Kalashnikova & Green-o-matic HPS 150W + 2X CFL 23W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
09.04.2012
43
13
8
53
Glup si onoliko koliko si glup.
Sam naslov govori o mom iskustvu u indoor uzgajanju konoplje. Nije problem kupiti novu stvar, već je problem napraviti takvu stvar i dodati nešto svoje. Kao što na forumu piše: „Box je uvijek gradilište“.
-velicina boxa: unutarnje dimenzije 90x40x80 obloženo zaštitom od sunca za vjetrobansko staklo
-rasvjeta: HPS 150w sylvania, 2x CFL 23W 6500k s reflektorom home made
-ventilacija: upuh-pasivan
ispuh-kupaonski ventilator tubasti 100mm, 98m3/h
po biljkama puše 80mm, a po žarulji nemam pojma od koliko je
-zemlja: teramagma 80% , Perlit 20%
-vaze: 4 x 6,5l
-voda: kišnica
-sjemenke: 2x Kalashnikova feminizirana i 2x Green-o-matic feminizirana
Sjemenke stavljene na klijanje 26.03. , presađene u zemlju 29.03.
Temperatura je 28-30 C, ali je vlaga totalno niska 20-30%. I to mi je problem.
Stavljam mokre ručnike , zdjelice s vodom, gasio sam ventilator koji puše po biljkama, čitao što drugi rade s tim problemom, i vaporizator sam montirao koji trenutno digne vlagu do 50% ali se on brzo isprazni pa bih morao svakih 10 minuta stavljat vodu u njega.
Pitanje: kako podignuti vlagu?
Pitanje: dali filter za napu s aktivnim ugljenom može zamjeniti filter od kavasakia er5 i pola kile aktivnog ugljena u njemu?
Znam da sam zaboravio sigurno nešto, recite slobodno, lako ću dopisati. Hvala svima na ponuđenim rješenjima i odgovorima.
Živjeli.
Fotografije plus tehnički problemi jednako ovo niže.
2012-04-12 11.40.28.jpg
 

Prilozi

  • 2012-04-12 13.04.20.jpg
    2012-04-12 13.04.20.jpg
    161,5 KB · Pregleda: 100
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
wonka je napisao(la):
Pitanje: dali filter za napu s aktivnim ugljenom može zamjeniti filter od kavasakia er5 i pola kile aktivnog ugljena u njemu?

Ne :icon_lol:


Mislim da se malo previše zamaraš sa vlagom. U početku svi imamo manje više isti taj "problem", ali kad biljke porastu, normalizirat će se i vlaga. Predpostavljam da ti je inaće suh zrak u prostoriji gdje growaš. U tom slućaju, teško ćeš i optimalne uvjete u boxu dobiti.
:cow_yellow:
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Kako zlo kaze, s vlagom ocito nitko nije dobio bitku, a na kraju su ipak rasli megalomanski vrhovi! Kako raste biljka rast ce i vlaga... Ako ne vidis "rane" na samoj biljci nemoj se zabrinjavati, svi imamo/smo imali isti problem i prezivjeli...
Sretno, kalasnjikova me skroz zanima!
 

Dolf

Aktivan Član
27.09.2009
104
11
18
32
zlo,,Predpostavljam da ti je inaće suh zrak u prostoriji gdje growaš. U tom slućaju, teško ćeš i optimalne uvjete u boxu dobiti.,,

i ja sam imao isti problem prati da li dolazi do nekih vecih promena na biljci i do tada ne brini nista


ps.rep+ za kalashnikovu

brao
 

deastate

Aktivan Član
25.09.2011
118
8
0
36
jos jedan dnevnik sa gospodicnom kalasnjikovom cu sigurno pratiti iz razloga sto ju i sam sadim...
ubaci neku mokru krpu u box pa vidi jel pomaze, al u principu se nemoj previse zamarat istom...


pratim napredak i sretno...
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Oko vlage: meni je u sobi gde je "box" vlaga uvek iznad 40% a u samom box-u je jedva 30% iako tamo imam i posude sa vodom za povecanje vlage tako da mislim da meraci ne pokazuju pravu vlaznost zbog strujanja vazduha u box-u. To mi je nekako jedino logicno objasnjenje jer ako u box ulazi vazduh koji je vec na 40% vlage i plus u box-u imas dodate "rucnike, zdjelice" i td onda vlaga moze da bude samo veca. Tako ja nesto razmisljam. Inace u humidoru gde su mi kubanske cigare nemam problema da odrzavam vlagu na 70% i kad odatle izvadim pasivni ovlazivac vlaga padne samo na nivo koji je trenutno u sobi i nikako manje, jer, jeli, i ne moze ispod. Oko humidora za cigare sam se dosta cimao oko vlage pa sam procitao sve i svasta ali zakljucak je da ne moze da bude manja od sobne.
 
