Kanabis crkva pomazanja (u pripremi)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Dragi ljudi, u pripremi je kanabis crkva pomazanja. Jedan pokušaj da se oformi pravni okvir za legalno duvanje i kanabis duhovnost. Zašto? Kako? Zbog čega? Sve će biti u narednim tjednima objašnjeno. Hvala.
 
Poslednja izmena od urednika:

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
KCP je ovdje i sada. Do te famozne rečenice smo došli nakon višegodišnjeg razmišljanja. Pa krenimo. Ako ste s nekim recite "Welcome home rainbow brosis (brother/sister)", zatim obratite pažnju na slijedeći tekst gdje ćemo razmatrati odomak iz knjige Izlaska u kojem se spominje mirisava trstika. To je bazni tekst. Ako ste sreće, dodajte smotuljak bratu ili sestri koji trebaju, mogu ili smiju. Zašto welcome, zašto home, zašto rainbow, zašto brother također će biti objašnjeno, kao i kategoriju onih koji tbaju, mogu i smiju. Kako god, uzmite ga na razmatranje. Eto prvo javno očitovanje KCP-a od 2010 ili 2011 ne sjećamo se. Misa je završila pođite u miru.
 
Poslednja izmena:

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
KCP je ovdje i sada. Evo ga tekst za meditaciju.
Ulje za pomazanje
Još reče Jahve Mojsiju: 23»Nabavi najboljih mirodija: pet stotina šekela smirne samotoka, pola te težine – dvjesta pedeset – mirisavog cimeta, dvjesta pedeset mirisave trstike, 24pet stotina – prema hramskom šekelu – lovorike i jedan hin maslinova ulja. 25Od toga napravi posvećeno ulje za pomazanje; da bude smjesa kao da ju je pravio pomastar. Neka to bude posvećeno ulje za pomazanje. 26Time onda pomaži: Šator sastanka i Kovčeg svjedočanstva; 27stol i sav njegov pribor; svijećnjak i sav njegov pribor; žrtvenik kadioni; 28žrtvenik za žrtve paljenice i sav njegov pribor; umivaonik i njegov stalak: 29posveti ih, i oni će tako postati posvećeni; i što god ih se dotakne, posvećeno će postati. 30Pomaži Arona i njegove sinove i posveti ih meni za svećenike. 31Onda kaži Izraelcima ovako: ‘Ovo je moje posvećeno ulje za pomazanje od koljena do koljena. 32Ne smije se polijevati po tijelu običnoga čovjeka; ne smijete praviti drugoga ovakva sastava! To je posvećeno i neka vam bude sveto! 33Tko god takvo napravi, ili tko ga stavi na kojeg svjetovnjaka, neka se odstrani od svog naroda!’«

U retku 23 riječ "mirisave trstike" se na hebrejski kaže knh bsm, tj. sa samoglasnicima kaneh bosem, što ja semitski izričaj za latinsi kanabis. I tako čitamo da je kanabis imao status svete biljke. S time se slaže i sociolog Benjamin Perasović koji u predgovoru u knjizi "Marihuana", može se pročitati u Zarezu , ne sjećam se koji broj, gdjte tvrdi da je kanabis sveta biljka semita. To ne treba čuditi jer se radi o šamanskim korijenima religije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: siso01

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
KCP je ovdje i sada. Vezano za prijašnji status i teksta za meditaciju radi se o Knjizi Izlaska poglavlje 30:22-33
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Dobar dan dragi ljudi. KCP je ovdje i sada.
Iako nismo još dovršili priču o pomazanju i ulju za pomazanje, a samim time nismo zašli u srce vjere jer Krist na grčkom znači Pomazanik, i svim mogućim implikacijama koje proilzalze iz pomazanja. Samo ćemo reći da je ulje za pomazajne koje su koristili svećenici je bilo puno psihoaktivnije nego danas smotuljak. Naime, oni su se mazali tim uljem thc bi ulazio kroz kožu ilučio se satima pa sami zaključite kako to može djeovati. Pomazani uljem po cijelom tijelu, uključujući i odjeću i sveti pribor... kako god, Nastavićemo dalje i u ovom statusu ćemo se osvrnuti na to što to znači crkva?

ZAJEDNICA
Vrednujemo sliku boga u svim ljudima, svugdje. Vjerujemo da smo stvoreni živjeti dubinski odnos jedni s drugima, pomoći nositi breme drugog, djeliti ono što posjedujemo, moliti i ispovijedati grijehe jedan drugom, patiti i slaviti zajedno. U tim čestitim, odnosima ispunjenima ljubavlju nas bog transformira i istina postaje stvarnost. Put „pomazanika“ se nemože živjeti sam.

SLAVLJENJE
Jako se radujemo suradnji s bogom u mjenjanju svijeta. Uvažavamo istinu da je sav život svet, nada stvarna a sutra može biti bolje nego danas. Mi slavimo ono božansko u svakodnevici. Vodeći živote nade, zahvalnosti i obožavanja boga. Bog poziva svakog i svugdje na ovakav način života i vjerujemo da je to najbolji način življenja.

PUTOVANJE
Imamo veliko pouzdanje da će Bog obonviti cjelokupno stvorenje pod autoritet Kristova pomazanja tj. Vjerujemo da kao crkva trebamo postaviti pitanje „Kako izgleda živjeti buduću stvarnost danas?“ Neprestano istražujemo, ispitujemo i hrvamo se s novim i kreativnim načinima kako bi komunicirali učenja pomazanika Isusa. Budući da na vjeru gledamo kao na putovanje, promjena se pretpostavlja, inovacije se očekuju a preporod pozdravlja.

CJELOVITOST
Vjerujemo da Bog želi iznjedriti novo čovječanstvo otkupljujući svaki naš dio. Mi prihvaćamo spasenje koje nudi pomazanik Isus kao jedinu nadu za iscjeljivanje našeg odnosa s bogom, jedni drugima, nama samima i stvorenjem. Vjerujemo da je sav život duhovan i da svi naši strahovi neuspjesi i slomljenost mogu biti obnovljeni i iscjeljeni. Vrednujemo unutarnje putovanje jer želimo biti u potpunosti kompletne ličnosti, ljudi integriteta. Um, tijelo, i duša. Emocije i iskustva sve skupa ponuđeno Bogu.


SLUŽBA
Vjeruemo da je Isus Bog u ljudskom obliku a da je crkva neprestana božja prisutonst u svijetu. Vođeni božjim duhom kroz „pomazanje“, strastveni smo u ublaživanju patnje, i borbi protiv nepravde, priključujemo se bogu potlačenih tako što živimo transformirajuću poruku uskrslog Isusa. Isus poziva svoju crkvu da bude nesavladiva sila za dobro u svijetu. I vjerujemo da je crkva u svom najboljem izdanju onda kada služi, žrtvuje se, voli i brine o stvarima koje su bogu važne. Stvoreni smo da živimo nešto veće od nas samih.

" Kraljevstvo Božje nije jelo ili piće, nego pravednost, mir i radost u Duhu Svetome." Biblija, Poslanica Rimljanima, 14:17
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
10. Bez nacionalnih, političkih i verskih tema!
Strogo je zabranjeno pokretati nacionalne, političke ili verske teme! Svaka rasprava na nacionalnoj, verskoj i političkoj osnovi biće momentalno obrisana! Ovo je forum namenjen korisnicima sa prostora bivših Jugoslovenskih država i molimo Vas da to poštujete, a svoje emocije iskaljujte na nekom drugom mestu.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Mislim da se to pravilo nebi trebalo odnositi na ovo procjeni sam i stavi pod legalizacija online
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.