Kalendar Sjetve

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
Da da, harvest moon je bio prošli mjesec 28-mog, ja se ispričavam na dezinformaciji. Narandžasta je cvijet a ne plod, plod je crveno i u tu kategoriju spada paradajiz, krastavci i takve stvari. Za vutru se prati narandžasto a ono predstavlja biljke cvijetnice koje cvatu dugo.
Znači ove godine pogodno za harvest je 23.10 od 14h pa sve do 24.10 do 18h, i 31.10 od 10h do ponoći. Gle kako sunce ima utjecaj na bilje isto ima utjecaj i mjesec te njegove mjene, to je opće poznato. Neke kulture u južnoj americi i egiptu ne pomišljaju na harvest bez da se neravnaju po mjesečevim mjenama.
Ja sam u par navrata imao berbu za harvest moon, a inače često se držim kalendara. Sad dali sam osjetio razliku u potenciji, kvaliteti i sveopćem dojmu nemogu ništa reć jer sam u većini slučajeva high pa nebi mogao suditi u tome.
Drevni egipćani bi to znali objasniti najbolje, oni su poznati astrolozi ;) .

ko će preživit do ovih datuma, ima neki pogodan datum ranije u listopadu, nekužim:razvaljen:: baš tablicu, koda sam đoing gutnio
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Haha, jbg. :fuck:. To i je neko normalno doba godine za berbu indika. Kad sračunaš da im je prosjek od 50 do 60 dana cvijeta, procvijetaju obično između 20.8. do 1.9 + tih 55 dana i eto ti 23.10. i harvest moon:D. Ehh, a za taj dio priče; "preživit do ovih datuma", na to si trebao misliti dok je bilo vrijeme. Za to i postoje auto sorte, da ti nadograde strpljenje dok čekaš fotoperiodne :razvaljen:: i harvest moon. Ubuduće pikneš u 5. ili 6-tom mjesecu par autosa vanka i svaki dan ti u veselju prođe do 23.10-tog :joint2::p:D;).
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
prvo sam paničario kako neću stić otrimat sve fino za harvest moon, onda brijo skidat polako kako dozrijevaju, no nakon pregleda trihoma svi su na biljkama jednaki, koda su se izravnale...e sad, jel da riskiram i pustim sve sutra i preksutra da ih natopi kiša kako se planira, imaću moždani na sajtu kad dođem u srij., čet., jel ti vidiš vraču moj svemogući da je neki datum po kalendaru također povoljan, ne baš kao harvest moon ali da je isto naglašen kao povoljan?:ajnstajn:
pusti automate i sorte, nije to isto, kad divljak pokaže potencijal, bez ikakvih očekivanja, bez treninga i laboratorija, meni nema jače...
nevolim probrane sorte jer su mi prejake, divljakuša prava mi puno bolje paše....:vutra:
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Ako nestigneš skidat na harvest moon onda je svaki dan dobar za berbu. Ne poklopi se uvjek da možemo uskladiti berbu u to doba. Skidaj kad sazori i to je to, meni kiša nikad nije navukla plijesan, dovuklo ju je ono što dođe poslje kiše, tako da konstantna kiša od par dana ne škodi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pimplarius

Prcula

Aktivan Član
05.09.2016
77
454
53
Mislio sam da skinem 2 biljoze oko 15.10 i sada evo čitam da je 23.10 harvest moon :D :makaze::makaze::makaze: Moje su procvetale 19/20.08 i kontam da će past još sutra plantela i za 7 dana još jedna i taman ostalo na vodi do harvest moona :D Inače pre 2 dana sam čupnuo hedić i nije se baš ni prosušio kako treba, ali seckao sam ga sitno pa pomešao sa prošlogodišnjim lišćem ( koje je inače zanimljivo od royal quene semena mislim ) >Evo još uvek sam oduševljen i sa ukusom i radom :) Što bi rekli za rakiju " jako je pitka " Paradise seeds Opium.. 30% Sativa 70% Indica. Obožavam ovo udruženje :D Trebali bi osnovati neku komunu i sve oterat u .i. :D
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
skoro odgledah neku emisiju gde se preporucuje berba za vreme punog meseca i kontah da uradim tako i sad naletim na ovu temu gde je vec opste poznato za taj fenomen. Al opet razmisljam da bi parcijalno skidanje biljke dalo opipljivije rezultate u pravom smislu te reci. Daleko je da glavni hedovi cekaju kraj oktobra,te mi se stvara misao da za 15 dana poskidam vrhove a tamo za preporuceni datum i ostalo od biljke pa uporedim razliku. Ako popcornovi budu šibali jace od vrhova,sve je jasno !
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
ja danas imo u planu skinut s te jedne topove, i zakuco se doma i zaspo, sad ćmo vidit, suđeno im je tuširanje izgleda
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
Vjerojatno zato jer je netko krivo gledao na kalendar... Idealno je bilo od 20. do 22., po meni najbolje 21. prijepodne (inače je prijepodne bolje za berbu nego poslijepodne, osim ako kalendar kaže drugačije).
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Novi kalendar kaže bit će snijega :eek:.
Uglavnom izlazi u tekućem mjesecu, dan-dva treba pričekati. Iako sumnjam da ima kakav bitniji datum naznačen za harvest s obzirom da je većina kultura već harvestana.
 
01.06.2016
185
160
43
33
Evo nesto gledam da ce utorak 14.11 , mjesec bit najblize zemlji zadnjih 70god (iako mi se cini da tako nesto najave svake godine po par puta):)
Biljka mi je sad u kraj taman cu je sutra stavit u mrak ,zanima me onda kad utorak da je berem utorak navecer ili u sridu ujutro,ima li neka odredena ura kad se sve tako poklopilo ,a urod i nije bog zna koji:)))
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
imam neki indor pred klanje, ima možda netko kalendar, ako vrijedi vani onda vrijedi i unutra.. kako gledam biće napeto, jer prvog planiram put juga što znaći da do prvog hedovi trebaju biti u teglama...

kalendar mjesečeve berbe???:smoke::smoke::smoke:
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
thanx bro, i dalje nekužim ali idem ti na riječ...
pitanje je sad pošto sam ih danas pognojio običnom dozom plan. i nakrko melasom, dali da ih isperem onda 16. na 17. pa da ih krknem 18. u mrak i skidam 20?
ako imaš neki intel. skeđuel nakrkaj tu, ili sam dobro sve zamislio?
:razvaljen::