Kaktusi & sukulente

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kobi

Banned
Banovan
26.08.2013
75
188
33
Sta je sa Lophophora williamsii (pejotl) ima li neko iskustva...malo da nas pocasti informacijama iz prve ruke :ajnstajn:
 
30.04.2014
315
202
43
lophophora williamsii
2zf8jns.jpg
gdje tog ima za kupit ... i jel se kupi sjeme ili cijeli ?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ako imas zivaca za iz semena, seme ima na netu, samo kucaj: lophophora williamsii seeds. radio sam iz semena i imam jos uvek al tu zivaca mora biti jer je sve polako i natenane i sporo ide. u suprotnom moz nekad da se nadje na sajmovima tim gde se pojave uzgajivaci kaktusa, pa ako naletis samo moras znati sta trazis ;) al u zavisnosti od starosti, cena nije par evara nego par desetina pa na gore
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 420...420...420

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Nisam ga jos nikad vidio da cvjeta. A gdje da ga stavim :) Vani je pre hladno a unutra pre toplo. Jedino u hodnik kod ulaza gdje je koji stupanj manje. Imas neku zemlju za preporucit ili da nadjem bilo koju za kaktus?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
substral radi dobru zemlju za kakuse, al je znatno skuplja od terramagme. ja koristim neku madjarsku, kupio par vreca na sajmu. cvetati nece ako prezimi u toplom. ja moje dignem na tavan il ostavim u nekoj supici na terasi. nosio sam i u hodnik al bude da mi pokupe po neki preko zime pa to preskacem kad god mogu. mora biti na ispod 15C al da nema smrzavanja, i nema zalivanja do proleca, a onda postepeno dok ne krene vegetacija.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
kada su u zimskom mirovanju ne treba im svetlo, nije neophodno jer se kod njih nista ne desava. ne treba im ni zemlja. ja sam znao izvaditi iz posude, otresti zemlju, zamotati u novine i naslagati u kartonsku kutiju. ako je dovoljno hladno nikakav problem. problem je jedino ako je temp iznad mislim~17C (kako za koju sortu, najbolje da ne prelazi 15C. bolje da je 6C nego 16C)), tad krecu vege i onda ce bez svetla postati svetli i izduzeni, ruzno deformisani
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xx_tani

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
:thumb: Sve jasno sada. Pricekat cu da zahladi jos malo vani pa ide u podrum. Tamo je fino hladno i nikad ne smrzava. Na proljece onda mogu presadit fino u novu zemlju :) Tnx jos jednom ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xx_tani

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
prekini sa zalivanjem da se zemlja skroz isusi pre nego ih spuistis dole. ako odu sa mokrom zemljom opet moz da bez svetla krenu mladi zuti izvitopereni izdanci. zemlja mora biti skroz suva pre nego krenu na zimsko mirovanje. nema vise vode sve do proleca i kad ih izneses na svetlo tek posle 5~7 dana polako krenuti sa vodom i to u podlozak bar dok na oko ne vidis da su se probudili i krenuli, malo napumpali jer tokom zime mogu malo dehidrirati pa deluju "spuvano" s proleca, kod nekih ko da je samo kozura ostala :) u tom periodu ne na direktno sunce nego u polusenu dok malo ne dodju sebi, posle sto vise sunca to bolje
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
aloe su sukulente. na prvoj fotki u prvom planu sigurno aloe vera (smanji vodu obavezno). druga fotka je sansevieria cylindrica, ni kaktus ni sukulenta, biljka. na trecoj nepoznata mi aloja, cetvrta je echeveria neka, sukulenta, a kaktus je neki iz roda cereusa. toliko mogu prepoznati :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Znacio promasio sam futbal :) Ako kvari temu, makni slobodno ili mogu i ja ;)
Aloe su bile suhe ko barut zadnjih 10ak dana, danas sam ih malo zalio pa sam se i sjetio da fotkam to sve :)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
stipe, zadnja slika ti je čuvarkuća, sukulent koji raste i kod nas, prezimljava vani bez problema. iscijeđeni sok se koristi kao prirodni lijek kod upale uha, istisneš ga u žličicu, zagriješ na tjelesnu temperaturu i izliješ u uho.