Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.03.2018
138
153
43
46
@RAMSAN
Zaboravio sam pitati da li kroz noc uzme apeginin i amenotoflavone prije biomixa?
@Sensi Star ne, ne uzima nista. Samo biomix kapsule. Razmisljala sam da uzmem apeginin, ali nismo. Mozda bi trebala?
Prije smo uzimali jos aloa vera, lycium, caj od korijena maslacka, ulje crnog kima, AHCC, b17, graviola, zlatna coloidna voda. Zadnjih mjesec i pol dana smo malo okrenuli, samo cista maticna mlijec, zlatna coloidna voda, sodabikarbona prije spavanja. I naravno alkalna prehrana od samog pocetka.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Uvedite mu svakako zelene sokove od blitve, mrkve, salate, vrhova persina, vrhova celera, brokule.... To se sve mora samljeti u sokovniku sa dva noza tipa Wellra - http://www.wellraeurope.com/ jer tako svi toksini ako ih ima u povrcu ostaju u pulpi (ostatku sto stroj izbaci). Neka pije oko litru soka dnevno. Drzite ga u tamnoj staklenoj boci u frizideru. Tako moze stajati do 12 sati. Ti sokovi jako ciste organizam i prvih 2-3 mjeseca dok mu se oranizam ne ocisti (procisti) ce imati mekaniju stolicu, vise proljevastu. Al nakon tog vremana ce opet bit sve ok sa stolicom. Kombinirajte razne kombinacije povrca i nemojte duze od3 dana isto povrce stavljati u sok nego malo mjenjajte.
Povrce operite u kanti sa vodom u koju ste dodali jednu veliku do vrha punu zlicu sodabikarbone i pomijesajte rukama jedno 30-40 sekindi, isperite vodom i onda u sokovnik.
Bljutavo je za piti ali su ti sokovi jaki alkalizator i cistac organizma.

P.S.
Sodu bikarbonu neka pije obavezno sa limunom jer jedino tako soda ne unistava stjenke zeluca. Kada ubacite limun jako ce se pjeniti pa stavite u neku vecu salicu.
 
05.03.2018
138
153
43
46
H
Uvedite mu svakako zelene sokove od blitve, mrkve, salate, vrhova persina, vrhova celera, brokule.... To se sve mora samljeti u sokovniku sa dva noza tipa Wellra - http://www.wellraeurope.com/ jer tako svi toksini ako ih ima u povrcu ostaju u pulpi (ostatku sto stroj izbaci). Neka pije oko litru soka dnevno. Drzite ga u tamnoj staklenoj boci u frizideru. Tako moze stajati do 12 sati. Ti sokovi jako ciste organizam i prvih 2-3 mjeseca dok mu se oranizam ne ocisti (procisti) ce imati mekaniju stolicu, vise proljevastu. Al nakon tog vremana ce opet bit sve ok sa stolicom. Kombinirajte razne kombinacije povrca i nemojte duze od3 dana isto povrce stavljati u sok nego malo mjenjajte.
Povrce operite u kanti sa vodom u koju ste dodali jednu veliku do vrha punu zlicu sodabikarbone i pomijesajte rukama jedno 30-40 sekindi, isperite vodom i onda u sokovnik.
Bljutavo je za piti ali su ti sokovi jaki alkalizator i cistac organizma.

P.S.
Sodu bikarbonu neka pije obavezno sa limunom jer jedino tako soda ne unistava stjenke zeluca. Kada ubacite limun jako ce se pjeniti pa stavite u neku vecu salicu.
@Sensi Star hvala puno na savijetima. Sa sokovima muku mocimo jer ih ne voli. Ali mora se. Imamo nutribullet, sa njime mu radimo sokove. Sodu bikarbonu pije da uvijek sa sokom od limuna.
 
05.03.2018
138
153
43
46
Nisam upratio dali koristite i ostale savijete prije konzumacije kapsula? To je jako bitno za povecanje iskoristivosti unesenih kanabioida
Pozdrav,
Iskreno ne. Bas me @Sensi Star to pitao. Vidim pise 80mg apigenin i 200mgamentoflavone. Trazila sam po ljekarnama, nisam mogla naci. A preko interneta ne mogu naci . Mozete li mi dati savjet kako da do toga dodjem? Jel ima tocno ta doza? Ja sam vidjela kapsule po 50 i 100mg? Mogu npr apigenin 100mg?
Puno hvala.
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@RAMSAN
Nutribullet nije dobar za zelene sokove. Mora biti ovakav (ili slican) koji sam naveo. Sokovnik sa dva noza izvlaci iz povrca ono najbitnije, a svi toksini, pesticiidi ako se nalaze u peteljci ostaju u otpadu, odnosno pulpi. Sa Nutribulletom samo sve sameljes i onda tata to pije zajedno sa svim sranjima ako ih ima ( a ima ih sigurno).

Apigenin - https://www.healthmonthly.co.uk/swanson_ultra_apigenin?search_string=Swanson Ultra Apigenin

Amenotoflavone - https://www.powermyself.com/pure-amentoflavone-60-servings.html
:thumb:
 
05.03.2018
138
153
43
46
@RAMSAN
Nutribullet nije dobar za zelene sokove. Mora biti ovakav (ili slican) koji sam naveo. Sokovnik sa dva noza izvlaci iz povrca ono najbitnije, a svi toksini, pesticiidi ako se nalaze u peteljci ostaju u otpadu, odnosno pulpi. Sa Nutribulletom samo sve sameljes i onda tata to pije zajedno sa svim sranjima ako ih ima ( a ima ih sigurno).

Apigenin - https://www.healthmonthly.co.uk/swanson_ultra_apigenin?search_string=Swanson Ultra Apigenin

Amenotoflavone - https://www.powermyself.com/pure-amentoflavone-60-servings.html
:thumb:
@Sensi Star
Puno hvala. Taj apeginin od Swansona sam bila nasla. To sto ima 50gr nema problema? Da onda uzmem po 2, radije 20gr vise nego 30gr manje?
Mozda idem previse u detalje, ne znam, ali bojim se.
Hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@RAMSAN to su sjajnje vijesti! Neopisivo mi je drago što ti je tata bolje! Borba se nastavlja, samo treba nastaviti s uljem.

Ovo oko vremena je interesantna tema i što više čitam o tuđim iskustvima, shvatam da je RSOprotokol od 90 dana neka sredina protoka vremena koja daje rezultate - kakve, takve. I ako se ne desi pomak, samo istom dozom udarati po zlu, kad tad će se stanje promijeniti. Evo mom su ocu za nepuna dva mjeseca RSO-a markeri totalno oboreni i jetra koja je zahvaćena metastazama, sad su mu svi jetreni ovi parametri u referentnim vrijednostima. Mi nastavljamo istom parom do CT-a koji bi trebao uskoro da se desi jer sada odjednom svi doktori pričaju o operaciji, a unazad dva mjeseca su nam rekli da je jetra apsolutno neoperabilna i da je pitanje šta će se s njom uopće moći uraditi. I njega su počeli sada gledati čudno, možda ga proglase čudom. :D
Ovo za prijatelja od prijateljice - nema druge, neka se drži ulja. Ne znam kako ljudima pomoći da se nose sa THC-om osim da im se pokuša nekako objasniti da probaju da se opuste i uživaju. Mog oca je na to okrenulo i svi se veselimo kad smo high. :D Možda ovi iskusniji znaju dati bolji savjet, tipa da se uzme CBD ulje da malo ublaži high... U svakom slučaju, putevi su nam svima identični, na istom smo brodu pa zaplovimo raširenih jedara! <3
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
Pitanje za ove malo iskusnije:
Otac je bio na max dozi, nažalost prije par dana jer se on preračunao - ulje otišlo brže tako da je 2 dana bio primoran razvuči to što ima. Sa pune doze je uzimao dva dana četvrtinu samo. Stiglo ulje i čini mi se da je jače nego ono do sada. kako je dva dana bio na četvrtini doze, možda čak i manje rekla bih, rekla sam mu da se ne vraća odmah na full dozu da ga ne izvoza previše. On je uzeo skoro full dozu jučer i od tada ima povišen tlak, srce mu ubrzano lupa i osjeća anksioznost i uznemirenost. Nismo u istom gradu, tako da nisam trenutno s njim, ali mislim da je to vozanje od THC-a i ovog naglog spuštanja pa vraćanja doze.

Eh sada, ja znam da kod mene od kolačića :D tako bude, ono budem super high srce lupa pa me spusti i spavam, pa me opet digne i sl. Čini mi se da se i njemu to dešava trenutno i pitanje, konačno - mogu li biti sigurna da je samo super super high i da od toga ima nemir (kao i zbog ovog oko doza) i povišen tlak i otkucaje? Mislim, poznajemo svi anegdote iz zemalja gdje su edibles popularni da ljudi nekad, možda malo češće završe u hitnoj pomoći zbog paranoje... Ne bih voljela da mu se to desi. Hvala unaprijed na odgovorima! :)
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@sensi ja sam od ovog ulja prije mjesec dana pojela kolač i pravo pravo sam bila high i isto mi se ovo dešavalo, samo što ja imam toleranciju i iskustvo i meni je bilo super, nije me uznemiravalo. Znam da je Indica dominantno jer je imene zakucavalo za kauč i njega isto - nemir pa umor i spavanje, pa nemir pa opet spavanje i sve tako. Rekla sam mu da smanji pa javim koji je razlog - da li doza ili nešto frugo. Hvala! :)
 

Mr.420

Aktivan Član
21.07.2017
122
571
93
Imam clana familije koji ima Parkinsonovu bolest pa me zanima jel se moze umjesto ulja hedove miksati u blenderu sa nekim vocem i piti kao sok,jel ce imati isti ljekoviti ucinak?
Hvala
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.087
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
nece imat isti ucinak jer ce koncetracija bit dosta slaba treba kozumirat neki koncentrat kanabisa sa visokim thc-om a sokovi i smutiji sa kanabis biljkom i vrhom u svjezem obliku su odlicna nadopuna i pomocno ljekovito sredstvo uz ulje i druge ljekove
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mr.420 and hazeri

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@Juju nećeš time ništa dobiti jer prvo treba zagrijavanjem izvršiti dekarboksilaciju kako bi se ljekovite tvari aktivirale.

Update za mog oca - smanjio sinoć i jutros dozu na četvrtinu - tlak i dalje ne spada, otkucaji previsoki. Uzeo je lijekove za tlak ali i dalje je visok. Malo smo zabrinuti, ali ja i dalje mislim da je problem nastao jer smo bili pri kraju pa je bio primoran skroz smanjiti i onda je uzeo full dozu jučer ujutro. Javljam za dalje, nadam se da će sve biti ok.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and Mr.420