Kalashnikova & Green-o-matic HPS 150W + 2X CFL 23W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
a ovo je moj biser.... žurio sam ... u glavi livada.... i eto greške u sekundi ... napukla grana od vrha...
No sikiriki,neće joj biti ništa,malo će odbolovati ali će zarasti.Zato uvijek prije savijanja,vidi gdje se savija pa to mjesto malo izdropi između palca i kažiprsta da omekša,naravno ako je stabljika pretvrda....
 
09.04.2012
43
13
8
53
hm... prvo iskustvo i jedna zanimljivost.
Biljke podvrgnute LST-iranju mi piju puno više tekučine nego biljke koje nisu tretirane.Zalivene su LST-irane s litrom vode a "obične" nisu jer je zemlja vlažna. Moja predpostavka je da su LST-irane bliže svjetlu zato se zemlja brže isušuje.
Ima li netko odgovor za to?

Inače neznam koji je baš dan točan nego zbrajam po dnevniku LOL , i gledam tj. pipam zemlju da vidim šta im treba. Iako netreba puno. Zalij s gnojivom svakih 7 dana i pusti neka umjetno svjetlo napravi svoje. Miris se osjeti ali nije to tako jako kako sam očekivao. Setup boxa ne diram jer ovo što sam napravio u početku mi ispada da je OK. Gledajući Green-o-matic , ispada da daje veće i bolje kifove biljka koja nije LST-irana. vidjet ćemo na kraju.
Ajme meni koliko sam puta napisao LST u ovom postu.



Ovo je topirana GOM i meni najdraža.



ovo je jedan vrh GOM-ika.



Kalashnikova LST-irana.

Jedna stvar mi nikako nije jasna. Čitajući neke dnevnike, ekipa kao da spava s biljkama i neda im mira. Ili im je žut list , ili im fali fosfora ili se žale na sjeme ... ono... nemogu vjerovat. Zašto ne posade neki cvijet i brinu se o tom cvijetu ili posade krompir... nemoš jednostavnije... i prati životni vijek biljke.... zašto komplicirati život sebi a i biljkama...
Oprostite ali morao sam....
Volim čitati dnevnike , ali neki su baš dosadni.

Živilo rođo!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kenny Dalglish

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ako su biljke blize svjetlu trose bez obzira na lst, vise vode... jer kao sta si sam rekao blizu su svjetlu... inace se lst radi da ih se udalji od svijetla zbog ogranicene velicine boxa... al ajd :)
ja sam svoje podvrgnuo lst-u i odlicno napreduju, zalijem svaka 3-4, kad se ljepo osusi zemlja i sve ide kako treba :) vidim tebi se vec formiraju kifovi :) i ljepo izgledaju moram priznat :D sretno do kraja :)

peace out !
 

deastate

Aktivan Član
25.09.2011
118
8
0
36
DJFlyHigh je napisao(la):
inace se lst radi da ih se udalji od svijetla zbog ogranicene velicine boxa... al ajd :)


!


????

Ajd molim te obrazlozio ovu tvrdnju. Nekak mi nema smisla to kaj si napiso.

@wonka
Fakat mi predobro izgleda ova tvoja kalashnikova, ali ocito je to jos uvjek strain koj nije u potpunosti "uravnotezen" jer bas gledam tvoju, njrnjavinu i svoje dve ljepotice i imam filing kak su sve 4 razlicit fenotip, tak da smo ustvari dobili 4 razlicite biljke koje su svaka zanimljive na svoj nacin.
A kaj se tice ovog djela kak treba pustit biljke da se same razvijaju bez puno prckanja po njima se apsolutno slazem s tobom. Manje je bolje. I ja se trudim sto manje kopati po njima i mislim da im to odgovara.

Keep up the good work and just chill...
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
wonka je napisao(la):
hm... prvo iskustvo i jedna zanimljivost.

Inače neznam koji je baš dan točan nego zbrajam po dnevniku LOL

Živilo rođo!

Pa da, to i je poanta dnevnika, zabilježiti sve značajnije promjene da se kasnije možeš prisjetiti kada i kako si nešto napravio. Nekada baš i nema koristi kada sve ide glatko, a nekada upravo suprotno ...
Curke izgledaju super pogotovo hedovi GOM-a iako mene više zanima kalashnikova, čisto zbog genetike, ima par dnevnika s istom genetikom u ovom trenutku ( uključujući i moj) - baš me zanima kakav će rezultat biti na kraju.
Živio i ti, rep stisnut ...
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
hehe wonka...znas kad je prvi grow u pitanju (znam po sebi) onda otvaras box 25 puta dnevno, gledas jel sve u redu, panicaris ak nije...nekako se instantno zblizis s njima pa zajedno patite...ma divota

onda dodje drugi...sve nekako opusteno...ne zamaras se vise s time kolika je vlaznost, jeli koji list zut ili se pojavio kakav leteci gmaz
mislim da je to razumljivo, prvi put je obicno trema ;-)

sto se tice onog zasto lst-irane vise vode piju...pretpostavljam da tjeranje vise mladica zahtjeva i vise "goriva"

eto dosta kenjanja...htjedoh samo reci da su ti biljke super...green on ;-)
 
09.04.2012
43
13
8
53
Nemam pojma kakvo je stanje... 2 dana ih vidio nisam....ali kao i Valter brani Sarajevo imam rezervni plan.....



Lijeva Green-o-matic, desno Kalashnikova.
Na klijanje stavljene 7 dana nakon ovih prvih. Znači oko 43 dana je njima a Green-o-matik cvijeta ko luda iako je imala 10 dana poštena sunca.Kalashnikova je genijalna za savijanje a ful voli sunce... sva nekako blista u podne i vesela je...
Baš sam danas napisao na Powerovom dnevniku: Gadno vrijeme za outdoor!!!
Prvo nema sunca... sve je to slabo.... prošle godine 5 mjeseci nije padala kiša.... a ove godine i snijeg bio prije par dana.
Neki dan je valjda pala kisela kiša... ljudima koji imaju vrtove uništilo listove na krompiru, krastavcima itd. ... kao da su pregnojili ...:flamed:
Ispada da svi mi imamo organske uzgoje koji su prava priroda, a pazimo ih bolje od svoje žene.



Eeeee ovo je onaj vrh na GOM koji sam slomio... danas skinuo "zavoj" da vidim ša ima.
Sve pet.
Tako da ako netko slomi granu, neka se ne brine previše.... ova biljka je čudo......regenenira se ko Borg....cvjeta točno u dan....

Ono mazanje prišteva ... znanstveno nije dokazano jer zamorci koje sam zaposlio dali su otkaz... "neda im se svaki dan to mazat po dva puta na dan".... kokoši..... nastavljamo kada se nadje zamorac sa puno više volje....

Pitanje... ako uopće ovo netko čita.... dali je netko probao radit sapun ?
 
09.04.2012
43
13
8
53
Netko je pokazao rezultat topiranja u svom dnevniku, pa da i ja stavim:



u globalu izgleda ovako, visina 45 cm, kifovi su ljepljivi i strašno mirišu iako do prije nekog dana i nisu baš:



Kažu: upiši u google ako neznaš!!! Ja tražio dali postoji dupli ili trodupli LST... tj. ja sam izvrnuo 4 grane u krug.... uspio sam snimiti samo ovo ako kužite. Inače to je kalashnikova vani.



Živi i zdravi bili.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: beštija and Nixa86

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.995
34.361
2.598
sa automaticima nemam iskustva nista.kalasnikov mi je relativno novi strain ali G.n.m sam probao i ostala mi je u jako lijepom sjecanju.cekam smoke report ili kako se vec pise:)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
GOM je zbilja ugodan za pušiti a i rad mu je dobar! blagi stoned, pomalo euforičan i komunikativan, nema gladi od njega, podsjeća na blueberry...
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
mislim da si "zabrijo"...ovisi o uvjetima,vrsti,slikama...kod mene zeleno da zelenije nemože biti :watchplant::maryjane:
 
09.04.2012
43
13
8
53
Samo da se javim....
Vrijeme je odvratno , nikako ove godine da krene normalno vrijeme.
Ništa se specijalno ne dešava....
Evo jedna fotka od GOM-a.



Živili vi meni.
 

deastate

Aktivan Član
25.09.2011
118
8
0
36
lijep je GMO, ali mene zanima kalashnikova, jer ju i sam sadim, pa da vidim za usporedbu...

Hvala....


and just chill
 
09.04.2012
43
13
8
53
Ništa specijalno... Kalashnikova mi trenutno nije interesantna pored GOM-a koji prilazi svom kraju, otpušta lijep miris i jako je ljepljiv...
Bez ikakovih problema može biti kućna biljka.... lijepo miriše a i lijepo izgleda....
Jednu GOM ću ubrati ranije , u biti u tjednu kako su GHS napisali.... a drugu ću pustit neka ide pa ćemo viditi šta će biti od nje....




Fotosešn Kalashnikove će biti uskoro...

Lijepi i pametni bili,


Napušena Vjeverica

Vidis, ova je dobra fotka za jedno pitanje koje imam.

Primjetio sam da biljke u indor sustavu imaju tamno zeleno lisce, dok outdoor imaju osjetno svijetlije zeleno lisce.

jesam li ja to zabrijo ili je to tako i zasto?

To sam i ja primjetio.... očito brijemo isto, u outdooru su biljke nekako i veselije i svjetlije... a ko će ga znat.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nisam ja
09.04.2012
43
13
8
53
Našao sam fotku kad je proklijalo.... zato sam dodao 7 dana ... 23. marta je počelo klijanje a 25. marta stavljeno u zemlju a 27. marta proklijalo iz zemlje.
e sad ... odkuda da brojim.... brojat ću od klijanja u papiru... baš da vidim koliko treba GOM-u od početka do kraja....


Seci Seci hahahahaha nemoj nemoj .... seci seci ha ha ha Miško vozi zavezanih očiju.....

To je bila svađa u mojoj glavi dali da režem veće listove ili ne.... odfikario sam ih i spremio na sušenje. Kako mi je sad nastala nova situacija, sada ću lijepo ostaviti GOM bez vode do 5 dana jer sam zalio prije 2 dana.... nakon toga ću flushat , flešat , flušat, ili isprat zemlju većom količinom vode, i onda će stajat još 7 dana pod lampom.... to je plan....

Nikad se nisam ovako osjećao.... znate kad odete u WC i kenjate.... a ***** ostane na pola ... neće van a unutra nemože ... i tako na pola stoji... uzmeš laptop ili mobitel i satima sjediš da se nešto desi.... tako se ja osjećam... hoće li neće li.. ajde više... ma čekaj još... i čekat ću... strpljen-spašen.

Prsti sljepljeni, mirisi genijalni... Inače GOM je jednostavan za saditi, ništa posebno.... sam cvjeta , dodaš mu vode... kad se sjetiš gnojivo i to za cvjetanje jer brzo cvjeta... a prinos ćemo vidjeti... sviđa mi se kod automatika što ga možeš staviti u 8 mjesecu da klija vani i do pola 10 mjeseca ti je gotovo...

Dosta priče.
Ovo je LST GOM:




A ovo je topirani (odsječeni vrh) GOM:



A ovo su vrhovi (nisu kao od Powera ((rep Power))ali su ipak moji):




Lijepi i pametni bili....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
super je to druze, a uzivanje tek sledi... po nihovim papirima gom zavrsava sa oko 55 dana, ja obicno dodam jos 10~14 dana, tako da taman si tu negde, kraj kuca na vrata :) samo cool
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.