Kanabis mars 2015 Beograd

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Na kanabis mars ...


  • Total voters
    90
  • Anketa zatvorena .

lud

31.01.2015
183
106
43
nemam mogucnosti da dodjem,al sam za neke stvari da se izmene i promene,a to je u medicinske svrhe,kao i u ostalim drzavama....:joint2::joint2::joint2::joint2::joint2::joint2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vox

vox

09.03.2005
113
105
28
45
www.facebook.com
Kratko i jasno,dolazim...

Hvala! Nedelju dana do marsha, medijska slika je ... cutanje, sa izuzetkom par portala (SEEcult.org I vesti.rs) pa se pored retkih plakata i flajera, najava svodi na Internet I staru skolu od usta do usta :)

P.S. Fejsbuk dogadjaj je dosao do 1.8 hiljada dolazaka (mada je tu 10% realnost, a sve preko uspeh).

Mali podsticaj uz NORML rimejk Afromanovog hita

 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rope73

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Pa do promjene regulative u srbiji će doći prije ili kasnije, to je ono što i EU traži u sklopu pregovora o pridruživanju. Bio marš ili nebio, ako je to jedini cilj toga marša onda ne kužim poantu. Totalna liberalizacije je nešto sasvim drugo i to teško da će doći u EU uskoro, možda za 10-20 godina. Niti Nizozemska koja je prilično otvorena po tom pitanju, niti nakon toliko godina legalizacije nije otišla korak dalje pa uredovala totalnu liberalizaciju, mislim da iza toga stoji netko moćniji poput farmaceuta kojima to nikako nije u interesu. Pravo na lijek je nešta trećeg karaktera, i to bi trebala biti svrha marša, da se omogući upotreba za medicinske svrhe za početak. Mnogo ljudi neshvaćaju da dekriminalizacijom se nedobiva mnogo, ne mi kao fizičke osobe, niti mi kao medicinski korisnici, tu profitira država i državni proračun i nemojte se nadati da će vam dekriminalizacija pomoći. Kod nas je dekriminalizacija stupila na snagu od ulaska u EU i kao što je vidljivo ništa nije pošlo na bolje po nas obične smrtnike, samo se puni državni proračun, ljudima oduzimaju lijek, privode ih radi uzgoja par biljaka i mi kao takvi smo i dalje primoreni da se skrivamo, uzgajamo i lječimo se u ilegali. To je jedan od bitnijih razloga zašto dekriminalizacija nije korak naprijed. Ona je ništa drugo već noga u guzicu i udri po džepu onih koji samo žele živjeti bez tegoba, patnji i bolova.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vox

vox

09.03.2005
113
105
28
45
www.facebook.com
Pa do promjene regulative u srbiji će doći prije ili kasnije, to je ono što i EU traži u sklopu pregovora o pridruživanju.

. Kod nas je dekriminalizacija stupila na snagu od ulaska u EU i kao što je vidljivo ništa nije pošlo na bolje po nas obične smrtnike, samo se puni državni proračun, ljudima oduzimaju lijek, privode ih radi uzgoja par biljaka i mi kao takvi smo i dalje primoreni da se skrivamo, uzgajamo i lječimo se u ilegali. To je jedan od bitnijih razloga zašto dekriminalizacija nije korak naprijed. Ona je ništa drugo već noga u guzicu i udri po džepu onih koji samo žele živjeti bez tegoba, patnji i bolova.

Cilj marsa je totalna liberalizacija, a za uslove Srbije i dekrminalizacija je dobar korak napred.


Najbolje moguće rešenje:
Ukinuti krivični zakon o korišćenju, uzoju i trgovini kanabisom i naravno ukinuti besmisleni mikroskopski dozvoljen procenat THC-a od 0,3% , što je zapravo zabrana prirode i sprečavanje sadnje za sve industrijske i prehrambene namene poljoprivrednicima. Rešenje je oslobađanje najkorisnije biljke na planeti, bez zakonskog uslovljavanja.
Međutim za proizvodnju leka koji će se prodavati ili izdavati na recept, itekako je potreban zakon o stogoj kontroli organske proizvodnje kanabisa i provere kvaliteta ulja od cvetova. Mislimo da se oko toga većina slaže, jer to je u cilju zaštite pacijenata i samih lekara. Ko želi sam da sadi niko ne bi smeo da ga ometa, a činjeniica je međutim da većina bolesnih to neće moći. Zato su neophodni humanitarni uzgajivači za bolesne, i socijalni kanabis klubovi, npr. po ugledu na Španiju, jer u njima bolesnima besplatno prave ulje, zapošljavajući i tehnologe.

Pozitivan efekat za bolesne, kompletno zdravstvo, građane, poljoprivredu, ekonomiju i finansiju države bi bio neprocenjiv.

Shvatamo da to trenutno mnogima osim građanima Srbije i ekonomiji države ne odgovara, ali ćemo se za ovo zalagati dok god se ne desi potpuno oslobađanje ove čudesne biljke.

