Kako sam uzgojit feminizirane sjemenke???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.03.2009
36
0
0
48
Pozdrav, evo zanima me kako bi mogao sam uzgojit feminizirane sjemenke???
Koliko sam uspio saznat guglajući, ako sam dobro skontao, trebao bi hemafrodit oplodit sam sebe i tad bi nastale sjemenke bile feminizirane... Dali je to točno???
Dali netko zna kako bi se to izvelo???
Dali je nekom uspjelo???
Hvala svima !!!
 

BAT

Aktivan Član
01.10.2009
69
1
0
37
I mene zivo to intersuje,bilo bi lepo ako neko zna da podeli sa svima ili da uputi na sajt
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Greenpower1 je napisao(la):
Najbolje da hermič opraši čistu ženku.
A za izvesti zna se kako:)


Hehehe da je tako nebi fem sjeme bilo duplo skuplje od regularnog! Ne koristi se hermić(jer hermiji nastaju zbog mnogo razloga a najčešći su cross-sex geni) nego prava čista ženka koja se kemikajijama (stresom uzrokovanim hormonima, visokim dozama pesticida ili STSa) prisili da napravi muške cvjetove. Prave čiste ženke je vrlo teško prisiliti na stvaranje muških cvjetova. Mandala mike tvrdi da on tjera čiste ženke tako da ih ostavi puno predugo u cvjetanju pa da predkraj puste muške cvjetiće, u ovo nemam baš previše povjerenja ali barem se može probati doma ;). Oplodnjom ženke sa hermijem dobit čete djecu sklonu hermijanju a to nije dobro, samo se šire hermi geni, treba ih iskorjeniti!
Pravljenje fem sjemena ti je igra pokušaja i promašaja mnogo češ biljaka potrošit i pobit dok ne nađeš pravu biljku i pravu dozu kemikalija. Ima još puno resursa na netu samo pazi kome vjeruješ ;)
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Vidi, ne trebaju ti te kemikalije...
Mnogi su mi iskusni groweri s foruma pričali da se skoro uvijek desi ako ostaviš same ženke i radiš cvatnju do kraja da se "niotkud" pojavi par sjemenki.
To sam i sam sebi potvrdio.. jednostavno žena ode u muško jer zna da mora biti oplođena.. što je i logično.
I jedino što je nelogično je cijena sjemenki u svijetu ovih dana.. Al kad pogledaš, nije jer je marketing uzeo i svijet vutre jer su se počeli vrtjeti ogromni novci i svi se natječu samo oko pitanja tko će imati veći postotak THCa u biljci.

A obzirom da smola štiti sjemenku od sunca, time će i biljka izlučiti malo drugačije, deblje, kristale s drukčijom molekularnom strukturom, čime se poveća potencija.
Tako da je čista glupost da je sensi weed "bolji".. NIJE.

CAKA JE TA DA NEMA CAKE.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pravljenje fem sjemena ti je igra pokušaja i promašaja mnogo češ biljaka potrošit i pobit dok ne nađeš pravu biljku i pravu dozu kemikalija. Ima još puno resursa na netu samo pazi kome vjeruješ ;)
Kako god,ja tu igru prepuštam drugima kojima se dozvoljeno igrati i experimentirati se s tim,a ionako unovču to...
Ja san ipak samo skroman uživalac,kad mi se prohtije opustim se,uživanje je pobogu legalno,a s čim ne treba nikog ni biti briga pogotovo jer u životu nikad ne ugrožajem drugog...
A izbor je zaista velik:)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Pa daj malo detalja.
Nije da ti se*em,nego meni je nauka,pošto mi je znanje više teoretsko.Tek sam počeo growati,pa nemam iskustva dovoljno da bi mi to bilo tako jednostavno.
Jel to znaći da ju pri kraju cvjetanja šokiraš s padom temp.?
I don't get it :icon_confused:
 

BAT

Aktivan Član
01.10.2009
69
1
0
37
teglice ako je tako lako onda bi se samo fem pravile,ima tu kakvih drugih sema,nebi bile skuplje
 
S

silikolor banda

Guest
Greenpower1 je napisao(la):
Kako god,ja tu igru prepuštam drugima kojima se dozvoljeno igrati i experimentirati se s tim,a ionako unovču to...
Ja san ipak samo skroman uživalac,kad mi se prohtije opustim se,uživanje je pobogu legalno,a s čim ne treba nikog ni biti briga pogotovo jer u životu nikad ne ugrožajem drugog...
A izbor je zaista velik:)

svaka cast green, zaista lepo receno
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Mnogi su mi iskusni groweri s foruma pričali da se skoro uvijek desi ako ostaviš same ženke i radiš cvatnju do kraja da se "niotkud" pojavi par sjemenki.

Meni se to ponekad desava ali ove godine cu i proveriti tu teoriju pa vam kazem da li radi ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Ja samo mogu reci da sam jednom oprasio zensku i da sam nakon toga dobio ..cirka 25komada zennskih biljaka zaredom od tog sjemena...kak sam uspio nemam pojma... naravno LR#2.

i sjeme mi je bilo stabilnije nego ovo ***** sto kupim.evo raste mi LR2 od J.Dr.,i vec ima prek 60cm,a mrzim kad se to dogodi.
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Ak vam se ne da zajebavati sa maltretiranjem biljke -fotoperiod, temperaturne amplitude, kemije i t.d. i t.d. jednostavno oberite trećinu nje pa ostatak nek živi ismasakriran i kad tad izbacit će par jaja kad precvjeta. Spremite par tjedna strpljena nakon berbe.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
09.03.2009
36
0
0
48
Pošto brzo trebam odrezat dvije, probat ću pustit na jednoj jednu granu sa vrhom da odcvijeta do kraja, ono, skroz do kraja pa ćemo vidjet dali će sama sebe oprašit... Ako je tako to bi bilo super... Ljudi pozdrav i hvala svima na odgovorima!!!