Kako se rijesiti ovisnosti o zlorabljenju cannabisa?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
Napušena Vjeverica;208937 je napisao(la):

Prvi put sam zapalio na 14. rodendan, prije vise od 10 godina. Od tada aktivno pusim travu skoro svaki dan po gram. Kad je trava bila jeftinija, pusio sam svaka 2-3 dana 50g vutre. Jednom prilikom sam popusio 750g u 3 tjedna. Ozbiljno.
25r30wi.gif




Evo neki dan sam uzeo 7 grama, mislio sam raspodijeliti za cijeli naredni tjedan. No popusio sam ih, kao i uvijek, u 2 dana. I to se radi o prvoklasnoj travi, da ne bi bilo zabune. Nije skunjara, nije spricano ali je jako jako.
25r30wi.gif


Eto, sad nemam nist, opet zovem dilera daj vutre daj vutre.







a brate nisi normalan...... (u pozitivnom smislu)
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ma mozda ste vi stekli krivi dojam, nije to meni problem, samo sam se zapitao kako bih se toga mogao rijesiti. Ja sam privatnik, imam firmu, imam dovoljno novca za svoje potrebe samo ih volim racionalno trositi ko i svi :)

U zivotu sve u svemu sam potrosio preko 50 000kn na travu. Ali to je razdoblje od 10 godina.
I sad si planiram sljedecih 10 godina, da ne bude bas tolko love otislo u tom smjeru :( zisku :D
 
13.02.2012
5
1
0
40
ovim postom neću bit od neke koristi možda ali moram vam napisat..
pušio sam do prije mjesec dana svaki Božji dan,na poslu,svugdje,u bilo koje doba dana i noći.. bio sam normalan samo ujutro 10min dok ne smotam pljugu..
al onda,neki preokret,neznam ni sam,došlo mi je više stvarno muka,nije me ni radila kak treba ni ništa,samo sam lovu bacao bzvze..
u posljednjih mjesec dana,možda sam spalio 2-3 pljuge,i to samo s djevojkom,kad je njoj došlo...tako da stvarno mislim da je trava potpuno bezopasna i da se ne možeš navuć..a to kaj ti je lijepo kad si napušen to je sasvim drugi par cipela..naravno većina bi nas htjela stalnoo taj feeling! evooo ja ne vjerujem,kolko sam samo para zbacao na rizle a vutru da ni ne računam..sad sam promjenio malo način života,i supeeer mi je,odličnooo!! kad mi baš dođe zapalit ću si,volim marihuanu i točka! pušit ću do kraja života,ali samo tad,kad mi se baš prohtije!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
to o čemu ti govoriš je psihička ovisnost, jednostavno si toliko naučen na taj osjećaj da više ne znaš funkcionirati bez trave, tj. zaboravio si uživati u životu bez trave, a još imaš i svoje probleme koji te muče tako da je situacija sigurno vrlo teška.

jedino pametno što ti mogu reći je da, ako ništa drugo, uzgajaš svoje i pušiš do mile volje...
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Napušena Vjeverica je napisao(la):
Da da, kako kazu znanstvenici, marihuana ne stvara ovisnost.

No, svaki "iskusniji" smoker zna da to bas i nije tako. Jasno, nije to kemija, kao recimo hors i koka no ipak stvara ovisnost, priznali mi to ili ne.


Ja si utvaram da sam iskusniji smoker, bar po stažu - i ne , neznam na što misliš. Šta nije tako?

Ajd vjeverice prestani biti razmaženo derište i počni se ponašati u skladu sa svojim godinama jer su i neki 12-godišnjaci ozbiljniji od tebe. Toliko kontradiktornih izjava si dao u samo ova 3-4 posta da mi se neda ni nabrajati sve. Uglavnom ako pušiš 7 g na dva dana i trošiš 1500 kn mjesečno ispada da je vutra u ZG-u 15 kn gram. Da trošiš 1500 kn na mjesec - to je na godišnjoj razini 20000 kn - dakle u samo zadnje 2 i po godine si potrošio 50 000kn koliko si naveo za 10 godina.Ono oko količine nema ni potrebe komentirati, najbolje naloži logorsku vatru s kilo-dve pa skači preko nje...

Ti da si naduvan kako kažeš ne da nebi mogao sastaviti normalnu rečenicu nego nebi ovo mogao ni pročitati, tako da ... ajd ne kaki više i ne spamaj forum uzduž i poprijeko.

MARIHUANA NE STVARA FIZIČKU OVISNOST - dovoljno jasno i glasno ? A to što neki nose tikvare na ramenima radi ukrasa to je drugi par cipela ...
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Uh, pa i ja se sjećam takvih vremena, mislim na svakodnevno namotavanje i momente kad su duhan i rizle postale "ozbiljan trošak" :) i kad je to bio stil života i smisao opcenito.. To ti obično prestane kasnije tako biti.
Nemojte krivo shvatiti, ali meni se dogodilo da sam zapravo imao puno problema dok sam pusio, kad sam prestao jedno vrijeme je bilo glupo ali je postajalo zanimljivije i zanimljivije pogotovo kad su se kriteriji i baždarenost smanjili pa je mala količina bila čudo...
Drži se Vjeverice, vjerojatno će sve doći na svoje!
 
