Kako smotati dzoint?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.09.2005
4
0
0
Znaci laik sam u owim stvarima pa bih molio da bi objasni neko kako smotati najobicniji dzoint.Znaci nikakve egzibicije nego onaj standarni...Znaci kod sebe imam "paklicu" koja je dovoljna ja mislim za 3 dzointa e sad da mi onjasni neko kako se smotava :) dal isijecem obican papir u obliku pravougaonika istresem vutre na njemu i savijem zapalim il kako vec?Uzmem obicne cigare ispraznim duvan i ubacim vutre?
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
rolling_paper_pic.gif

Imas li papire? Jedan trik kako dobiti dobar papir za motanje kad nemaš rizle:
Uzmeš celofan iz unutrašnjosti kutije od cigara. Staviš ga pod paru ili neku vruæu vodu. I sa njega se može skinuti gornji sloj koji je veoma tanak papir. A onaj gornji celofan baciš. Naravno osušiš papir prije motanja. Veoma delikatno, pazi.

rolling_paper_pic2.gif

rolling_paper_pic3.gif

Neko voli da smanji papire jer se lakše motaju. Znaci po želji možes smanjiti onu stranu što nema ono ljepljivo.

rolling_joint_1.gif

Izmrvi dzidzu tako da ti granèice ne naprave rupe po papiru.

rolling_joint_2.gif

Fino sve to poseješ.

rolling_joint_3.gif

Napravis mali kartonèiæ i uvaljaš gafino. Od cigareta ili ne znam što. Samo neka bude tanak. I mozes ga malo dužeg i izbaci ga napolje malo tako da kasnije možeš da ga gurneš unutra ako budeš imao lufta izmedju kartona i trave.

rolling_joint_4.gif

Strelice ti pokazuju kako da radiš sa prstima. Mada æeš to sam shvatiti. Neka bude sve dobro upakovano.

rolling_joint_5.gif

Dosta ljudi se zezne u ovom stupnju pa vježbaj sto cu ti ja.

rolling_joint_6.gif

Ola i spremno za pušit. Nemoj samo karton ispušit. ::super


Slike pokrane sa concept420
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud
22.09.2005
4
0
0
Ok znaci papir iz kutije cigara..A jel moze bilo koji drugi papir?npr iz sveske neke il neshto slicno...onda kolko sam shvatio pushi se bez filtera znaci usnama direktno na papir :) E da owo me interesuje...Koliko treba ono da te fino "tresne" onda koliko traje dejstvo vutre...Kakvi su tripowi i koliko je silicno s pijanstvom...Stvarno nikad s owim nisam raqdio ali pijem ko smuk tako da me zanima ima li kakvih slicnosti :)
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
bLoCk je napisao(la):
...onda kolko sam shvatio pushi se bez filtera znaci usnama direktno na papir :)



Pa kao sto rekoh...


Uzmes kartoncic velicine jednog centimetra i od njega napravis filter. Ono sa strane cigareta je ok.


A sto se tice koliko ti je potrebno da se puknes je do kvaliteta marihuane. Uzmi pola ostavi da vidis kako te radi.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Kobaja je napisao(la):
ne moze obican papir, sjebaces pluca...

idi na trafiku i trazi rizlu - najnormalnija stvar - niko nece da te cima

pa neki put i to nije baš lako.

Ja sam morao uvijati letos u prastare papirièe-one zelene brez lepka(tvornica papira Rijeka)

:pivo
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Sa drustvom sam imao priliku da zarolam u list od svesek na linije.Uh kako odvratan osecaj.Nemojte nikad to da probate.Ili rizla ili u pljugu,a ko ne zna da rola neka napuni lulu i cao. ::h2o
 
22.09.2005
4
0
0
Kako je bilo?Nikako....Dodushe bila su dva dzointa na nas 4-voro.Svima nam je bio prvi put...Mene je mozda mrvu klepilo dok owe tri drugarice nisu osjetile nista...moguce je i da sam pogresno nesto uradio...

1.skinuo sam filter sa cigara (lovcen)
2.ispraznio duvan iz njega
3.zamotao kraj i punio vutrom tacno do pocetka narandzaste linije za filter..
4.izrezao kartoncic s vizit karte sirine jedan cent i smotao ga u malu rolnicu
5.tu malo rolnicu ubacio tachno u cigar s tim da viri malo napolje....
6.zapalio s kraja i uvlachio...
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
koliko sam na brzinu video ovo - dobro si uradio

postoje 2 stvari koje mogu biti:
- imao si sranje ganju
- nisi izvalio rad*


* - ne brini se, ovo se svima (vecini) desava prvih par puta... budi uporan, bice bolje - veruj mi
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
e sad kako smotat joint ~)

evo ja bi ti ovako probo objasnit

1. zavisi sta motas hash ili travu
uzmes travu ako je djubre (sicha,piljevina,cedevita,prasina) ili kako to vec zovete onda je laski posao jer samo moras povadit sjemenje i granje a ako su vrhovi onda ih moras cupkati u sitne komadice pazi znaju bit masni sto je jako dobro onda ces se malo namucit s komadanjem

2. sad kad si to fino umrvio i izvadio sve smece, uzmes vutru i pomjesas s pola cigarete, rizle su ti obavezne nemoj se trudit u nista drugo motat, pogledas gdje je ljepilo i okrenes ga prema gore.
filter ti ide s desne strane mozes ga odma stavit i onda fino posolis mjesavinu u rizlu.

3. uzmes rizlu s stola i pocnes ju lagano mjesit (ko sise :) i vutra u rizli ce se suzit i postat tvrdja bit ce fino valjuskasto , moras pazit moras mjesit s palcem i kaziprstom (s obje ruke).
bitno ti je da je tvrdo kod filtera ako nema dosta vutre kod filtera onda malo poguraj tamo ti mora bit fino tvrdo

4. i kad si fino umjesio onda moras s donjim krajem rizle tj. onim blize tebi obavinut vutru onako ko palacinku probaj da nema lufta da je fino stisnuto kad to napravis mozes i maknut ljevu ruku rizla ce i dalje tako stajat bitno je da drzis kod filtera onako pola filter pola zizu znaas tamo i zalizes ljepilo sad zavisi imas slim rizle i king size preporucam ti king size jer su bolje morat ces 2x obavinut rizlu dok se ne zaljepi i dodje do kraja

5. eh sad si kao smoto joint. ali moras ga malo natuckat da padne dole ziza mozes malo i s cigaretom (onim filterom kojim si moto pogurat dole) i zavrnes gore da ne ispada , sad dosta ti je bitno i zapalit filter na kraju samo malo s plamenom ako ima viska papira da se kasnje ne naslini pa je fuj:)

6. ovako tekstualno gotovo je nemoguce objasnit kako se mota to su ti mjeseci i godine prakse.
ali ako bar uspjes napravit mada i carapu od jointa mada bio skroz kvrgav i spigan onda ti je to to ovo ostalo je samo praksa. najbolje ti je uzet tanjur i u njega istresi cigaretu i pol mozes i jednu nije bed i kupis paket ili dva rizli i pocnes dok ne napravis joint potrosi tako 2 paketa rizli i sigurno ces smotat nesto :D dobro za pocetak, imas i foru posto ti je jako bitno kod filtera onda tamo mozes stavit vise duhana posto se on lakse oblikuje to rade profici hm eto , gl u motanju ja sam sad stoned btw zato sam se valjda i raspiso oO