Kako se rijesiti ovisnosti o zlorabljenju cannabisa?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.07.2015
5
5
3
48
;) Koliko god popusio danas, nije bitno da l je to jedan dim ili 10g. sutradan mi se tresu ruke sve dok opet ne zapalim. Ali mi se ne trazi i ne ludim bas toliko da moram da palim trube svaki dan.. Primetio sam da mi se to desava kada pravim pauze, kada pusim par dana i jedan preskocim :p
 
Poslednja izmena:

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Hmmm... čini se da nemaš ti problema sa travom, nego sa drhtanjem ruku. A drhtanje sa nekom razinom hormona. Hormoni zbog nečeg psihičkog. Da li je to želja za travom ili nečim šta ti ona predstavlja ti si taj koji to mora otkrit.

Da bi se moglo reći koju ulogu tu trava igra trebalo bi te bolje poznavati. Ali večini se ne tresu tako da je marihuna tu sporedna uloga. Ako se uzme u obzir da marihuana djeluje ipak malo drukčije na svakoga, onda i ono šta nam predstavlja isto može biti drukčije, pa onda ispada da različiti ljudi mogui biti ovisni o različitim doživljajima koristeći istu supstancu...

Eto ti malo za razmišljanje...;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mahnita

Mahnita

Aktivan Član
11.08.2015
234
1.014
143
43
nakon 7 mjeseci svakodnevne konzumacije,odlučio sam malo napraviti pauzu
danas 5-ti dan ... i gle čuda,nemam nikakvih nus pojava osim što sam odmoran na nekakav način :D


ja se sječam da sam ovakav isti post pročitala nedavno, ne znam u kojoj temi ali znam da je isti član, isto ovo napisao, prije možda mjesec ili tako , Tita mi :D

Ja isto imam tremor, već dugo godina i to žestok ali to nema veze sa gandjom, to su živci i hormoni. Da se liječiti ali opet gutanjem neke hemije ... napušen ili ne, to nema veze. Kod mene se nekada ruke tresu kao New York 11. septembra :D a nekada budu mirne kao kod bebe... živci, ništa ovisnost i sl. izmišljotine.
 
06.07.2015
5
5
3
48
Hmmm... čini se da nemaš ti problema sa travom, nego sa drhtanjem ruku. A drhtanje sa nekom razinom hormona. Hormoni zbog nečeg psihičkog. Da li je to želja za travom ili nečim šta ti ona predstavlja ti si taj koji to mora otkrit.

Da bi se moglo reći koju ulogu tu trava igra trebalo bi te bolje poznavati. Ali večini se ne tresu tako da je marihuna tu sporedna uloga. Ako se uzme u obzir da marihuana djeluje ipak malo drukčije na svakoga, onda i ono šta nam predstavlja isto može biti drukčije, pa onda ispada da različiti ljudi mogui biti ovisni o različitim doživljajima koristeći istu supstancu...

Eto ti malo za razmišljanje...;)

Ma znam ja to sve, sve dolazi iz glave, sama pomisao na to da je vise nemam me smori, postanem nervozan i mislim da je nervoza glavni uzrok.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Moje ime moje

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Opali si šamar svaki put kad pomisliš na plugu
guy-punching-himself-smiley-emoticon.gif
.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Tema nije za smeće. Iako je autor možda zaslužio da bude. Ljudi "vokaliziraju" svoje misle kada pišu postove. Ovi koji su pisali da im nije dobro su vjerovatno to što su pisali i mislili. Radi toga treba ostaviti njihove misli na papiru da budu samo škola onima koji žele jednako tako misliti. A bez osnove...Bubba Kush valjda.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mahnita

