Kanabis i psorijaza

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
e ovak bliska dosta osoba ima psorijazu i mal guglo o tome i kaze da se ljeci tim nekim njihovim "posebnim" ljekovima
u nekim slucajevima se te ljuskice koze koje se stvaraju mazu maslinovim uljem....
e sad ja potaknut picom ricka simsona se pitam jel bi se to moglo upotrebljavati i konopljino ulje.....
jel stvarno mi nije svjejedno ono ta osoba mora vise puta tjedno stavljati neku ljigavu masu meni neispitanog sastava stavljati na glavu i tako biti bar 1h-2h....
pa ako netko ima iskustva o tome... neka javi...
ja nastavljam guglat...igako mrzm gugl..

pozz svima i ostanite zdravi!:kackepieksen:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
ja vjerujem da bi thc ulje to izlječilo :) probaj pa vidi. ne vjerujem da ćeš nači na netu nešto o tome, nije tema za široke mase.
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
ono ja uredno bar s tom osobom zapalim trudim se kolko je u parama mochi bar3-4 puta mjesecno......
al ono neznam jel pushenje wu to pomaze.... pa ono kontam od prvog growa napravit malo masti ricka simsona pa nek si to maze po glavi....
ono ja toj osobi stalno zagovaram da bi trebala probat... nije da se slaze samnom( misli da sam vutroman) a nije da mi i nevjeruje jel sam pokazo hrpu stvari odavde tako da cemo sigurno probati ovo...

hvala weedrane na brzom odgovoru
divim ti se sto si tolko uporan i šibaš ko vlak on omakar sve i toko toga napravis...
ma neka
svaka ti dala care!
ako netko jos ima neki info... njemu isto svaka dala... :p

edit:
e weedrane sto mislis na koji nacin bih se to konipljino ulje trebalo unositi? mazati po sebi ili interna ubotreba....
gledao sam razne videe o raku i slicnim bolestima i tamo kazu da za povrsinske stvari(stim da ja neznam da li je to povrsinska stvar ili se samo manifestira tako) bolje mazati a za nekakve teze slucajeve bolje unositi iznutra sto je i moje misljenje...
samo da ili ne za ovo pitanje.
thx jos jednom
"little engine who could"
 

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
Izvana definitivno jer se radi o koznoj bolesti... Sto uzrokuje bas se i nezna ali sto uzrokuje da se manifestira se zna: stres, ljuto, mineralna voda.....bla...bla...bla jako puno toga... ne mora biti sve kod svih osoba... Možda pusenje pomogne eliminirati stres a ostalo izbjegavati...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
zelenikawasaki je napisao(la):
al ono neznam jel pushenje wu to pomaze....
Nebi reko, mislim da ima preslabo djelovanje THC na imunitet i biološke funkcije ako se konzumira pušenjem, kao i što Rick Simpson kaže... zato i ne vidiš da su svi pušači wu zdravi, nisu.
Ako malo logički razmisliš, skužiš da je u jednom popušenom jointu skoro pa nikakva količina thc-a usporedno sa preporukom Rick Simpsona o doziranju thc ulja pri liječenju.

Makar, što se tiće medicinskog djelovanja wu pušenjem, ima i tu veliku primjenu, bilo bi dobro nabaviti knjige Od dr. Lester Grinspoona ("Marihuana Reconsidered" i "Marihuana, the Forbidden Medicine"), on se kuži u to.

zelenikawasaki je napisao(la):
e weedrane sto mislis na koji nacin bih se to konipljino ulje trebalo unositi? mazati po sebi ili interna ubotreba.
Ha čuj, nisam ja sad neki doktor i stručnjak kužiš, ipak neznam sve :), i nemoj moje savjete uzimati "zdravo za gotovo".
Mislim da bi trebalo tretirati vanjski, znači mazanjem ulja na kožu, ali ja bi simultano i interno.
 

McGreggor

Aktivan Član
20.01.2008
87
6
0
35
psorijaza je idiopatska bolest, znaci kolko god se trudili, nisu jos nasli kaj ju uzrokuje....tak da, ak nije direktno stetno, nebi bilo loše probat pa vidit...makar, ak se ni nezna tocan uzrok bolesti, sva lijecenja su takoder bum pa prošlo (u biti se niko ne izljeci jer je lijecenje samo simptomatsko, popravljaš posljedice a ne uzrok, jer ga neznas :)). Na glavi veliš....zanimljivo, obicno se na laktovima i nogama pojavljuje, bar ja nisam nikad na glavi vidio o_O

Al da, probati kak covjek reagira ako se maže, odmoc nemoze, a bilo bi zanimljivo vidit reakciju :) Javi
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
E bok! Vidim da si pisao o psorijazi, jeste li probali ulje? Molim te reci jer ja obolio od tog sranja prije par mjeseci. Unaprijed HVALA :)
kiss.gif
 

aost100

Aktivan Član
15.03.2010
111
8
0
35
i meni brat ima to, i jos jedan prijatelj.
sviđa mi se ova tema i baš ću malo istrazit to u knjigama dr Lestera Grinspoona.
hvala !
 
