Kanabis prah i super jednostavan kanaputer

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Pozdrav ekipa! :respect:

Htedoh da podelim jedan jednostavan recept sa vama. Ovo je način na koji ja iskoristim trim, fan listove, suvo lišće koje pootpada u toku growa, mužijake, pa čak i manje stabljike koje budu oko hedova. Ništa se ne baca. :D

Korak 1.​

Sav materijal dobro posušiti i samleti u blenderu da bi se dobio prah. Taj prah meni stoji bar godinu dana a može verovatno i dosta duže. Zauzima mnogo manje prostora i dosta je neupadljiv. U posudu od litar stane oko 500g tog praha. Na slici dole možete videti kako to izgleda.

Puter1.jpg

Korak 2.​


Staviti oko 30g praha (može i više i manje, zavisi od jačine praha) i 250g maslaca (bez vode!) u veću teglu i lagano zatvoriti teglu tako da ostane poklopac labav da ne bi tegla eksplodirala pri kuvanju. Staviti teglu u ekspres lonac tako da ne dodiruje dno. Možete staviti krpu na dno lonca, ili onu metalnu žicu što stoji na gas ringli. Dodati vode u lonac do pola visine tegle i staviti da se kuva na laganoj vatri sat vremena nakon što krene voda da ključa.

Puter2.jpg

Puter3.jpg

Korak 3.​

Kad se ohladi dovoljno da nema onog pritiska i možete otvoriti otvoriti ekspres lonac, izvadite napolje i zatvorite poklopac tegle kako treba. Ne cedi se ništa i prah ostane u maslacu. I to je to! Kanaputer je spreman!

Kada se skroz ohladi, napravi se vakum u tegli i tako može dugo da stoji. Meni je stajalo mesec dana bez problema na sobnoj temperaturi. Duže nisam probavao ostaviti jer ga uglavnom iskoristim za kolače isti momenat kad ga izvadim iz lonca. Maslac koji sam koristio je bio soljen pa je moguće da je i to uticalo na rok trajanja.

Ja sam od toga pravio samo kolače i onda računam ovih 30g praha kao 30g brašna u receptu za kolače. Ova doza je dovoljna za 30ak kolača i vikend pušačima će biti dovoljan jedan takav da se lepo prebiju tako da oprezno sa doziranjem. Ja sam ih znao pojesti i po 5-6 kad mi treba dobar san od 12+ sati ali se dešavalo da ne mogu da ustanem iz kreveta kad mi se piša u toku noći a jednom sam čak pišao na sred sobe pored kreveta jer sam bio ubeđen da sam u wc-u dok nisam krenuo da "izađem iz wc-a" pa udario od krevet i shvatio šta se dešava... :rofl:

Evo i mog omiljenog recepta za kolače sa ovim puterom:

250g kanaputera
1 šolja smeđeg šećera
2 jaja

1 ½ šolja brašna
1 kašičica cimeta
1 kašičica praška za pecivo
½ kašičice soli (ukoliko koristite nesoljen puter)
3 šolje ovsenih pahuljica
1 šolja suvog grožđa

Umutite prvo topao puter i šečer dok se šećer ne istopi. Umutite jaja u to pa zatim i sve ostalo ovim redom kojim je napisano. Podelite u 30 kuglica i malo ih stisnete da budu pljosnate. Peku se nekih 12-15 minuta na 180 stepeni u rerni ili u poklopljenom tiganju (ako nemate rernu) na najmanjoj vatri sa obe strane dok malo ne porumene. Budu malo meki kad se izvade ali kad se ohlade postanu čvrsti iako ne hrskavi, sem ako baš zapečete što ne preporučujem.

Slika od kolača nemam nigde ali toplo preporučujem ovaj recept, čak i sa običnim puterom. :)

To je to, ljudi. Prijatno vam bilo! :vutra:
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
ali se dešavalo da ne mogu da ustanem iz kreveta kad mi se piša u toku noći a jednom sam čak pišao na sred sobe pored kreveta jer sam bio ubeđen da sam u wc-u dok nisam krenuo da "izađem iz wc-a" pa udario od krevet i shvatio šta se dešava...
Definitivno znam šta ću sa sledećim trimom :D

Šalu na stranu, recept je odličan, jedva čekam da ga isprobam, inače nisam neki ljubitelj ovakve vrste edibla gde suva materija ide direktno u kolač jer me ukus upržene trave uvek tera na povraćanje, koliko se oseti ukus vutre u kolačima kada se naprave na ovaj način?
 

xx_tani

Aktivan Član
02.05.2020
344
3.642
143
Odlicno, hvala sta si podjelio s nama, zanimljiv princip pravljenja maslaca! Ja jako volim radit i maslac i razne kolace il bilo kakve edible stim :D prekrasan mi je okus i rad :)

A @Vutra Dzanki, okus maslaca nebi trebao biti po uprzenoj travi, cudno da te tjera na povracanje, steta, mozda taj koj ti je radio nije bas najbolje napravio taj maslac haha... Iako nemogu zamislit da ne ispadne dobar okus xD
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Taj maslac je bio od neke albanke a i bilo je davno, ali eto od tad kad god jedem neke edible tačno osetim vutru u njima, mada možda je i to sve iz glave jer mi se taj put baš jako zgadilo. Uglavnom probaću ovaj recept sigurno za jedno 2 meseca kad završim grow pa ćemo videti kad ja to budem sebi spremio možda to bude dosta bolje.
 

mester

Zelena za ljubav nekad bila si
Poznanik Foruma
15.09.2018
544
3.367
163
po meni dvije greske, al inace super:
1. koliko vidim, ne radis decarb
2. cim ti stoji materijal godinu dana, ne gubi malo na kvaliteti
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
@Vutra Dzanki Oseti se ukus ali meni ne smeta ni malo. Niti je bilo kome do sad smetao a kolače je probalo bar 20 ljudi. Možda je i do kolača kakve posle napraviš sa njim. U svakom slučaju, dosta je jači ukus trave nego kod redovnog kanaputera koji se radi sa vodom.

@mester Nisam nikad radio decarb ali obzirom koja je temperatura u ekspres loncu, mislim da se odradi bar delomično decarb već u samom procesu. Ovo drugo što si napisao ne razumem.... :D De pojasni.
 

mester

Zelena za ljubav nekad bila si
Poznanik Foruma
15.09.2018
544
3.367
163
Znam da zvuči logično da se decarb odradi, ali navodno nije tako. Ako se radi bilo koji edible, za "pun potencijal" potreban je decarb.
A ako ti stoji materijal godinu dana npr. u zatamnjenoj staklenci na sobnoj temperaturi, to vec nije ista trava kakva je bila pred godinu dana. Bolje je odmah napraviti maslac.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Nemam iskustvo sa decarbom ali 120 stepeni se spominje za decarb i to je neka temperatura koju dobiješ u ekspres loncu. Šta sprečava da se taj proces odigra u puteru?

A za jačinu trave nakon godinu dana nisam primetio to što spominješ. Ni sa prahom ni sa budovima. Moguće je da si u pravu, ali ne znam da li je taj pad potentnosti toliki da pravi neku veliku razliku.
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.283
358
Moraš napraviti dekarboksilaciju, da se thca, pretvori u thc. Tako postaje psihoaktivan!
Nema tu neke filozofije. Staviš materijal u pečnicu na 110°C,na papir za kuhanje, pola sata-45 minuta!
Stvar je u tome, da možeš nafilat mljeko sa travom i radit kreme ili kremšnite, jer tu nema kuhanja. Kad krema zakuha, to je to, što se kuhanja tiče. Prije sam radio kolač, tek toliko, da unesem djiku u sebe. Sada guštam u narmalnim kolačima, bez odvratnog okusa, komadića materijala i sl.
 

