Kanabis mars 2015 Beograd

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Na kanabis mars ...


  • Total voters
    90
  • Anketa zatvorena .

vox

09.03.2005
113
105
28
45
www.facebook.com
kanabis-mars-cover-jpg.33760

1. septembar 2015 KANABIS MARŠ!!! Beograd - kod Kneza!

#StopNakroMafiji Marš ZA PRAVA najveće obespravljene manjine u Srbiji!

ZA pravo na IZBOR - ZA pravo na ŽIVOT - ZA pravo na LEK!

KANABIS nije problem - on je rešenje mnogih problema!

U Srbiji po zvaničnoj statistici ima preko 400000 osoba koje koriste Kanabis (6%!). U Srbiji dnevno umre preko 70 osoba od kancera, dok se preko 110 razboli i to uglavnom mladi.

U Srbiji postoji pola miliona dijabetičara.

U Srbiji postoji preko pola miliona invalida.

U Srbiji postoji preko 300000 obolelih od hepatitisa C.

Svima njima Kanabis pomaže ili može pomoći. U svetu se za korišćenje kanabisa ne odgovara krivično, osim možda u par diktatorskih ili islamističkih režima. Srbija jedina krivično kažnjava za posedovanje, dok je u demokratskim državama korišćenje ili legalno ili prekrašajno kažnjivo.

U Srbiji osnovna prava imaju svi. I LGBT i sve manjine, izbeglice, alkoholičari, pravnici, tajkuni, strani biznismeni, životinje, partije i poslanici koji ne brinu o potrebama građana i za to su zaštićeni... i to je ok. Ali osnovna ljudska prava imaju baš svi - osim bolesnih i onih koji ne žele alkohol i droge već žele da koriste Kanabis.


Oslobađanje konoplje i korist od prirode:

Naše mišljenje i stav zasnovan na realnim istraživanjima i naučnim dokazima o višestrukoj koristi po zdravlje i ekonomiju, je da kanabis (konoplju) treba potpuno osloboditi svih zakonskih stega, a sve poslove vezane za njeno korišćenje oporezovati kao i sve ostalo. Ovo je jedina biljka koja je ikada bila potpuno zabranjena na nivou UN od 1961. zarad različitih interesa i vreme je da je vratimo u potpunu upotrebu kao najkorisniju biljku na planeti za hiljade namena i proizvoda. Vreme je da je slobodno proizvodimo kao i naši preci, po čemu je Srbija bila naširoko poznata.

Najbolje moguće rešenje:

Ukinuti krivični zakon o korišćenju, uzoju i trgovini kanabisom i naravno ukinuti besmisleni mikroskopski dozvoljen procenat THC-a od 0,3% , što je zapravo zabrana prirode i sprečavanje sadnje za sve industrijske i prehrambene namene poljoprivrednicima. Rešenje je oslobađanje najkorisnije biljke na planeti, bez zakonskog uslovljavanja.

Međutim za proizvodnju leka koji će se prodavati ili izdavati na recept, itekako je potreban zakon o stogoj kontroli organske proizvodnje kanabisa i provere kvaliteta ulja od cvetova. Mislimo da se oko toga većina slaže, jer to je u cilju zaštite pacijenata i samih lekara. Ko želi sam da sadi niko ne bi smeo da ga ometa, a činjeniica je međutim da većina bolesnih to neće moći. Zato su neophodni humanitarni uzgajivači za bolesne, i socijalni kanabis klubovi, npr. po ugledu na Španiju, jer u njima bolesnima besplatno prave ulje, zapošljavajući i tehnologe.

Pozitivan efekat za bolesne, kompletno zdravstvo, građane, poljoprivredu, ekonomiju i finansiju države bi bio neprocenjiv.

Shvatamo da to trenutno mnogima osim građanima Srbije i ekonomiji države ne odgovara, ali ćemo se za ovo zalagati dok god se ne desi potpuno oslobađanje ove čudesne biljke.

#KanabisMarš organizuje Socijalni kanabis klub IRKA Beograd
 
Poslednja izmena od urednika:

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Mi smo bili u organizaciji prvog marsa pa za drugi problemi za skinhedsima (obraz itd) a mediji (B92) su samo lozili na vatru objavljujuci anonimno pismo jednog skinhedsa...jbg drugacija vremena. Sad je definitivno vrijeme da se nesto zvanicno promjeni. Nema potrebe da se ne pomazemo. Vidjecemo da objavimo neki newsletter.

Zajedno Irka, Lekalizacija i Vutra.org

Svaka cast za mars!


* Ajmo Zagreb dje zapelo :)
 

vox

09.03.2005
113
105
28
45
www.facebook.com
Gornja slika je sa anonimnog marsa 2005-e, koji je prosao nezapazeno. Secam se i ja dobro te 2007-ea da nije bilo bas samo na verbalnim pretnjama https://www.stormfront.org/forum/t382028/?s=162302f70f31e0c4b97280f7e4da7404forum/t382028/?s=162302f70f31e0c4b97280f7e4da7404 i http://forum.srpskinacionalisti.com/viewtopic.php?f=1&t=10850

Naravno, Obraz i nac. stroj su sada zabranjeni, IRKA i Lekalizacija su uradili puno na edukaciji opste populacije
i promeni medijske percepcije kanabisa.

Nazalost, jos uvek ima sulude desnice u vidu naslednika Nacionalnog stroja "Srbske akcije" koja se ponosi
antikanabis aktivizmom.
http://www.vesti-online.com/Vesti/D...akcija-prekinula-tribinu-o-marihuani-na-FPN-u
http://www.srb-akcija.org/blog/7676/marihuana-cinjenicama-protiv-lazi-i-zabluda/
http://www.24sata.rs/smrt-travi-studenti-ultradesnicari-imaju-novog-neprijatelja/4712

Imali su i tribinu sa ovakvim "ekspertima" 0dnosno
(Tuzno je sto su to dogadjaji sa kraja 2014-e i pocetka 2015-e)

Da se vratimo u 2015-u:
Predviđena RUTA marša uz posetu poznatim institucijama u Beogradu:
Trg Republike - Terazije - Predsedništvo - Kralja Milana - Kneza Miloša - pored zgrade Vlade - Nemanjina - zgrada Ministarstva zdravlja - Nemanjina - zgrada Vlade - Kneza Miloša - bulevar K. Aleksandra - Skupština Srbije - Skupština grada - pored trga Nikole Pašića - Terazije - Trg Republike.

Očekujemo podršku organizacija za zaštitu ljudskih prava, udruženja bolesnih, lekara, pravnika, naučno-medicinskih institucija i političara (po 1 iz svake partije, više ne treba, ovo nije mesto za njihovu promociju).

Nismo sigurni da želimo prisustvo medija i 'poznatih ličnosti' osim hrabrih i normalnih pojedinaca koji su javno dali podršku, niko drugi od njih do sada nije prstom mrdnuo za prava najbespomoćnijih, bolesnih, pa to ne očekujemo ni sada.
Ovo je skup obespravljenih i onih koji se bore za osnovna ljudska prava na život, lečenje i izbor, a povlašćene face sa medija to svakako nisu.
http://irka.org.rs/o-nama/

Dobro vreme i setnju zelim . To bi bio utorak , tad radim do kasno ...

Moguce je pomeranje na petak 4. septembar 17h, mozes glasati na https://www.vutra.org/anonymurl/?url=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fevents%2F1157238150969834%2F
 
Poslednja izmena od urednika:

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Potrudit cu se da budem u BG tada. Cim prodje glasanje za nagradnu igru stavit cemo vasu objavu na vrh foruma.

Promjene su neizbjezne cim ima toliko organizacija koje se bore na razlicitm frontovima. Ali i ulje je donjelo dosta promjena. Ljudi su bili prisiljeni da promjene svoj stav zbog bolesti . Tuzno ali istinito.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vox

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ahahaha, u pravu je onaj nesretni kirbi (usa ambasador u bg) da smo sizofreni, koliko bre treba da budes bolestan, opicen u glavu da kao srbin podrzavas/zastupas nacizam????????????
a i taj petrovic, pre par godina je hteo da rusi nasipe po holandiji da potopi hag! bolid, mada vise mislim da je hteo neslano da se nasali.
ima jedna scena u filmu sisanje, kad lik kaze "skinsu" da bi mozda treba da pocne koristiti travu :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gangula brat

vox

09.03.2005
113
105
28
45
www.facebook.com
ahahaha, u pravu je onaj nesretni kirbi (usa ambasador u bg) da smo sizofreni, koliko bre treba da budes bolestan, opicen u glavu da kao srbin podrzavas/zastupas nacizam????????????
a i taj petrovic, pre par godina je hteo da rusi nasipe po holandiji da potopi hag! bolid, mada vise mislim da je hteo neslano da se nasali.
ima jedna scena u filmu sisanje, kad lik kaze "skinsu" da bi mozda treba da pocne koristiti travu :D

Velicanje nacije, rase, klase, krvi, tla ... je prijemcivo za vremena krize. Uvek bilo. Ako je vec sve loshe, zamisli da si vitez
koji nas vraca u velicanstvena vremena i ima "misiju" da "ocisti svet od olosha". Tuzno je posle otvaranja svetu u SFRJ, ali je i logicna posledica zatvaranja pod Slobom i krize posle.

