Kako se rijesiti ovisnosti o zlorabljenju cannabisa?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.04.2017
6
13
3
33
Čovjek po prirodi je ovisan samo o vodi i hrani jer tako je izgleda priroda odredila da obezbijedi preživljavanje vrsta, voljeli to mi ili ne.
Baš kao i ove naše biljčice što sadimo, ne možemo dugo bez hrane i vode jer bi onda umrli.
Da bi vrste mogle da opstanu, priroda se dodatno pobrinula za to pa usadila nam nagone i alat za reprodukciju, voljeli mi to ili ne.
Priroda se također pobrinula da nas opremi sa dodatnim stvarima koje bi obezbijedile preživljavanje i jedna od njih je STRAH.
Strah može biti racionalan i iracionalan i veoma često iracionalni strahovi prevladavaju našim životima.
Problem postaje problem onda kada ne možete ništa da uradite po tom pitanju.
Može biti teško nešto za uraditi, ali kako može biti teško ništa ne uraditi?
Ako si donio odluku da nećeš više pljugat, uradio si sve što treba. I šta je tu sad problem? Ne moraš da uradiš ništa više.
Donio si novu, pozitivnu odluku u svjetlu nove informacije i napravio odluku jer si vagao neke stvari.
Problem može biti samo niz mentalnih blokada u glavi: Jedna strana vuče svoju stranu konopca, druga drugu.
Sve što treba da uradiš jeste da ne dozvoliš svom umu da te prevari, jer to je jedina stvar koja ti može osigurati neuspjeh, ili vjerovanje
da ovisiš o marihuani, što je daleko od istine.
Sjedi, opusti se i dobro razmisli šta se može desiti ako ne zapališ sljedeći joint?
Apsolutno ništa. Jedina stvar koja nas sprječava na startu jeste SUMNJA I STRAH što je automatska barijera na samom startu te nam se stoga
čini teško za ostaviti. Prihvati iracionalne strahove ili ih ukloni u potpunosti tako što ćeš razmišljat racionalno i pozitivno.
Ako kreneš neodlučno, neuspjeh je skoro zagarantovan.
Pozitivan mentalni pristup je od suštinskog značaja, uvijek u životu, i dobro razmislite kada donosite odluke koje se tiču vaše sreće i blagostanja, a posebno vašeg zdravlja, i psihičkog i fizičkog.
Nipošto ne miješajte vaš džoint sa duhanom! Vjerujte da to može biti jedini razlog zašto ne možete da ostavite, ako već morate.
Sa marihuanom je lako i ja nisam nikad imao problema sa njom, ali sam imao veoma veoma mnogo problema sa duhanom.
Toliko od mene, nadam se da nisam smorio...
 
15.03.2014
12
11
3
40
Ma mozda ste vi stekli krivi dojam, nije to meni problem, samo sam se zapitao kako bih se toga mogao rijesiti. Ja sam privatnik, imam firmu, imam dovoljno novca za svoje potrebe samo ih volim racionalno trositi ko i svi :)

U zivotu sve u svemu sam potrosio preko 50 000kn na travu. Ali to je razdoblje od 10 godina.
I sad si planiram sljedecih 10 godina, da ne bude bas tolko love otislo u tom smjeru :( zisku :D
Batice, pa ti si razmažen! ;)
 
15.03.2014
12
11
3
40
Evo ja ću ispričati svoj slučaj! Pušim marihuanu od svoje 18 godine... sad imam 34. U početku je to bilo malo po školi, sa mangupima, kasnije po faxu... isto sa mangupima! Lično sam uvek imao stav da ne dajem pare za to i tako ću se kontrolisati... ali kad ti se duva, lako se izakcijaš, zar ne!? :) Ali uglavnom "neredovno" duvanje, nekad se i zaređa, ali sve u svemu, dva tri dana, pa onda nekad i nedelju dana prekid, pa onda vikend dođe i skapiraš da ti je bolje da se naduvaš i blejiš sa nekom ekipom, nego da se opijaš po nekim fensi kafićima! Uvek imaš onaj klošarski i fensi fazon.. jbg. tako je kako je. Ja sam iz one ulične - outdoor škole! Uvek neko snalaženje... ali meni je tako odgovaralo, jer kad nemaš para za džidžu onda i ne duvaš... strejtiraš, treniraš, voziš bajk! :) Mogu to sve da radim i naduvan! U svakom slučaju, ceo život vodim dvostruki život, na poslu 8h normalan, popodne se pozavršavaju sve obaveze i onda veče za "bleju" sa ekipom...! Rodbina... neka zna, neka sumnja, neka nema pojma... da duvam! Prijatelji isto! Dakle dosta ljudi nema pojma da duvam! E, sad... ta ekipa! Prođe dosta vremena i dođeš do zaključka, da je upravo ta ekipa, razlog zbog kojeg si počeo da duvaš svaki dan! Ekipa, koja se samo time bavi, ekipa kojoj je džidža prva i osnovna stvar koja započinje dan... I nakon deset godina druženja, skapiraš da sve vreme variš sa pogrešnom ekipom! :(
 
  • Sviđa mi se
Reactions: VirtualH
05.05.2015
4
2
3
35
Duvam već 20 godina svakodnevno, više mojih prijatelja i poznanika se pita kakav sam kad nisam navaren jer me takvog nikad nisu vidjeli.

Koji si ti specijalac. Da li vidiš koliko ti je izjava paradoksalna. Pušiš svaki dan 20 godina, al nisi ovisan. Hahah. Stani onda na mjesec dana ili dulje da dokažeš da nisi. Nećeš, al si uvjeren da bi mogao kad bi htio. Jel tak? Istina. Nije lako priznat si da si ovisan o nečemu, a očito jesi ako te tvoji nisu vidjeli čistog. Nije da te osuđujem, i sam konzumiram redovito travu.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Ma stanem kad poželim, al ne želim :razvaljen::. Znaš kako vele svako mora imati neki ventil putem kojeg će izbaciti umor i negativnu energiju nakupljenu tokom dana, stabilizirati si stres. Nekom je to alkohol, nekom je kurvarluk, nekom je teretana, nekom je prebit ženu, a meni je laganini duvkanje :joint2:. Kad umrem ima da me kremiraju, a moj pepeo pospu oko biljoza u prsten da eventualno poslužim kao stupica za puževe u takvom agregatnom stanju :thumb:.
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Koji si ti specijalac......
......Nije da te osuđujem, i sam konzumiram redovito travu.

Kakav si onda ti specijalac, kad konzumiras redovno travu a neznas da ona ne stvara ovisnost?
Blagodet kanabisa i lezi u tome da mozes konzumirati kad god hoces i koliko hoces bez ikakvih stetnih posljedica.
Pa prijatelju, imam informaciju za tebe, i ja pusim 20+ godina, cesto svakodnevno. A cesto prodje par mjeseci bez da zapalim jer ja tako zelim. Razlozi su brojni, ali svakako nije ovisnost.

Znaci, ne lupaj gluposti, prouci malo materiju, informisi se. ;)
:spliff:
 
Poslednja izmena:

misko123

m@lo pom@lo
07.01.2016
94
612
83
47
Moje misljenje je da nemam misljenja po pitanju ovisnosti nesto se cak nesjecam kad sam poceo da duvam valjda kad su mi se poceli problemi gomilat jer to je glavni razlog.Elem da se nebi lupao kojekakvim antidepresivima ONA mi dodje super zamjena i da se razumijemo nisam neki redovni pusac da moram svaki dan.A skim pusim eh to je vec moja stvar uglavnom skoro pa niko nezna da duvam znaci sve se svelo na dvije osobe i fala bogu sto nam je NJU dao sve je puno lakse.:joint2::joint2::wave::wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and sale82ful
05.05.2015
4
2
3
35
Znaci, ne lupaj gluposti, prouci malo materiju, informisi se. ;)
Ti mi stvarno djelujes jako informirano, al to vjerojatno dolazi sa 20+ godišnjom konzumacijom... Proucio sam ja dobro tu materiju...Zna se dobro da to ne izaziva fizičku ovisnost. Al apsurdna mi je priča da ne izaziva nikakvu ovisnost..Tim više što sam vidio pozamašan broj ljudi, slabijeg psihe ili karaktera, kako su nakon višegodišnje konzumacije završili, odnosno potonuli. Al ti možeš i dalje tupit da je to brusnica. Nojoke, slažem se u potpunosti s tobom. I meni je isto tak ko i tebi. I istina je da je bolji ispušni od svega kaj si naveo :)
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Tim više što sam vidio pozamašan broj ljudi, slabijeg psihe ili karaktera, kako su nakon višegodišnje konzumacije završili, odnosno potonuli.
mislis da je to do duvke, a prvo kazes da su slabi mentalno? sta ocekivati kad duvas zbog drustva i/ili pogresnih razloga. to sto ljudi na ovim prostorima odu u qrac nije vezano za kanabis, cak naprotiv.
licni primer, radim honorarno, i kad sam slobodan, vikend, praznici, ni na kraj pameti mi nije da smotam, sto rece staljin, nema coveka nepa problema :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and sale82ful

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Ti mi stvarno djelujes jako informirano...
Al apsurdna mi je priča da ne izaziva nikakvu ovisnost..Tim više što sam vidio pozamašan broj ljudi, slabijeg psihe ili karaktera, kako su nakon višegodišnje konzumacije završili, odnosno potonuli.

U tvom postu lezi odgovor. Takvi ljudi bi potonuli u svakom slucaju. Jer su labilni, i jer su, da se blago izrazim, idioti sa dzointom u ustima.
Zasto ne napises kako su zavrsili ti ljudi sto su potonuli? Kako to da ja ne znam ni jednog jedinog covjeka koji je "potonuo" a da je konzumirao samo i iskljucivo marihuanu.

Ja znam likove koji bi gowno uzeli samo da im se zavrti u glavi. Takvi konzumraju izmedju ostaloga i travu. Ali kod njih moze proci i alkohol, i koja tableta, malo bijelog... bla,bla,bla.
Zbog takvih je trava na losem glasu, jer je konzumiraju labilni idioti.

I dalje stojim iza svoje izjave da lupas gluposti. :cool:
 
Poslednja izmena:

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.057
258
dirty ol' town
@Norman um je jako zanimljiva i delikatna stvarčica, ak misliš i bojiš se da ti vutrica izaziva ovisnost i često krojiš takve i slične misli u glavi možda bi se fakat i osjećao loše kad bi prestao duvat
Ja radim pauze, da se organizam očisti duhana i rizli, ali i da bi me najdonji pop korn nakon pauze sćilo ko pingvinove tabane haha
:thumb:
 

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
35
Pozdrav , ovako ja cu reci moje osobno misljenje , sto ne znaci da je tako niti da smo svi mi ljudi isti i mozemo funkcionirati na isti nacin. Pusim travu od svoje 14 godine u srednjoj pa sve do pocetka faxa od ujutro od 8 pa dok ne zaspem znaci prakticki sam bio naduvan 24/7 jer se nebi niti oduvao kada bi vec zapalio jutarnju . To je bila srednja skola i to nam je bilo fora . Nisam pusio cigarete ali sam mjesao sa duhanom . Kada sam odlucio prestati pusiti travu , navukao sam se na cigarete . Ovo govorim zato jer mislim da nemozes biti ovisan o travi , nego da ti ovisnost stvara to sranje od cigara , i bog zna kakvih sve kemijskih preparata ima u tome . Prestanak pusenja cigareta je bila najteza stvar koja mi se desavala sto se tice kriza imao sam psihicke i fizicke krize i ne zajebavam se bilo je jako tesko . Evo sad ne pusim sigurno 4 godine vec i ako nesto sa sigurnoscu mogu reci je to da nema boga koji ce me natjerat da zapalim cigaretu jer znam kroz sta sam sve prolazio da bih prestao . E sad od tada pusim cistu travu , bez da mjesam sa duhanom , namrvim jako jako na sitno i zamotam tanko , i lijepo gori , niti se gasi niti je tesko za pusiti na pluca . Od nove godine sam odlucio napraviti pauzu jer se zelim vise posvetiti sportu to mi je novogodisnja odluka i evo , ne pusim vec 12 dana , imam pune teglice trave iz svoga growa , u ormaru pored kreveta i nemam nikakvih kriza niti zelja . Kada budem htio zapaliti zapaliti cu , a ako necu , nemoram , nemam kriza niti sto se tice sna , niti nervoze , niti manjka ili viska apetita ama bas definitivno nista mi ne fali :) Sve je u glavi , kada osjetis da ti ne pase , da te zatvara u samoga sebe , da nemas volje za nicime , jednostavno nemoj zapaliti i kraj price :) Nije stvar u ovisnosti jer mislim da o travi nemozes biti ovisan , stvar je u odlukama i koliko nesto jako zelis a koliko ne , ako ti u necemu smeta , kao sto je u mome slucaju sport , napravis pauzu i bok :)
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.460
2.598
Posteno.Svako ima svoje misljenje o kojem mozemo raspravljati ali ne omalovazavati.Istina je da kad prestanes uzimati andol osjetiti ces promjene u tijelu jer se tijelo jednostavno naviklo i prihvatilo sve sto andol daje.Tako i sa Vutrom...navikne se organizam i naravno da ces imati neke promjene prestankom uzimanja.Mene samo smeta kad se to usporeduje sa krizama,apstinenciji na drogama.Jer trava je ljek i nema veze sa krizama koje daju razne kemije,cingule mingule...dan,dva nespavanja i malo nervoze nikog ne ubije:):thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Budfield
05.05.2015
4
2
3
35
Posteno.Svako ima svoje misljenje o kojem mozemo raspravljati ali ne omalovazavati.Istina je da kad prestanes uzimati andol osjetiti ces promjene u tijelu jer se tijelo jednostavno naviklo i prihvatilo sve sto andol daje.Tako i sa Vutrom...navikne se organizam i naravno da ces imati neke promjene prestankom uzimanja.Mene samo smeta kad se to usporeduje sa krizama,apstinenciji na drogama.Jer trava je ljek i nema veze sa krizama koje daju razne kemije,cingule mingule...dan,dva nespavanja i malo nervoze nikog ne ubije:):thumb:
Pa naravno da te smeta. I mene to smeta jer takve izjave nemaju veze sa zdravom pameti i činjenicama. Al ja to nisam ni pomislio, a kamo li rekao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and hazeri