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Ma nije tema za smeće. Neka ljudi čitaju. niko nikog ne tjera. Uglavnom ubacio bi se sa svojom pričom.
Ja sam bio ovisnik o teškim drogama 90-ih kada nije ni postojala policija za droge, i kada sam bio u "najluđim godinama. Pokušavao sam sve i svašta ali bi se opet vraćao na početak, metadoni su samo legalni oblik drogiranja. U zatvoru sam imao rezerviranu ćeiju :murija:Upropastio sam sve što se moglo upropastiti.
Sa marihuanom nisam nikada imao problema. Zadnji put kada sam ležao u zatvoru godinu i nešto znao sam da ću opet nastaviti sve po starom čim izađem van. Koliko god ja to neželio. i da moram nešto konkretno poduzeti. To sam i uradio otišao sam na selo odakle i jesam rodom. Koje je daleko od mjesta gdje sam bio. Živio sam bez struje u staroj djedovoj kući, bavio se poljoprivredom, nisam imao ništa u početku. Ali sposobnost kako doći do droge koju sam razvio za mog ovisničkog staža pretvorio se u sposobnost sticanja materijalnog dobra. Ne nisam postao bogat. Nisam materijalista toliki volim svoje vrijeme trošiti i na razno razne hobije a ne samo posao,posao, ali sam kupio kuću u obližnjem malom gradiću gdje nema čak ni trave da se kupi. Imam auto i živim ok. Prije nekoliko godina imao sam nesreću tešku bio i nepokretan jedno vrijeme. izvukao sam se ali imam brdo posljedica od toga pijem razno razne tablete što za bolove što za psihu, tipa normabel, xanax ništa jače. a i to kada vidim da mi više ne djeluje, radim pauze. ne koristim ih možda prva dva tri dana popijem samo jednu "spustim se" tih dana mi je grozno radim fizički dosta da ne mislim o tome. trpim znam da moram inače ću morati sve više i više da ih pijem i ubrzo mi nebi bilo dosta ni deset dnevno. Znači čim 3-4 prestanu da djeluju radim te navedene "pauze". U toku tog mog "bolovanja" zapalio sam travu jedno par puta primjetio sam da moji simtomi tj. problemi ili nestanu ili su skroz podnošljivi i danima poslije. Tako da sam riješio da zamijenim tablete sa marihuanom. Kupovao sam nešto ali kako su cijene podivljale, ne kupuje mi se. Moram račune platiti, daj za auto ovo ono. što mi govori da nisam ovisan o marihuani jer ako ću rađe potrošoti novce na nove amortizere za auto nego kupiti grass onda nemam šta dalje misliti. Riješio sam da na selu u toj staroj kući (koju sam komplet renovirao) posadim par komada za sebe. Zato i jesam na ovom forumu, da malo naučim i podijelim iskustva. Hvala što ste pročitali moju priču.
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Respect na shareu :thumb:
Poucna prica sa 2 pouke:
-da trava ne mora da bude entry "droga" za nesto jace, vec obrnuto.
-da trava nije droga... ima se/pusi se.. nema se/ne pusi se, no big deal... kupe se amortizeri hehe
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Vidim da se nekome ni ne sviđa moja ispovijed. Ne sviđa se ni meni. Ali je tako bilo. U početku sam to krio, ali kada sam vidio svoje mlade prijatelje i djecu od prijatelja koji odlaze u veće gradove a naginju "cool, full" životu i hoće svašta probati . Znao sam da moram progovoriti koliko god me toga bilo sram, jer da im pričam fraze "droga je zlo" i sl. znam da to ne pali nije ni kod mene i mog društva naprotiv još nas je više vuklo to "zabranjeno". Pričam im kako se to neprimjetno uvuče, kako se to proba i najveći zajeb je što se osjećaš dobro, sutra se vrtiš gledaš u ogledalo pitaš se jesam li ja sad narkoman, jesam li ovisan.?! I ništa. niti ti se traži niti si ovisan. E tu je glavni zajeb. ja sam mislio nakon toga da ljudi seru, pretjeruju i oni koji su se navukli da su idioti, da nemaju karakter i da se to meni nemože desiti. Od tada nisam tražio droge ali ih nisam ni odbijao u društvu i takvo "vikendaško" pucanje je trajalo i godinu dana. Kako herion daje eben osjećaj sigurnosti i čvrstine. tako sam ja nalazio sam sebi izlike da se "puknem" i običnim danima jer eto baš trebam ovo,ono da obavim a neda mi se tlaka mi je, pa kažem sam sebi "ma puknuću se pa ću to lakše obaviti,ali samo da to obavim" Nakon toga počinješ i kupovati, jer "moraš i ti nekada počastiti a ne samo da tebe drugi" I uvjek neke izgovore laži nalaziš i pravdaš svoje pucanje. Kada se uhvatiš da se "rokaš svaki dan" Naravno i za to imaš opravdanje "ma to je samo onako, neka malo, pa mogu ja prestat kad god hoću nisam ja ko oni idioti" Da uvjek je neko drugi u banani i u problemu ti nikada. i koliko god tonuo uvjek ama baš uvjek je neko drugi "idiot koji je sebi takvo nešto dozvolio, i ti nikada nebi pao na takve grane" U početku ne osjećaš fizičke krize, ali psiha ti počinje raditi kako već opisah. u početku ti također svi vjeruju niko ništa ne kuži. Onda počinju problemi sa parama, sve što si imao si dao za to, pa kreneš prodavati svoje stvari i naravno uvjek imaš dobar izgovor, "ma nije to radi droge nego stvarno mi ovaj TV je već star slabo i lovi stanice, ma prodaću ga pa kupiti kasnije bolji" itd..
poslije kad sve rasprodaš počinje zaduživanje, naravno koje nikad ne vraćaš. Kad te ljudi skuže počinju i krađe,prevare i sl. Naravno uvijek imaš dobro opravdanje za sve. Dok se jednom ne uhvatiš da si sjebo sve što se moglo sjebati, Da ti je policija stalno za vratom, rodbina neće ni da čuje za tebe. Tada priznaš sam sebi ali je već kasno za mnoge, mnogi su se moji prijatelji ubili, overdozirali namjerno ili objesili u zatvoru, jedan se sjećam se dobro zaletio stojadinom ravno u zid, nije kočio. Mi smo sjedili na zidiću i sve gledali.
Eto tako ja pričam mladima, i ako sam samo jednog uspio odvratiti od toga da "samo proba" Smatram to svojim velikim uspjehom, a valjda jesam bar jednog. Također im pričam i za marihuanu i kako snjom nikada nisam imao problema.
 
Poslednja izmena:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
posadim par komada za sebe
To je najbolji recept za takve bolesti,tada covjek shvati kako te jeden hobi moze zaokupiti i dati volju za novi pocetak.Zelim ti svu srecu i zdravlje:thumb:
se nekome ni ne sviđa moja ispovijed.
Ma boli te ona stvar za tude misljenje ako se ti u svojoj kozi osjecas zdravo i ispunjeno;)
Kako riješiti zabludu da marihuana izaziva ovisnost?
Kod nekih ljudi nikako i nikada!:thumb:

Trava apsolutno nikakve veze nema sa drogama,znaci to se nemoze usporedivati(to je moj stav).Ako se ja svako jutro normalno probudim,odem na posao i obavim sve svoje zivotne obaveze,a travu zapalim kada se hocu opustiti od stresova onda se tako nesto nemoze povezati sa drogom.Kada te uzela droga onda nema opustanja jer potreba za uzimanjem je toliko velika da jednostavno nemozes normalno fumkcionirati,tjelo ti ne dozvoljava,bolestan si.Trava nema veze sa takvim stanjima!
 
Poslednja izmena: