Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mrmrva

Banned
Banovan
03.04.2018
77
38
18
Naravno, cekam potvrdu/predlog iskusnijih
Critical Cure CBD Feminised Seeds > cista Indica sa 8% CBD-a i 5% THC
Critical Mass CBD Feminised Seeds > vecim delom Indica 8%CBD i THC
OG Kush Feminised Seeds Victory Seeds > vecim delom Indica 24% THC, 0.23% CBD
OG Kush Feminised Seeds Dinafem Seeds > Indica/Sativa 10%THC, 10%CBD
White Widow Feminised Seeds Victory Seeds > vecim delom Indica 26% THC, CBD Content 0.85%
Blue Kush Feminised Seeds Dinafem Seeds > Indica / Sativa, THC Content 20%CBD Content 0.16%
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
mrmrva,
Hazeri ti je odgovoril. Traži Indika sorte i indika hibride. Ako je takvo stanje, poslednji stadij, trebaš nabaviti na crnom tržištu rso ulje, dok ne uzgojiš svoje i svoje ulje napraviš. Cbd sorte za liječenje raka niso dobre, jedino kao dopuna. Odakle si?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

mrmrva

Banned
Banovan
03.04.2018
77
38
18
mrmrva,
Hazeri ti je odgovoril. Traži Indika sorte i indika hibride. Ako je takvo stanje, poslednji stadij, trebaš nabaviti na crnom tržištu rso ulje, dok ne uzgojiš svoje i svoje ulje napraviš. Cbd sorte za liječenje raka niso dobre, jedino kao dopuna. Odakle si?

CBD sam mislio da ubacim jednu biljku cisto zbog raznovrsnosti kanaboida.
Neko ulje smo dobili od prijatelja i probao sam ga neko vece, zrno otprilike, medjutim maltene nista tako da izgleda ima premalo THC-a. Nesto sto sam probao pre koju godinu iz znatizelje me je komiralo posle sat i po, dva.
Inace iz BG-a sam.
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Za lijecenje raka trebas jake indica sorte sa preko 20% THC-a (npr. LSD, Critical Kush (obje Barney's Farm), Eleven Roses (Delicious Seeds), Gorilla Bomb (Bomb Seeds), Blue Cheese i sl.
Trazi inidica ili indica dominant sorte (ne smije biti vise od 30 posto sative u sorti - npr. 70 % indica - 30 % sativa). Sadi razlicite sorte zbog toga da dobijes sto vise razlicitih kanabidoida u ulju. Nastoj imati barem jednu sortu koja je 100 % indica, a ostale mogu biti 80:20 i jedna 80:30.

CBD sorta moze biti jedna od 4 biljke. 3 biljke THC - 1 biljka CBD. Kasnije sve izmjesas kada radis ulje.

P.S.
CBD ne lijeci rak osim u slucaju raka dojke, odnosno ER pozitivnih rakova dojke (a takvih je skoro 80 %) . Tada treba CBD ulje, onosno CBD:THC u omjeru 3:1 jer previse THC-a je lose kod estrogen pozitivnih rakova jer se mutirane stanice mogu siriti dalje.

EDIT:
Kada nabavite ulje ili napravite svoje bilo bi dobro da date testirati ulje u neki laboratorij koji ima HPLC stroj koji moze pokazati koliko ima THC-a, CBD-a i ostalih kanabidoida u ulju jer bez toga je doziranje prava lutrija. Ulja sa ceste su vecinom lose kvalitete i to zna biti bacen novac (cast izuzecima). Ulje mora imati minimalno 50 - 55 % THC-a da bi lijecilo. I po jacini ulja odredjujete doziranje (50 posto THC je 500 mg ulja u gramu - znaci trebate barem 2 grama dnevno da bi imali dovoljnu jacinu i dozu za lijecenje). Ako je ulje npr. 65 % THC-a, treba recimo gram i pol ulja dnevno).
 
Poslednja izmena:

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@CilI možeš li mi molim te javiti, u okviru RSO protokola od kojeg dana se postiže prava terapijska doza za tretiranje kancera s metastazama? je li to ovaj zadnji period uzimanja 9 zrna riže 3 puta na dan ili ulje ima terapijski efekat već ranije ili je sve do tada samo faza navikavanja i pripreme za ovih 9 zrna tri puta na dan?

Unaprijed hvala na odgovoru i pozdrav VELIKIII :)
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
Hvala ti @CilI na brzom odgovoru. postavljam ovo pitanje iz razloga što sada čitam dosta o tome. kod nas je adenokarcinoma s metastazama na jetri stadij II. Čitam neka iskustva ljudi diljem svijeta koji su u tim slučajevima vidjeli progres, tj. smanjenje metastaza već nakon mjesec dana tretmana slijedeći RSO protokol s postepenim navikavanjem. Znam da je suludo očekivati čuda nakon kratkog vremena i znam da smo svi mi ovdje uključeni u jedan eksperiment, zato sam rekla svome ocu, nema skena dok ne završiš prvi ciklus terapije.

Još samo da dodam update zbog drugih oboljelih i njihovih najmilijih koji brinu i koji prolaze isto što i ja:

Otac je srčani bolesnik, imao infarkt prije dijagnoze kancera, ima ugrađena 3 stenta. Na RSO je 16 dana. Kemoterapija mu se ne daje zbog rizika za srce, tj. odgađaju mu i ove neke manje i simbolične doze. pametni lijekovi isključeni kao mogućnost jer se radi o KRAS mutaciji gena - testirali uzorke da vidimomogu li mu se uključiti ti pametni lijekovi... Uglavnom, na ulju se osjeća super, malo ga psihoaktivni efekti muče, ali se pomirio s tim. Jako dobro podnosi, apetit sjajan, dosta odmara .
On je razočaran zbog nemogućnosti primanja kemoterapije, ja sam nekako sve sretnija zbog toga jer znam da je to samo instant rješenje i ubijanje organizma do momenta kada se kancer vrati na uništen organizam i tu ga dokrajči. Ne želim nikome da pristajem na muke zbog kemoterapije, samo bih voljela da se informirani pristanak sprovodi u cjelosti u praksi pa da pacijent može sam da odluči šta i kako. Neznanje i neinformiranost su ovdje najveće zlo.

Javljat ću se u ovom threadu s vremena na vrijeme s update-om jer znam koliko to može da motivira i ohrabri druge.

Dragi moji držite se i želim nam svima mnogo sreće i uspjeha u borbi. Zagrljaj za sve :)
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Napravi mu i čepiče za rektalno uzimanje. Ako je jetra pogođena treba primati što jaču dozu ako podnese. 2g dnevno rso ulja. Pola klasični rso protokol, pola u čepičima.
Jetra je jako smotana za liječenje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: karamela and hazeri

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@CilI ja sam čitala da baš zbog jetre treba da ga uzima oralno, da fino prolazi što više kroz jetru. Da li možemo do određene doze ići oralno pa onda kada krene ova full doza od 3 puta po 9 doza da ga prebacim na čepiće ili da onda kombiniram. ako da, kako da kombiniram, oralno ujutro, rektalno uvečer...? Ima li negdje link za thread o pravljenju čepića pošto pretpostavljam da je već neko pisao o tome?

Hvala ekipa
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Homo sapiens

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
karamela,
Ako ima jetra metastaze ona ne radi optimalno. Zato daš jače doze nego obično. Uzima naj 9kapi rso ulja, 3 puta dnevno.
I jiš 3 puta dnevno 2g svečice, rektalno. U 3 svečica treba da bude 1g rso ulja. Sve skupa dnevno, da uzme 2g rso ulja.
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@CilI Hvala na odgovoru. Što se tiče jetrene funkcije, svi parametri su mu normalni, ništa mu nije ispod ili iznad normalnoga, barem za sada. Ali svakako kada dođe na 9 x 3 RSo, idemo sa čepićima kao što si i napisao kako bismo ga mogli što više napumpati kanabinoidima. @hazeri hvala ti na linku, vidim tako je sve lijepo objašnjeno kako ići sa rektalnom primjenom. Još samo jedno pitanje, on je sada na 16 danu RSO protokola, da li je možda preporučljivo da sada odmah krenemo i sa čepićima plus oralno ili da sačekam da mu se organizam još malo bolje privikne na ulje? Hvala još jednom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Prije idi na čepiče, 1 tjedan upotrebi po jedan čepić na dan, drugi tjedan dva na dan a treći tjedan po tri čepiče dnevno.
 
D

Deleted member 63729

Guest
imam pitanje pa ako netko zna nek mi odgovori radio bi ulje pa si mislim dal bi valjalo ubacit nesto sa cbdom caj ili cbd ulje il cbd ekstrat sta mislite
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Samo jedan dodatak vezano za oralno uzimanje RSO metodom. Jedan gram ulja je doza kada je ulje sa 90 posto THC-a. Ukoliko je ulje slabije (a u vecini slucajeva je - uglavnom je prosjek 50 do 65 posto THC-)doziranje treba prilagoditi jacini ulja. Gram i pol ulja dnevno bi svakako u tom slucaju trebalo uzimati.
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
Samo jedan dodatak vezano za oralno uzimanje RSO metodom. Jedan gram ulja je doza kada je ulje sa 90 posto THC-a. Ukoliko je ulje slabije (a u vecini slucajeva je - uglavnom je prosjek 50 do 65 posto THC-)doziranje treba prilagoditi jacini ulja. Gram i pol ulja dnevno bi svakako u tom slucaju trebalo uzimati.
Dragi/a @Sensi Star ne znam tačno koji je postotak. Ulje je išlo na ispitivanje i zadovoljava RSO protokol, dakle, sumnjam da je slabije od 60%. kako god da bilo, ja ću uraditi ovo što je Chill spomenuo. On je sada na 2 zrna puta 3 puta i poprilično ga voza. kad mu dođe vrhunac nije u stanju da komunicira i samo mu se spava i jede. dakle, ulje radi lijepo, ali kada se približi ovoj nekoj poželjnoj terapijskoj dozi, ja ću mu uduplat s čepovima jer oni nemaju psihoaktivni momenat tako intenzivan. ah čuj, šta ću mu, ima da sluša i da bude jak. nema nam druge.

Ne znam kako da vam opišem svoj zaključak, ali mislim da je jako bitno biti faktor ohrabrenja i podrške bolesnicima kada prelaze na jače doze. Ja sam shvatila da to mom ocu jako pomaže. Kada pojačamo dozu, skupa to nekako odradimo i nazdravimo pomaku ka ozdravljenju.
Mislim da je taj psihološki efekat jako bitan, koliko god da vam se stuži i koliko god da vam je teško, nađite vremena sami za sebe i iz sebe to izbacite, ali budite jaki i odlučni pred bolesnicima jer to mnogo znači.
Hvala svima, ne mogu vam opisati koliko mi je drago i značajno što sam vas našla. Šaljem svima mnogo ljubavi, podrške i zagrljaja <3