Kako ubrzati kompjuter

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Ja vjerujem BitDefenderu!Jednostavno neda ničemu unutra,kraknut do 2047.Zaboravim da je tu.
Trop radi nova verzja Tune Up 2010 savršeno na Wn7.
 

Ado

19.04.2012
1
0
0
44
Zdravo. Igram igru San Andreas Multiplayer i ping mi je uvijek velik oko 500. Kada odem na internet stranicu Speedtest tada mi pokaze da mi je ping oko 10. Sta da uradim u vezi igrice da popravim ping.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ado je napisao(la):
Zdravo. Igram igru San Andreas Multiplayer i ping mi je uvijek velik oko 500. Kada odem na internet stranicu Speedtest tada mi pokaze da mi je ping oko 10. Sta da uradim u vezi igrice da popravim ping.

Kad igras SAMP, ne smijes imati upaljen skype, internet preglednik i ostale programe koji trose net.
Takoder, komp ti ne smije imati virusa, to ti uspori gta. Imas program: Gamebooster 2 koji ja koristim, optimizira igru da bolje radi (pogotovo za MP igre).

Kad sam igrao SAMP, svaka 2 tjedna bih reinstalirao gta i samp, onda puno bolje radi, kad je friski.
Takoder... drzi rezoluciju sto manju, iskljuci widescreen i stavi 16bit boju.

Ak to ne pomaze, problem nije do tebe nego do servera na kojem igras, il im je host spor ili je server predaleko od tebe (zato je ping toliki)
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
SAMP-eri hehehehe


Bio sam ja SAMP-er prije, veci od svih ovih WOW-ovaca po 13 sati dnevno sam znao igrat.....


Da, moras sve pozadinske programe koji imaju veze sa internetom ugasit.....

I ne smiješ cheatat jer ces dobit ban... :D
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Obavezno barem 2-puta mj. defragmentiraj HDD dosta pomaže glede igranja, brže loadanje i fluidnija igra ima manje trzanja bez obzira igraš li u multyplayeru ili single.
I sam dosta igram druge igre i osjetim poboljšanja kad defragmentiram hard.
 
21.12.2008
79
3
0
51
Ado je napisao(la):
Zdravo. Igram igru San Andreas Multiplayer i ping mi je uvijek velik oko 500. Kada odem na internet stranicu Speedtest tada mi pokaze da mi je ping oko 10. Sta da uradim u vezi igrice da popravim ping.

Tu nemos nista
Buy connection
Vjerovatno je server jako udaljen od tebe i naravno da je ping visok!
Tako i meni na german cod4 serveru ping 50 a na ruskom 95

Za ubrzanje pc -ja koristim speedUp myPC
Alat super,a key ima na youtube
 
12.03.2012
35
32
0
39
pozdrav novi sam na forumu no star u Hardware-u,koliko me sjećanje služi općenito participiranje hard-ova na dve ili više particija nemože ubrzat rad računala ili samog hard-a pogotovo sa startnom particijom od 10GB Windows sam treba 5 GB za normalan rad (kao i neke igre)+ windows (ovisno koji koristite xp oko 2 GB ostali VISTA i 7-ica mnogo više)tako da to nije dobro + više particija na hardu usporava seek time(vrijeme traženja određene datoteke) samog hard diska,što se tiče samog harda na njemu se nemože mnogo napravit da ubrza rad osim povremenog defregmatiranja i čišćenja,bez clean up-a može dugo ali ako stalno nešto stavljate i mičete sa particije onda defregmatiranje treba češće koristit....

Ovdje se priča i o manualnom pdešavanju swap file-a,neznam koliko vas se razumije u takav tweak ali izbjegavajte prčkanje po takvim stvarima tu je ljudi riječ o milisekundama koje vam neće ubrzat komp jer uvjek imate 100 ili 200 milisekunda viška pogotovo kad ste high uz komp,dakle zanemarivo,kao i koliko je hard brži na početku i na kraju diska opet je riječ o milisekundama kojih high imam.....

Moj recept za brz stabilan komp (radim tako već 8 godina servisiram i nadograđujem raćunala) je:

ako je veči hard (250GB do 1TB) sve na jednu particiju zbog bržeg pristupa svim datotekama na toj particiji
koristit Index searching na hardu
godinama korišten Advenced System Care 5,program sugerira na nepotrebne servise i start up programe ili datoteke plus sve ostalo regdefrag reg cleaner i sva ostala čiščenja i tweak-anja za hard i system
za dodatno ubrzavanje igara i cjelog sistema odličan je GameBooster koji gasi dodatne servise za nepotreban rad u gameing mod-u a k tome sve se ubrzava jer ako igra radi radi i sve ostalo u tom mode-u,i propusnost rama se povećava za 5 do 10 posto

eto ima još mnogo tweak-anja sa modificiranim driver-ima ali to je već kemija...
ako neko odluči probat ovaj sistem nek javi ako nešto nije u redu ili ako treba pomoć

i nek mi neko kaže ak previše kenjam

Pušili!!!!!
 
12.03.2012
35
32
0
39
Advenced System Care 5 je sve što vam treba za boost računala...

Zli_vrtlar je napisao(la):
Mislim da programi ne valjaju jer previse prckaju po registryu ako vam trebaju programi imam ja link na svom accu za rapidshare...

@ FunkyZ

Ispriavam se ocito si pametniji od mene u diskovima -.-

Ali eto ja sam ove svoje primjere dao imam kantu staru 6 godina
Procesor sa 1.8 clockan na 2.2 i umjesto 256 sam jos nadodao 512 rama pa imam 768

Ovo sto sam naveo u svojoj temi koristim sve i kompjuter mi ide brze od vecine poznanika koji imaju kompjuter od 2 do 4 Gb rama a da o quad core processoru ne govorim.


da ziher ti radi brže od quad core-a ili brže operira od 2 i 4GB DDR2(800mhz) ram koji rade na duplo bržoj frekvenciji nego tvoji ddr1(400mhz) pričaš gluposti,a procesor koji ti imaš......ma neda mi se ni pisat oko ove gluposti koje ti pričaš.....a što se tiče registry-a,dali ti uopče znaš šta je Registry....i zašto programi najviše operiraju i njemu....:ludak
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
ja sam protivnik svih tih clean up tune up free ili expensive programa i programcica

samo pouzdan antivirus (moze i free bit) i pamet u glavu :D

imam avg free vec 5 godina i nikad nis s kompom... samo regularno rusenje windowsa bar 1 godisnje i windows xp sp3

stavio bi ja ubuntu kog imam na laptopu al stara zine kad vidi ubuntu hahaha
 
12.03.2012
35
32
0
39
da....uglavnom sve što je free nemože se mjerit sa programom od 20 ili 30 eura....niti odrađuje čišćenje kao program koji se plaća,kao test očisti komp sa free programom a poslje njega pokreni neki crack-an (orginal) program pa da vidiš razliku..... meni se nikad nije desilo da moram reinstalirat windiws xp nebitno koji pack,samo redovno čišćenje i to je to....
 
12.03.2012
35
32
0
39
e ovako ovaj boost je namjenjen malo naprednijim korisnicima računala i koji razumiju kako radi swap file(page file).....
znači ovako idi na postavke virtualne memorije (page file) upiši pod currlently allocated (trenutno locirano) samo trećinu
vaše ukupne radne memorije (ram-a znači ako imaš 1GB upiši 333 MB) tako će vaš komp kad boot-a zauzeti odmah 333 MB sa samim Windows-om,i neče više korist virtualnu memoriju (page file)jer je zauzeta sa windows-om,inače komp kad boot-a prvo koristi virtualnu memoriju potom radnu....zatim pod maximum upisi isto 333 MB....nemorate se bojat komp neće bacat skočni prozor "Virtual memory to low".....
za još brzi rad morate imat dva harda te ovo sve gore navedeno napravit na tom drugom hardu znaci da se na njemu odvija rad page file-a ilte virtualne memorije,dok na glavnom se ne odvija ništa,znači za njega isključujete opciju page file.....
rezultat je ovaj,komp kad boot-a zauzme drugi hard sa virtualnom memorijom i to sa samo 333 MB sve ostale operacije preuzima sama RAM radna memorija i sve operira isključivo preko radne memorije ujedno i brže jer vam glavni hard osloboden igranja sa virtualnom memorijom (što sad radi drugi hard) a i ujedno za sve radnje koristi isključivo samo radnu memoriju.....
znači brži hard,brže operiranje računala i windows-a,brži boot,ovo koristim na svom kompu radi izvrsno rekao bih 15 do 20% sve radi brže uključujući i igrice....ako neko proba nek javi rezultate....

upljugan ko ovca pa isprika na greškama ak ih ima.....:ludak
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Evo da pitam ; srušio mi lik 7-micu radi virusa...stavio 7-micu,sve ok,šljaka i tako to,ali....
Sada kada otvorim na Forumu, Muzika, ''šta se sluša''....zablokira mi comp,tj blokira ga valjda dok god ne otvori i zadnji post sa postavljenim videom....
To traje ponekad duže,ponekad malo kraće....ali nema mrdanja,sve zaledi,ne mogu ni izaći niti bilo šta ?????????????????
Ako tko ima pretpostavku šta bi moglo biti..pa da me uputi.
Inače sve drugo ide ok,video na youtube,filmovi,vako-nako......
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Mislim da video radi preko "fleša" pa pokušaj novi adobe flash, javu i te đinđe nanovo staviti. Ili neka ti taj "frik" odradi to do kraja jer inače nije ništa napravio. Poželjno da imaš bar 4 gige rama a i da ostale komponemte to prate.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Ahmmm,evo baš pogledao skrivene ikone na alatnoj traci i vidim da se Java tamo 'sakrila'....instaliram ju i probam dali šljaka.Opet isto.Tj,treba laptopu nekoliko minuta(2-3) da 'napuni' stranicu...dok puni nema mrdanja.Čak i Vutra radio prekida u tome periodu(za primjer).
E sad,dali mi je još potrebno nešto drugo (adobe flash),neznam...
Jedino što znam da je šljakalo prije rušenja pendžera sve ok.
Thanks greengo :)
 
12.03.2012
35
32
0
39
ako ti youtube radi u bilo kojem pogledu Adobe Flash je instaliran.....probaj dali ti tokom tog štekanja radi task menager sa ctrl+alt+del i ako radi idi pogledaj koliko procesa trenutno radi i lociraj onaj koji ti jede najviše postotka CPU pa ga ovdje napiši ujedno ako i uspiješ ovo napravit i locirat taj proces on je vjerovatno i krivac za štekanje,no može bit da ti se sedmica update-a a da ni neznaš,što isto možeš vidjet u procesima,ajde vidi pa javi.....
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Update od 7mice sam ugasio jer me nervira.
A što se tiče ovog problema i dalje mi se ponovio prilikom dolaska na ''šta se sluša''...blokada,čak je i vutra radio prekidao.Pronađoh i one grafikone,CPU i te sheme gdje vidim najveći broj procesa u koloni ''sistem''....međutim postotke koje ja vidim nisu toliko veliki,tj jedino što vidim od postotaka.
I onda ponovni odlazak na ''šta se sluša'' ....odjednom proradilo.
Glup sam,šta ću..pitam a neznam upotrijebiti savijet.Ponovo ću pokušati sutra kad se probudim, da vidim dali šteka,,pa uslikam onda te grafikone i podatke pa stavim sliku....tako da mi možeš uperiti prstom...e tu gledaj :)

EDIT;ovo mi je zabilježeno maloprije.

Log Name: Microsoft-Windows-Diagnostics-Performance/OperationalSource: Microsoft-Windows-Diagnostics-Performance
Date: 6.11.2012. 10:30:51
Event ID: 302
Task Category: Praćenje performansi stanja čekanja
Level: Warning
Keywords: Zapisnik događaja
User: LOCAL SERVICE
Computer: *******************
Description:
Ovaj je upravljački program prouzročio odgodu tijekom stanja čekanja upravljajući uređajem:
Naziv datoteke upravljačkog programa : \Driver\pci
Neslužbeni naziv upravljačkog programa : NT Plug and Play PCI Enumerator
Verzija upravljačkog programa : 6.1.7600.16385 (win7_rtm.090713-1255)
Ukupno vrijeme upravljačkog programa : 29ms
Vrijeme usporenja upravljačkog programa : 7ms
Vrijeme događaja (UTC) : ‎2012‎-‎11‎-‎06T05:39:08.101887400Z
Naziv uređaja : PCI**********
Neslužbeni naziv uređaja : High Definition Audio Controller
Ukupno vrijeme uređaja : 29ms
Vrijeme usporenja uređaja : 0ms

Možda bi trebao ipak dozvoliti update:icon_lol:
 
12.03.2012
35
32
0
39
probaj reinstalirat zvučnu karticu.....jer po ovom što vidim sve upućuje na problem sa zvučnom.....dali koristiš SoundMax HD zvučnu ako je probaj s novim driverom ili sa laptopove stranice skini novi ili ak imaš support CD koji si dobio uz laptop.....uglavnom kaže da ti na PCI bus-u NT Plug and Play uređaj (što bi bila SoundMax zvučna) a problem je njezin driver koji je uzrokovao odgodu tjekom stanja čekanja,što mi je malo čudno jer ti nisu u standby mod-u kad ti on počne štekat no sve u svemu definitivno probaj update-at ili ponovo instaliraj postojeći driver zvuka pa javi.....