05.03.2012
19
12
0
32
kenny ne moras biti toliko negativan..a vjeverice,nemoj da se komplexiras i to sto ti ljudi ovde kazu da shvatas kao uvredu ili prozivku..nego izvuci pouku iz toga..
a te probleme koje ti imas,ima barem 50-60% danasnje omaldine..i ja se ubrajam u njih..imam barem 3 psihicke bolesti karaktera i ko zna koje sve bolesti jos..i kad se napusim,zaboravim na sve to :D
tako nam je svima..
moras da nadjes psihicki izlaz iz situacije..ja iskreno mislim da je to bolje uraditi napusen..al to zavisi od osobe do osobe..kako koga radi vutra..neko se ne moze uopste koncentrisati,neko..npr ja..mogu mnogo bolje da se skoncentrisem na neke stvari..tj vecinu..al kad me neko prekine,izgubim "nit"..
i tako dalje..
nego poenta price je da pauziras barem 2-3 nedelje..i onda pocni da pusis po jedan dzoint dnevno..bice ti dovoljno da te opusti..i kad si str8,nemoj da mislis o problemima..smisljaj resenja! informisi se malo po netu sta je to snaga volje...i pocni da primenjujes to..veruj mi da ces vec sutra kad ustanes da primetis veliku razliku..

evo ti jedan koristan link.. ;)
Tajna uspeha
procitaj svih 6 stavki..citaj ih svaki dan..i ako se trudis,posticices to..zivot ce ti se promeniti totalno..tj stavovi prema zivotu..
pozdrav i puno srece!
keep up!
 
05.05.2012
10
0
0
30
Baviti se nekim sportom da bi malo zaboravio.Ali bolje pusiti travu nego da ti doktori daju bensedine za smirenje.Marihuana jos nikog nije ubila.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Keny, kaj bih prvo priznao da sam "psihicki bolesnik" a onda lagao oko ostalih stvari?
I dont think so :)

Sve je istina, ko vjeruje vjeruje ko ne vjeruje ne mora vjerovati.
Ali bas mi je drago da ste se svi ukljucili u ovu temu, sigurno ce biti od koristi puno ljudi. :)))
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Kaj si onda na kraju? "Pshićki bolesnik" (tvoje rijeći ne moje) koji ima firmu i nisu mu problem pare za vutru (kako si reko u jednom postu)? Grower jer previše troši na vutru koja je preskupa kao i HPS jer ždere previše struje (a imaš firmu i pare ti nisu problem),racionalan si a ne želiš se ljećiti?+ovisnik o cannabisu?ovisnik o sexu?Nema boleštine koju nemaš i to sve do 18 godine? Biljke ti u roku par sati umiru od opeklina od sunca itd itd...želiš smanjiti konzumaciju vutre a svaki dan zoveš dilera i još growaš uz sve to....

Sorry frend al stvarno nas zbunjuješ......bar mene....svakim postom diskreditiraš prethodni post...... iskreno toliko si me zbunio da ti još nisam dao rep- jer te pokušavam dokućiti
 
20.03.2012
30
1
0
31
Imas toliko novaca, vodis svoj vlastiti biznis ( koji ocito dobro ide kad imas novaca ), ne brines o tome dal ces sutra dobit otkaz, sam sebi organiziras vrijeme kad os a kad neces radit...mislim sta da vise nabrajam... Steta, mislim da je jako glupo NE započet svoj grow, posvetit mu se i mozda se malo skinut s tolke doze svaki dan. Ja osobno da sam srece ko ti, da imam tolko novaca...neznam di bi mi kraj bio.

Ti volis marihuanu kao i svi drugi. Drugi imaju manje pa i konzumiraju manje (ako se ne odluce na svoj grow). Ti imas novaca i olako shvacas biljku. Konzumacija ti je postala tolko cesta samo zato sto ju mozes imat bez problema. Nista te ne sprjecava. Eto to ja mislim.
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Cini mi se da Vjeverica ima problem ( izmedju ostalog) kao i svi danasnji privatnici, da ne znaju kuda ce sa parama kada se kote, i da ne mogu naci neko zadovoljstvo, uzivanje i opustanje. TREBA TI SADO MAZO, * uspjeva, veruj mi !!!
Recimo licno i ja imam problema, ali se opustam uz nasu biljku, nekada se bolje koncentrisem pa super bude proizvod, a ponekada ( kako je Pappi rekal ) izgubim Nit , pa 2-4 puta radim isti posao, ali se nasmejem i uzivam u tome
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SpliffCRO

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
a kada smota, onda i popusi....
e sada da li uziva ? ili se opusta ? ili razmislja ? ali najverovatnije resava neke probleme ! ( kojih imamo svi )