Kako zaustaviti rast biljke?!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.10.2016
5
14
3
32
Pozdrav drustvo novi sam ovde i treba mi strucan profesionalni savjet kako da zaustavim rast biljke. Radi se o vrsti amnezia haze i da napomenem kupljene su gotove spremne za uzgoj. E sad treba mi savjet kako da zaustavim rast.Neke biljke su narasle oko 90 cm a neke tek 45cm a 24 dan je od sadjenja. Rezim svetla je 12/12. Planirao sam da spustim sijalice na 25 cm od biljke da bi pocele da idu u sirinu a ne u visinu. Tu sam metodu koristio ranije i odlicno se pokazala ali sta sa ovim ostalima sto nisu dovoljno narasle?? Ili da sacekam jos koji dan... Izvinjavam se mozda je neko o ovome pisao ranije ali ja sam trazio i nisam mogao da nadjem nista treba mi hitno odgovor. Hvala unaprijed
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
biljke u unutrasnjem uzgoju treniramo, savijamo stabljike da ne odlaze u visinu, virni malo po dnevnicima. manje biljke podigni na razinu velikih.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales
22.10.2016
5
14
3
32
Znam za tu vrstu treninga savijanje stabljika ali moze li se sa svetlom kontrolisati rast znaci kao sto sam pitao spustanjem lampi htio bih potpuno da stane rast kad budu na 100 cm otprilike a pritom i ove male da porastu? Znam da koriste i sprej za stopiranje mada to nemam...
 
Poslednja izmena od urednika:

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Viša biljka je na podu a nižu podignes na stolicu npr.
Sa spustanjem lampe sprjecavas rast jer ju ubijas, nije dobra tehnika jelda. Imamo na forumu puno tema o uzgoju, puno informacija, uzmi si vremena, puno, vidjet ćeš kako je to zanimljivo a kroz neko vrijeme spoznas koliko si toga naučio kroz druženje, zeku. Naj stvar je sto se naučiš strpljenju, planiranju i ostvarenju tih planova. Ovdje dobiješ potporu, vjetar u ledja, ali se ocekuje i od tebe da teoriju polako usvajas čitajući. Svi smo tako počeli, bilo je i nadrkanovica, svako tolko dojde neki i cipelu dobije. Puno toga ima, na pocetku ce ti se sve izmiješati, ustraj, zamoli mentorstvo, nitko nije odbijen i sretno. :thumb:
Fotke obavezne! :djede: