Kamenjar grow 2010 /unknown/ hst, topping

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
18.03.2010
25
12
0
38
postovanje drage kolege!
eo pa da i ja otvorim neki dnevnik..zao mi je sto sam ih danas slikao prvi puta tako da ne postoje slike dok su bile bebe..
biljke su stare 3mj ali su imale problema s razvojem.zadnjih mjesec dana,od 2.presadjivanja su pocele s normalnim razvojem.znaci kod presadjivanja su bile stare 2mj, velicine 15-ak cm,s nekih 4-5 internoda (7 biljaka od 10 posadjenih).
presadjenje su u kante od 25l (jupol).zemlja kupovna,neznam marku ph 6.5
U dno kante/pitara sam stavio nekih 15cm krupnijeg kamena radi drenaze vode i zraka za korijen.
stavio sam uz rubove i malo silikagela iz djecjih pelena sto se pokazalo super!(jedna pelena na 3 kante)
vec nakon 2 dana biljke su nastavile s rastom! nakon nekih 2 tjedna jedna biljka(malo jaca) pokaze ****!.. kako su dani prolazili pojavljivale su se pistile..od ostalih 6 biljaka sve su mi pokazale pistile!!hahaa.
ima tu puno price oko njih nego bolje da ih predstavim:
http://img43.imageshack.us/img43/2113/img4535s.jpg
http://img687.imageshack.us/img687/5159/img4536e.jpg
http://img517.imageshack.us/img517/8409/img4537cn.jpg
na ovoj slici se vidi ucinak toppinga:
http://img694.imageshack.us/img694/5647/img4542o.jpg
na sljedecoj je 2 puta napravljen hst prstima
http://img13.imageshack.us/img13/112/img4543bw.jpg
samo za ovu mogu reci da mi ima prepoznatljivu genetiku sative
http://img267.imageshack.us/img267/8881/img4544s.jpg
ove zadnje dvije slike su od jedne biljke koja se nikako neda nazad u vegetaciju,i dalje cvjeta a sunce przi zadnjih mjesec dana od 5:30 do 20:00
http://img121.imageshack.us/img121/6726/img4546y.jpg
http://img517.imageshack.us/img517/3931/img4548c.jpg

zaljevam ih svaka 2-3 dana s 1-2 litre po biljci
zasad koristim samo plantelu list (cesto i pomalo)
branim se sa neo-pitroidom od skakavaca tako da nema neke stete na njima, uglavnom sam ja taj koji ih maltretira..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: eco and JoeDoe

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Very nice hashisharu , lepo te citati opet . Secam se onih tvojih cuvara sajta :)
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
jao predivan grow!

bas ih je lijeo vidjet u kamenju :D

pratim!
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
samo napred hash
super izgledaju...
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
meatballs.gif

super su
hehe pazi na poskoke :)
 
18.03.2010
25
12
0
38
drago mi je da vam se svidjaju moje curice!
da se opet malo pohvalim: od 10 proklijalih sjembi primilo se 7 biljaka, od tih 7 biljaka imam 1musku i 6 zenskih!!! ipak, moram priznat da i vi forumasi imate zasluga za takav omjer!!
naime, primjenio sam puno savjeta,tvrdnji,pretpostavki s ovog foruma:
1.netko je rekao kako plodno tlo i rjedji raspored biljaka (odnosno 1biljka u 1kanti) potenciraju razvoj zenskih biljaka
2.odabir sjemenki: netko je tvrdio ako biljka nije oprasena a ipak spontano stvori nekoliko sjemenki da su te sjemenke feminizirane! znaci kad mi iz npr 5g dobree vuve ispadne 2-3 sjembe to je to!.mogao sam ih imat i 500 kom da se nisam vodio tom politikom, ovako sam ih imao samo 30ak..
takodjer ona fora s silikagelom iz pelena za zadrzavanje vlage mi puno pomaze s obzirom da je jaako vruce i suh je zrak..samo bio sam oprezan i stavio sam ga malo i to uz rub posude(da nije bas uz korijen radi truljenja i bla bla). naravno prvo sam malo isprobavao taj gel, nisam ga samo bubnio u kante..
kroz par dana idu nove slike, potrudicu se izgurat ovaj dnevnik do kraja
 
