kako smanjiti ph u zemlji???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Sadim lemon skunk ove godine i znam da na greenhouseovim filmovima imaju apsurdno nizak ph vode pa pretpostavljam da gaje hydroponički,ali kod mene na sajtu je otprilike ph 7,3 mislim opčenito gdje god sam mjerio s analognim mjeračem je od 7 do 7,5 pa me zanima oče bit dovoljno da kupim ph- i spuštam ph vode na 6 i onda zaljevam s tom vodom,ili moram baš dodavat neka sranja u zemlju?
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
ili ph down ili po nekoliko kapi limuna... mozda moze i limontus...
i to je to...
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Naletio sam na čudne događaje...i tribam pomoč.

Malo mi se žute listovi na biljci, pa sam prilikom zalijevanja sa 6.5 otopinom izmjerio vodu koja iscuri i primjetio da je 7.1. Šta znači da je zemlja i više.

Pomislio sam kako bi bilo dobro da je mozda spustim na 6.5. Lagano sam napravio neki polu flush sa laganom otopinom gnojiva i tekučina je bila na 5.9-6.0.

Problem je sta svaki put run off voda je bila 7,00. Da li se uopce moze spustit na taj način. Za spustanje ph koristim neku tekucinu za akvarije.
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
polu flush sa laganom otopinom gnojiva
Jel kad ispireš gaće ispireš laganom sa otopinom deterdženta? :eek:
Naglo spuštanje pH zemlje je šok za biljku. To mora polako, pod uslovom da zemlja nije neko njesra, da ti je voda kojom zalivaš ok... U principu, hemijanjem oko zemlje napravićeš više sranja nego koristi, to ti garantujem. ONo što treba da uradiš je da dobro pod tušem ispereš biljku, sa 3 x više vode nego što ti je posuda. Kada to uradiš, ostaviš saksiju dok potpuno ne postane lagana a zemlja suva. Tek onda zaliješ sa "laganom otopinom gnojiva", odnosno sa pola doze onoga što koristiš. Onda čekaš da se ponovo osuši zemlja a saksija bude lagana pa zaliješ čistom vodom sa regulisanim ph na 6.5...i ne diraš ništa više ali prati. Žuti listovi neće ponovo postati zeleni, a oni koji ponovo žute verovatno šalju šećere u cveće... :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader and 1310

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
A da nam das neku sliku? i da dopunis info tipa svetlo,zemlja,djubrivo etc :)
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Ako se nastave problemi postat cu slike u probleme sa biljkama...
Logika koja je bila iza je ako budem samo vodom smanjiva ph onda cu isprati hranu i biće gladna, a problem nije mozda u previse djubra.Koristim biobizz. Tako da sam htio da u zemlji ostane hrane.

Vidija sam da to rade Greenhouse seeds:D.

Nego mene zanima kako to da neće ph da se smanjuje, to je ono šta mene muči...
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Onaj cuveni flush kako bi koren dobio kiseonik :D imas na forumu detaljno i na tu temu sto se tice ghs-a, cini mi se da je username to lepo objasnio.
Ti rece da si radio polu flush pa ti tu i lezi odgovor sto i dalje izlazi 7.0 :)
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Hehe... E pa sad cu pustit da malo dehidrira,pa cu full doza.

A da polu flush jer sam mozda koristio negdi 2 puta vise vode nego zemlje, ali samo sa zadnjim sam zagnojio.
Da sam previse zagnojio pa onda zbog tog flusham, razumim zasto ne gnojivo, ali pokusavam skinut barem malo ph zemlje, ali usput i pokušavam nešto i spoznat. Znanost traži žrtve :rolleyes:, iako se vec oporavila od puno vode (nakostriješila se, sad samo da vidim kroz 2 dana da li žutilo usporava)

Ali još nisam prokužio kemijsku logiku iza tog ph...

Zalijem sa 6 dobijem 7 ph, ali nikako da se spusti. Znaci da u zemlji ima dosta nekih iona( ili šta već) koji dizu ph...


Da li se uopce mogu isprati,koliko je potrebno, i u kojem obliku se nalaze,koliko stvarno to utječe, kao šta kaze @Barbarossa, možda se ne isplati dirat i takve stvari su pitanja koja mene zanimaju...

edit: nastavit cu u temi o problemima dalje, jer mi se čini da je možda više nego samo Ph... iako nije nista alarmantno, ali tako mi je i blue dream zadnji put gubio fan listove, a i ovaj isto, u istoj zemlji i isto ph 7+... bolje spriječi nego lijeći..
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.