Hvala svakako na iskustvu susedne nam Hrvatske. Za septembarski Hemp for Humans sam napisao tekstove o iskustvu totalne legalizacije u Urugvaju (za sada) i o Kanabis marsu, pa cim zvanicno izdaje, postavljam i ovde :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
voted maybe, ali sam danas imao neka posla i premoren sam i smeta mi vrucina, pogotovo cimanje u kombi prevozu do bg-a, tako da se izvinjavam na mom nedolasku.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
evo vesti, sudeci po slikama uspelo je.
cestitke organizatorima.

http://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2015&mm=09&nav_id=1035224

163213297955e9dcc5d6954835733445_v4%20big.jpg
 

vox

09.03.2005
113
105
28
45
www.facebook.com
izgleda mi nekako maleno ...
imam neko ko je bio pa da stavi jos neke slike i podjeli malo iskustvo kako je bilo i to ... ?

kanabis mars je uspesno odrzan, bez incidenta. Izuzetak je pretnja sa prekrsajnim prijavama govornicima jer nije najavljeno javno obracanje tokom rute !!!???? Nazalost od 2300 fejsbuk ljudi se materijalizovalo dvesta, ali je skup na trgu, obracanja, sam marsh sa bicikl saund sistemom bio odlican. I dobio je medijski odziv. Isto ovako i naredni put, samo dodjite u vecem broju

Evo kritike jednog ucesnika:

  • Rebel B Bass CodonPotpuno pogresan pristup bez kreativnosti sto je logicno rezultiralo fijasku. Napisacu na wall-u sve fejlove i dacu deko napredniju inspiraciju za sl put
    1 hr · Like

  • Vojin Vidanovic
    Za obican stap i kanap (20-ak organizatora koji su lepili plakate i sl.) je nekakva organizacija.Da vise ljudi hoce da radi na pripremi i organizaciji, uvek moze bolje. Sve je skripalo pomalo.
    1 hr · Unlike · 2

  • Rebel B Bass Codon
    Sve je po kliseu koji nikada nece proci nigde pa ni kod nas. Okacili balone i pustili Marlija. Pa nije moglo smesnije. Ako se vec neko ozbiljno zalaze...onda bi trebalo da angazuje neke vise strukture a ne samo blejace i dredloke. Da se pocimaju ljudi iz javnog zivota, lekari, odrzi tribina sa aktivistima iz okolnih zemalja koje su stvar legalizovale. A ovako je bilo 200 rendom entuzijasta...a ostatak rastamana je istondiralo na gajbama, drugi deo je verovatno bio na sljaci, urbane klince je mrzelo da dodju, dizelatori iz huda je bolelo uvo, a svi reperi koji toliko vole buxnu su izugnorisali. To ne ide tako jer je orgsnizacija neozbiljna..jbg
    13 mins · Like

  • Vojin Vidanovic
    Pogledaj sajt lekalizacije - oni to rade strucnije, ali samo sa polovicnim ciljem lekalizacije (kao sto im ime kaze). IRKA je obicno udruzenje obolelih i nista mocnije i nista vise. Cilj i jeste da svedoce obicni ljudi a ne tipa Marcelo, Sergej ili slicni cije misljenje znamo, a lekari, psihijatri ... cak i da misle drugacije moraju da slede zvanican stav, pa molim za neki naredni skup nadji ljude koji ce javno i strucno da obrazlazu za kanabis. Naravno da je pustan rege, ma koliko smesno zvucalo i da se slusa kvalitetan rege (Marlija bilo najmanje) u centru grada, je bio lep dozivljaj. Ukratko: slazem se da moze ozbiljnije, nista te ne sprecava da se ukljucis u organizaciju. Bez budzeta i politicke podrske je nemoguca vecina stvari koje zelis / i ja bi ih pozeleo. Sto se tice ostalog, slazem se potpuno. Postenije receno - nadji jacu i vecu organizaciju u Srbiji od IRKE a koja ce da zastupa legalizaciju kanabisa u Srbiji. Za mene je i ovo hrabro i lepo, ma koliko neprofesionalno. Lekalizacija ciji je npr, podpredsetnik direktor SV Save je odbila da ucestvuje na bilo koji nacin, jer smatra da se oni bore samo sistemskim sredstvima (kao da aktivizam i protest nisu takodje legalna i sistemska sredstva izrazavanja volje).
Evo medijskih natpisa, slika i videa. Vise kada IRKA objavi svoje

http://rtv.rs/sr_lat/drustvo/kanabis-mars-za-marihuanu-kao-kamilicu_635612.html
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/588247/Kanabis-mars-u-Beogradu-za-leKalizaciju-marihuane
http://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2015&mm=09&nav_id=1035224
http://www.newsweek.rs/srbija/56452...acija-i-dekriminalizacija-marihuane-foto.html
http://mondo.rs/a827103/Info/Drustvo/U-Beogradu-odrzan-protest-za-legalizaciju-marihuane.html
http://www.naslovi.net/2015-09-04/n1-info/odrzan-protest-za-legalizaciju-marihuane/16202848

A bio je pokusaj antiprotesta, ali je vlast zabranila taj skup
https://www.facebook.com/events/408190999375529/
http://www.vaseljenska.com/vesti/policija-zabranila-protest-studentske-akcije/
 

vox

09.03.2005
113
105
28
45
www.facebook.com
voted maybe, ali sam danas imao neka posla i premoren sam i smeta mi vrucina, pogotovo cimanje u kombi prevozu do bg-a, tako da se izvinjavam na mom nedolasku.

U redu je iskreno se izvinuti. Velika vecina koja se sama najavila (ne mislim ovde, fejsbuk) se nije ni toliko potrudila. Vreme je bilo iznenadjujuce dobro u periodu skupa i marsa (nazalost prethodile su vrucine a sat posle zavrsetka svega sledili brzi jaki pljuskovi)

Za neki naredni put ostanite to vece kod Beogradjana, recimo na izlazak ili kunt pa sutra nazad, ako vam se vec samo dolazak na "mars ne isplati". Razumem da sve moze da smeta, ali eto posao, pa pomoc organizatorima pre skupa po vrucini, pa visesatna setnja, pa brze poluBiblijske kise ... i osecaj je da smo nesto lepo uradili i da je vredelo.