Kako unistiti biljku, vodic za pocetnike v1.0.1

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Malo razmisljam, kako ja ,neiskusan ''uzgajivac'' da pariram ovde ljudima sa visegodisnjim (i visedecenijskim) iskustvom? Stavio prst na celo, koji su to moji aduti u odnosu na druge? Iza mene stoji proslogodisnji jadni cfl grow, i ovogodisnji kome takodje ne cvetaju ruze. Naravno, dobar sam u onome sto se NE BI TREBALO raditi biljkama!!! I idemooooo....

1.1 SEME-KLIJANJE:

Pocnimo od pocetka. Imate semenku kanabisa. Kako joj nauditi? Za pocetak, nikako je ne stavljati u vlazne maramice i drzati na sobnoj temperaturi! Direktno u zemlju, zalivati dok voda zajedno sa zemljom ne pocne izlaziti van posude u kojoj je posadjena. Da napomenem da je najbolje koristiti zemlju iz vrta, znaci nikako kupovnu ili ne daj Boze jos obogacenu sa kojekakvim mineralima i mikroelementima. To ne zelimo. Zatim pustiti da se osusi zemlja, i ne zalivati uopste. Nikada.

1.2 PROKLIJALA JE IPAK? NE PLASITE SE!

Uradili ste sve kao u stavci 1.1 i biljka je iznikla? Nema mesta panici. Naisli ste na nekog tough m*ther*uckera! Ok, najbolje je resenje, staviti biljku kraj prozora na koji ne bije sunce (ili je tu samo par sati). Tako ce se eventualno izduziti i vremenom pasti jer stabljika nece moci da izdrzi. Ali sta ako ne smete na prozor? Tada je vreme da se napravi box (sa sto tamnijim ne-reflektujucim zidovima), i u njega staviti odgovarajuce osvetljenje (sto manje lumena). CFL sijalice su najbolje, ukoliko nemate, onda moze i HPS odmah. Izbegavajte MH. Odaljite sijalice MINIMUM 50cm!!! Zalivati jednom ili cak 2 puta dnevno, ne daj da se zemlja osusi,nikako! Ovako bi to trebalo da izgleda:

stretching-marijuana-seedlings.jpg

Takodje nije pozeljno ubacivanje kojekakvih ventilatora (sta ce vam to?), a ako vec ne moze bez njega, namestite ga da duva direktno u biljku!

1.3 DRZIMO SE I DALJE...(ZALICEMO MI TO)

Odbija saradnju,ha? Narasla je i nastavlja da se razvija? Idemo drugu taktiku. ZALIVANJE!!! Zalivanjem mozemo da je opasno napadnemo. Preporucuje se voda iz cesme, i nikako je ne ostavljati da odstoji! Nemojte da vam padne na pamet neko ispravljanje PH vrednosti!!! I kao sto je vec receno, makar jednom dnevno zaliti dok ne pocne da curi na sve strane! Kad pocne da curi, sipati jos!

overwater.jpg

Nemojte da vas zuta boja zabrinjava, to je nedostatak azota (N), upravo to i zelimo da dobijemo. NE RADITI FLUSH!!!

1.4 NESTO MI TU NIJE KAKO TREBA....

Doslo je vreme za prebacivanje na 12/12h svetla,a ona je tu . ONA JE JOS UVEK TU? KAKO? Nesto niste uradili kako treba, i odgovorno tvrdim da niste procitali ovo uputstvo od pocetka do kraja! Ali ne ljutim se ja na vas,ne! Ljudi smo,pobogu, gresimo svi... Ima jos uvek dosta prilika za napade! Pocnimo od djubriva. Kao sto smo rekli izbegavajte djubrenje! To ne samo da moze povoljno uticati na razvoj biljke, vec i u flower fazi moze i da poveca prinos, zadeblja budove, i ko zna sta jos!!! Ako pak MORA da se djubri, izbegavajte organska djubriva, kupujte od neproverenih proizvodjaca, ako je rok prosao jos i bolje ( i sto jeftinije, ako vec mora da ide,sto da trosimo nas novac,jel da?). Iskoristite staro pred-proslogodisnje zenino djubre za muskatle,na primer! I ako pise na uputstvu npr. 1ml na litar vode, slobodno idite duplu dozu!!! Zelimo listove spaljene na krajevima, bas kao na ovim slikama:

burn1.jpg burn2.JPG

Sta jos mozemo u ovoj fazi da uradimo? Naravno,obratiti paznju na temperaturu i vlagu. Zelimo temperature preko 30stepeni celzijusa, vlaga od 70% pa na gore.

