Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bluehawk

Aktivan Član
03.10.2016
109
1.017
143
mislio sam narucit caj od konoplje pa na taj nacin dobit nesto cbd u ulju

Ma nikakvi cajevi u ulje...caj se sam za sebe moze pit, mislim ne znam tocno kakav caj i sastav istog ali ja ne bi pokusavao to kemijat pa jos zaje...nesto.

Ako imas cbd sortu u ulju nije nikako na odmet, al ako i nemas ne smeta jer ti je ustvari bitno da imas dosta jake thc sorte.
...a taj caj ili kupovno cbd ulje se moze zasebno jos konzumirat neovisno o ulju
 
D

Deleted member 63729

Guest
to je caj od industrijske konoplje list i cvijet
mislio sam el bi mogao dobit nesto cbd unutra
cini mi se da nemože stetit pitam da nebi nesto zaj
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@marijofil1111 ako imaš nekoga ko ima svoj grow, pitaj ga da ti da svoj trim - to se koristi za čajeve. što se tiče industrijske konoplje, puno više kanabinoida imaš u ulju od sjemenki - nema thc-a, možeš ga kupiti u svakoj radnji zdrave hrane. tao sam ja čula, svakodnevno ulje svi koristimo, super je u salatama.
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@Chalupa, vjerujem da će ti se javiti neko ko ima više iskustva s tim, ja mogu samo da prenesem što znam od svojih prijatelja koji liječe MS sa RSO.
U suštini, ulje koje se koristi je istog ili identičnog kanabinoidnog profila kao kod kancera. Ja sam isto tako čula da dolaze u obzir i indica/sativa hibridi 50:50 ili čak i sativa dominantni hibridi, dok se kod ulja za tretiranje kancera gleda da su indica dominantni sa većim procentom THC-a. protokol je identičan kao za kancer, s tim da se ide s manjim dozama. Za održavanje stanja nakon oporavka, moji prijatelji eksperimentiranjem sebi nalaze dozu koja ih drži funkcionalnima.
Možda ti ove info budu pomogle, ali pričekaj da ti se javi neko ko ima izravnog iskustva s tim.

Sretno i pozdrav :)
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Nije tu riječ o hibridu indika/sativa nego o hibridu koji ima odnos dva glavna kanabinoida thc/cbd u odnosu 1 : 1. Cbd je neuroprotektor bolji nego thc.
I slažem se sa kolegom Sensiem, sative nisu za ulje osim za vanjsku primjenu.
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
Ja samo prenosim šta sam čula i kako ljudi eksperimentiraju, ali svakako ide RSO samo znam da su doziranja drugačija.
Nadam se da će neko ko liječi MS odgovoriti i dati konkretnije inpute. :)
 
25.08.2017
30
12
8
Hvala na savjetima... ima puno informacija ali već mi je više manje sve jasno. Nije mi jedino jasno doziranje odnosno da li se uzima jedno zrno ulja na dan ili po principu povećavanja doze pa dok se ne dođe do 1 ml na dan... ili ima neka treća solucija ??
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@Chalupa ide se, koliko znam sa povećavanjem doze i održavanjem terapijske doze koja se ustanovi tijekom procesa. Mislim da su doziranja manja, ali najbolje ti je da neko ko je to koristio za MS da odgovor. Ovi moji što koriste za MS kombiniraju oralno i čepiće.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Chalupa