Kaktusi & sukulente

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
Power reci mi jesi ti sadio peyote ili si ga dobio malo odhranjenog? Znam da su dosata teska vrsta I da bas sporo rastu? I ako se ne varam par tipova ovog kaktusa se smatra ugrozenom vrstom sto jos vise otezava situaciju.. Da ne pominjem da je na listi. Ja sam se raspitivao pre 2-3godine I bilo ih je nemoguce naci u nekoj "normalnoj" velicini.. Ali sam isto tako cuo da ih po Texasu I Mexicu nalaze indijanci ali je tesko za naci.. Kakva su tvoja iskustva sa njima?
 

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
Lepi su, to je neka "odrasla" velicina ili su jos mladi? Vidim da su cvetali, jel to ima veze sa polnom zreloscu ili vise ovisi o uslovima I velicini?! Ja sam zamalo "kuvao supu" od sp ali zbog nekih gljiva I obaveza je odlozeno. Po meni to mora da se odradi u prirodi da trip ne podje na lose..
P.s. Pre tvog posta nisam ni znao da peruvianus ima mescaline, tj. da se I on koristi-o u te svrhe..
Tnx!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
imam lophophora od 3 god. starosti do 15+ al ne mogu da uhvatim rezim cvetanja, neki mi procveta pa naredne godine ne... pored njih, tri trichocereusa su bogata meskalinom T. pachanoi - San Pedro, T. peruvianus - Peruvian Torch i T. terscheckii - Cardon Grande, imam sva tri ali su iz semena i relativno mali, videcemo s proleca situaciju jer za razliku od lophophore oni rastu neverovatno brzo

58pqa.jpg
 

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Isto je i sa mojim Lophophoricama, jedne godine cvetaju, druge ne.
Ovo je vreme zimus bilo sunčano pa su pupoljci krenuli, ali ih je sad presekla ova temperatura pa mislim da neće ni cvetati...
Gde si nabavljao seme Trichocereusa....ako sme da se reče. :common028:
 

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
Power respect!!! Pa ovo su prave princes krofne! Mislio sam da su manji! :)
Iz mog skromnog iskustva sa e. pachanoi znam da rastu ludacki, moracu ispratiti na tvojim slikama kako je proslo kod tebe.. mogao bi ih slikati svakih cirka 30dana da ispratimo rast ove godine .
 

amrildooo

Đed
Poznanik Foruma
29.12.2013
388
1.691
143
79
Sumarak
High sam i trenutno razmisljam kako Bog stvori taj kaktus ono cvijet, ali ne mozes ga uzeti od bodlji hahah
:signs040:

I lijepi su ti ti kaktusici :ridinghorse: :ridinghorse: :ridinghorse: :ridinghorse: :respect: