Kako se rijesiti ovisnosti o zlorabljenju cannabisa?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.04.2021
51
193
33
32
100 ljudi 250 čudi, jer njih 25 ima 8 licnosti...
koliko je trava tabu tema, nikad neces cuti da se netko hvali da je produktivniji i koliko mu je pomogla u nekim novinama il na tvu, nego mozda jedino na forumima tipa ovog....
A kad netko napravi sranje, ne zato jer je pusio, nego jer je glup, uvjek se trazi neki drugi krivac da se to uzme ko olakotna okolnost, da ga ljudi shvate da nije on kriv nego ga ostavila partnerica, uzo ga alkohol, trava i xxx drugi stvari... Pa dodas novinarski senzacionalizam i to je to... Sljedeci takav vec zna u rijec sta ce rec dok to procita i updane u kakvo sranje...
Ima možda neke poveznice između tih "propalih" ljudi i trave, tipa ak su poceli pušiti u osnovnoj skoli, lako se da zakljucit da su to napravili da budu cool u drustvu, il su naivni il neki drugi x problem a ne da su proucavali kako trava djeluje itd... I onda odrastu, misle i dalje da ce tako ispast cool, naprave neku nesrecu pa se pita okolinu kakvi su bili dok su bili mladi, pa bio je iz pristojne obitelji, al vidali smo ga kako pusi, mora da ga je to upropastilo....
To je problem i danasnjeg drustva, sto se rijetko tko ima obraza sam sebe pogledat, pa radit da bude bolji, nego svi traze neke brze fixeve a dok ih to ne fixa neg ipak na kraju krajeva budu oni i ispliva njihov prirodni karakter e onda imaju izliku da to nije njihov karakter nego trava, tablete itd...
Ono koliko je propalih poduzetnika koji nisu u zivotu zapalili al jbg nisu se probili, zajebo ih zivot, al takvu pricu neces cut,
a da je koji od njih pusio godinu dvije, odma bi zvao novinare da dobije koju kunu za pricu "nisam ja kriv, nisam ja nesposoban, uzela me ovisnost" uz naslov
"saznajte kako propada nase gospodarstvo uz pakao droge"..
a ima nest i u doziranju, os ustat i smotat par g nekog couchlocka, il tek toliko mrvicu nasolit sa 0.1-0.2, il uzet neku koja dize... i onima "cool" klinjarama s pocetka posta, zna da mu ne pase il sorta il kolicina il trava opcenito, al radi nekog kompleksa nastavlja da odrzi "reputaciju"
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Poslednja 2 posta preporucujem da se procitaju!
Evo i maximalno skracene (tkz. dzepne) verzije :D

Da, trava jeste anxiolitik.
Da, trava nakon dugogdisnjeg , svakodnevog koriscenja proizvodi kurcobolju, amotivaciju, uostalom kao i antidepresivi , samo sto AD ne mogu da izazovu psihozu, kao trava ...kod mladjih, genetski predizpoziciranih jedinkiI
Skidanje sa AD (12-36 meseci korsicenja) je mnoooogooo teze nego sa trave!
Alkohol, koji je mnogo vise od VU vise zastupljen u drustvu ima 1000x veci negativni ucinak... agresija, spadanje inhibitora, porodicno nasilje, nasilnicka voznja, ma znate sve i sami...
Tablete = hemija. Ali nekad se mora, kada se zaglavi, nije sramota.
SLusajte svoje senzore sta vam govore i tako postupajte u zivotu..

I za kraj citiracu Soichira Hondu: nije fora u snazi, nego u balansu! :D
Hvala na paznji! :wave: smiley9934
 
Poslednja izmena:

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Pa meni da smeta, ne bih pusio toliko.Fora mi je sto apsolutno sve obavim kako treba, nema vise one tupavosti da ni pricat ne mogu.
Nekad ujutro znam biti "prazan" u glavi, ali recimo i ovako sam senilan i svakakav.

Pisem ovo cisto jer se ne slazem sa tim tvrdnjama da je trava iskljucivi krivac da su ljudi lijeni i nemarni.

Mislim da je to do pojedinaca.

S time da meni pomaze protiv te odredene tjeskobe kad me uhvati, i opusta misice.

Alo, pa jedan dan odradim gym sa 200kg u mrtvom i preko 100 bench kao radna serija, drugi dan trcim 15km trail i treci dan odveslam 10km.
I kako si covjek prije spavanja ne bi zapalio, pa radije to nego normabel ili nesto protiv bolova i za opustanje.

Da mi smeta, izbacio bi...
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Od avgusta prosle godine ne duvam... pa se isto budim!
Nikakav, mrtav, treba mi 1h minimalno da dodjem sebi! Znaci, ustajem ujutro, stavljam vodu za kafu (uglavnom mi zena skuva), nahranim macke napolju , dok ne provri... deca se jos uvek ne javljaju, spavaju!, veliki!
Pijem tu crnu cigansku, masnu, nes kafu , sa malo mleka, i svako jutro razmisljam... sto sam toliko edgy kada ustanem! Sta je sa mnom!?
Nakon 1...1.5h sve dolazi na svoje i vise se ne optrecujem istim sto je to tako, zapravo nicim!
Deca velika, zenu apsolvir'o.. sta jos ostaje... ah da, jos jedan daaaaaan , iako nemam dobar plan... i dalje ne duvam ( mada cu poceti opet na kraju outdoora), osim piva i duvana nemam neke zavisnosti, sta mi fali! sta ... pa mir brate, mir! :)
 
Poslednja izmena:

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Evo jedan test od jučer.
Došao sa veslanja u 21h, oko 15km odradili, užasni intervali, znači svaki mišić me bolio.
Legao sam oko 22h (bez pljuge), jako mi se spava ali nemogu zaspati zbog bolova.

Tko pozna osjećaj kad te mišići bole i koliko ti onemoguče spavanje - sve jasno!

Zaspao sam tek nakon sat vremena, probudio se u 4h sa bolovima. Popio normabel 10mg (5mg ne osjetim), zaspao oko pola 5 do 6h.

Da sam zapalio pljugu prije spavanja - odspavao bih do jutra. Barem je tako u više od 90% slučajeva.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Trava ne izaziva ovisnost. Osim možda kod ljudi kojima pomaže da se smire – nešto kao tableta, pa kad nema – nervozni su jer nešto moraju uzeti da ih smiri, a realno bolje trava nego tableta.

Barem sam takvog mišljenja.

Doma imam dosta na zalihi, međutim pušim samo popodne/navečer. Vikendom od jutra, ako nemam obaveza. Mogu bez beda ubaciti dan čišćenja, no kad imam loš period na poslu – pomaže mi da odspavam u komadu. Eto – priznajem, ovisan sam o tome da kad imam probleme – potegnem za travom umjesto normabelom.

Tolerancija mi je visoka. Nekad zapalim, osjetim onako lagano, možeš obavljati obaveze koje želiš, nisi mutav.

I to je također jedan od razloga da je teško postati popravo ovisan o travi.

Čak sam jučer sa boljom polovicom imao raspravu jer ona tvrdi da je ovisna (puši svaki dan malo više godinu dana).

Reko – nisi ovisna. Da jesi, nebi ujutro uz kafu palila cigaretu, nego pljugu. A trava joj u ladici.

Ne bi na poslu pušila duvan, pušila bi pomješano.

Samo je labilna, potegne za travom jer ju smiruje kad je napeta, a kad je ima – bolje svaki dan potegnuti pa ne biti nervozan hahaha.

Ili samo strast.