Kako smotati dzoint?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

paramecium

Aktivan Član
20.05.2005
164
0
0
43
Ljudi sta fali srolati dzoint u cigari? Moze lep Dzoint
da se srola u cigari. Samo prvo izmrvi vutru i i lebo je nabij u pljugu. Mene su dzointi od pljugu spasili u vojsci. ~) Samo ako ti se nije svido rad prvi put pokusaj da varis sa nekim ko je vari vec duze vreme, pa
neka ti bolje objasni. I ne razocaravaj se, probaj jos jednom...
 
12.07.2005
41
9
0
44
www.erowid.org
Ma sve je to ok, ali...
Nema do bonga.
Najbolji oblik konzumiranja je gravitacijski bong (vecina ljudi ga zna pod nazivom "ono s kantom" :D), a najfleksibilniji vodeni bong (klasicni).

Kad li cu ja vise uhvatit' vremena pa da to sve napravim i poslikam...
Ccc...
 
26.09.2005
8
2
0
Kobaja je napisao(la):
...
- nisi izvalio rad*


* - ne brini se, ovo se svima (vecini) desava prvih par puta... budi uporan, bice bolje - veruj mi

kako je moguce ne izvaliti rad? da li se to i vama desilo prvi put? potpuno neznam nista, zato i jesam ovde, da naucim...lepo pise tamo desno, Apsolutni pocetnik.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Prvo i osnovno od cega zavisi "rad" je kvalitet i kolicina vutre,trenutno mentalno stanje korisnika i okruzenje u kom se nalazi.I naravno svako od nas je drugaciji i drugacije se ponasa u razlicitim situacijama tako da je to najverovatnije individualna stvar.

Postoje dve teorije (za koje ja znam) koje objasnjavaju pojavu da uglavnom kada prvi put pusite ne bude nikakvog efekta.*

Prva teorija zove se "farmakoloska sensitizacija" ili sticanje osetljivosti na odredjene supstance.Sustina teorije je sugestija da,kad je marihuana u pitanju,centralni nervni sistem mora prvo apsorbovati izvesnu kolicinu THC-a kako bi stekao sposobnost da kasnije,kod sledecih upotreba,reaguje na ovu supstancu te joj "dozvoli" da privremeno suspenduje odredjene funkcije.Prema drugom nacinu tumacenja iste teorije,potrebno je da sistem apsorbuje izvesnu inicijalnu kolicinu THC-a,da bi presao neki "magicni" prag.Medjutim kada se prag jednom predje nikad vise nije potrebno prolaziti kroz "ceremoniju inicijacije".Naravno posto smo svi razliciti nekom je potrebno manje a nekom vise pokusaja da bi se "naduvao".

Druga teorija se naziva "proces ucenja" i starija je od prve teorije.Osnovna ideja je slicna prethodnoj,medjutim,ona se oslanja na umne procese umesto na fizioloske.Saglasna je sa tim da THC privremeno urtice na odredjene funkcije,medjutim,prema ovoj teoriji do toga ne moze doci pre nego sto svest ne raspozna sta se dogadja i to ustvari ne dozvoli.A svest pocinje da prepoznaje prijatno dejstvo i da ga prihvata kroz odredjen proces obuke tj. ucenja.Da pojednostavimo,znaci treba nauciti kako se pusi,nauciti da se provali "rad" i na kraju nauciti kuliranje :).

Moje je misljenje da je odgovor negde izmedju,tj. pomesan u ove dve teorije.

* "Trava" - Paul Dennis,Carolyn Barry
 

P.P.

Aktivan Član
08.05.2005
291
9
0
34
pa meni je bilo bezveze prvih 4-5- puta... bile bi mi ''teske oci'' malo se spavalo i gotovo....
sranje... ne bi puno popusila i nije bila ekipa... pa se ne bi ni napusila... onda su mi dosla dva prijatelja sa pun ***** trave i pusili bi puno. i bila bi moja cijela ekipa tu... znaci, nas 6-7.. i bilo bi zajebancije i svega.... i tako sam se prvi put zdimila... da sam se smijala ko nikad u zivotu.. i tako mi je sad uvijek nakon pusenja...
a i kad ne pusim sam happy..... vutra-zakon!!!! ~)
zapravo me vutra skroz promjenila, sad se stalno smijem, a prije sam bila cijela sjebana i uvik namrgoðena... ::super
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
ma da mi je vidit onog koji popusi fini joint s quality vrhovima i da se ne napusi lol ima da legne i ::balonja
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Lion King je napisao(la):
kako je moguce ne izvaliti rad? da li se to i vama desilo prvi put? potpuno neznam nista, zato i jesam ovde, da naucim...lepo pise tamo desno, Apsolutni pocetnik.

Procitaj GreenMan-ovo objasnjenje zasto se desava. I da, vecini se desilo to.

@doomer: Otkud pocetnicima tako dobra marihuana? Zar se ne secas kako si ti poceo (osim ako nisi izuzetak)?
 

P.P.

Aktivan Član
08.05.2005
291
9
0
34
Lion King je napisao(la):
Kobaja je napisao(la):
...
- nisi izvalio rad*


* - ne brini se, ovo se svima (vecini) desava prvih par puta... budi uporan, bice bolje - veruj mi

kako je moguce ne izvaliti rad? da li se to i vama desilo prvi put? potpuno neznam nista, zato i jesam ovde, da naucim...lepo pise tamo desno, Apsolutni pocetnik.



budi sa svojom ekipom s kojom si inace super i smotajte ih 4-5, ili vise... neznam kakva je vutra... i sigurno cete se zdimit....... ~)
::histerija ::histerija
 

embrlajzer

Aktivan Član
29.10.2004
119
3
0
39
www.labrnja.tk
A kako èovjek nauèi da ga marihuana loše radi? Eto meni se nije dešavalo to od kad sam prvi put provalio rad pa cijelo ljeto, istina znao sam da se isparanoišem ali ni taj rad mi nije bio neprijatan. A onda sam kod izvjesnog lika se prepušio (znaèi jaka marihuana, ispušio pola komadine, loša ekipa i sve u svemu uzeo više nego što mogu podnjet) i imao jako jako loše iskustvo - fizièki drhtanje, ubrzan rad srca i to... psihièki - paranoja, gubitak samopouzdanja, posmatranje sebe iz treæeg lica... Od tada mi se poèelo sve èešæe dešavat da me marihuana loše uradi... Razlog tome jeste okruženje i loše vibracije ali - toga je bilo i ranije a uvijek mi je bilo dobro, a ako bi mi bilo loše iskulirao bi i prepustio se lošem tripu (normalno ne mislim na psihodelièni trip) jer mi je jednostavno prijalo da budem naduvan... Ajde, kako to da mi se dešava da i od malih kolièina marihuane (al uz kombinaciju s pivom) krene jeza kroz organizam , da mi se trese ekran, da mi motorika bude sjebana...

Greenman, Avrame, marihuana ne radi svakoga dobro. Znam ljude kojima jednostavno ne prija i prestali su je konzumirat (neki od njih sad konzumiraju samo alkohol, drugi su pak na nekim hemijskim drogama).

P.S. Ovaj forum možda i nije pravo mjesto za ovu prièu, nego eto, inspirisali ste me.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ja nisam ni rekao da svakom bude lepo kad se naduva.Znam i ja likove kojima jednostavno ne prija,ne znam zasto ali ne odgovara im pa je ne puse.Ja sam pokusao da objasnim zasto uglavnom vecinu prvo duvanje ne "uradi".A sad da li se rad nekom svidja ili ne to je individualna stvar.
 

embrlajzer

Aktivan Član
29.10.2004
119
3
0
39
www.labrnja.tk
Jesam, al evo necu da sirim losu reklamu na udarnim topicima ::behehe

Ko sto neko rece - nije ni Coca-Cola bas zdrava, al se svakom reklamom trude da nas ubjede da je valja pit. ~)
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Kobaja neznam , pa ono u svakom panju se nadje koji vrh pa to bi im trebalo biti dosta.. ja mislim da je greska posto niko nezna motat u drustvu pa su smotali 1 joint u cigaretu njih 5 i naravno da se nisu naduvali , treba da popuse cjeli panj (5-7 jointa) i to fino u rizli

ja s mojom ekipom znamo zdimit 10g samo tak ~~
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ma ako je prvi put mogao je da popusi sam 10 grama vrhunske vutre pa da mu nista ne bude,ili da ne skonta sta se desava.Prvih par puta je uglavnom svima bilo bezveze.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
embrlajzer je napisao(la):
Ko sto neko rece - nije ni Coca-Cola bas zdrava, al se svakom reklamom trude da nas ubjede da je valja pit. ~)


Pazi svi mi znamo da je koka kola ne zdrava i nadam se da svi znamo da je i trava ne zdrava pogotovo u velikim kolicinama.

Ali...ako pijem koka kolu necu zavrsiti u zatvoru i nece mi zivot propasti.

Takodje Embrlajz unosenje alkohola pa potom duvanje nikako ne ide zajedno. Dolazi do malog blackouta posto se te dvije supstance vrlo lose podnose.