Kako se rijesiti ovisnosti o zlorabljenju cannabisa?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Da da, kako kazu znanstvenici, marihuana ne stvara ovisnost.

No, svaki "iskusniji" smoker zna da to bas i nije tako. Jasno, nije to kemija, kao recimo hors i koka no ipak stvara ovisnost, priznali mi to ili ne.



Uglavnom, vec duze vrijeme pokusavam prestati ili barem smanjiti. Moja ovisnost nije iskljucivo ovisnost vec zamjenjuje antidepresive i slicno...
Bolujem od psorijaze, depresije, granicnog poremecaja i tjeskobe. To mi je sluzbeno utvrdeno prije par godina, kad sam imao 18 godina.
Ovisan sam i o seksu, no to je usko povezano s navedenim bolestima.

Imam osjecaj da su ti poremecaji vec presli u laganu psihozu.
Kad ne pusim travu duze od 24h, osjecam sve do jednog simptoma maloprije navedenih bolesti.
Osjecaj depresije, tjeskobe, neuspjeha, praznine, ljutnja, bijes, seksualna nezasitnost.



Prvi put sam zapalio na 14. rodendan, prije vise od 10 godina. Od tada aktivno pusim travu skoro svaki dan po gram. Kad je trava bila jeftinija, pusio sam svaka 2-3 dana 50g vutre. Jednom prilikom sam popusio 750g u 3 tjedna. Ozbiljno.



Evo neki dan sam uzeo 7 grama, mislio sam raspodijeliti za cijeli naredni tjedan. No popusio sam ih, kao i uvijek, u 2 dana. I to se radi o prvoklasnoj travi, da ne bi bilo zabune. Nije skunjara, nije spricano ali je jako jako.

Eto, sad nemam nist, opet zovem dilera daj vutre daj vutre.


Ne mogu zamisliti niti jedan dan bez vutre, to mi je smak svijeta. Ko doper bez horsa, samo ne toliko izrazeno. Noge mi se pocnu tresti, ne mogu misliti ni na sta osim na travu na joint na samo jos jedan posljedni joint i onda vise necu.... ah...



Ne zanimaju me medicinski ljekovi iz ljekarne, ne zanimaju me doktori, ne zanima me lijecenje ni ista slicno...
Ima li ista na ovom svijetu da bi mi pomoglo jer ovo vise nema smisla, svaki mjesec mi trava izbije 200 eura... to je za nase prilike puno zar ne?

HELP PLEASE S.O.S. f1 f1 f1


Hvala



E da, probao sam piti caj od gospine trave. Znaci, najobicnija gospina trava posusena i skuhana u vodi pa isjecedena u caj. Osjecaj je vrlo nalik highu, happy high feel, probajte... no ipak mi nije bila dostatna zamjena jer je efekt za moj pojam dosta slab i traje oko 20min.
 

hardbluesman

Aktivan Član
28.11.2010
109
8
18
39
Pa gle,to kaj si tolko lud za travom ti je možda od malo opsesivno-kompulzivnog,on se voli ušuljat među ove gore navedene poremećaje,pogotovo uz tjeskobu tj. anksioznost,po meni,ništa što dobar psihoterapeut ne može rješit...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Brate nemoj se ljutiti al' znaš vjerovatno da ćeš samo prouzrokovati lavinu manje-više besmislenih postova tipa: idi u teretanu, idi psihologu, pogledaj u svoje srce i sl.
U ovom momentu se "liječi" kolegu athlon-a na drugoj temi.većina stvari napisanih tamo, iako su totalno različiti problemi, se može odnositi i na tebe.
No hard feelings, nadam se...
 

hardbluesman

Aktivan Član
28.11.2010
109
8
18
39
gle u osnovi i nisu besmisleni postovi,zapravo,više uzaludni možda...al jebiga...ja sam samo savjet tamo dao jer sam vidio da dečko ima problema,a pošto imam nekog iskustva u tome htio sam pomoći,isto kao i ovdje,al ok,ima sigurno onih koji su puno kvalificiraniji i iskusniji u tome,pa eto...
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
hardbluesman je napisao(la):
gle u osnovi i nisu besmisleni postovi,zapravo,više uzaludni možda...al jebiga...ja sam samo savjet tamo dao jer sam vidio da dečko ima problema,a pošto imam nekog iskustva u tome htio sam pomoći,isto kao i ovdje,al ok,ima sigurno onih koji su puno kvalificiraniji i iskusniji u tome,pa eto...

Druže od srca izvini, nisam htio nikog uvrijediti.Naravno da smo tu jedni za druge.
 

hardbluesman

Aktivan Član
28.11.2010
109
8
18
39
@ nenash prijatelju,nisam se ja uvrijedio,pa gdje bih došao kad bih se zbog takvih stvari osjećao uvrijeđenim! samo sam baš to misliol,dao sam iskreni savjet,koji znam da je ispravan,i ne smatram to besmislenim,jer bi to znaćilo da je i vrijeme koje sam proveo pišući tamo i čitajući i tako besmisleno,a nije... tak da ono,sve 5!
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ma sve sto kazete je OK, svaki savjet pa i onaj najgluplji je zlata vrijedan ako ga se zna iskoristiti.


Psihoterapiju odbijam i bilokakvo lijecenje jer sam to probao i znam kako je i ne zelim pricat o tome jer se svaki put na psihoterapiji doslovno rasplacem ko beba.
Inace sam skroz OK, samo imam te neke probleme iz proslosti koje sam doslovno potisnuo u sjecanju... no i dalje ostaje ona praznina koju jedino trava ili seks moze popuniti. Najbolje je kad je combo, onda sam OK par dana bez ikakvih drugih faktora.


Snaga volje, uma tu ne funkcionira, jer ja vidim da ovo nije psihicka ovisnost, ja sam si poslozio kockice u glavi i OK sam sto se toga tice bez obzira na psihicke bolesti... radi se o teskoj fizickoj ovisnosti. Morate uzeti u obzir da sam aktivni pusac od puberteta, sto je utjecalo na moj razvoj samoga tijela a i uma pritom...


Znam da mi ne mozete reci nista sto ja vec ne znam, iskreno, znam sve i svasta bar sto se tog podrucja tice, dao sam si truda.
Zanima me da li itko jos ima isti, ne slican nego isti, problem i da li ga je rijesio/rijesava i uz pomoc cega jer ovo je zesca zajebancija sada s prekidom ovisnosti. Trava mi je postala doslovno ko hrana svakoga dana.


the Dreamer je napisao(la):
Nisi ovisan o travi, ovisan si o stanju koje ti trava daje ;)

Perfektno receno ali na kraju ti dode na isto.
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
evo ja cu ti rec u mojoj je situaciji isto slicno, ali evo ja sad manje pusim nego sto sam prije :) tako da sam (ajmo rec) ponosan na sebe sta sam barem smanjio... uzmimo u obzir da pusim ovo sranj* s ulice... jednostavno si rasporedim dan, sto god radio, rasporedim si da cu zapalit 3 ili 4 pljuge od 0.2-0.3 na dan, to kad se ima se tako pusi. kad se nema se zapali samo navecer npr, ili ako neko jos zove na pljugu ( i ako nemam vaznijih obaveza) idem... stvar je u tome da si moras rasporedit vrijeme pravilno i da ti trava nesmije bit na prvom mjestu... meni je na prvom mjestu, necu lagat, jednostavno to mi je nesto najbolje :) znate na sta mislim i kako :D ali opet sam si rasporedio i imam neku mjeru i sve 5 ide :) a evo i opa cupa ti je objasnio u jednoj recenici s cim se apsolutno slazem jer je to tako.
opa cupa je napisao(la):
kakva psihoterapija i jebeni psihoterapeuti,sve je u glavi!

peace out!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: markonius

hardbluesman

Aktivan Član
28.11.2010
109
8
18
39
Napušena Vjeverica je napisao(la):
Ma sve sto kazete je OK, svaki savjet pa i onaj najgluplji je zlata vrijedan ako ga se zna iskoristiti.


Psihoterapiju odbijam i bilokakvo lijecenje jer sam to probao i znam kako je i ne zelim pricat o tome jer se svaki put na psihoterapiji doslovno rasplacem ko beba.
Inace sam skroz OK, samo imam te neke probleme iz proslosti koje sam doslovno potisnuo u sjecanju... no i dalje ostaje ona praznina koju jedino trava ili seks moze popuniti. Najbolje je kad je combo, onda sam OK par dana bez ikakvih drugih faktora.


Snaga volje, uma tu ne funkcionira, jer ja vidim da ovo nije psihicka ovisnost, ja sam si poslozio kockice u glavi i OK sam sto se toga tice bez obzira na psihicke bolesti... radi se o teskoj fizickoj ovisnosti. Morate uzeti u obzir da sam aktivni pusac od puberteta, sto je utjecalo na moj razvoj samoga tijela a i uma pritom...


Znam da mi ne mozete reci nista sto ja vec ne znam, iskreno, znam sve i svasta bar sto se tog podrucja tice, dao sam si truda.
Zanima me da li itko jos ima isti, ne slican nego isti, problem i da li ga je rijesio/rijesava i uz pomoc cega jer ovo je zesca zajebancija sada s prekidom ovisnosti. Trava mi je postala doslovno ko hrana svakoga dana.




Perfektno receno ali na kraju ti dode na isto.


znam da će sad opet biti,ali mislim da bi ti moralo bit jasno da to osjećaš,jer su ti seks i trava bijeg od tih problema...vrlo jednostavno,to moraš sam rješit,pošto ne želiš drugačije...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ovisnost o marihuani češ riješiti tako da jednostavno prestani pušiti.
Radije puši da razmišljaš o tima *****rijama koje si nabroja i radije puši da ne piješ.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Melissa Officinalis

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Napušena Vjeverica je napisao(la):
.. i ne zelim pricat o tome jer se svaki put na psihoterapiji doslovno rasplacem ko beba.
Inace sam skroz OK, samo imam te neke probleme iz proslosti koje sam doslovno potisnuo u sjecanju... no i dalje ostaje ona praznina koju jedino trava ili seks moze popuniti.

Evo ti odgovora u tvom postu.
Svrha psihoterapije i je da se otvoriš i pustiš da sve isteče iz tebe, sve stvari koje si "potisnuo u sječanju", nemoj biti stava "neželim pričati o tome", suoči se sa njima. Netreba ti za to psihoterapeut, priznaj sam sebi, prepusti se i "rasplači se kao beba" bit će ti bolje vjeruj mi
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
eh da, uvijek je lakse zarolat bata :) ali doci ce vrijeme kad ces se morat suocit s tim. sto prije to bolje, za tebe. iako sve ovo sta smo ti napisali nemoras nista uzet u obzir, trebao bi barem malo jer ipak ti si zatrazio za pomoc. ja sam pri tome da utvrdis neki stav i da stvarno prestanes onda neko vrijeme ili barem smanjis, i sam to znas kao sta si napisao. a sad jesi li toga svjestan je drugo pitanje. nadam se da ces krenut u pravom smjeru i izvjestit nas sve o tvojim napredcima. sretno! :)

peace out !