kako se ljudi uspiju probuditi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
dakle nije mi jasno kako ljudi sami sebe programiraju kada da se ujutro probude iz sna...
npr. ljudi se lako naviknu buditi u tocno (5 ujutro naprijmjer) bez sata...sami od sebe se probude..tocno nekad u minutu..i meni se to spontano dogodi kad zivim takvim stilom da se uvik ujutro moram probuditi...

nerazumin kako oni dok spavaju mogu pogoditi koliko je sati da se probude tocno...
s tim da ne idu lec svaku noc u isto vrime...

ah...
 

Pacox

Aktivan Član
20.04.2005
82
5
0
34
Imam ja neku knjigu/ prirucnik za otkrivanje "tajni" spavanja. Tamo je i opisano bas to programiranje. Ima 1.7 Mb pa ako zelis mogu ti je poslati, jer ako ti objasnim u par recenica, nece ti biti previse jasno :)
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
pa ne znam meni je to nesto vrlo normalno, nesto sto se zove "unutrasnji sat" koji ima svatko.

ja sam jedna od onih koja se budi cesto sekundu prije budilice ili ako si zacrtam dan prije da se trebam dici oko npr. 9 ja se dignem malo prije toga. meni funkcionira sada zasto i kako...ocito smo svjesni protoka vremena i dok spavamo, na nekoj nesvjesnoj razini. znam da mogu iskljuciti taj sat. kao npr sada kada sam na godisnjem dizem se kada me pukne bez obzira sto se inace dizem svaki dan u 6.30.

takoder je zanimljivo da mi se znalo desavata da dodem doma u 5 ujutro, pripita i unistena i treba mi sna a moram se dici za posao i mislis prespavat cu 100% a ono...oci otvorene u 6.30 :)) mozak nam je sat... heheh
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
moj jedan lega nikad si ne navija sat i uvijek se probudi kad kog treba, ali on ima jako slab san on se probude kad mu pokraj zatvorenog prozora prođe njegov pekinezer i takve stvari dok mene ako je još noć na veliko možeš tuć letvom i politi vodom i neću se probuditi čak su ljudi i pričali s mnom a da se ja ničg ne sjećam iduće jutro
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
da takoder, puno nas se budi prije budilice...
kazu bioloski sat...ali u snu smo isto svjesni svega ali stvarno slabo...mozak nikad ne spava samo drugcija podrucija rade...

@Pacox
thx, ali ne citam puno knjige...tesko mi je to...

kuzim to programiranje snova i sebe i stvaranje navika...i slicno...
tko se zapravo tu probudi??...dal mi u snovima kazemo "vrijeme je za probuditi se" ili to tijelo samo nekako otvori oci or what... o_O
 

TotalUnderground

Aktivan Član
03.11.2008
64
6
0
35
ja sam provalio shta je kod mene sluchaj....recimo sad kad su mi dali dve opcije poshto imam pun ku.... neopravdanih..mogu da se ispishem i da nastavim shkolovanje ili da nastavim u ovoj sadashnjoj shkoli,ali ako josh jednom zakasnim ili zbrishem,izbacuju me i vishe nemam prava na shkolovanje..sad se redovno budim minut dva pre budilnika..mislim da ja podsvesno osecam pritisak,jer su mi zavrnuli ****..ranije me je bolelo uvo,uvek sam za prvi ako mi se ne ide jednostavno otisho da popijem kafu,ili prespavao..
 
30.10.2008
8
9
0
35
i meni se to uvijek događa..točno prije budilice..a nije to baš jasno..baš smo nekidan s profesorom pričali o tome..rekao je da mu nije jasno koji to čovječuljak leži u njegovoj glavi.. :D
al tako je i s nekim drugim stanjima, ne samo sa snom.. zapravo pitanje je dokle ide ta promjena svijesti u različitim stanjima i koliko je ona duboka. npr. hipnoza.. ljudi prihvaćaju tvoje sugestije kad ih hipnotizirash..al šta ako npr. kažeš nekome nešto neadaptivno tipa: ubij se ili ubij nekoga (ovo samo hipotetski govorim :p).. mislim da to osoba ipak ne bi napravila jer mislim da ne dolazi do potpune promjene svijesti i da jedan dio uvijek ostaje tu negdje. mogli bi onda ljudi doch na sud i reć da su bili hinotizirani dok su ubijali hahah.
a to spavanje.. imaš nekog bolesno odgovornog patuljka u glavi koji NIKAD ne spava i koji uvijek zna koliko je sati.. on aktivira živčane impulse kad je za to vrijeme i tako te probudi :p
 
01.02.2009
0
6
0
38
sve je do navike... i samog pritiska koji covjek sam sebi stvori... ono tipa imas neke obaveze koje su ti haus vazne... ja se tak uvijek probudim... a inace ak mi nesto nije vazno, znam potpuno svjesno dok spavam sebi rec ma ajd jbs moze se odgodit i nastavim spavat...
 
07.02.2009
3
0
0
36
Ljudi se uspiju probuditi zato sto ne uspijevaju nikad zaspati potpuno... sva cula (naravno, i vid, ali oci su zatvorene pa ne vredi, ah... sto i nos nema neki sistem da se zatvori, neki kapak, ili ostalo?) ne spavaju. Ne mora u covjeku biti unutrasnji casovnik koji odkucava... dovoljno je da po kolicini toplote koju (nesvesno) osecas na kozi ujutru u to doba (zbog sunca i njegovog grijanja kroz prozor ili kroz zavjesu) nesvjesno procijenis da je "izaslo" sunce. Ili cak da je sad tacno tu gdje bi trebalo da bude kad si navio alarm...