Prilozi

  • 16176949521832169850842564585619.jpg
    16176949521832169850842564585619.jpg
    240,5 KB · Pregleda: 74
  • IMG_20210313_143145.jpg
    IMG_20210313_143145.jpg
    481,8 KB · Pregleda: 76
  • IMG_20210115_130645.jpg
    IMG_20210115_130645.jpg
    392,8 KB · Pregleda: 75
  • IMG_20210104_141018.jpg
    IMG_20210104_141018.jpg
    319,4 KB · Pregleda: 73

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Nemam iskustvo sa decarbom ali 120 stepeni se spominje za decarb i to je neka temperatura koju dobiješ u ekspres loncu. Šta sprečava da se taj proces odigra u puteru?
@0Marac0 - evo ti spominješ 110 stepeni što je i manje od temperature u ekspres loncu. I dalje mi nije jasno zašto bi morao decarb pre ovoga.

A ovo što vas par spominje za odvratan ukus trave je stvarno stvar ukusa. Ja volim taj ukus i svideo se ukus kome god god da je probao ove moje kolače.
 
07.08.2021
29
47
13
34
Pozdrav ekipa! :respect:

Htedoh da podelim jedan jednostavan recept sa vama. Ovo je način na koji ja iskoristim trim, fan listove, suvo lišće koje pootpada u toku growa, mužijake, pa čak i manje stabljike koje budu oko hedova. Ništa se ne baca. :D

Korak 1.​

Sav materijal dobro posušiti i samleti u blenderu da bi se dobio prah. Taj prah meni stoji bar godinu dana a može verovatno i dosta duže. Zauzima mnogo manje prostora i dosta je neupadljiv. U posudu od litar stane oko 500g tog praha. Na slici dole možete videti kako to izgleda.

Pogledajte prilog 391984

Korak 2.​


Staviti oko 30g praha (može i više i manje, zavisi od jačine praha) i 250g maslaca (bez vode!) u veću teglu i lagano zatvoriti teglu tako da ostane poklopac labav da ne bi tegla eksplodirala pri kuvanju. Staviti teglu u ekspres lonac tako da ne dodiruje dno. Možete staviti krpu na dno lonca, ili onu metalnu žicu što stoji na gas ringli. Dodati vode u lonac do pola visine tegle i staviti da se kuva na laganoj vatri sat vremena nakon što krene voda da ključa.

Pogledajte prilog 391985

Pogledajte prilog 391986

Korak 3.​

Kad se ohladi dovoljno da nema onog pritiska i možete otvoriti otvoriti ekspres lonac, izvadite napolje i zatvorite poklopac tegle kako treba. Ne cedi se ništa i prah ostane u maslacu. I to je to! Kanaputer je spreman!

Kada se skroz ohladi, napravi se vakum u tegli i tako može dugo da stoji. Meni je stajalo mesec dana bez problema na sobnoj temperaturi. Duže nisam probavao ostaviti jer ga uglavnom iskoristim za kolače isti momenat kad ga izvadim iz lonca. Maslac koji sam koristio je bio soljen pa je moguće da je i to uticalo na rok trajanja.

Ja sam od toga pravio samo kolače i onda računam ovih 30g praha kao 30g brašna u receptu za kolače. Ova doza je dovoljna za 30ak kolača i vikend pušačima će biti dovoljan jedan takav da se lepo prebiju tako da oprezno sa doziranjem. Ja sam ih znao pojesti i po 5-6 kad mi treba dobar san od 12+ sati ali se dešavalo da ne mogu da ustanem iz kreveta kad mi se piša u toku noći a jednom sam čak pišao na sred sobe pored kreveta jer sam bio ubeđen da sam u wc-u dok nisam krenuo da "izađem iz wc-a" pa udario od krevet i shvatio šta se dešava... :rofl:

Evo i mog omiljenog recepta za kolače sa ovim puterom:

250g kanaputera
1 šolja smeđeg šećera
2 jaja

1 ½ šolja brašna
1 kašičica cimeta
1 kašičica praška za pecivo
½ kašičice soli (ukoliko koristite nesoljen puter)
3 šolje ovsenih pahuljica
1 šolja suvog grožđa

Umutite prvo topao puter i šečer dok se šećer ne istopi. Umutite jaja u to pa zatim i sve ostalo ovim redom kojim je napisano. Podelite u 30 kuglica i malo ih stisnete da budu pljosnate. Peku se nekih 12-15 minuta na 180 stepeni u rerni ili u poklopljenom tiganju (ako nemate rernu) na najmanjoj vatri sa obe strane dok malo ne porumene. Budu malo meki kad se izvade ali kad se ohlade postanu čvrsti iako ne hrskavi, sem ako baš zapečete što ne preporučujem.

Slika od kolača nemam nigde ali toplo preporučujem ovaj recept, čak i sa običnim puterom. :)

To je to, ljudi. Prijatno vam bilo! :vutra:
Kad si poceo pisati da je od lisca i trimova htedoh te pirati jel udara to sta, dok nisam procitao deo sa koristenjem sobe umesto wc-a :D
 
  • Haha
Reactions: Jolly Joker

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
ne treba decarb jer ga radi u loncu cim prede preko 100C dobar si . ko i svaki maslac nisam jos nikog vidio da prvo pece travu pa onda ide kuhat travu
to sto si ti cuo decarb je ako ces stavljat travu u hranu bez kuhanja npr ako pravis alkohol sa travom prvo je aktiviras i onda stavis u rakiju
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Ekipa, samo da prijavim da ovo nekako radi i sa skoro samo listovima. Bio je i pokoji totalno nezreli popcorn, sve od šišanja Purple Skunka u ovom momentu. Znači 2-3. nedelja cvetanja. Pojačao sam dozu pa je išlo 1.5g po kolaču i super su ispali. Evo žena i dalje ne želi da proba više od pola. :D

Nisam kuvao u ekspres loncu već u običnom tako da je ispalo manje sedativno što je većini koji su probali i odgovaralo. Prijateljica jedna kaže da su najbolji koje je probala. A znam da je probala dosta! :D
 

mester

Zelena za ljubav nekad bila si
Poznanik Foruma
15.09.2018
544
3.367
163
Ček, uzeo si (većinom) lišće s početka cvjetanja i to "puca" kao hedovi na kraju?
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Ne, ne, nisam se dobro izjasnio možda. Definitivno je blaži rad. Dosta blaži. Ali rad postoji! I to mi je skroz interesantno jer nema nikakvog smisla da ikakvog rada ima od toga.

Takođe, kolače od hedova sam pravio samo par puta i ove kolače poredim sa onima iz prvog posta, ne onima od hedova. Prah koji inače koristim sadrži samo lišće, mužijake i trim. Ja sam do sad kontao da je trim to što "puca" ali evo i ovo ima neki rad.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Drago mi je da ti se sviđa! :) Meni je to sa brzinom procesa omiljeni deo. Od početka do jedenja kolača može trajati i samo sat vremena.

Eksperimentišem u zadnje vreme sa dužinom kuvanja putera i čak i sa samo pola sata u ekspres loncu se dobiju poprilično jaki kolači. Rad manje sedativan ali i dalje udaraju samo tako. Super za dnevnu varijantu.
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
250g putera, 31g fan lišća, i to uglavnom žutog.

IMG_20221002_190902_069.jpg

Nakon sat vremena u ekspres loncu, zeleno zlato.

IMG_20221002_204126_117.jpg

Napravio 15 brownia. Žena pojela jedan sinoć, evo kaže da se konačno naspavala. Neka gripa je uhvatila pa je danima sva nikakva. Danas ko posle wellnessa. :D

Ja pojeo 3 i spavao k'o zaklan. Milina jedna za odmor. Evo sad sam jedan uz kafu pojeo, da vidim kakvi su za preko dana.

Ne bacajte lišće, ludaci! ::listomahanje::