Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@RAMSAN Hvala ti na podršci i vama želim sve najbolje, da što bolje prolazi terapija! Moj otac jučer radio nalaze, nalazi jetre su mu prije dva mjeseca bili svi izvan referentnih vrijednosti - metastaze na jetri, a sada uz nevjerovatan pad markera su mu se i jetreni nalazi - sve i jedan vratili u okvire referentnih vrijednosti. šta to tačno treba da znači, ne znamo i viejdt ćemo pravo stanje valjda nakon CT-a.

Što se tiče oscilacija kod markera, dosta sam čitala o tome ovdje na forumu, a i po netu što se može pohvatati... Oscilacije su normalne i vjerovatno ukazuju na to, iako je CT čist, da postoji žarište u organizmu. Ono što sam ja zaključila je da RSO od tri mjeseca nije samo to i gotovo. pacijenti moraju da shvate da im je neophodna konstantna kanabinoidna suplementacija, isto kao i kod autoimunih bolesti - i sama imam jednu, palmoplantarnu psorijazu i nemam simptoma punih 6 godina. kažem nemam simptoma jer koristim redovno kanabis, ne RSO već kreme i inhalaciju i eksperimentiram sa dozama i obaranjem tolerancije. pauza duža od 30 dana i hop - pustule se "bude", koža zasvrbi....itd.
Dakle, neophodno je nastaviti sa RSO bez obzira na prvobitni ishod liječenja. Naravno, ne ide se sa istom dozom osim u slučajevima kada se stanje ne miče nabolje ili ako nemamo nekog značajnijeg progresa.

Kod preventivne konzumacije RSO sam zaključila da si svako ponaosob treba naći dozu "održavanja", nekome će to biti 2-3 zrna sedmično, a nekome više... možda i manje. Nažalost, ovdje smo pokusni kunići samima sebi, obzirom da je svačiji organizam individualan i ima svoje potrebe.
U slučaju tvog oca, ja bih definitivno nastavila s RSO i nekom dozom održavanja i povećavala po potrebi.

@Pomorac dobrodošao na forum i nadam se da će RSO protokol proći kako treba! Nadam se da nisam pobrkala, ako su isto metastaze na jetri u slučaju tvoje supruge u pitanju - na temelju onoga što znam, zaključih da je u tom slučaju najbolje gutati ulje jer u tom slučaju kanabinoidi iz digestivnog trakta odmah idu da se metaboliziraju kroz jetru - onaj poznati mega high kada se delta 9 thc metabolizira u 11hyroxy THC što pojačava psihoaktivno svojstvo samog THC-a. To nekim pacijentima može biti neugodno, ali bez brige, ne postoji letalna doza niti se neko na bilo koji način može ugroziti - mentalno i fizički ako prati RSO protokol. Ako ne podnosi dobro početne doze, probajte da ih prilagodite i postepeno da stvarate toleranciju. Nekome RSO protokol onakav kakav jeste super odgovara, a nekome je too much - bitno je na koncu doći do terapijske doze!

Sudeći po onome što si napisao, čini se da ti je ulje dosta potentno. Ako si imao prethodnog iskustva s konzumacijom kanabisa, uzmi kap i vidi kako te radi.
Kolega koji koristi isto ulje kao kod nas nam je napravio kolače jednom, čisto da testiram ulje iako je lab. testirano, da mogu bolje da suosjećam s ocem u slučaju da krene tripati ili sl. i bila sam high jedno dva dana... :D Da napomenem da imam popriličnu toleranciju i iskustvo. U svakom slučaju, psihoaktivna svojstva za nekoga ko nema iskustva s kanabisom mogu biti pomalo zastrašujuća, naročito u danima povećanja doze. Bitno je da neko ko ima iskustva popriča s osobom i da joj objasni da je sve ok, da si pokuša skrenuti misli i sl.

Zaključak moj na koncu - nemate šta izgubiti, strogo budite disciplinirani s RSO, ne preskačite doze i najbitnije - ishrana:
Izbaciti šećer, bijelo brašno, industrijski prepađenu hranu s emulgatorima, aditivima, šećerima, masnoćama kojekakvim... Izbaciti crveno meso, koristiti ribu, po mogućnosti ulovljenu divlju i ponekad možda domaća piletina - prsa... Koristiti što više svježeg voća i povrća, proguglaj alkalnu dijetu, napravi si listu i onda kreneš u otkrivanje i obogaćivanje liste dozvoljenih stvari - čitaš pažljivo sastave i sl.

RSO + alkalna dijeta, dosta odmora, svjež zrak, fizička aktivnost (ukoliko pacijent može), psihička relaksacija - meditacija, druženje, podrška obitelji i prijatelja = holistički pristup koji je za mene osobno jedini pravi i dugoročni put iscjeljenja! Ishrana je, prema mom mišljenju, jako bitan faktor liječenja kojeg mnogi zanemaruju ili ne shvataju ozbiljno.

Sretno i šta god te bude zanimalo, pitaj i dijeli svoja iskustva jer će to drugima pomoći! ::listomahanje::
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@Sensi Star na početku je gutao onako, pravio brodiće od komada banane i tako jeo. :) Onda je naručio veganske celulozne kapsule koje pripremi i proguta. U kapsulama je samo RSO, ali uzima i organsko kokosovo ulje nakon svake doze, onako dobru kašiku, jednu sebi, jednu psu našem. :D
On je trenutno na 10 zrna po dozi 3 puta na dan što odgovara max. dozi po RSO 1g na dan. on je to rasporedio u 9 kapsula, tri po dozi.
Odlučili smo se za ovu metodu jer mu je muka od okusa bilo, doista je gorko, a supozitorije nismo koristili jer je dobro podnosio liječenje i zbog metastaza na jetri koja je sada, sudeći po nalazima k'o bombona što bi se reklo, sve kako treba.
 
07.04.2018
30
21
8
40
@karamela

Pročitao sam nekoliko tvojih postova, najviše me interesuje što si napisala u vezi alkalne ishrane tj. ishrane uopšte. Treba izbaciti belo brašno, meso, i mlečne proizvode? Zanima me onako konkretno ako bi mi mogla napisati šta dajete tvom ocu da jede za doručak , ručak i večeru, neki meni za 3 , 4 dana? Pitam jer ja već duže vreme pokušavam da nabavim ulje, ali do sada još nisam uspeo u tome....,međutim ishrana mi je problem jer nisam neki naoročiti kuvar pa ne znam šta da pripremim ženi a da joj bude dobro i naravno da ne šteti. Svaka pomoć bi mi dobro došla, jer više nemam ideju šta da spremam.
hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@cobbreti rado ću s tobom podijeliti svoje iskustvo s ishranom i na linku kojeg ti je hazeri poslao imaš super savjete od drugih članova.
Ja sam nekako shvatila da je ishrana jako jako bitna, kako za samu regeneraciju organizma, tako i za stvaranje alkaline sredine koja nepovoljno utiče na dalji razvoj kancera.
Na internetu možeš pronaći doszta tabela sa namirnicama koje su alkalne, koje su neutralne - dakle nemaju značajniji alkalizirajući efekat ali ni negativan učinak dodatnog zakiseljavanja, te namirnice koje utiču na povišenje kiselosti.
U ovome se, po mom mišljenju, treba držati nekih temeljnih principa ili formule "back to basics". To znači da treba striktno izbjegavati svu hranu koja je industrijski prerađivana, tj. sve one sastojke koji su vještački tipa - emulgatori, pojačivači okusa, razi aditivi, umjetni zaslađivači, bijeli šećer, rafinirano brašno i sl. Crveno meso također treba u kompletu izbaciti iz ishrane jer ono da bi se obradilo, iziskuje snažno crlpljenje oksigena, slabi stanice i zakiseljava kompletan organizam, mesne prerađevine koje su dodatno zatrovane dimljenjem i aditivima da i ne spominjem...

Bijelo meso tipa piletine je ok konzumirati s vremena na vrijeme, ali treba paziti da je iz organskog uzgoja, da nije hranjeno koncentratom i sl... isto vrijedi i za jaja. Što se tiče ribe, plava riba je jako poželjna - pazite i birajte ribu koja nije sa farmi i zagađenih mora kao što su sjeverna mora, zemlje porijekla tipa Kambože, Tajlanda i sl. Ako možete, birajte plavu i bijelu ribu iz naših mora, lovljenu.

Što se tiče mliječnih proizvoda, treba ih također svesti na minimalne količine i birati također organske i posne proizvode.

Dakle, alkalna ishrana ili dijeta je utemeljena na konzumiranju alkalnih namirnica, prosta je i raznovrsna.

Ono što treba da se nađe na svakodnevnom meniju su:

1. svježe voće i povrće iz organskog uzgoja - kupite blender i miksajte smoothije kombinacija voća i povrća za doručak i užinu, budite kreativni! Moj najdraži je - svež crveni kupus, blitva/spanač/kelj, đumbir, cvekla, mrkva, maline, banane. Slobodno kombinirajte u smoothije možete stavljati i chia sjemenke koje su super izvor nezasićenih masnih kiselina i proteina. Povrće kuhano ili pečeno u rerni - nemoj samo prekuhavati kako se hranjivi sastojci ne bi uništili.

2. Ugljikohidrati - biramo one ugljikohidrate koji se odmah metaboliziraju u energiju koja se sagorijeva, a ne u šećer.
Što se tiče kruha - mi generalno svodimo žitarice na minimum, ali pravimo svoj od cijelog zrna - heljda, malo integralnog brašna i sl. Ako ne znaš sam, u bio radnjama i u dm-u imaš razne integralne varijante kruha, samo gledaj sastav jer neki imaju u dodatku neka sladila, uzimati onaj koji nema. Dalje, dobra je divlja riža, qinoa - sjajan prilog i za punjenje umjesto riže, krompir može nekad, griz je isto neutralan i super zamjena za brašno u nekim varijantama kolača bez šećera.

3. proteini - jako bitno je da pacijent konzumira proteine kako ne bi gubio mnogo na mišićnoj masi. Ovdje pored bio ribe i piletine idu svakako sve mahunarke, grah, leća, brokula, šparoge, prokule i sl. SLANUTAK - sjajan izvor svega i alkalizirajući je - od njega možeš praviti humus, sekunda u blenderu, čorba - isto kao grah se pravi, može i u salatama. Gljive - uvesti u redovitu ishranu naročito shiitake gljive, bokovače i sl.



5. Sol i začini - zamijeniti himalajskom solju koja je izrazito alkalizirajuća, izbaciti vegetu i ostale mikseve začinske koji imaju aditive, biber ograničiti na minimum, kafu baš ako mora malo ali radije zamijeniti zelenim čajem. Od začina možeš sve koristiti što je prirodno i organski - peršun, celer, menta, matičnjak... koristiti dosta luka i bijelog luka. Acceto di balsamico i vinsko sirće zamijeniti limunovim sokom ili bio jabukovim sirćetom koje također sadrži alkalizirajuća svojstva.

6. Ulja - Djevičansko maslinovo je sjajno, sve češće uvoditi kokosovo ulje. Inače kokosovom ulju se pripisuju i antitumorski efekti, dobro je za imunitet i svašta nešto. Bučino ulje, laneno ulje, ulje od konopljine sjemenke.

7. Sladila - jako bitan momenat! Mnogi od nas ne shvataju koliko je bijeli šećer ili šećer generalno loš i koliko zapravo stvara ovisnost. Pacijentima koji su skloni bili konzumiranju slatka će možda ovo najteže pasti, ali postoji kompromis!
Stevia - obavezno uvesti ali paziti da se radi o čistoj steviji, a ne o miksu s drugim sladilima tipa dekstroze i sl. Stevia ima snažan alkalizirajući efekat i sjajna je zamjena za šećer, mada u početku treba vremena da se čovjek privikne na nju. Može se koristiti i za kolače ali treba paziti na omjer jer je ona generalno slađa od šećera! Dalje, u ograničenim količinama mi koristimo i prah od kokosovog cvijeta - izgleda identično kao smeđi šećer i ima nizak glikemijski indeks, pogodan je za pravljenje kolača.
Umjetne zaslađivače (aspartam i sl.) strogo izbjegavati jer su kancerogeni, proizvode za dijabetičare dobro skenirati na ove uljeze!

8. Suplementi - koristiti suplemente za jačanje imuniteta - prirodni sok od aronije, slatki pelin, nooni i sl. Što se tiče meda, ja sam tu još pomalo nesigurna jer med ima poprilično visok glikemijski indeks. Ako imaš organski med, ograničiti ga na minimum ako pacijentica baš baš ima želju za medom.

I sada da odgovorim konkretnim primjerom šta se pojede otprilike za jedan dan (sve nastojimo da je organsko i da odgovara gore navedenim kriterijima):

DORUČAK - ide prvo smoothie pa onda ili slatka quinoa kaša - zaslađena pekmezom bez šećera (možeš ga naći u svim bio radnjama, samo gledaj sastav) ili neki griz ili eventualno šnita kruha sa posnim sirom.
MEĐUOBROK - mrkva, neka voćka ili opet neka povrtna/voćna smoothie kombinacija.
RUČAK - balans proteina gore pomenutih i povrća - riba s povrćem iz rerne, čorba od slanutka/leće ili povrća samo. Pileća prsa sa malo krompira ili nekim drugim lagano termički obrađenim povrćem, salata - u salate kombiniraj šta ti je volja.
MEĐUOBROK - isto kao ono gore samo varijacije na temu. :D
VEČERA - što je ostalo od ručka ili salata, gledamo da bude što više svežeg uvečer.

Treba malo vremena da se osoba navikne, ali jednom kad se prešaltaš skroz na ovakvu ishranu, shvatiš sve njezine benefite. Moj savjet je da se i ti prebaciš na ovu ishranu zbog podrške. Samim time ćete oboje početi istraživati i biće vam interesantnije i lakše. Ja sam se isto sada kompletno prešaltala na ovu ishranu i super se osjećam!
Ono što valjda ne trebam da napominjem su stvari koje su apsolutni tabu - konzumacija alkohola u bilo kojem obliku, nikotin, droge i sl... :D

Da li ti supruga ima neke druge zdravstvene probleme, tipa sa srcem i sl.? tu bi konsultacija sa liječnikom dobro došla jer je mom cou kardiolog rekao da postepeno izbacuje lijekove za tlak i sl. kada je saznao da je na RSO protokolu.

Sve u svemu, nadam se da sam ti barem malo pobogma, znam da nije lako, ali tu smo da dijelimo iskustva i savjete. Slobodno piši ako imaš nekih dodatnih pitanja oko alkalne ishrane, RSO protokola, izvještavaj o napretku i samo opušteno i poztivino! Najbitnija od svega je disciplina, drži se RSO protokola, ne preskačite doze, držite se alkalne ishrane i neka supruga što više odmara, postepeno će biti u stanju da se bavi i fizičkim aktivnostima što je jako bitno - ostati mentalno i fizički fit!

Zeleni pozdrav! :spliff:
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
Kod liječenja je bolje smanjiti broj obroka na 1-2 dnevno jer ovako cijeli dan zatrpavate tijelo i ono je zaokupljeno probavljanjem hrane pa nema vremena da se liječi, da reciklira stare stanice i izbacuje otrove. Jesti treba isključivo kad se osjeti glad, i između zadnjeg obroka u danu i prvog u sljedećem danu bi trebalo proći barem 12-16 sati. To se otprilike svodi na jedan obrok između 10-12 sati i jedan oko 18 sati i to je to.

https://www.vutra.org/threads/prehrana-na-putu-izlječenja.18294/
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@metalmaniac hvala na sugestiji! ovo je tek početak i ono o čemu ja stalno razmišljam je faktor stresa. pacijent koji radikalno mijenja stil života, naročito režim ishrane, bi trebao da kroz to prolazi što laganije. Sama alkalna dijeta nije nimalo lagana, a dodatno izgladnjivanje bi možda moglo doprijenijeti stresu. Mogu za sebe reći da sam poprilično dobro samodisciplinovana, ali nisu svi isti. Moj otac, pogotovo na samom početku alkalnog režima je konstantno osjećao glad, sada je više ne osjeća tako intenzivno. ovi međuobroci su doslovno samo sokovi, a obzirom da ima metastaze na jetri, izgladnjivanje stanica smanjenim kalorijskim unosom i alkalnim režimom je super, plus daješ organizmu gorivo za detoksikaciju i regeneraciju jetre.
meni je u početku probava radila kao luda, išla sam u toalet svako malo, ali sada je sve u balansu, nakon 3 mjeseca skoro evo. dakle, neko može lako podijeti ovaj zaokret, a nekome treba malo duže, bitno je da se dođe na isto otprilike. Isto je i sa RSO, moj otac je radije uzimao malo više nego manje. to konstantno probijanje vlastitih granica daje dodatnu energiju i motivaciju na oputu ka cilju! :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Immortal Bitch

Aktivan Član
15.04.2018
159
534
93
Kolko vidim tolko napise toga karmela a nigdje ne pominjes unos masti.Tvoja politika kolko god se cini zdravom tolko i nije,jer ako covijek ne unosi mastik sta onda sagorijeva?vlakna i hidrate,a sagorjevanjem njih mjesto mastio je takoder kancerogeno i negoduje nasem tijelu.U redu je izbacit crveno meso,i malo smanjit mljecne masnoce,ali uklonit u popunostri masnoce stim se ne slazem uopce.Od tog nema vajde draga moja.I vjeruj mi ta znanje kojih ima pregrst na internetu,to su samo "znanja" koja i nemoraju bit tocna.Internet je internet i svaka budala moze napisat nesto.Ja znam iz svog iskustva i iskustva drugi da je najbitniej od svega prekomjeran unos ulja u organizam rutiniski i ciljano i tako unistavas cancer.Ishrana je veoma vazna ali to sto ti pises je sve ok,ali bez unosa masti to sve pada u vodu.
I takoder moras shvatit da danasnji rakovi nisu samo problem ishrane,vec kompletna okolina je zagadena.Sam tvoj smartfon ako ti stoji pored glave dok spavas je kancerogen,svako buljenje u ekran stajanje poer bilo kakve odasiljacke jedinice tipa wio fi ruter je takoder radioaktivan i kancerogen.Covijek u ovom svijetu nemoze bit pametan.
Prvo svi idu zderat u mcdonalds,zderu cipsove, govna,idu na kojekakve djete.Bulje u ekrane a izbjegavaju cigarete....
Onda kad dobiju kancer pitaju se zbog cega,pa cigaru nisam zapalio,a rak ne dolazi bez razloga,on dode samo ako se ne znas cuvat.I onda je vec gotovo i prekasno i idu borbe sa lijecenjima,gdje opet ljudi koji se lijece uljem stvaraju panike,joj droga joj high,de onak boli me k os imat high il tripat il bilo sta,dolsovno to vrijedi za svakog.Jedina nuspojava je upravo to,i ako ej to cinjenica onda doslovno u sto kracem roku da si zatrpas organizam kanabinodima,da se ubijas od ulja,ne moras ni jest ni poit,ni hodat nist nemoras.Sam ose gazi ko demon.e tak osam ja u ljudi ubijo rakove.Mj dana vecini slusajeva ubijes rak dojke,rak pluca jako jednostavan za rijesit.GHusteraca, jetra i slicno je vec zahebano,i nekad iziskuje i 9mj jedenja ulja.Stoga ja kazem uzmi sprioci u trecinu u usta bum,i tako spricu na 3 puta pojedi.Ja znam da je skupo,al ako ti je zdravlje bitno onda nista niej vazno.A za sve ostalo tu je kemoterapija XD.
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Moja zena kada je krenula sa zelenim sokovima (hladno presani u sokovniku sa dva noza) trebalo joj je isto 3 mjeseca da se ocisti i da stolica iz proljevaste predje u normalnu.
Ona uzima ujutro sat vremena prije jela zeleni sok od pira (mlada psenica pir) koji sami uzgajamo. Oko 12 sati uzima 3 deci zelenog soka od raznog povrca i izmedju 5 i 7 popodne opet zeleni sok od povrca.
Kaze da od kada pije zelene sokove da joj se uopce koza vise ne ljusti, peruta, da bolje se osjeca.
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@Immortal Bitch Nisu masnoće samo masnoće životinjskog porijekla. Spomenula sam mliječne proizvode, bio jaja i razna ulja - maslinovo, kokosovo, tu su još i masti iz orašastih plodova itd...
@Sensi Star ja sam imala problema sa psorijazom i ishrana je tu jako bitna, meni se koža skroz promijenila dodatno na alkalnom režimu i sokovima, kao da je dobila novi sjaj, malo se lice zategnulo... :spliff:
 
05.03.2018
138
153
43
46
Pozdrav,
Evo da se javim sa lijepim novostima. Nakon 7 mjeseci uzastopnog rasta, markeri su konacno poceli padati. Moram napomenuti da zadnjih mjesec i pol koristim biomix po savjetu @cill @Sensi Star i @mario339. Samo sam ja umjesto 10ml ulja stavila duplu dozu, znaci 20 ml.
U svakom slucaju markeri (PSA) su sa 700 pali na 8 od 20.06.-11.10.2017. Od tada su poceli rasti i 24.04.2018. dosli su do 86, a eto sanas prvi put nakon 7 mjeseci pad na 62.
Hvala svima na pomoci, sugestijama, savjetima. Nastavljamo dalje u borbu optimisticniji!!!
 
05.03.2018
138
153
43
46
@RAMSAN
Odlicno.:thumb:

Koliko biomix tableta dnevno uzima tata? I ako znas koliko je jako ulje - koji je postotak THC-a?
Halo, halo,

Znaci moj tata uzima 5 biomix tableta dnevno, kako i pise po protokolu, svakih 5 sati. Samo navecer, kroz noc i rano u jutro uzima one sa duplom dozom, znaci koje smo napravili sa 20ml, a kroz dan uzima onu propisanu dozu, odnosno koje smo napravili po receptu od 10ml. Prije tih mjesec i pol uzimao je 1.3gr dnevno cistog ulja. Ulje tek saljemo na analizu, iskreno malo smo se bili pogubili u svemu. Ali evo mogu reci da bi ulje trebalo biti dosta jako. Danas je tocno godina od nase borbe. Od prognoza doktora i ovoga sto je sada moj tata nema nikakve veze. Eto bilo je tu jos jedno zariste, izgleda da je i ono pocelo da se rijesava. Mi nastavljamo po istom. Prijatelj moje prijateljice 34, dijagnoza rak pluca, tesko stanje, uzeo manje od zrna riza tog istog ulja udarilo ga, spavao cijeli dan, halucinirao... da je na kraju odustao. Ali eto opet se ipak predomislio. Cim dobijem postotak javiti cu.
Jos jednom, hvala svima na svim savjetima. Bila je ovo duga i teska godina, velika borba. Nikako mi nije bilo jasno zasto markeri ne padaju. Bas sam se bila zabrinula. Ulje je pomoglo, jer kao sto rekoh, doktori kazu da je tata cudo, ali nikako da spustimo te markere. 7 mjeseci uzastupnog rasta, vec smo postajali ocajni, ali evo ga.... sad smo opet dobili nadu.
Hvala jos jednom