Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Stariji clanovi znaju cijelu moju pricu al evo vec kad se je krenulo da i ja kazem da nam fali 4 mjeseca do 5 god i max pozivljenja u najboljim slucajevima od najiskrenijeg doktora koji nije lijecio moju mamu ;) prije tjedan dana je bila na redovnom pregledu kod doktora koji joj je operirao jetru i govorio je samo jednu rijec "gospodjo ovo je fenomenalo vi ste fenomen" nazalost tko zna kad ce poceti primjenjivat canabioide kao primarni lijek u borbi protiv tumora i smanjiti smrtnost od isti zbog proklete birokracije i interesa farmaceutske industrije koja i tako se gusi u novcu koje posjeduje al opet im je malo ili je to sve otislo na visu razinu i jednostavno pustaju ljude da umiru u mukama jer nas je previse :( bilo kako bilo nas par je uspilo spasiti svoje najdraze i na moju radost sve nas je vise:) zivjela :vutra:spasila je moju majku i stotine meni nepoznatih su dobile pravo na zivot...@Vutragenjo ovo nisi mogao zamisliti ni u najljepsim snovima da ce tvoje djelo postati forum koji ce spasavati zivote :respect:
 
14.09.2015
16
36
13
57
Pozdrav od mene, čitam već dugo o tome koliko ulje pomaže kod različitih dijagnoza. Ja imam 17 godina paraplegiju koja se sada iskomplikovala trombozom. Tako da sam kupila ulje i očekivanja su mi bila velika.
Ipak...nakon 3 dana koliko uzimam ja vidim da izgleda mnogo teško podnosim efekat koji mi ulje stvara. Smanjila sam na količinu od četvrt zrna pirinča, ali i dalje muka, vrtoglavica... nekako samo buljim u jednu tačku, nisam svoja uopšte.
Nisam ranije pušila niti koristila travu a ne znam koliko će ovi efekti od ulja trajati? Da li se čovek navikne posle nekog vremena?
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Tolerancija se stvara jako brzo samo je potrebno krenuti sa malim dozama i polako povecavati...slusaj svoje tjelo i povecavaj po osijecaju jer ova doza od koje ti je sad lose za par dana ce se tijelo priviknuti i neces vise osijecati te probleme
 
14.09.2015
16
36
13
57
E pa evo novih informacija. Posle nekoliko dana, ulje uzimam veličine pola zrna pirinča (i manje) još uvek se navikavam, uopšte mi taj osećaj "uduvanosti" ne prija. Možda je do ulja...Ipak rezultati krvi su od jutros drastično bolji, tako da mi je dr.napokon izbacio Fraxiparin injekcije.
Sklona sam da mi je ulje pomoglo pa me to ohrabruje da nastavim dalje (sa ovim treningom)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: TataVutric

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Nisi nam nista rekla o samom ulju. Od koje vrste i kakav je sastav ulja. Kakva je boja i kakav je ukus? Ukoliko imas nekog ko bi ti pomogao oko uzgoja mi bi pokusali pomoci sa savjetima sta i kako. Meni ukucan ima trombozu tako da smo prosli put fraxiparina. Ne bih htio savjetovat nesto sto ni sam nisam iskusio ali svakako savjetujem male doze jer mislim da u tvom slucaju najvaznije je da se smiri tenzija misica i spazama. Predlazem da otvoris dnevnik u kojem svi mozemo pratiti tvoje stanje. Probaj analno unositi ulje mislim da u tvom slucaju mozes imati bolje rezultate ali opet nemam iskustva pa ne mogu da tvrdim. Svakako predlazem otvaranje dnevnika konzumacije.
 
14.09.2015
16
36
13
57
Da...mogu, otvoriću dnevnik konzumacije, može biti od pomoći. Retko vidim nekog sa paraplegijom+dodatnim pratećim dijagnozama da piše o iskustvima s uljem.
O samom ulju, ne znam nista, tamno tamno braon je, gusto je, gorko ko đavo, a kupila sam po preporuci. Moj sin (koji ima malo staza po ovom pitanju) kaže da je baš jako.
Za uzgoj sam se definitivno odlučila, svaki će savet dobrodoci.
Ok pišemo se na novoj temi :)
Hvala;)
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
ovisi o ukusu recimo meni je ulje sasvim normalnog okusa dok zeni je odvratno gadno tako i sa ovom tvojom gorcinom moze biti slican slucaj da tebi sto je gorko drugom bude prihvatljivo...imas u prvom postu ove teme sliku normalne boje pa razvuci malo svoga po papiru pa usporedi
 
15.07.2013
16
12
3
64
Uje uzimam jednom dnevno, to jest navecer i to 10-ak milimetara, sta mislim da je vise od dva-tri zrna pirinca. Imam metastaze na plucima i posle tromesecnog uzimanja i pregleda sa 15x8 smanjilo se na 13x6, sta bi znacilo da ima efekat i jednodnevno uzimanje. Problem je sta me muci ja kako da nisam stekao toleranciju jer kad nekad uzmem u podne manju dozu imam vrtoglavicu i smusenost kao i oni iz ranijih postova. Ujedno sam probao i da pravim cepice od kokosovog ulja i izgleda da mi deluje na stomacne probleme pa sam odustao.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
iskreno, prvi put cujem za tu meru. ok onda, ja nisam upoznat sa doziranjem ulja, samo sam hteo da razjasnimo zbog drugih kojima informacija moze biti dragocena.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica
15.07.2013
16
12
3
64
Znam da je tu mnogo situacija u kojima neko govori o miligramima a neko o velicini pirinca (znaci o milimetrima), zato sam se i ja poveo ovom gore fotografijom... U svakom slucaju kad se nabavlja ulje u spricu je u mililitrima!!!
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Power ja sam izmislio to mijerenje zrna u milimetrima zbog lakseg objasnjavanja a i samog doziranja za pocetnike jer tako imaju bolji pregled koliko su uzeli i koliko povecali....

@nsbistrik to sa tolerancijom probaj uzet dozu vecernju koju i uzimas i ubaci slijedeci 4 dana jutarnju dozu od 2 milimetra da vidimo kako ce ici nema potrebe za presingom jer rezultat je vidljiv sto je najbitnije....mogao bi otvoriti dnevnik pa da te mozemo pratit ja a i svi ostali koji su u slicnim problemima;)
 

Cappy

Aktivan Član
31.07.2013
194
405
63
Cappy napravis ulje kao sto je i Mario339 napravio, objasnio na prvoj stranici ove teme i onda opet procitas ovu temu gdje si prethodno pitao

u vrucu vodu stavis kokosovo da se otopi i stavis ulje i mijesas dok se nesjedini

Da li je isti postupak i sa uljem koje dobijem na old school nacin kao sto je to power objasnio ?
Sutra cu procjediti i izliti ono sto je u tegli ,kako najbolje da iskoristim i napravim kremu s obzirom da sam nasuo nekih 1,2l 70% alkohola i dosta hedova .
Kupicu kokosovo ulje i moze li mozda jos neko ulje da kupim pa da napravim i na drugi nacin ?
Koristilo bi se za kozne bolesti lica za bubuljice akne ,za neke rane i slicno uglavnom kozne bolesti