Kanabis i imunoterapija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mrmrva

Banned
Banovan
03.04.2018
77
38
18
Ne nalazim nista na forumu vezano za imunoterapiju a interesuje me.
Majci je dijagnostikovan stadijum 3 adenokarcinom na plucima i postoji mogucnost lecenja imunoterapijom. Cekamo testiranje EGFR M, ALK i PD L1 da bi se videlo da li je kandidat za istu. Trenutno uzima ulje medjutim nadjoh studiju u kojoj se pominje da kanabis moze umanjiti efekte imunoterapije.
https://www.oncologynurseadvisor.co...educes-immunotherapy-response/article/688059/

Ima li ko kakva saznanja vezano za ovo?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Nismo se sretali sa imunoterapijom tako da tesko mozemo nesto reci ali studija spominje melanom i tumor bubrega koliko sam skuzio ali ipak treba uzeti studiju u obzir i mozda napraviti pauzu dok traje imunoterapija...mozes malo vise napisat o toj terapiji na koji nacin funkcionira i gdje bi to trebali radit jer imao sam jednog kolegu koji je isao u Njemacku na jednu vrstu imunoterapije ali nazalost bez uspijeha ali on je bio u terminalnoj fazi i to mu je bila poslijednja nada za spas.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lu&k

mrmrva

Banned
Banovan
03.04.2018
77
38
18
Za sada uzimamo ulje i cekamo analize da se utvrdi da li majka ima potrebne mutacije gena kako bi bila "pogodna" za imunoterapiju, znacemo za otprilike 2 nedelje. Ne znam koji bi konkretno lek koristili ako dodje do terapije. Poenta ovog vida terapije je da, koliko sam razumeo, vezivanjem komponenti leka za maligne celije organizam je u stanju da ih prepozna i samim tim imuni sistem napada i unistava. Dakle radi se na modifikaciji i jacanju imunog sistema na neki nacin.

Pronasao sam podatke o Opdivo (Nivolumab) leku koji spada u ovaj vid terapija.

"Opdivo je lek koji se koristi za lečenje:
- uznapredovalog melanoma (jedne vrste raka kože) kod odraslih osoba
- uznapredovalog nemikrocelularnog karcinoma pluća (jedne vrste raka pluća) kod odraslih
- uznapredovalog karcinoma bubrežnih ćelija (uznapredovalog raka bubrega) kod odraslih
Sadrži aktivnu supstancu nivolumab, koja je monoklonsko antitelo, tj. jedna vrsta proteina građena tako da prepozna specifičnu ciljnu supstancu u organizmu i veže se za nju. Nivolumab se vezuje za ciljni protein koji se naziva receptor programirane ćelijske smrti (engl. programmed death-1 receptor, PD-1) koji može da zaustavi aktivnost T-ćelija (vrste belih krvnih zrnaca koje čine deo imunog sistema, prirodnog obrambenog sistema organizma). Vezivanjem za PD-1, nivolumab blokira njegovo delovanje i sprečava ga da zaustavi aktivnost T-ćelija. Na taj način pojačava njihovo delovanje protiv ćelija melanoma, raka pluća ili raka bubrega."

I malo opsirniji clanak:
http://artemisinin.rs/vesti/imunoterapija-ili-bioterapija-za-ljude-obolele-od-kancera.html

I receno nam je da u principu mali broj pacijenata zadovoljava kriterijume za ovu terapiju ali se nadamo da cemo imati srece u ovom slucaju. Mora se biti pozitivan
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bluehawk

mrmrva

Banned
Banovan
03.04.2018
77
38
18
Ne bih ja totalno otpisivao klasicnu medicinu. Prijateljev otac je sa stadijumom 3 kancera pluca ziveo 17 godina, lecen hemoterapijom (znam da je otrov i da cesce vise odmaze nego sto pomaze). Prosle godine mu se tumor ponovo vratio kao i leukemija i otisao je za par meseci, ali ja bih za majku da nam neko ponudi 17 godina odmah potpisao.
Ovo je cini mi se bolja varijanta od hemo. Kosta nedostizno za nas, koliko sam nasao podatak na zapadu godisnja terapija Opdivom je ~130.000$ (ozbiljan biznis naravno.)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bluehawk