18.03.2010
25
12
0
38
evo pukla me neka zelja da onako slikovito pojasnim moju metodu hst-a (high stress training).
ustvari prije bi to nazvao stipanjem biljke ili kako bi to ameri rekli"pinching"..(ima nesto o tome na you tubu).
metoda je slicna toppingu samo sto se ne reze vrh biljke vec se samo stabljika stisne izmedju prstiju dok se ne zdrobi pa taj vrh onako "klone".
on u tom polozaju ostaje nekoliko dana dok se sam ne uspravi..tih par dana dok je savinut donji izdanci bujaju tj. biljka se grana..
kad se gavni vrh oporavi, nastavlja s normalnim rastom tek se vidi oziljak na stabljici (neko tvrdo zadebljanje)..
po mom iskustvu ovaj metod je "kratkorocan"znaci moze se raditi vrlo cesto.. tj.cesci hst znaci manju i grmastiju biljku ali ipak sa samo jednom glavnom colom.cak bi preporucio kombinaciju hst/topping..
mislim da sam izvalio dovoljno gluposti tako da je red na slike:
na prvoj slici se otprilike vidi mjesto "stipanja".mjesto je otprilike isto kao i za topping.
http://img686.imageshack.us/img686/9561/img4571z.jpg
a na ovoj slici se vidi kako to izgleda poslije "tretmana"
http://img687.imageshack.us/img687/5449/img4572o.jpg
eto tolko od mene zasad..ako kome nije jasno nek pita necu mu nista
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
biljke su ti predivne,a mjesto je full orginalno :).
kante su legle medju kamenjar ko budali šamar...
a kontrast zelene biljke i bijelog kamenjara je melem za oci...
mozes odmarat oci gledajuci :)))
cestitke za trud!!
nadam se da ti sajt nije daleko...
pzz i sretno
timpra...
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
zbilja lipo izgleda sve...i pohvala za ideju i metodu super cropanja...
samo mene bi strašno ubijao svaki odlazak i pregledavanje curki, jer gdje ima kamenjara ima i zmija...
a od zmija se doslovno userem ko od ničeg drugog! kako god, moj slučaj to malo kamenja što imam po sajtu na nekim mjestima imam već štap pokraj pa opizdim koji put po tom mjestu i gdje god mi sumnjivo da ih ima, pa ih rastjeram...preporučujem (naravno ako si paranoičan ko i ja) istu metodu tjeranja te gamadi. :))))
živio majstore, sretan grow do kraja!
 
11.07.2010
24
0
0
34
delboy je napisao(la):
zbilja lipo izgleda sve...i pohvala za ideju i metodu super cropanja...
samo mene bi strašno ubijao svaki odlazak i pregledavanje curki, jer gdje ima kamenjara ima i zmija...
a od zmija se doslovno userem ko od ničeg drugog! kako god, moj slučaj to malo kamenja što imam po sajtu na nekim mjestima imam već štap pokraj pa opizdim koji put po tom mjestu i gdje god mi sumnjivo da ih ima, pa ih rastjeram...preporučujem (naravno ako si paranoičan ko i ja) istu metodu tjeranja te gamadi. :))))
živio majstore, sretan grow do kraja!

haha, istina istina , toga sam se i ja boja prošle godine kad san vanka sadio
a ove sam pauzira :( , pripreman se za prvi indor grow na jesen
 
18.03.2010
25
12
0
38
eo ovako, kao sto bi rekli nasi dragi saborski zastupnici; ISPRAVAK NETOCNOG NAVODA; ispricavam se za sirenje dezinformacija u vezi ovog mog growa, ovo sto sam ja zvao HST nije HST vec SUPER CROPPING...hvala haze na ispravku, bolje tako nego da zbunjujemo jedni druge..
ako skuzim kako promijenit nazive to cu i napravit..

