Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

d@ni

Prijatelj Foruma
01.09.2014
883
9.474
233
Cappy napravis ulje kao sto je i Mario339 napravio, objasnio na prvoj stranici ove teme i onda opet procitas ovu temu gdje si prethodno pitao
napravi kremu sa kokosovim uljem u omjeru 1ml ulja 100ml kokosovog za kuhanje ja preferiram kokosovo sa mirisom jer tako ublazi miris ulja
u vrucu vodu stavis kokosovo da se otopi i stavis ulje i mijesas dok se nesjedini
 
09.09.2015
7
2
3
44
pitanje za sve koji su radili ulje
koliko je jak miris/smrad kuhanja alkohone otopine? piše na prvoj stranici da ima miris po akoholu, a trava se ne osjeti? da li susjedi mogu namirisat šta radim?
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
oseti se, naravno, i to prilicno jako...
i nemoj raditi na zatvorenom, mozes da se zapalis, a i trujes se isparenjima...
idi na neku vikendicu/kucu sa dvoristem, i ponesi ventilator.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica
13.09.2015
1
0
1
27
Imam pitanje
Radio sam ulje od lisca sa alkoholom iz ljekarne i dobio sam proizvod jako kvalitetne boje(testirano na papiru-cisto zlatno). Naime, problem je sto nisam dobio nesto nalik ulju nego poprilicno krutu tvar. Na internetu postoje solucije razredivanja sa glicerinom ili propilen glikolom, koje se koriste sa konzumaciju kroz elektricne cigarete. Jedan covjek je objasnio da mogu sa 99,9% etanolom ponovo rastopiti i prije nego sto do kraja ispari poklopiti tako da alkohol ne ispari do kraja. Tvrdi da takva vrsta otapala nije stetna za ljude, ali mene malo strasi to ostavljanje udjela alkohola u ulju. Ako se i odlucim razrjedivati u alkoholu neznam bas gdje cu nabaviti 99,9% etanol. Pronasao sam izopropilni alkohol koji je 99,9% pa nisam siguran jeli on otrovan. A opet mi je ta teorija cudna jer mislim da ce mi alkohol ispariti i na soboj temperaturi. Jedino ce ostati mozda ako drzim u sprici izolirano od atmosfere.
Ako bi itko iskusniji mi mogao dati savjet sto mi je od ovoga najpametnije napraviti da bih dobio donekle tekuce ulje, ili ako netko ima neku bolju soluciju. Mogu i ovako to konzumirati ali mislim da se tesko otapaju supstance(netko rekao na forumima), pa je to donekle bacanje ulja.
Hvala!
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
... Naime, problem je sto nisam dobio nesto nalik ulju nego poprilicno krutu tvar...
Dobro napravljeno "ulje" je iznimno teško istisnuti iz šprice ako je pohranjeno na temperaturama nižim od sobne/ljetne.
Da ulje omekša možeš staviti špricu u vruću (ne previše vrelu) vodu, pokušaj pa nam javi rezultate.
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Vrhunski odgovor :D

Ja sam se susretao s uljem u maloj staklenoj bočici...

Na slici ova skroz desno,čep je imao nekakav štapić...iskreno,malo bezveze...iz šprice možeš sve istisnut do kraja,po ovoj bočici ostalo s strane uz staklo mac ulja.

MIJ_1978-2-500x500.jpg
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Folija od čokolade. Napraviš 250ml ulja, zamrzneš i onda okolo hodaš i jedeš kao da je čokolada. I naravno nisi pizda pa ponudiš drugima. I gledaš i umireš od smjeha :mario::
 
  • Haha
Reactions: Katica

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Vec sam napisao al aj da ponovim jer neznam zasto se uplecu u pricu ljudi koji nisu tako radili...kad budes kuhao isparavanje iz lonca nema veze sa travom i susjed ti moze skuzit jedino ako je i sam kuhao ulje a u tom slucaju nije problem a sto se tice izopropilnog moja uza porodica koristi ulje vec 3 god napravljenje sa njim i jos smo svi zdravi ;)
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Stanje u mojoj blizoj okolini: Karcinom se povukao iz zadnjeg stadijuma raka pluca. Receno i nam je da ce zivjet 6-12 mjeseci. 2 godine kasnije rak se povukao. Korisceno najvise ulje od Tangarine Dream. Za pusenje onako mnogo je down i trazi odsustvo mozga. Ulje jako i slicno efektu pusenja trazi dosta odmora i spavanja. Relax vrsta 100% ali vise za vecernje sate.
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Povucen @Vutragenjo postom, i ja bih da kazem nesto za dnevnik :)
Od kada je pocela da uzima ulje (sada ga trenuto nema dok ne zavrsim outdoor), na poslednjem pregledu doktorica je u neverici jer kod majke vise nama tragova tumora!!!
U pitanju je mikrocelularni rak pluca i dusnika..

A prilicno kasno je pocela da ga uzima (tj. kada sam zavrsio svoj prvi indoor i napravio svoje ulje (Master Kush 80%+20% White Rhino)) a bila je na ne znam koliko hemoterapija i na kraju zracenju.. bukvalno otpisana, nije mogla na noge da ustane.
Eto samo sneak peak, svi u porodici su u neverici, samo se ja smeskam :)
Zena kuva, sprema sve po kuci, ide do prodavnice, ide na kupaliste, cuva unuke... kao u vreme pre bolesti. Jedna jako bitna stvar u celoj prici je sto je uvek bila borac i nikad nije odustajala..

No, vise o svemu krajem oktobra, posle ponovnog pregleda.