Kalendar Sjetve

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
Sjetio sam se ove teme jer sam nedavno gledao ili čitao o utjecaju mjeseca na sve pa i na biljke. Uglavnom a vidim da je i tu spominjano da je što se tiće berbe a i sadnje dobro za vrijeme mladog mjeseca pa do punog jer tad mjesec raste i navodno je najjakiji :D utjecaj. Nakon punog mjeseca, mjesec ide u opadanje i onda slabi utjecaj. Tak sam ja zabrijo pa sam ove godine zasadio kad je mjesec rastao a brati ću naravno kad bude vrijeme za branje ali ću se ravnati i prema mjesecu znači da mjesec raste neki kažu da je najbolje kad je pun. Pa bumo vidli hehe:spliff:
 

Soze

Aktivan Član
20.02.2018
107
268
63
35
Kad imate u planu da krenete sa outdoor ove godine? Kod mene najava vremena jako losa, cak je prije par dana padao snijeg! (Sjecam se da je pao jos 2010 i nikad vise od kad sam ziv). Vrijeme se ne planira popravljat u pm?
 

dulelfc

Aktivan Član
06.08.2014
103
387
63
44
ja obicno polovinom aprila (4.mesec) stavljam na klijanje i drzim ih na prozoru ili terasi dok se nocne temperature ne ustale na 10-15 stepeni, onda idu u prirodu
 

Soze

Aktivan Član
20.02.2018
107
268
63
35
Sto se tice temperature, vec u petak pise da ce biti 18c, a ispod 17 ce se spustiti samo 10-14 aprila, bar tako kaze ovaj sajt. Znaci prije 10aprila i da ne pomisljam da stavljam na klijanje grouchy taj period najsigurnije, druga polovina maja. Al nemam ti ja zivaca cekat, sve sam nasao sajt zemlju pitare gnojivo, samo da se krene, pa cu poraniti malo, stvarno sam nestrpljiv. Cudi me da nema tabela sjetve kao predhodnih godina :)
 

Jusufijovič

Aktivan Član
07.04.2013
74
356
53
Zavisi ti od podneblja, prosle godine kod mene krajem aprila pola metra snijega palo. Ja sam odmah u januaru nestrpljiv sto se tice sadnje, ali ta nestrpljivost uglavnom vise stete donese.
A te tabele i kalendari sjetve, ako se poklopi - poklopi, ne vidim sto da se time opterecujes. Sta god pisalo u kalendaru, ako je kod mene neuslovno normalno da necu sadit do poboljsanja.
 
Poslednja izmena:

Soze

Aktivan Član
20.02.2018
107
268
63
35
e vidis, to je NAJVECA greska koju mozes napraviti u nasem hobiju!!!
U pravu si, vidim da je 80% ljudi nestrpljivo sa setvom, i skroz je to opravdano, s obzirom kakvi su nam planovi :) nego dobro. Zar mislis da je prerano klijanje 10april? Eto da napomenem planirao sam drzat komadr kuci, prvih mjesec dana. U kutiji 40x40x50 sa tri cfl kako su mi vec predlozili. Za taj period sam planirao odraditi svima neki high stress, nekome FIM (ako uspijem) nekome toping. Koliko sam shvatio, ako stavim na klijanje 10aprila, racunam da su 5maja vec krenule rasti posle topinga i ostalih treninga, i da 10maja vec izbacim malecke, ali dosta jake za neku dzunglicu u blizini.
 

dommythegrower

Aktivan Član
16.05.2017
249
1.132
143
32
Dobar dan cijenjeni forume! :)

Prijatelj mi je rekao za mjesecev sjetveni kalendar i mogu vam reci od kad sam poceo postovati kalendar biljoze su zelenije, zdravije...i topiranje na taj dan sam prvo isprobao i nisam mogao vjerovati koliko brzo izraste novi izdanak..nisam vjerovao prijatelju dok god nisam probao, dan danas mu zahvaljujem :)
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
E to je poso da, hbt. taj kalendar se ko suvo zlato čuva, uvjek mi frka nać pregledno ljepo, da se ko čoek sjedeneš uz kavu,, razviješ planove A, B, C, ako treba i D, a ne ko gluva marta....finota je kad samo padaline ubaciš u kombu na zadnje i odrediš plan napada...taj prvi udar klanja mi je najmiliji...normalno, kasnije se psuje uz škarice, proklinje itd...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: smizi