a sto se tice gmazova hmhm,neznam odakle bi poceo..ovo je inace moj 2.sajt, od prvog sam odusto na vrijeme kad sam skuzio da je sajt ustvari jbno leglo zmija!!
kao sto meski kaze da se sjeca "cuvara sajta",e pa tako smo u sali nazvali moje zmijetine koje sam trebao izdresirat za cuvanje biljaka hehe..
da kucnem u drvo na ovom sajtu jos nijednom nisam sreo zmiju a nadam se da ce tako i ostati!!
delboy znam da si u pravu za stap i to sve ali kad idem do njih vucem par kanti vode pa bas i nemam slobodnu ruku za stap..inace one osjete vibracije nasih koraka pa nam se micu s puta.tako da ako mi je sumniva stazica onda par puta udarim nogom od pod da vidim jesu li tamo..
I BOLJE DA IH NEMA,JEL AKO IH VIDIM IDEM ODMA NABAVIT NEKOG GLADNOG MUNGOSA!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 4herbs
18.03.2010
25
12
0
38
eo ovako, kao sto bi rekli nasi dragi saborski zastupnici; ISPRAVAK NETOCNOG NAVODA; ispricavam se za sirenje dezinformacija u vezi ovog mog growa, ovo sto sam ja zvao HST nije HST vec SUPER CROPPING...hvala haze na ispravku, bolje tako nego da zbunjujemo jedni druge..
ako skuzim kako promijenit nazive to cu i napravit..

a sto se tice gmazova hmhm,neznam odakle bi poceo..ovo je inace moj 2.sajt, od prvog sam odusto na vrijeme kad sam skuzio da je sajt ustvari jbno leglo zmija!!
kao sto meski kaze da se sjeca "cuvara sajta",e pa tako smo u sali nazvali moje zmijetine koje sam trebao izdresirat za cuvanje biljaka hehe..
da kucnem u drvo na ovom sajtu jos nijednom nisam sreo zmiju a nadam se da ce tako i ostati!!
delboy znam da si u pravu za stap i to sve ali kad idem do njih vucem par kanti vode pa bas i nemam slobodnu ruku za stap..inace one osjete vibracije nasih koraka pa nam se micu s puta.tako da ako mi je sumniva stazica onda par puta udarim nogom od pod da vidim jesu li tamo..
I BOLJE DA IH NEMA,JEL AKO IH VIDIM IDEM ODMA NABAVIT NEKOG GLADNOG MUNGOSA!!
 
18.03.2010
25
12
0
38
eo ovako, kao sto bi rekli nasi dragi saborski zastupnici; ISPRAVAK NETOCNOG NAVODA; ispricavam se za sirenje dezinformacija u vezi ovog mog growa, ovo sto sam ja zvao HST nije HST vec SUPER CROPPING...hvala haze na ispravku, bolje tako nego da zbunjujemo jedni druge..
ako skuzim kako promijenit nazive to cu i napravit..

a sto se tice gmazova hmhm,neznam odakle bi poceo..ovo je inace moj 2.sajt, od prvog sam odusto na vrijeme kad sam skuzio da je sajt ustvari jbno leglo zmija!!
kao sto meski kaze da se sjeca "cuvara sajta",e pa tako smo u sali nazvali moje zmijetine koje sam trebao izdresirat za cuvanje biljaka hehe..
da kucnem u drvo na ovom sajtu jos nijednom nisam sreo zmiju a nadam se da ce tako i ostati!!
delboy znam da si u pravu za stap i to sve ali kad idem do njih vucem par kanti vode pa bas i nemam slobodnu ruku za stap..inace one osjete vibracije nasih koraka pa nam se micu s puta.tako da ako mi je sumniva stazica onda par puta udarim nogom od pod da vidim jesu li tamo..
I BOLJE DA IH NEMA,JEL AKO IH VIDIM IDEM ODMA NABAVIT NEKOG GLADNOG MUNGOSA!!
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
kad sam jednom kopao rupu, već sam dosta iskopao i zabijem lopatu i skužim zmijski rep kako se miče, nekih 10-15 cm. bilo je odvratno i bacio sam ga u PM.
prednji dio nisam vidio, bila je neka mala zmijica.
ove godine ih ima pun K, ja kad skužim zmiju bježim ko antilopa!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.