Kako skinuti film sa Youtube-a...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grucho

Aktivan Član
29.04.2005
77
20
0
2finga je napisao(la):
Ja mislim da bi za youtube filmiæe trebalo otvorit posebnu temu di bi stavljali linkove...

p.s. kako skidati filmove sa youtube-a i sl. stranica...

-> Pronaði filmiæ koji želiš skinuti na youtube-u
-> Copy link filmiæa
-> Idi na http://www.keepvid.com
-> Paste link
-> Desni klik, save target as (spremi cilj kao)
-> Idi tamo gdje si save-o file, izmijeni ime i zatim dodaj (OBAVEZNO) .flv na kraju imena tog file-a.
-> Skidaj Riva FLV Player (4.8 mb)
-> Uživaj.

Ako oæete prebacit u drugi format, snaðite se. :cry:

Ovo gore je jedan nachin ali ukolko koristite operu mozete to uraditi i ovako :

Potrebno je da ,recimo u totalcommanderu omogucite (Show hidden/system files)
Odete preko Opere na Youtube stranicu i odaberete video koji zelite i sachekate da se uchita do kraja.I idete ...Documents and Settings/VASE IME/Application Data/Opera/profil/cache4/ .....I tu pronadjete negde pri kraju veci .tmp fajl
Preimenujete ga u .flv i premestite ga negde e sad opet vam treba flv player ali ne znam dali to zavisi od codek pack-a koji koristite ili od chega vec(nisam bas struchnjak za komp) ali ja koristim vista codek pack i kada preimenujem fajl u .mpg mogu da ga gledam i preko recimo windows media playera.
E pa toliko,ne znam da li je ovo korisno nekom ali ja napisao pa sta bude...
 

grucho

Aktivan Član
29.04.2005
77
20
0
Zaboravih napisati da postoje neke stranice na netu gde je moguce samo slusati muziku ali je opet nemoguce skinuti je ,e pa pokusajte skinuti sa ovom metodom samo sto tu fajlovi zavrsavaju umesto sa .tmp sa .mp3 ili .rbs.Ukoliko je sa .mp3 onda ih samo premestite a ukoliko je sa .rbs onda preimenujte u .mp3 pa ih premestite...
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Za youtube najjednostavniji je onaj Videodownloader(freeware) addon za Mozillu od Javi Moya ,lako ga je pronaći u Addonima na službenoj stranici mozille .Jednostavno se instalira i još jednostavnije koristi ,skineš film jednom s you tube i onda dok je u još uvijek u kompu pokreneš ovaj Video downloader i on ti ga skine neka mu sam doda .flv a nekad i neće nemam pojam zašto.Ima još jedan drugi sličnog naziva Vdownloader koji kao služi za skidanje s google videa i Youtube samo meni je jedino palio na you tube i onda konvertira automatski film u .avi format ,nekad s tim malo i zasere.Zato ovaj prvi mi se više sviđa ,a najbolji je WM recorder koji skida bilo šta i ne pita za bilo kakve protokole ,nego skida i šuti i sluša pravo mmalo je zajeban za totalne početnike da ga instaliraju i koriste samo kad skužiš onda snima sve što prođe kroz modem.Sutra ću da dam link odakle se može skinuti ovaj WM s detaljnim uputama za instalaciju ono za totalne početnike i malo objasniti kako se najjednostavnije koristi.
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Nikako da ovo završim sve nešto danas sutra ću ko i sa onim prijevodom za onaj film pa evo pun ***** prođe a ništa od mene , ubi vrućina brate neka da zahladi malo pa će stvarno biti ,evo ovo je vrlo kratko .
Onaj Video downloader za mozillu više ne radi ,bar nije htio neki dan kad sam ovaj post prije napisio i spomenuo to ***** nekad radi nekad ne radi ,ali zato evo link za ovaj W M re corder .mislim da je ovo još uvijek najnovija verzija ,nisam siuguran ali još uvjek radi savršeno.
Kod:
http://rapidshare.com/files/51841039/WMrecvutrec.rar
Evo link radi ,ne znam zašto ali meni nešto sere kao URL not valid i kad kliknem OK prespaja me preko nakakvog Anonym.to na rapid .Uglavnom radi.

Password za rar:
vutra

U raru su instalacija crack i upute za instalaciju i korištenje mislim da su dovoljno detaljne,ako ima nekih nejasnoća šalji mi PP.
Jedino nisam ono u uputama *(1) sam zaboravio objasnit za ime fajla ko je ovaj recorder daje slučajnim odabirom npr. 4FGS65SW.flv kasnije možete slobodno promjeniti sve prije .flv .Kvaliteta filma je onakva kakva je sa originala.Tako da što se toga tiče žalite se onome ko je uploado film :icon_lol:.
Eto zabavljate se ja mislim da je ovo najbolji mogući program za skidanje materija bilo kakvih video i audio embeded playera i kao potpuno je legalno za osobne potrebe . Naravno do alta smo došli ilegalno.:icon_lol:
Eh kad bi tako s vutrom bilo do pribora ilegalno a do vutre legalno za osobne potrebe :icon_lol:.


Edit:
Pojedini antispyware alati a i firewall bi mogli zajebavati nekad npr. kod skidanja sa embeded quick time playera,npr ,s urbangrowera ,tako da je za antispyware(kao McAfee enterprise) potrebno isključiti on-access scan ,Za firewall jednostavno dopustiš vezu ,jbg. šta se mora mora se nijednu nisu ****** a da joj ne uđe :),znači firewall-u skidaj gaće sa`ću da te cepam ko berlinski zid!
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
http://www.codecguide.com/download_kl.htm

Imate ovdje ovaj Klite codec pack ima sve moguće kodeke što normalnom čovjeku mogu ikad u životu zatrebati i uz njega dobiješ Media Classic player koji vrti sve živo pa i flv tako da ti ne treba nikakav poseban FLV player isto besplatno sve.Uz ovaj gore is prethodnog posta recorder za sve moguće formate dođe ti FLV player ,samo što najvejrojatnije ništa iz njega neće otvoriti jer su .flv fajlovi već predodređeni za Media classic player ako ga imate već instaliranog pa ako ti je baš volja gledati nešto u tome FLV playeru ili da gledaš dvije flv stvari odjednom(aj pogodi šta bi to gledao dvoje odjednom:icon_lol:) onda moraš ići na open with pa ga tamo odabrati ili napraviti prečac do FLV u koji dođe folderu sa WM recorderom ,pa kad otvoriš FLV player onda na file i open i browse itd.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Treba samo naglasiti da ext. FLV je FlashVideo, i ima xxx player-a kojima mozete gledati, ja sam skinuo sa mozille add-on (Video Downloader i extra radi), i on skida sve i daje ext. ime_fajl.flv s tim da sad i ostali player-i (BS Player Pro isto moze plejati, s tim da automatski skine plugin koji mu treba za otvaranje *.FLV (FlashVideo) fajlova, u slučaju da nije isti instaliran već) Isto tako i K-LiteMegaPack (oko 30mb) on ima SVE što je potrebno.
Za mene je najednostavniji add-on za mozillu.... "Video Downloader" koji možete skinuti sa njihove zvanicne adrese... ili u mozilli kliknuti na Tools>Add-ons i potražiti ga medju xxx "dodataka"....

Da napomenem još samo, da ukoliko instalirate više ovih raznih codecs, moze se desiti da su nekompatibilni sa već instaliranim, i onda ce vam praviti probleme sa SVIM plejerima...

Dodatak: Upravo pogledah...
http://www.downloadhelper.net/site.php?site=71
na ovom linku, sve možete vidjeti šta ste skinuli sa "Video Downloader" i odmah konvertovati FLV u AVI, MPEG i WMV
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Ja koristim DownloadHelper!
Add-ons za mozilu!
Krene video kliknes na downladHelper i kliknes na download i dok ucita video tj dok ga pogledas on ga i downloaduje na lokaciju koju odredis!
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Download Helper...:bp4l:
Evo i ja sam ga skinuo,super stvar...Veoma koristan ADDon,neznam kako ga ranije nisam skinuo...
Trenutno skidam Riva FLV Player,odlicna stvar...:goldmaryjane:
 

shc

08.07.2007
23
0
0
34
Ja koristim onaj VideoDownloader Plug-in na Mozilli. Kad downloadam klip sa youtubea u FLV formatu koristim Total Video Converter i prebacim ga u .AVI. Inace jako koristan program, kad god mi nesto skinuto s interneta nije radilo na kucnom kinu koristio sam Total Video Converter da prebacim u DIVX i sve ide super.

Takodjer postoji predobar program koji se zove TubeHunter Ultra, mislim da ga je napravila firma Neoretix. Pomocu njega se mogu skinut klipovi sa raznih video hosting site-ova osim youtubea. Dovoljno je upaliti program, refreshovati stranicu na kojoj je klip i automatski ce se pokrenuti download, a program ce sam poslije downloada prebaciti klip iz .FLV formata u .AVI. Jako jednostavno i nema nikakvog peglanja.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
LucidDream je napisao(la):
Download Helper...:bp4l:
Evo i ja sam ga skinuo,super stvar...Veoma koristan ADDon,neznam kako ga ranije nisam skinuo...
Trenutno skidam Riva FLV Player,odlicna stvar...:goldmaryjane:
Sa Riva FLV-om mozes ne samo gledati, nego i konvertovati u AVI svaki FLV fajl!
 
13.04.2008
25
0
0
47
Ja koristim VDOWNLOADER. Mogu da skidam i sa svih drugih linkova kao sto je youtube. Super stvarka. vdownloader.pro.de/