Kako sam pao i posljedice (tužna priča) !

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
@sir i vrhnje nasmijao si se me,
nema kod mene dokaza za preprodaju, prodaju. sve su ispitali, vještačili
ima i onaj centar za civilna istraživanja, njih sam kontaktirao. a živi zid pratim, znam da su opet to spomenuli. al to nešto slabo ide.
do osam biljka što reče power se ovdje smatra "zanemarivom količinom" imam negdje i članak.
 

Jack's Ice

Aktivan Član
07.08.2014
46
336
53
@sir i vrhnje nasmijao si se me,
nema kod mene dokaza za preprodaju, prodaju. sve su ispitali, vještačili
ima i onaj centar za civilna istraživanja, njih sam kontaktirao. a živi zid pratim, znam da su opet to spomenuli. al to nešto slabo ide.
do osam biljka što reče power se ovdje smatra "zanemarivom količinom" imam negdje i članak.
nemas kod nas broj biljaka koji se smatra zanemarivom kolicinom, sve ti ovisi jedino o sucu, imas primjere gdje je npr. prosle godine pao covjek s 60 biljaka i 1kg i oslobodjen je, a imas primjera gdje su ljudi pali s biljkom od par cm pa opet dobili kaznu
 
02.05.2016
85
230
33
Nema ni kod mene ali sam uredno oba puta dobio to na optužnici jer citiram sa ciljem da stavi u prodaju na ilegalnom narko tržištu... Sudac tebe komotno može osuditi na zatvor jer su biljke pronađene kod tebe dakle imaju te za uzgoj, drugo pronađeni su i oduzeti ti predmeti koje si koristio za uzgoj jel tak za to isto ide kaznena prijava, zatim postoji mogućnost da pozovu kao svjedoka tvoju mamu, a posto je takva kakva je, kaj bi ona rekla kad te je i sama prijavila? Misliš da joj nebi laknulo da sina drogerasa strpa nekud pa da okolina odahne oko nje? To je sad moja pretpostavka ali po tvom opisu nikad ne znas... Prouči kolka je min i maks kazna za uzgoj i posjedovanje opreme za uzgoj. Oni nisu ništa ublažili kazne samo kaj su digli koliko grama možes imati kod sebe a da ide prekršajna, ostalo sve ovisi kakvog suca imaš, kolko debelo možeš platiti odvjetnika tolko će i dugo proces trajati ili ćeš naučiti svoja prava. Ako je tebi smijesno kaj ti se nudi besplatna pravna pomoć i savjeti koji su mene izvukli onda ću se ja povuć

Ev imaš i članak u 24 sata dio teksta
Na pitanje kako su policajci priveli i procesuirali nekog samo zbog posjedovanja legalno kupljene opreme u policiji nemaju odgovor. Policija kaže da suutvrdili namjeru i vjeruje da će dokazati kazneno djelo neovlaštene proizvodnje droge. Nesuđenom uzgajivaču marihuaneprijeti kazna zatvora do pet godina

Čovjek je nabavio opremu za uzgoj bez da je ikaj posadil...

Uzmimo sad još jednu pretpostavku ako tebe ne osude na zatvor već dobiješ kaznu zatvora recimo godinu dana sa rokom kušnje tri godine znači da si na uvjetnoj 3 godine plus dobis i pisanje ako te bilo ko prijavi da uzgajas opet ili recimo murja zlaze za nalog pod krinkom anonimne dojave a posto si ti već u evidenciji i znaju da si uzgajao i opet ti dodju i nadnju, tad ti zatvor ne gine plus dobit ćeš veću kaznu zbog ponavljanja kaznenog djela plus ovu godinu na uvjetnoj, ako recimo u toj uvjetnoj dobis pisanje koji ti je plan da ti u mokraći ne nadju da pusis? Sam si naveo da ti lijekovi samo štete a trava pomaže. Brz brige ja sam ispočetka reko čovjeku da je bedast a posto nisam imao para za odvjetnika reko kaj imam za izgubiti? Svaki tjedan smo se našli da me pripremi objašnjavao kak i zast i ja sam tu, još uvijek :) to je samo dobronamjeran savjet, na tebi je ak ga hoćeš prihvatiti, ako ne nikom nista.

Eto to je taj članak i taj deda o kome sam napisao, kontaktiraj ga
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: dexor

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
me j da sve to, ali šta sad, ja i dalje growam. nemogu ja tražiti od vas da me "duvanite" :puuuh:: a da mi opet sad ulete teško bi se izvukao. Vidjećemo neću paničariti. nemam šta mnogo za izgubiti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rus29
02.05.2016
85
230
33
Iz trenutne perspektive nemaš jer si zadovoljan da možeš opet growati, imaš novca da nabavis sve i počneš ispocetka, a proces neka ide. To kaj su bili kod tebe doma to su samo popisali i utvrdili kaj imaš i pretpostavili za kaj. Iduće ti je prvo saslušanje di možeš iznjet svoju obranu, a onda ide sud a kad sud zavrsi e onda baš nebude ovakva perspektiva jer budeš skuzil kolko možeš izgubiti kad će svako malo kucat jer te imaju u evidenciji, a murji je inače dosadno pa ganjaju male da se hvale po novinama kak rade svoj posao. Et ak se odlucis, javi se porukom, ako ne, sretno, kaj da ti drugo velim...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dexor

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
@ dexor
Policija i sudstvo moraju opravdati svoje postojanje. Ako su dužni pustiti velike ribe, onda se bar mogu iživljavati na malima. Ja ti savjetujem da budeš spreman za suđenje. Nije točno da nemaš što za izgubiti, uvijek se može uroniti dublje u sranje.

@sir i ostalo
Ako još uvijek imaš te upute koje si već jednom zakačio na Vutru, molim te da ih sad meni zakačiš na pp.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dexor and sumasumi

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Nisam baš zapamtila .. ali po imidžu i sećanju bi rekla da je Papa R. rekao - da si ti odabrao da vidiš samo ružnu stranu života

Tacno tako, samo, dodao bih da to nisam "rekao" vec procitao od autora teme. Nije pisao nista lijepo, a citav zivot svesti na probleme jeste gledanje ruzne strane medalje. Sami biramo sta cemo pisati, a to su, uglavnom, plodovi nasih licnih misli, a ne kolektivnih. Misljenja mozemo dijeliti sa istomisljenicima, a zablude sa onima koji suprotno razmisljaju.

To je teško razumljivo i to je samo delimično tačno , jer ljudi i okolnosti oko tebe ti ne dozvoljavaju da vidiš nešto drugo

Definitivno se ne slazem sa ovim!
Covjek vidi ono sto zeli da vidi. Niko drugi nema moc da sagleda moj zivot mojim ocima, osim mene.
Mogu svoj zivot opisati u detalje, ali niko ga nece dozivjeti na nacin na koji ga ja dozivljavam i zivim. Mogu se pozaliti da mi je lose, ali mi nece biti dobro, ukoliko se i vi osjecate lose. Mogu sa drugima podijeliti dio tereta sa "pleca", ali to je samo zbog toga sto sam licno taj dio prebacio na tudja "pleca". Vjeruj mi, takve ruke, koje su kadre taj oblik tereta i sa tih, dusevnih, pleca skinuti, jos uvijek nikome nisu izrasle.
Moc da budemo sretniji nama je podarena i nikome drugom.
Prijatelji moji, niko vas ne moze uciniti sretnijim, ukoliko sami ne zelite da budete sretniji.

Necije sazaljenje moze da bude utjeha, iskljucivo, onom ko zeli da ga se sazaljeva, ali, nazalost utjeha nema nikakve veze sa srecom.
Sreca se radja u nama. To je nas licni izbor sta cemo gajiti. Isto je i sa tugom.
Zaista nemamo potrebe druge kriviti da su u nasem vrtu korov posadili, a nikakve sanse nemaju, da mu bez odobrenja pristupe!
 

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
Upravio dobio "Obavijest" da je završeno istraživanje zbog dijela iz člana 190 st.1
Članak 190 ok .ali zašto stav 1.? kad nema prodaje. :zvezda::
Također piše, da je rok za podizanje optužnice ili odbacivanje, mjesec dana od dana upisa dovršetka istraživanja.
Istraga je trajala oko 5 mjeseci.
Sud nije pozivao nikakve svjedoke, policija je rekla da sam uzgajao za svoje potrebe (samo da podsjetim one kojima se neda vraćat na početak teme).
Sad ćemo vidjeti sljedeći korak suda, ali :puuuh:: ne staje!
Po onoj staroj: "Bolje ilegalno živ, nego nelegalno mrtav" :cool:
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
policija je rekla
Drug,ti si sada u postupku kada rekla-kazala vise ne igra nikakvu ulogu.To sto su oni rekli..mozes u kos baciti.Bitni su dokazi koji upucuju da je bilo namjenjeno izradi ljeka za tebe koji imas dokaze da si bolestan.I tu prica zavrsava i mogucnost da se slucaj odbaci kao bezznacajno dijelo je velika.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dexor

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
@hazeri čuo sam i ja da u zakonu ima to "beznačajno dijelo". :banana_rasta:
istina je sve što sam rekao a i dokazi upućuju na to. sam sudac istražni je rekao "samo nemojte prodavati, najverovatnije ćete dobiti pisano upozorenje" čast njemu :clap::
E sad zavisi ako dođe do suda kakav će me sudija dopasti. Ako me "dernu" ima da se žalim do boga. objavim na svim portalima i novinama.
 
