao bi odlicno po noci, trenutno bi se skinuo sa Xanaxa i Voltarena, a i tjeralo bi te na pisanje pa bi se i inkontinencija donekle normalizirala.
A sto se tice sranja, to te malo yebe i tvoje stanje, stres i depresija, pa su crijeva u qurcu zbog toga i zato rade tako kako rade.

I bez obzira na sud, nemoj odustati od growanja jer ti je to jedini lijek. Ako nastavis trpati tu kolicinu lijekova u sebe ne bu dobro.

Ajd drz se ti nama pomoci cemo ti koliko mozemo. :thumb:
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Ma stari ljudi su tako naučeni ... da je policija tu da nas štiti i da nam rešava probleme , ona je to uradila za tvoje dobro ... nemoj da misliš da ona drugačije misli .

Ćale jednog mog drugara je hteo da zove policiju da uklone biljke iza svinjca kad ih je video .. nego sreća pa je prvo reko šta planira ... To je bio kraj biljkama ..ali bar se završilo u krugu porodice .

I što nije bilo na državnoj televiziji to se nije desilo - pa shodno tome ako bi tvoja majka imala prilike da svojim očima i ušima nešto registruje - možda bi promeila mišljenje . Ako bi videla neku emisiju na hrvatskom - neki prilog sa VICE ili Rik Simpsona koji se preselio u Hrvatsku .. ako se ne varam .. Ako nisi u stanju da pričaš s majkom , a ti nađi neki kanal do nje .. neka komšinica koja bi hladne glave mogla da sasluša tvoju priču pa da joj prenese .. ili joj pokaže da vidi te priloge o kanabisu.

Ja iskreno ne verujem u te do groba ljutnje .. ma šta neko od naših bližnjih uradio .
Možda će se tvoja majka kajati jednog dana kad bude imala pristup pravim informacijama .. ovako je ona odreagovala iz debele zablude ... i verovatno i neće da prizna svoju grešku .. ali za sve postoji način .

pa možda jednog dana i ona počne da koristi ganju ... :) :) :) iako je tebi to sad nezamislivo ...

Nemoj da misliš da te zezam .. mrtva sam ozbiljna .. jer tvoja reakcija na sve što ti se desilo , ipak najviše pogađa tebe . To kako si odreagovao je normalno i ljudski ... ali uvek ima i neki drugi način za koji ne znamo ... pa nam posle bude krivo kolko smo se napatili .. a nismo morali ..povrh svega .

Ne moraš ništa od ovoga što sam rekla .. ali ja bih je bar pitala - jel sad zadovoljna i šta misli o svemu posle torture i ostalog što se izdešavalo ..

1250 kn je 133 eura ?

ja se ovde logujem preko TOR brauzera ... i nema nikave istorije ni zapamćenih šifri.

Daj bože da se ti činovnici , prodane duše , ipak prisete šta znači biti čovek kad budu odlučivali o postupku . Treba im reći sve kako jeste bilo .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: form and Jack's Ice
08.03.2015
149
125
43
33
Ne boj se zatvora to neces sigurno dobit a sa obzirom na tvoje stanje niti kazna nebi trebala biti strasna.I ja sam cesto razmisljao da se ubijem zbog nekih razloga.Nije to vrijedno napravit zbog niceg.Pamet u glavu,sigurnost na prvo mjesto i samo nastavi dalje sadit,tebi bi bolje odgovaralo vani.Hvala svima koji nastoje ovom čovjeku pomoc!
 

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
sori što nisam odmah svima odgovorio. Izašao sam van da prošetam po parku, nemogu vjerovat koja podrška od ljudi koje ni ne poznam osim ovako preko foruma. Odma se osjećam bolje. Baš sam u nekoj euforiji. :let: u nedjelju će mi doći jedan član u posjet. (neću ga imenovat neznam bili se ljutio, već će on napisati ovdje u temi ako bude htio) Izaćemo i na kavicu pokazaću mu malo i ovaj kraj i sve što sam ovdje naveo.
A sad da vam odgovorim svima:
@1310 najveća pomoć mi je vaša podrška. Nisam se ovako dobro osjećao dugo. Ti znaš moju zdravstvenu situaciju i od prije. Stobom sam se najviše dopisivao. I pisao si kolika se promjena na bolje kod mene osjeti od kako sam krenuo sa kanabisom. Nebi da mi šaljete pare. Neću da neko misli da sam ovo sve izmislio da izvučem para. Naviko sam ja na muku. A i jedan član mi je reko da mu pošaljem broj računa. Da mi uplati koju kunu. To sam prihvatio. Opremu sam opet složio. i idem dalje, ja nemam šta izgubiti. Da i drva bi trebao kupiti koliko da se ne smrzavam još više radi grijanja boxa. Koja ironija na selu imam šume da bi se i crvenkapica izgubila u njoj :p a ja moram kupovati, ali imam nešto para jebg štedim i na hrani.
Imam veliku peć gusanu pa netreba puno cijepati drva, a i kupio bi okrajke, koje samo malo cjepnem. Nisam baš nepokretan u krevetu. fizički rad mi treba. Mogu ja polako tokom zime svaki dan po malo cjepkat.
@Stipe kuća na selu je sređena. (prije ovog sranja) Dosta sam posla odradio sam a prije ovog sranja što mi se desilo pomagali su mi prijatelji, Imao sam i novaca radio sam sa kompjuterima. Sad ne radim nema posla. Ovaj kraj je propao ljudi odjavljuju net, nemaju para da kupe pošten komp a stare kršine im se ne isplati popravljati stalno pa idu na net preko moba ili tableta. A sad nakon ovoga što mi se desilo me i izbjegavaju. Poslaću ti slike te kuće na pp. ali kako ti rekoh u poruci nemože se zimi tamo živjeti. loš je put nema trgovine blizu, da mi pozli nebi ni hitna mogla doći. Mada je tamo raj vidjećeš na slikama.
@Sensi Star hvala na pomoći oko drva.
@Minja3 da 1.250 kn je tako nekako 133 eu. I stara je obolila, nadam se kako i ti kažeš da će shvatiti kako je to kad si bolestan. I koliko sam se trudio da joj pomognem kad je u problemu. išao joj u bolnicu svaki dan 150 km udaljenu. Kuvao joj spremao čistio. išao u trgovinu itd. dok nije ustala a ona mene par mjeseci nakon toga prijavi policiji mislim :fuck:
Rekao sam ja istražnom sudcu istinu.
@Hammer 2 nemam šta izgubiti grow ide i dalje. Nakon ove vaše podrške i razumjevanja nada je opet tu. :)
 
Poslednja izmena od urednika:

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Meni je stari isto muriju zvao kad sam bio balavac. Morao ic kod nekog psihoga,pisat i sta ja znam. Ova tvoja situacija je stvarno dosta teska ali svida mi se tvoj stav i vjerujem da ces dobro proci kroz sve to. Jesi mozda razmisljao da krenes sa nekim online tipom posla? Neki dan je jedan clan pricao o amazon affiliate i da se moze dobro zaradit. Ima puno prilika danas za nekog tko se zeli tom posvetit i ozbiljno radit a ne treba ti skoro nikakav ulog,samo znanje i rad. Mozda da probas tako nesto pa bi bar nekakav financijski oslonac dobio. Sa vremenom bi isto bilo dobro da razgovaras sa mamom otvoreno i bez nekih tenzija o podjeli te imovine tj da se dogovorite i da se zna sta je cije. Ne znam dali je uopce bitno ali ipak se covjek bolje osjeca kad zna da je nesto njegovo.

Nedaj se i sve ce doc na svoje!!
 

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
@Long balls Larry da razumjem se u kompjutere. Zarađivao sam neloše prije ovoga sranja. servisiranjem i prodajom kompjutera, nisam htio da me stara uzdržava, Nakon te nesreće naučio sam mnogo o kompjuterima. Izvuću se nekako a za online zaradu i nisam baš, probao sam sa uploadom još prije pa i sa izradom web stranica, foruma. Pa to nije išlo. Nešto ću smisliti. Samo da se saberem još malo. uz vašu pomoć vjerujem da ću se brzo izvući.
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
sad se sjetio, prije par godina frend je htio prodati šumu al mu malo nudili i netko mu rekao za pilanu, šumariju, lugar obiljježio ,ovi posjekli i odvezli i dobio je više novca nego što su mu nudili za šumu, za par godina je opet moguča sječa. mislim da je sve telefonski obavio, no nisam siguran za to ali nazvat možeš pa pitaj.
to za lovu a za drva za grijanje, veliki problem, mislim grijanje a ovo organizirati i nije, izlet! ili ako nema vremena, daj pol metra drva. najjednostavnije mi se čini uplatiti u njemu blizoj šumariji. Vutru neču komentirati,znaš pravila,dovodiš ljude u probleme jer ovdje svi uzgajamo za svoje potrebe, nisi prvi kom treba jelda. ;)
 

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
Nemogu prodati šumu ni drva, jer nije moje, već moje majke. A ta mi nebi dala čašu vode a kamoli da prodajem "njeno" Da ovo što sam spomenuo da mi je najpotrebnija vutra. sam prekršio pravilo. Nemogu sad da prepravim post, pa molim moderatore da to izbrišu. U svoju obranu ću reći da sam u euforiji zaboravio na to pravilo. Izvinjavam se.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
sve 5, svi se zaboravimo u nekim temama. hm da nije tvoja šuma, nego grijanje je važno, nešto če iskrsnut. bolje danas? sutra mi frend dolazi slična priča, njega je žena zamjenila za 10g. mlađeg i istjerala iz kuče, dešava se:love2:
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Kakva je to majka da vlastitog sina prijavi policiji, ma daj. Ne postoji takva, žao mi je al ne vjerujem u ovu priču. Al da na cijelom forumu jedini ja to primjetim je ebeno impresivno, i tužno pomalo :fuck:. Najača ljubav na svijetu je ona majčinska, kažu i do 20x jača nego što očevi osjećaju prema svom dijetetu. Ja bih za svoje dijete dao sve na svijetu, čak i život da je to potrebno, e sad zamislite kojeg je inteziteta majčinska ljubav, nemožete, zašto, zato što to mogu shvatiti samo majke. I onda nakon svega ovakva izjava, majka ga prijavila policiji, neznam jel bi se smijao ili plakao.
Sinek, nije te ta rodila vjeruj mi, i sretno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dexor

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
Kod nekih žena taj majčinski osjećaj izostane jer mrze sebe pa nisu sposobne voljeti ni svoju djecu, tko zna kakve su frustracije i traume u njenoj glavi...
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@No Joke

Ima takvih majki, ne bi vjerovao. Ovo sto je ona napravila je zbog ciste neinformiranosti, odnosno da “zastiti” svoje dijete od “droge”. Mi na ovu biljku gledamo kao lijek, ali dobrom dijelu ljudi je to i dalje droga.
Od moje mame poznanica je lijecnica i bolje da ti ne kazem kakvo je njeno misljenje o travi. Pazi lijecnica!!! A di ces onda starim ljudima objasnit da je to najobicnija biljka i da nema nikakve opasnosti od nje!!!
@dexor je po meni sve iskreno napisao i ne vidim razloga da mu se ne pomogne. Evo vec je bolje zbog podrske ljudi sa foruma.

Jesmo i tebi trebali napisati da si sve izmislio kad te ona balavurdija htjela ubiti autom ???
Daj malo pozitive covjeku, vidis da mu treba.
 

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
Desilo se to davne 99 godine posle bombardobanja, stari mi naso pozamašnu količinu u ormaru, povuci potegni morao sam iseci kabal od telefona kako ne bi zvao plavce, bacio on svu vutru onako na sto ispred mene i seo, upitao me sta imam da mu kažem o svemu, mic po mic i nagovorim ga da zajedno zapalimo jednog, napominjem da je moj stari oficir, skadili mi tako jednog, njemu pripalo slabo ceo požuteo, nismo vise govorili o vutri znao je da pusim i to je to. Prosao duzi niz godina dok nisam oboleo od kancera, zove me jednom prilikom i pita jer pališ još maru, moj ti je savet probaj ulje...tako da i on ponekad zbog vijetnamskog sidroma lizne lizike sto mu pravim... ovo sam napisao i podelio iz razloga što verujem da ljudi mogu da se promene neki teže neki lakše!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.