Kalendar Sjetve

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Dobro veče ekipa!
S obzirom da se u zadnje vrijeme u par navrata govorkalo o utjecaju mjeseca i mjesečevih mjena na našu dragu biljčicu,
uzeo sam si malo maha pa prikupio par zanimljivih podataka sa raznoraznim tabelama po kojima možete vidjeti najpogodnije
vrijeme za harvest vaših biljaka. Tablica se odnosi na deseti mjesec ove godine;


oApATjP.jpg



...e sad, neki će se pitati kako koristiti ovaj kalendar i čemu svi ovi simboli?
Prilično je jednostavno. Prvo što moramo uzeti u obzir je skupina bilja u koju spada cannabis.
Ta skupina jest biljke Cvijetnice - biljke koje dugo i bogato cvjetaju. U narednom tekstu obratite
pažnju samo na tu skupinu bilja koja je u kalendaru i tekstu istaknuta narandžastom bojom;


YEbowOz.jpg



..i nakon što smo svladali ovo gradivo sljede upute sa simbolima i značenjem;


p0234NB.jpg


Ovaj posljednji dio o preparatima možete ignorirati jer je to druga i duga priča.
Vrijeme istaknuto u kalendaru se odnosi na sve radove oko bilja na određeni
datum, pa tako i samu berbu odnosno harvest.
Neki će vjerovati u ovo neki možda neće, to je na vama da odlučite. Svi smo svijesni
koliki utjecaj mjesec ima na život na našoj planeti, kako ljudskog roda tako i biljnog
i životinjskog svijeta.


Moja isprika ukoliko spomenuta tema već postoji na forumu, ja sam pokušao potražiti ali je nisam našao. Stavio sam je
u vanjsko uzgajanje jer se odnosi na outdoor (logično).

Uhvatite se računanja ekipica :thumb:

Peace :hippy:


Preuzeto iz sjetvenog priručnika Marii Thun
 

Game_Over

Aktivan Član
11.08.2014
72
174
33
Ni meni ovo nije bas najjasnije, ali koliko sam uspio da shvatim ovo narandzasto su ti dani kad je dobro skidati...

Izgleda da je dobro skidati sutra (skroz rano ujutro) ili u subotu (do podne) ili onda tek u onaj tamo petak 24.10. (iza 18h navecer).

Edit:

Ako sam nesto pogrijesio u tumacenju slobodno me ispravite..:D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: JackDaniels

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Znači najbolji tajming za bilo kakve radove pa samim time i harvest je u razdoblju od 14-og do 27-og listopada. E sad u tom razdoblju pratite narandžasto "cvijet" u danima kojima je pogodno.
Pogodno je za datume 15, 16, 18, 24, 25 i zadnji dan listopadne berbe 26-ti. E sad opet treba obratiti pažnju u kojem vremenu treba brati odnosno do koliko ili od koliko sati, što je precizno navedeno u tablici ;)
 

Falket

Aktivan Član
20.06.2014
116
1.037
143
Pratim kalendar i znam da koristi jer se držim njega .
Datumi za sijanje u 4 mjesec su : 7 cijeli dan,15 od podne ,24 cjeli dan ,
evo držim kalendar uruke
Stiže :sun2: planove odradit !!
:)
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
e nek si mi rekao... nisam jos stavio na klijanje, tako da cak i da danas to odradim, dok se biljke dovoljno razviju za presadjivanje proci ce vreme mesecarenja.
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
jesam li dobro shvatio, 04. 05. je pogodno vrijeme za sadnju automatika?
da stavim sjemenke u vodu 03. i nakon 24h u supstrat TM ?
molim savjet