03.01.2015
2
0
1
43
pozdrav svima!!!zanima me da li kod bolesti psorijaze, ulje unositi u sebe ili ga mazati na mjesta gdje se psorijaza pojavljuje..(bolest oko 15tak godina po cijelom tijelu najvise zglobovi)
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
bolje ti je mazati po mjestima gdje se pojavljuje, a za smirenje zapaliti, znaš i sam koliko živciranje pogorša stanje.
 
03.01.2015
2
0
1
43
da li je dobro pomijesat ulje s nekom dr kremom npr krema za ruke...i koliko često mazati..ponavljam psorijaza se pojavila prije 15tak god.?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Moras pazit sa kojom kremom jer se ne otapa bas u svima. Ja sam probao sa nekom dnevno nocnom kremom :D i grijao sve ali nije se otopilo nego sam dobio neke mrvice ulja unutar kreme. Svinjska mast je navodno super i jos neko kokosovo ulje/krema nesto....nisam siguran. I evo sad sam probao otopit u maslinovom(grijanjem) i uspio sam.
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
e to ne znam... moj suprug ima psorijazu, frend mu je smiješao ulje s voskom i maslinovim uljem.
filipe, da sam ja na tvom mjestu, ne bih ulje kanabisa miješala s komercijalnim kremama, bolje pomiješaj s nekim prirodnim uljem, npr. ulje gospine trave ako ga možeš nabaviti.
ono što mom suprugu dosta dobro drži psorijazu pod kontrolom je ono najjeftinije babylove ulje iz dm-a. :confused:
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
da li je dobro pomijesat ulje s nekom dr kremom npr krema za ruke...i koliko često mazati..ponavljam psorijaza se pojavila prije 15tak god.?

iz mog iskustva (nisam probao maslinovo i nemem psorijazu ali koristim kreme) najbolje mi se pokazalo kokosovo ulje sa okusom ( ima i bez okusa koristi se za kuhanja) imas u svakoj bio trgovini a mozda i u ovim normalnim...drugo sto sam koristio prije kokososvog je bila belo baza ima u lijekaranama za uzeti oni od toga prave svoje kreme ali kokosovo mi je bolje i prirodnije...

jedan savijet ako krenes mazati sa uljem odaberi si par povrsina (2-3) ovisi sa kojim kolicinama ulja raspolazes i napravi si (2-3) razlicite jacine kreme i pocni mazati i prati da vidis sa kojom dozom imas najbolje rezultate tako da ne gubis vrijeme trazeci omijer ovako ces ga puno brze naci

za primjer neka normalana doza bi ti bila 1 ml ulja na 100 ml kokosovog ili vec cega budes koristio pa ako ces slijediti moj savjet napravi si 3 jacine po 5o ml

50 ml koko - 0.5 ml ulja
50 ml - 1 ml
50 ml - 1.5 ml

odaberi za svaku dozu jednu manju povrsinu od par centimetara i mazi 10 dana 3 puta dnevno da vidis rezultate jer nije ti bas neki cilj da imas slabiju kremu pa da moras mazat velike kolicine onda nemas nikad tocnu mjeru a ni prejaku jer trosis vise ulja nego sto treba....neka mjera treba biti da uzmes kremu i lagano utrljas kolicinu koju koza upije od jednog ili eventualo dva premaza i kad nadjes jacinu i vrstu koja ti pomaze onda mozes lagano krenuti prema rijesavanju problema

pozz i sretno sa lijecenjem
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Samo jednu stvar da nadodam, kako mi je reko Rick Simpson, da su za kožna oboljenja i vanjsku primjenu bolje sative nego indike. Valjda radi veče koncentracije THC-a od CBN-a koji nije toliko bitan kod vanjske primjene.
Otopljeno u maslinovo ulje meni drži seboreju pod kontrolom. Prijateljice mama probala za psorijazu i rezultata je bilo. Doziranje je, meni se čini, individualno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Strain Hunter

Aktivan Član
16.09.2013
100
398
63
Psoriasis is an auto-immune disease characterized by itchy skin lesions. Psoriasis arises when the immune system mistakenly identifies skin cells as foreign matter and causes over-production of new skin cells. As such, psoriasis shares characteristics with typical auto-immune diseases and cancerous growth, both of which are under control of the endocannabinoid system and are amenable to plant cannabinoid therapy.

Literature Discussion



THC, CBD, CBN and CBG were found to inhibit human keratinocyte (skin cell) proliferation suggesting therapeutic potential in psoriasis (Wilkinson and Williamson, 2007). The effect of THC is at least partially dependent on CB1. Given its affinity for CB receptors, CBN is also likely to function through CB1/2. CBD and CBG do not function through classical CB receptors and none of the phytocannabinoids depended on TRPV1 for their effect (in contrast to endocannabinoid function below), but PPARγ and GPR55 may be involved (Wilkinson and Williamson, 2007).

Similarly, the endocannabinoid Anandamide strongly suppresses keratinocyte proliferation and induces cell death via sequential activation of CB1 and TRPV1 (Tóth et al., 2011), suggesting the endocannabinoid system normally keeps keratinocyte proliferation in check.

Stimulating CB1 in human keratinocytes down-regulates keratins K6 and K16 which are involved in wound healing (Ramot et al., 2013), underlining the therapeutic relevance of the cannabinoid system in the treatment of psoriasis.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan