Kanabis marš 29. septembar 2018.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Vreme je ZA SRBIJU! Mi nemamo sponzore, blokirani smo na medijima, ali zato svaki pojedinac može da pomogne, doprinese i učestvuje. BORBA za Kanabis je borba za SLOBODU, za osnovna ljudska prava, za život i lek, za nove samoobnovive eko industrije. Za suštinsku bolju budučnost, za našu decu.
29. septembra održaće se četvrti po redu #KanabisMarš treći put u Beogradu u organizaciji više udruženja koja se zalažu za punu dekriminalizaciju i oslobadjanje biljke za sve namene od ishrane, medicine do industrije.
Kanabis je bazični nutritijent za naše telo. Svako punletan kao i svako bolesno dete ima puno pravo da koristi Kanabis. Današnji zakon i su diskriminišući i suludi jer više od pola miliona gradjana Srbije zvanično a u stvarnosti preko milion punoletnih korisnika Kanabisa tretiraju kao kriminalce!To je izuzetno pogrešno, jako štetno za celo društvo i nedopustivo u ma kom sistemu XXI veka, osim u diktaturama.
Ovog puta zavisi od svih VAS. Pomozite nam da najzad ostvarimo oslobadjanje ljudi i biljke i u Srbiji, dodjite ovog puta masovno. Mesta za strah i vremena za čekanje više nema. Šest godina već pomažemo jednom drugima, objasnili smo sve medicinske koristi a pacijenti sve dokazali na sebi.
Autistična korumpirana administracija ćuti i konstantno hapsi bolesne, kao i članove porodica, sinove i muževe koji pomažu teško bolesnima. Sve to koristi narko mafija koja dnevno za radi od 3 do 8 miliona evra na Ulica ma Srbije, umesto da taj novac ide u privredu i budžet države za sve bitno namene, od bolnica do školstva o socijalnih programa. To mora de se prekine.
Gradimir Veljković: “Ogroman kapital se ulaže u kanabis industriju. Vrlo brzo će biti nezamisliva apoteka bez cbd. Kreme, kapi, kapsule...sve od kvalitetnih , dobro uzgojenih biljaka, lekovite. Uz sav taj potencijal u apotekama jednog od legalnih kanabinoida, uz pozitivne efekte i više nas neće biti koliko nas je glasnih, već će mnogi tražiti potpunu dekriminalizaciju, to jest brisanje thc iz zakona. Ljudi su željni leka zato što su siti nuspojava. Ko ih nije sit MORA DA IMA U APOTECI DOSTUPAN NA RECEPT LEK KOJI ŽELI, BEZ OBZIRA NA NUSPOJAVE. A Kanabis ih praktično nema, najbezbedniji je lek.
Pitanje koje se nameće - treba li čekati srpske biznismene ili pustiti strane da prvi krenu. A strani su tu i imaju dozvole.
Nije problem u našim biznismenima, mnogi spremni čekaju već godinama, već u zakonima, dakle - politici. Prave se da ne čuju bolesne koji vape i tako ih ignorišući,svesno ili nesvesno rade na jačanju umesto na slabljenju kriminala. A ja eto samo želim da se lečim
1f642.png
BEZ STRAHA.
BORBA SABORCI!!!”
http://irka.org.rs/
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Poštovani sugradjani,
Pozivamo vas da svojim prisustvom i aktivnostima uveličate četvrti po redu Kanabis Marš, koji se u Srbiji tradicionalno organizuje u septembru mesecu. Sa početkom u simboličnih 4 sata i 20 minuta popodne, 29.09. okupićemo se na Trgu Nikole Pašića i zajedno krenuti u mirnu šetnju. Nakon šetnje predviđen je jednočasovni program u kom će predstavnici UG IRKA i SKK Beograd, Domaćica tima i brojni drugi pojedinci održati govor o potencijalima i koristima kanabisa, odnosno štetnosti njegove prohibicije. Marš se završava muzičkim programom i druženjem, a ukoliko sve prodje u najboljem redu može potrajati i do 11 uveče.
Shodno trenutnim stavovima zvanične stručne javnosti o kanabisu i njegovim svojstvima, a u skladu sa novim Zakonom o izmenama i dopunama zakona o psihoaktivnim supstancama, tematizovali smo ovogodišnji Kanabis Marš i odlučili da ga posvetimo dekriminalizaciji kanabisa. Obzirom da se sve organizacije koje se bave legislativom kanabisa zalažu za potpunu legalizaciju kanabisa, a da prema tome u ovom trenutku postoji značajan otpor, dekriminalizacija kanabisa nameće se kao idealno trenutno rešenje za brojne probleme sa kojima su pripadnici kanabis zajednice suočeni, a koji se u velikoj meri odražavaju i na ostatak srpskog društva.
Skup je zvanično u ime svih udruženja kao domaćin prijavio SKK Beograd, dok su ove godine nove mlade snage iz 'Domaćice' preuzele odgovornost organizovanja, a poziv za učešće važi za sve, za organizacije i udruženja koja se još nisu priključila zajedničkom zahtevu, za sve proizvođače i uvoznike konoplje i proizvoda, kao i za saborce iz regiona i sveta.
BORBA saborci. SOLIDARNO! Jer od svih nas zavisi.
JEDNO
1f49a.png


40685609_1867203403394695_2884167231862734848_o.jpg 40911487_1867203846727984_8132366544563863552_o.jpg
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
evo i klipa, gornji print je sa fb pa nisam teo da ga postavljam odanle



RUTA
Trg Nikole Pašića -- SKUPŠTINA – Takovska -- zgrada RTS – Svetogorska – Makedonska -- zgrada POLITIKE – Kolarčeva – Terazije – palata PREDSEDNIŠTVA SRBIJE -- Pionirski park – Trg Nikole Pašića

PONETI
Dobro raspoloženje, puno osmeha i optimizam :) a posebno nadahnuti mogu da naprave i transparente i na taj način pošalju svoju poruku o kanabisu. ♥ obavezna flašica vode i slojevito oblačenje ♥

PAŽNJA !!!
*Kao što ni prethodnih godina nismo imali problema i ove godine očekujemo da sve prodje u najboljem redu – nemojte izneveriti naša očekivanja. *Na našim skupovima ima bolesnih ljudi, dece i životinja – pirotehnika je strogo zabranjena. * Svest o očuvanju životne sredine je vrlina koja krasi svakog pripadnika kanabis zajednice – neka ni papirić iz naše kolone ne završi na ulici.

JAVNI POZIV ZA UČEŠĆE U PROGRAMU
Pozivamo sve zainteresovane koji bi svojim nastupom mogli da poboljšaju kvalitet našeg programa da nam se jave. Ukoliko koristite kanabis ili samo podržavate njegovu legalizaciju, ukoliko ga već promovišete kroz svoj rad, iskusni ste u javnim nastupima, imate šta da kažete na ovu temu i želite da vas drugi čuju – pišite nam. Naučnici sa Univerziteta u Masačusetsu objavili su da je izlaznost na javnim skupovima u Srbiji mnogostruko veća kada se pojave poznata lica, a u istoj studiji nam otkrivaju da će srpski zvanični mediji doći da nas snime samo ako postignemo visoku brojnost. =)

Domaćini skupa su UG Socijalni kanabis klub Beograd i Domaćica tim, ispred UG IRKA (Inicijativa za promenu zakonske regulative kanabisa), a u saradnji sa UG Hepatitis Hilfe i UG Novi Horizont.
 
Poslednja izmena:

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
41809267_1881647981950237_6140198715102593024_n.jpg

sad ce neko da kaze mlllllllloooogo (je kume) mislim na cifru od milion korisnika.
ali evo jedan fan fekt, sad bas nesto kalkulisem :D
kod mene od coska do coska ima osam kuca u kojima zivi/elo nas 25-35
prosek godina nam je bar 40+
20 nas su korisnici, od redovnog (to bi bio ja :D i jos jedan) preko vikendasa, zatim oni praznicari, pa do onih sto su dunul par puta sa nama.

ahahahahah, YBTEEEEEEEEE, sad ovo kad citam.....
aaaaaaaaa svi su na vutri :lol: a zivi nas oko 80k ovde
 
Poslednja izmena:

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
809
5.172
233
Kad se homici mogu drzati za ruke i slobodno setati i slaviti to, zasto mi normalni nebi mogli s pljugama u rukama slobodno setati.. Ajmo ljudi u sto vecem broju podrzati bracu, nek vidi vlada da nas vise ne moze praviti budalama i zrtvama, nek vide da nas ima i da nismo glupi kako oni misle, da nam je stalo do naseg zdravlja a ne do njihovog bogacenja kroz farmaceutsku industriju.. Pozz i vidimo se 29-og ::listomahanje:::rasta:
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ziv zdrav i naduvan
za rimu me inspirisao bvana, bravo brt, pocecu da slusam rep :D
o utiscima sutra (mada sumnjam) a slike cu prebaciti kad izadju, ja nisam fotografisao, a bice i filmic.
super je bilo.

#domacica natasi sve pohvale za (su)organizaciju!
 
Poslednja izmena:

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143


Bilo je očekivano ... gradski oci su zatezali kolko su mogli ... zabadali klinove .. ali je grupa entuzijasta ipak uspela da prošeta kroz grad ..

Meni ovo kad gledam steže grlo ... a kad je u jeku parada pedera dođe mi da nekog koknem .. ne zbog samih pedera jer nisam homofobična , nego zato što toliku moć imaju neki idioti koji zatežu legalizaciju i dekriminalizaciju konoplje iako više nemaju argumenata sem da lupaju neke nebuloze, ćute , drže predloge u fijokama i ostaju gluvi i ćoravi za muke ljudi koji prolaze golgote em zbog bolesti em zbog pandura i sudija... a neke perverzije se otvoreno nameću i to i deci po vrtićima ... i još ko šlag na tortu - dođe premijerka da podeli s narodom svoj ponos ... I mi , marva, sve to puštamo .... i tako godinama ...
VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV

IzBosne je došao Irfan sa svojim svedočenjem o lečenju MS-a - da podrži inicjativu u Srbiji - lepo dečko priča šta mu se desilo i kako se vratio na put zdravlja i radosne mladosti ... ako to nije dovoljno .. ja stvarno ne znam ..........
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
"Na bini su se dalje smenjivali govornici, i osim jednog malo obrvodižućeg uzleta mlade Nataše o tome kako bi legalizovana vutra značila i da omraženi OVK ne bi imao čime da se finansira, svi su uglavnom ponovljali istu priču uz malo ličnije note, i kulminaciju kada je Miloš Simić, jedan od organizatora, progutao kanabisovo ulje na očigled svih i poručio da mogu da dođu da ga uhapse. S time je skup zvanično završen ,,

Hahahha, OMG ! Ko da je progutao flašu sone kiseline ..baš je vickast ovaj novinar .

Protrčao je kroz argumente aktivista za legalizaciju - ko da fali još miliJon stvari .... Lepo ljudi kažu - ostavite nas da sadimo na miru -
usaglasite realnost sa zakonom - a ne obrnuto ...

pa ionako sadimo hahhaha , ubismo noge i leđa - ko nema vodu blizu...
jedva čekam da koknem na sred dvorišta bar jednu divovsku sativu - iz sekvoja fenotipa ... da miriše cela ulica :)