1.5 WTF iliti STA JE OVO?

Pojavljuje mi se nesto belo, neke dlacice, ili neka jajasca, ili cak oba? Objasnicu sta je to. Ta jaja prvo, to je dobar znak. Niste uspeli da naudite biljci do sad, ali sreca je na vasoj strani. Ta jajasca znace da je biljka MUSKO!!! Cak i da se desi nesrecan slucaj da sazri do kraja, sa muskim se nista ne moze raditi. To je to, mozete da budete zadovoljni, vasim mukama je kraj. Musko ne ostavlja potomstvo, pa cak i da dovoljno brzo trci oko bandere i samog sebe u dup...ovaj preterujem,poenta je da je to,zavrsetak loze.Ovako izgledaju ''mudonje'':

Cannabis_male_flowers.JPG

''Ali kod mene su neke bele dlacice,nema tih jaja'', e sad je vreme za prpu. Bili ste lenji,nista niste uradili od ovog gore navedenog! Te dlacice,ili pistile, su znak da je vas mucenik zapravo mucenica, iliti zenskoga roda!
cannabis_female7.jpg

Ah te zene,docice mi glave, verovatno sad mislite u sebi... Nece, ima jos nade za vas. Pregledajte vasu biljku. Da li vidite izgrickane listove? Neku paucinu? Kada pogledate lupom ili mikroskopom,nesto malo gamize? DOBAR ZNAK, jos uvek ste u igri! Te zveri jedu biljku, i vi cete im dozvoliti to! Da,pusticete ih da se kote, jedu, piju i vrse nuzdu svud po biljci (kao pravi balkanci,hehe). Oni ce uraditi ''posao'' za vas. Dozivite ih kao placenike koji ne rade za novac vec za hranu,tj vasu biljku. Ali oprez, u slucaju da primetite bubamare!!! Njih eliminisite odmah, uza zid, metak u celo ili kakvu im vi crnu sudbinu odredite, samo ih posaljite u vecna lovista. One zapravo jedu nase drugare. Evo i njih pred kamerama:

marijuana-pests.jpg

1.6 KRAJ (ovako ili onako)

Sedite sklupcani u uglu vase sobe. Palite cigaretu, ne primecujuci da vam vec dve zapaljene stoje u piksli. Oci su krvave. Suza bi kanula, ali ne, vi ste ''da man''! Pobedjeni ste? Predali ste se? Ne, to nikako! Ostaje poslednja nada za vas! Uzmite mikroskop, ili jaku lupu. Kad pogledate te badove, lepljive i socne, kako se njisu teski i debeli, videcete neke male pecurkice (na njih lice). To su trihomi. Biljku posecite kad su PROZIRNI SKROZ ili BRAON SVI!

when-to-harvest-cannabis-diagram.jpg

Nikako kad su mlecno-beli sa trecinom od njih braon. Ako su takvi,onda ste izgubili vasu bitku... Niste me slusali.
''ali jesam''kazete vi,
''kako jeste?''ja zborim,
''lepo,uradio sam sve kako ste mi rekli,bas sve!''vi,
''SVE? I jos je ziva? E PA PIJATELJU, ONDA TU BILJKU MOZES SADITI U FUKUSHIMI ILI CHERNOBILU, NJOJ NECE FALITI NISTA!!! I OBAVEZNO MI POSALJI TO SEME SUPERMENA, EVO TI ADRESA: %^*&(^%$##%^&*(()^%$#""|| (cenzurisano zbog raznih pretnji koje dobijam od ljubitelja marihuane), DA MU JA PRESUDIM!!!!''opet ja, i dodajem na to''

I jos jedna stvar,o tome svi cute, sa pravom jer cete robijati u mardelju zbog toga, ali ako zelite besplatne obroke u KP Zenici ili Zabeli, igre ''ispustanja sapuna u kupatilu'' i slicno, pozovete organe (ne)reda,organizaciju znanu kao MUP. Oni ce vam objasniti vise puta kako se radi ''ubijanje Boga u biljkama (i njihovim vlasnicima)'', doduse na njihov nacin... Ipak ne preporucujem ovo nikome (sem ako niste jako oboleli u glavi)...

E moji drugari, to bi bilo to od mene. Da napomenem da je svaka slicnost sa stvarnim dogadjajima potpuno istinita. Mogao bi da pude dnevnik jos opsezniji, ali kao sto u naslovu pise, ovo je beta verzija 1.0.1. Ostavljam 2.0 verziju za buduca pokolenja, ipak na mladjima svet ostaje.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
haah treba naglasiti u naslovu crvenom bojom" Kako unistiti biljku"
Bojim se da ce ovo samo napraviti posla :(
Cak i da naglasimo crvenim taj dio...svejedno opet ce biti -ali tamo sam procitao da su pauci do jaja i da treba biti zuta na kraju vege :)
 

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Haha, ja stvarno ne mislim da postoji i jedna osoba koja nece shvatiti ovo kao sarkastican/zabavan/edukativan tekst, kakav jeste, i da za uspesan uzgoj treba raditi upravo suprotno od ovog. Mada sam se svasta nagledao na ovom svetu, pa ne mogu da iskljucim ni tu mogucnost da neko ovo ozbiljno shvati i prati uputstva! A i budimo realni,nece stici dalje od prvog koraka :lol:

U SVAKOM SLUCAJU,DA NAPOMENEM: OVAJ TEKST NE TREBA SHVATITI BUKVALNO, VEC KAO SMERNICE STA NE TREBA RADITI, SA SALJIVIM NOTAMA!!!
 

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Naravno da treba raditi ovako, ako je ovo iz naslova to sto ti zelis ;) Ukoliko zelis zdravu i uspesnu biljku, onda ides obrnutom psihologijom, tj uradis sve suprootno :ajnstajn:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: smileeee and Bizzzo

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
To je za mene neisprobana metoda, tako da ces to raditi na sopstvenu odgovornost! U svakom slucaju, koristi zastitu i javi kako si prosao :cool23:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: golub mira