Sto se tice scene iz "Sisanja", koliko se secam dolazi u sukob sa svojim prijateljem, jer ovaj ima "necistu krv" - a duvanje vidi kao posledicu. I odbija pomoc do juce bliske osobe u korist novog drustva.

Da, u pitanju je dobri doktor nauka sa tako fascinantnim idejama, sto se i vidi iz gornjeg izlaganja.

Ali, polako nazad na mars. Na fejs dogadjaju mozete postaviti i predloge plakata, glasati za datum (stariji ljudi traze odlaganje da ne bude 1. septembar - radni dan i upis dece u skolu), dati sugestije organizatoru i na druge nacine uobliciti predstojeci dogadjaj.

Potrudit cu se da budem u BG tada. Cim prodje glasanje za nagradnu igru stavit cemo vasu objavu na vrh foruma.

Promjene su neizbjezne cim ima toliko organizacija koje se bore na razlicitm frontovima. Ali i ulje je donjelo dosta promjena. Ljudi su bili prisiljeni da promjene svoj stav zbog bolesti . Tuzno ali istinito.

Hvala! Istina je da je ulje Rik Simpsona uspelo da izazove mini revoluciju u polju medicinske upotrebe.
Svedocenje obolelih koja je uradila IRKA (nasi ljudi, njihove sudbine) su zaista fascinantna, posebno sto se
radi o odraslim, tesko obolelim ljudima, pa je razbijen i mit o "klincima duvacima"
 
Poslednja izmena:

vox

09.03.2005
113
105
28
45
www.facebook.com
Možda postajem dosadan, ali mi je pomalo tužna ovakva neodlučnost ili nezainteresovanost. Jedan marš neće promeniti stanje, ali je istovremeno jedini način da promena počne. Koliko sam informisan, od lekalnih tokova se može (bez dodatnog pritiska) očekivati samo medicinska legalizacija za slučaje kancera (što bi rekli, tamo gde je i morfijum maltene dopušten), a nesrećni KZ po kome je i posedovanje krivično delo ostaje na snazi. Pa posle nemo da se žalite na nagodbe o visokim novčanim kaznama i uslovne osude, bajbok ili ... kao u Medicinal fried chicken south parku kad budete visili na mikrotalasnim slepljenih polnih organa :)
http://southpark.cc.com/full-episod...e0-aca6-0026b9414f30&position=3&sort=!airdate
http://southpark-zone.blogspot.com/2010/04/medicinal-fried-chicken.html
https://en.wikipedia.org/wiki/Medicinal_Fried_Chicken

imajte muda pre nego sto bude kasno :)


  1. Obavezno dolazim
    2 vote(s)
    11.8%

  2. Mozda se pojavim
    13 vote(s)
    76.5%

  3. Nisam zainteresovan / ne podrzavam
    2 vote(s)
    11.8%
Budite makar kao Homer, bez ispale za datum
http://www.ebaumsworld.com/video/watch/82282738/
https://en.wikipedia.org/wiki/Weekend_at_Burnsie's
 

vox

09.03.2005
113
105
28
45
www.facebook.com

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Nazalost po statistici je tako :(
dammitdammitdammit:grrr:rak nema pasoš/putovnicu (isti *****-nas 0.3% svijetskog stanovništva govorimo isti jezik a uvijek nas netko želi posvađati -zato smo mi u tu koji djelimo ipak isti mentalitet i jezik što je važno da stanemo na kraj tim podjelama koje uvijek samo podmazuju nečije fotelje a raja nek se pati...e pa ne će više...čak i slovenca mogu razumjeti i mogu reći da je to jezik na kojemu se mogu sporazumjevati, između recimo spike zagrebačke i beogradskog fazona postoje suptilne razlike koja nas dopunjuju i zbližavaju a ne udaljuju....živio sam ja u Bg (ja sam iz Zg) prije rata cca 1986 godinu u Genexovom neboderu u Beogradu, oću da kažem soliteru :rasta:
i tako mi svega nikad se nisam bolje proveo...komšija mi bio bubnjar od Rambo Amadeusa ... i upoznao sam opako najnapušeniju ekipicu u BG u to doba...jesmo se napušavali a onda u onaj restoran na fontani (ako još postoji) na Jagnjeću ćorbu sa sirćetom i krađorđevom šniclom i kilo voda....baš mi je brodo bilo u begešu možda opet dođem....:D
 

vox

09.03.2005
113
105
28
45
www.facebook.com
Ako dobro razumem, stopa mortaliteta od kancera se meri stopom na 100 000 stanovnika, i po referentnoj instituciji, Batutu je oko 170 slučajeva na 100 000 ljudi godišnje (2011 http://www.batut.org.rs/download/publikacije/rakUCentralnojSrbiji2011.pdf ). Ako nas ima 7 miliona, to je oko 11 900 smrti godišnje, što dođe 30-ak smrti dnevno. Naravno, ovo su stariji podaci i nisu nacionalni (ne uzimaju Vojvodinu) a dobijeni su krajnjim mojim uprošćavanjem - postoje područija koja su više pogođena, starosne grupe i sl. Zvanično je priznato da je pored srčanih bolesti rak uzrok smrti u Srbiji broj dva.

Ovaj članak navodi 21 269 smrti (36 408 obolelih) u 2012. što dođe 58 smrti dnevno i navodi stopu rasta od 2-3% godišnje. Iako isti krivi isključivo bombardovanje odnosno osiromašeni uranijum (isključuje faktore ishrane, stresa i sl. stila života i socijalnog okruženja) podaci su verovatno tačni. http://www.dnevno.rs/info/drustvo/5...bombardovanja-eksplozija-kancera-ubija-srbiju

Sve u svemu, Irkina cifra je možda malo našminkana da zvuči bombastičnije, ali nažalost nije delako od istine. A možda imaju preciznije podatke.
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
@vox vidiš ovo nisam ni znao da su koristili osiromašeni uranijum u municiji...sad su brojke od kancera puno jasnije...to smeče koje su jenkiji koristili ubija dugo i sporo i nakon primarne explozije...

korištenje osiromašenog uranija usred jugoistočne Evrope, baš im ono hvala na svakom miliradu ili kako se već zove ta skala
 

vox

09.03.2005
113
105
28
45
www.facebook.com
i tako mi svega nikad se nisam bolje proveo...komšija mi bio bubnjar od Rambo Amadeusa ... i upoznao sam opako najnapušeniju ekipicu u BG u to doba...jesmo se napušavali a onda u onaj restoran na fontani (ako još postoji) na Jagnjeću ćorbu sa sirćetom i krađorđevom šniclom i kilo voda....baš mi je brodo bilo u begešu možda opet dođem....:D

Kao rođeni Beograđanin (gen 1979), iz iskustva svog detinjstva i razgovora sa svim starijim od mene , mogu da se složim da je Beograd bio daleko liberalniji i lepši grad pre nacionalizma, izolacije i siromaštva. Grad se prirodno menja, ali je ovde reč o promeni stanovnika - oko moje generacije je mnogo ljudi otišlo iz zemlje a zamenjeni su izbeglicama, konzervativnijim ljudima iz unutrašnjosti i novim tranzicionim generacijama - čime se promenio i doživljaj života u gradu. Što ne znači da i u tom duševnom smislu neće doći nove bolje generacije, kada se okolnosti promene ili ljudi delimično promene i postaju obrazovaniji, uljudniji, civilizovaniji. Primer naveden u videu u ranijem zabranjenom kanabis marsu 2007-e je da je u SFRJ no big deal bilo duvati na platou ili studenjaku. A sad treba da imamo nekakve podele i teške reči. Netrpeljivost, samoljublje, neznanje ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: smileeee

vox

09.03.2005
113
105
28
45
www.facebook.com
@vox vidiš ovo nisam ni znao da su koristili osiromašeni uranijum u municiji...sad su brojke od kancera puno jasnije...to smeče koje su jenkiji koristili ubija dugo i sporo i nakon primarne explozije...