15.04.2017
364
1.060
143
Procitao sam cijelu temu i na pocetku citanja mnogo sam bio tužan, jer sam i ja slicnih misli i nemam volje za zivot, niti ga zivim trenutno. Isto sam pio lijekove za smirenje haman svaki dan i evo ima 15-20 dana necu da ih pijem jer mi samo stvaraju jos vecu nervozu... tolku depresiju da me navodi da se roknem. Jos nisam pio velike doze, skroz u malim kolicinama jer imam kompleks iz rane mladosti kada sam se naguto njih bruku i od velike nervoze tjeralo me sve da se skratim za life. I otada sam ih uvijek pio u jako malim kolicina, jer sam tada vidio koje su one zlo. Teško zlo i teška droga!

Pomazu mi kad ih popijem, ali kad ustanem ujutro iz tog deep stanja lud sam nevjerovatno i evo hvala Bogu naviko sam se i bez njih. Ali dobro ti ih moras piti zbog bolesti, a ja sam ih pio jer nisam mogo trpiti nervozu... Hvala Bogu nemam bolesti fizicke ali u mozgu i nisam bas cist :) Tablete nisam pio kad sam imo vutre a posto je nemam sad, nestalo mi, eo cist sam ima 20 dana. Dok ne uzgojim nove biljcice, dotad.. trudim se vako biti normalan i tolko ne razmisljati o realnosti, jer kad pocnem sva nada mi pada u vodu. Vutra mi pomaze duši, osjecam blagost i srecu kad me spusti. Nemam problema sa roditeljima, sreca.. dozvolili su mi da growam. Mislim imo sam, bilo je raznih svadja i svega, ali eto jos me drze u kuci :)

Npr na pocetku nana mi je isto govorila ma droga je to vako nako... a ja njoj lijepo objasnim... Kako droga moze rasti iz zemlje? Jos joj pokazem kako zivotinje jedu listove itd. Reko ako je droga onda su i zivotinje narkomani :skot::i sad je prestala tako misliti al i dalje kaze kad joj pokazem malu biljcicu kae nosi, nosi to od mene :)

I mojne se sikirati oko murije. Nece ti nista 100%. I mojne puno uzgajati biljki, jer ako ti opet navrate i nadju ti vise njih onda te lako mogu optuziti za dilanje. A ako ti nadju 2-3 kazes za moje potrebe, za lijek, necu da pijem ovu hemiju. I samo ce se vratit nazad :) Nadamo se da nece navracati opet..

Sretan i brz oporavak ti zelim! Da prestanes piti to zlo od tableta, da nadjes mir u dusi i neku zenu :p Ne mogu ti nikako drugacije pomoci, samo sa ovim rijecima zelje. A da mogu vrlo rado bi tebra. I naravno da rascistis sa majkom odnose. Bar se trudi zbog sebe da ne gajiš mrznju jer jako dobro znam kako to ide. Nikada ne mozes biti full sretan ili bar djelimicno ako ti svaki dan u mozgu stoje samo negativne misli i vracanje filma sta mi je ko nazao ucinio!
Samo ti njoj ponavljaj svaki dan, ti si moja jedina majka, ja sam tvoj jedini sin. Hajde da se pomirimo. Stara si, nemoj da umres sa mrznjom u srcu. Pokazuj joj ljubav i ja ti garantujem da ce se promjeniti jako brzo i bicete u dobrim odnosima. Jer, ljubav uvijek pobjedjuje mrznju. Ljubav je od Boga, a sva negativa, mrznja to su sve demonska posla.
Peace!
 

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
Mali update.
Nisam dobio još ništa od suda.
Znači od 16.11.2017 od kad sam dobio obavijest da je završena istraga. Nema ništa više od suda.
 
Poslednja izmena:

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
rano je još
a i ovisi dal' su proslijedili na općinski ili županijski
vjerovatno ovaj drugi
stoga pripremi se za saslušanje kod drž. tužitelja
onda odvjetnik piše prijedlog kazne
onda nakon toga ide nagodba
pa te onda zove sud (ako nema nagodbe)

kad dobiješ poziv,pisanom molbom zatraži odvjetnika po sl. dužnosti
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and dexor

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
Ne očekujem ni ja da će to "lišo proć' "
Što rekli dalmatinci. :)
Samo da kažem proceduru ako netko,nekad bude imao sličan slučaj.
Kod javnog sam bio, dobio papir da je istraga završena, i također piše, da je rok za podizanje optužnice ili odbacivanje, mjesec dana od dana upisa dovršetka istraživanja.
btw. istražni sudac mi je rekao nakon što su se kamere ugasile. Na njegovo pitanje: "Šta su vam doktori rekli na sve ovo?"
Odgovorio sam da mi nisu direktno rekli probaj sa kanabisom jer nesmiju, ali su mi sugerirali"
Na to je on rekao vjerovali li ne . "i nama je rečeno da ovakve slučajeve" i na to odmahnuo rukom. eto tako sam ja izašao uz naravno pozdrav.
(Pišem kad se nešto desi, neću zaboraviti)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.