Kako ubrzati kompjuter

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
firefox i google chrome mi se cesto ruse, firefox mi je na hrvatskom, koji mu je djavo pojma nemam
koji je anti virus jednostavan, besplatan i da je dobar googlam i stalno neke gluposti skinem o kojima pojma neam
 
11.02.2010
1
0
0
30
ao drusto ja sam nov clan na forumu molim vas dami pomognete ako znate zato mi odjedanput blokira kopmijuter znaci ukocise inista nereaguje dok ne restartujem cesto mise koci tako a najvise kad gledam snimke. molim vas pomoc samo znam da nije do graficke karte odgovorite na kiki_swe@hotmail.com ili na forumu unapred hvala nadamse dacetemi pomoci pozdrav iz svedske
 
05.02.2010
37
1
0
40
jovan_kiki je napisao(la):
ao drusto ja sam nov clan na forumu molim vas dami pomognete ako znate zato mi odjedanput blokira kopmijuter znaci ukocise inista nereaguje dok ne restartujem cesto mise koci tako a najvise kad gledam snimke. molim vas pomoc samo znam da nije do graficke karte odgovorite na kiki_swe@hotmail.com ili na forumu unapred hvala nadamse dacetemi pomoci pozdrav iz svedske

skini malewarebytes prohram,skeniraj comp i brisi sve sto nadje...ako ni to ne radi skroz vrati comp na complete restore,ili ti je star comp jednostavno ne znam


bog za elektrotehn'ku i komp'tere :D
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
pa ubrzam ga-ako ne duvamo,ako je duvnut sa mnom,uvek neke kerifeke... nista taj ne sluša :))
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
idi na ebay , kupi odvojeno djelove za 300 dolara da izbjegneš carinu, sastavi djelove u staro kučište i imaš kompać u vrijednosti od 6000kn kod nas.... jednostavnije nemože bit
 
23.04.2009
46
1
0
34
Istina, ali msili mda tip virusa koji si dobio zove se adware, malware bytes je najjednostavniji, a za cjelokupnu zastitu kompjutera bih ti preporucio ovako:

Nadji kasperskyev homepage, skini ga, napravi email adresu na www.net.hr i izaberi trial version na kasperskome, on ce te pitati za mail. Napisi taj koji si napravio na net.hr-u i trebala bi ti stici psota da potvrdis, kada ti istekne mjesec dana zastite, samo napravi novi email i opet isto ;)

Prakrticki imas dve minute posla jednom mjesecno, a ustedio si oko 2 do 3 tisuce kuna :)
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
Ako ste u mogutjnosti stavite OS 7 il pak Linux ko zeli da proba neshto novo.

Avast + Firefox + tuneup utilities 2010 + YourUninstaler

Uz ovih par stvarchica i pochetnicima tje makina raditi ljutski.
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
Ako ste u mogutjnosti stavite OS 7 il pak Linux ko zeli da proba neshto novo.

Avast + Firefox + tuneup utilities 2010 + YourUninstaler

Uz ovih par stvarchica i pochetnicima tje makina raditi ljutski.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Win 7 ali 64 bit
Nod32
Zone alarm Firewall
S&D spybot
Lavasoft Adaware
Mozilla, Google chrome


Ccleaner
Auslogics disk defragment
(tune up koristija dugi niz god ali takve probleme radi na 64 bit win da je to za popizdit)

I za kraj Acronis Backup & recovery

Uz to updejtati drajvere itd....i to ej to! Masina za 5!
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Win 7 ali 64 bit
Nod32
Zone alarm Firewall
S&D spybot
Lavasoft Adaware
Mozilla, Google chrome


Ccleaner
Auslogics disk defragment
(tune up koristija dugi niz god ali takve probleme radi na 64 bit win da je to za popizdit)

I za kraj Acronis Backup & recovery

Uz to updejtati drajvere itd....i to ej to! Masina za 5!
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
Ta 4 nabrojana sadzi sam avast i ne baguje komp koliko npr zone alarm.

Nisam napomenuo Avast je 8 u 1, P2P, e-mail, script blocking. . . I garantujem da ne postoji program koji zauzima manje rama(nod, kasperskt, itd zauzimaju chak daleko vishe), a bar upola radi kao Avast. Na mashinama koje nemaju Linux vetjina srpskih provajdera upravo i SAMO koristi Avast ;)

Povrh svega besplatan je i home verzija jedino ne sadrzi script blocking, al verujem da svako ovde zna da koristi google, pa eto i besplatne pro verzije.
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
Ta 4 nabrojana sadzi sam avast i ne baguje komp koliko npr zone alarm.

Nisam napomenuo Avast je 8 u 1, P2P, e-mail, script blocking. . . I garantujem da ne postoji program koji zauzima manje rama(nod, kasperskt, itd zauzimaju chak daleko vishe), a bar upola radi kao Avast. Na mashinama koje nemaju Linux vetjina srpskih provajdera upravo i SAMO koristi Avast ;)

Povrh svega besplatan je i home verzija jedino ne sadrzi script blocking, al verujem da svako ovde zna da koristi google, pa eto i besplatne pro verzije.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Joj ovo bi moglo u prepucavanje lagano ;D...

Ugl. koristim pojedinacno ove programe jer su dokazano najbolji u svojim kategorijama, jedino sta cicaju malo vise rama ali to nije problem...
Avast nisan imao prilike koristiti pša necu ni kenjati ali niko nemoze reci da je bolji od noda ZA itd (barem po recenzijaam citanim po netu a i po forumima)
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Joj ovo bi moglo u prepucavanje lagano ;D...

Ugl. koristim pojedinacno ove programe jer su dokazano najbolji u svojim kategorijama, jedino sta cicaju malo vise rama ali to nije problem...
Avast nisan imao prilike koristiti pša necu ni kenjati ali niko nemoze reci da je bolji od noda ZA itd (barem po recenzijaam citanim po netu a i po forumima)
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
Ma kakvo prepoucavanje. . . Zavisi koje forume chitash i kako je kome sponzor ;)

Avast mozesh korisiti paralelno sa nodom, skini i probaj na jedan dan, sve tje ti biti jasno, da ne pominjem koliko rama sve to zajedno zauzima u poredjenju sa Avastom. To ti je bolje nego da chitash bilo koju recenziju. . .
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
Ma kakvo prepoucavanje. . . Zavisi koje forume chitash i kako je kome sponzor ;)

Avast mozesh korisiti paralelno sa nodom, skini i probaj na jedan dan, sve tje ti biti jasno, da ne pominjem koliko rama sve to zajedno zauzima u poredjenju sa Avastom. To ti je bolje nego da chitash bilo koju recenziju. . .
 
23.04.2009
46
1
0
34
Ja vjerujem kasperskome, za vas neznam :)
sada je izasao kaspersky pure, odlican je, stvarno procesljava svaki program do najmanjeg djelica i prepoznaje virus u samom kodu programa, za razliku od nekih koji koriste samo baze podataka na internetu ;)
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Ja vjerujem BitDefenderu!Jednostavno neda ničemu unutra,kraknut do 2047.Zaboravim da je tu.
Trop radi nova verzja Tune Up 2010 savršeno na Wn7.