09.04.2012
43
13
8
53
Hvala svima na odgovorima.
Jučer se vlaga podigla na 50% i 4 dana ih nisam zalijevao. Izvadio sam sve posude s vodom , ostao je samo vlažan ručnik i nakon toga vlaga se podigla???? Nema veze zašto samo da je sad OK. Inače u prostoriji je 30% vlage.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....kako biljke rastu tako se i vlaga povecava......
 
09.04.2012
43
13
8
53
17. dan od klijanja

Popravila se vlaga sad je 50% a temperatura 27C.
Počeo sam raditi LST, možda malo i prerano. E sad, nikad nisam to radio pa se nemojte smijat. Upotrijebio sam one zelene plastificirane zice za vezanje paradajza .[h=2]Kalashnikova[/h] 2012-04-14 19.39.33.jpg
[h=2]Green-o-matic[/h] 2012-04-14 19.46.25.jpg
Kod GoM su ovi izdanci veći. I da, pitanje: Ventilator tubasti za izvlačenje od 100mm 98m3/h dobro radi posao ali kad stavim filter s aktivnim ugljenom koji sam izradio smanjuje se njegova efikasnost tj. slabije vuče jer mislim da je preslab da radi s filterom. Temperatura se digne na nekih 32C. U nedoumici sam dali da kupim jači ventilator (ima od 380 m3/h od 150 mm) ili da pričekam dok se mirisi ( a nadam se da će lijepo mirisat) ne počnu širiti pa onda da odlučim? Ima li tko iskustva s takvim ventilatorima i dali će biti dovoljan da odradi posao s filterom kasnije?
2012-04-02 12.04.19.jpg [h=2]Kalashnikova kad je niknula je imala 3 lista i tako je nastavila. Ono što sam pročitao na forumu (koliko se sjećam) posljedica križanja više vrsta biljaka i da se to vidi upravo na fem sjemenima.[/h]
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ako ti to nije preteran izdatak uzmi bolje jaci vent, bolje se obezbedi na vreme jer ako ne sme da se oseti miris tu gde ti je box, kad krene da mirise bices u panici, a sto je veca temp. izrazitije se i oseca miris... znaci po meni, ako nije problem da se oseti miris batali filter, ako jeste nabavi na vreme jaci vent... a lst je sasvim ok, dobro ti ide i biljke su skroz ok
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
to se vlaga popravila radi vremena vani.....što ti je rekao kolega power uloži u ventilaciju obavezno :) ...a Kali vlagu riješiš sa ultrazvučnim ovlaživačem :) je da dođe pravi jako puno ali barem si miran par godina kaj se tiče vlage :) ...brate biljke 5 ;)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
wonka je napisao(la):
Pogledajte prilog 1414 Kalashnikova kad je niknula je imala 3 lista i tako je nastavila. Ono što sam pročitao na forumu (koliko se sjećam) posljedica križanja više vrsta biljaka i da se to vidi upravo na fem sjemenima.

Pusti listove, jel ona tjera po 3 grane na svakom nodu!? Ako da, čestitam :) To znaći 33,3% više grana iliti isto toliko više hedova ;)
 
09.04.2012
43
13
8
53
Kali je napisao(la):
Dobar je LST... Samo nema potrebe "rolat" listove.
Hvala na odgovorima.
Zarolao sam list jer mi je smetao novom izdanku koji je bio ispod, samo zato.
Dvije sam ostavio da rastu normalno bez LST-a da vidim kako će izrast normalno.
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
prvo napravi ili topping ili fim i nakon desetak dana napraviš lst......puno brže rate tako nego samo lst.....do jedna trenirana biljka će ti dat više nego ne trenirana.....
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Samo tako nastavi,toping sa lst-em kao sto je dolar reko i bit ces extra zadovoljan.Ipak su to femovi pa se ne moras brinit oko hermova.Biljke su super.
 
09.04.2012
43
13
8
53
zlo&naopako je napisao(la):
Pusti listove, jel ona tjera po 3 grane na svakom nodu!? Ako da, čestitam :) To znaći 33,3% više grana iliti isto toliko više hedova ;)
tjera tjera na svakom nodu zato je nebi topirao.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Nju nikako nemoj topirati ;) Imao sam takvu biljku, na žalost kasnije se ispostavilo da je muška. Moja je samo na glavnoj stabljici tjerala po 3 grane, dok su sporedne grane bile normalne. Topingom bi izgubio puno, tako da ju samo savijaj ;)
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
ja se onda ispričavam ako sam rekao nešto što ne bi trebalo.....a to sam reko po iskustvu na jack hereru ali da ne raste svaka isto....dvije sam topirao pa onda pustio dva tjedna da se oporave a jednu sam odmah lstiro....i ove kaj su topirane nakon dva tjedna napravljen i lst....te dvije su puno veće i imaju bolje grane nego na ovoj kaj je napravljen samo lst....

a pak tek sd vidim da zlo govori za ovog mutanta :D ;) POZZ LJUDI ...(nije mi dobro :p :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.