Ne bih isključio isti, ali koliko znam zvanično to nisu bile ugrožavajuće radioaktivne količine. Ipak, nistranci ni mi nikada nismo obeležili i ispitali detaljno stvar. Koliko vidim zvanično je većina lokacija osiromašenog uranijuma na Kosovu http://postconflict.unep.ch/publications/duserbiamont.pdf
pa su čak umirali i članovi NATO snaga dole. Sto me zmaci da oni koji su ucestvovali u ratu kao i interno raseljeni nisu bili izlozeni. Pricam da 16 godina kasnije to sigurno nije jedini uzrok raka.

Relatives of Italian soldiers believe 50 of them have died since the war due to their exposure to depleted uranium weapons.[106]UNEP tests found no evidence of harm by depleted uranium weapons, even among cleanup workers,[107] but those tests and UNEP’s report were questioned in an article in Le Monde diplomatique.[108]

Mislim da je ipak u pitanju nagla promena životnih prilika - stres, loša ishrana, nekretanje i sl. Kao i opšte zagađenje i kvalitet hrane, vode i sl.

Mada nazalost osiromaseni Uranijum je koriscen i u Iraku i Bosni, pa sad .... samo tražite NATO. Jadni Kosovari, verujem da je to tamo tabu tema. Vidim da je BBC pisao o tome još 1999. http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/408122.stm
 

vetar

drug član od 2008
26.05.2014
138
122
43
@vox vidiš ovo nisam ni znao da su koristili osiromašeni uranijum u municiji...sad su brojke od kancera puno jasnije...to smeče koje su jenkiji koristili ubija dugo i sporo i nakon primarne explozije...

korištenje osiromašenog uranija usred jugoistočne Evrope, baš im ono hvala na svakom miliradu ili kako se već zove ta skala

1999 godine je baceno 30 000 projektila koji zajedno sadrze onoliko uranijuma kao
500 atomskih bombi koje su bacene na Japan pa ti vidi a ta radijacija poagadja skoro celu Evropu, Afriku..
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Eh, sve sam vas pročitao, znam ja da NATO koristi dosta često i rado zrna od osiromašenog urana, zašto? Eh zato jer ne mogu povećati (ili još jako malo) izlaznu brzinu zrna/taneta/rakete ali mogu povečati drastično MASU.Energija na mjestu udara je brzina-puta-Masa čim veča energija lijepše tane probija i ubija a to što je radioaktivno nije čak ni namjerno što je najgore, to je samo zato da masu povećaju drastično što moguće samo korištenjem osiromašenog uranija i eto, oni znaju za tu "nuspojavu" but "hey, no American lives were in danger at any given time"....a najdivniji su kada je Snowden provalio njihov monstruozni plan prisluškivanja ja čitao sve njihove online novine lavne skoro i forume pratio, kod njih je jedini i javni i privatni problem bio što se slušaju američki građani!!! koji su oni konkvistadori...bah fuj :vozdra:

Vox, potpuno se sa trobom slažem za Bg jer u Zg je isto, kad kažeš na vlasti su u Beogradu, :plac:glavnom gradu, prestolnici na kraju krajeva ljudi iz unutrašnjosti, provincijalci, isto kao kod mene samo moji su još gori od tvojih ako je to iako moguće...i šta nam se dešava u grad i skupštinu došao drugi mentalitet i na vlasti je, to je frustrirajuće, rekao si da se Bg menja ipak, i Zg isto ali ne dovoljno brzo ni kod tebe ni kod mene koliko bismo to željeli, još uvijek za svoju državu (Hrv.) moram sa žalošću saopčiti da kao prvo u mojo državi nema trodiobe nego razdiobe vlasti a to nije ista stvar, a na vlasti su ništarije velikih usta a godina u recesiji....samo uhlebljuje nove i nove kadrovike na državnu sisu, nije po stručnosti nego po knjižici/iskaznici eyessss: i tako ostajema ili da ćekamo promjene ili odemo u bijeli svijet ja ima 50&šanse da odo u Irsku do Božića (al ostasjem na forumu hehe)...i tako to ...

@vetar : imaš kakve linkove na ove brojke ? to ću širit na fejsu da prokažem licemjerje amera mada nisam ni rusofil nakraju hebo politiku ne smije se i to je dobro......

Eto...svima ugodnu večer....

S.

ps-odo rolat zadnji ali relax radim sutra od 8 ALI na biciklu a imam hebeni MTB sam 12 doi 15 min na poslu i pola je nizbrdo (kada se vračaš doma uzbrdo nije važno al kad žuriš i kasniš na poso ko ja jest...:vutra: