Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Transfer Point je najbolji (i najskuplji). Koristila ga je zena za podizanje imuniteta.

Moja preporukaje da ne bacas lovu na to nego da kupis dobar sokovnik sa dva noza (tipa Wellra - http://www.wellraeurope.com/) i radis joj sokove od povrca, plus nabavi sjeme pira (spelta psenica). Posadis i dok naraste do 20 cm poberes, obradis u sokovniku(ali samo onom sa dva noza), zamrznes sok u frizideru (stavis u one plasticne vrecice za led) i neka svako jutro pije na taste sat vremena prije dorucka dvije kockice soka sa deci vode bez klora(tipa Jana, Sv. Rok i sl.). Samo otopi zaledjeni sok u casi tako da stavis u drugu posudu sa toplom vodom.

Zelene sokove si proguglaj malo.
 
Poslednja izmena:

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Nisam upratio dali znate % thc-a jer to ce uvelike olaksati doziranje jer ovo istiskivanje iz sprice nije bas najsjanije rijesenje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star
07.04.2018
30
21
8
40
@Sensi Star
Da u vezi transfer pointa sam čitao da jedini ima 83% od svih beta glukana a za biobran 1000 piše da je zvanično najbolji imunomodulator na svetu proizveden u Japanu....za sok od pšenice sam probao i zasadio sam ali običnu pšenicu pa mi propalo...moraću ozbiljnije tim da se pozabavim jer svi hvale
@ procenat thc-a ne znam, iako sam ulje dobio od vrlo pouzdanog izvora isti izvor mi kaže da je vrlo visok procenat pa ipak pošto sam ja neverni TOma kupio sam manju količinu da vidim kako deluje a danas mi je ponovo stigla ista manja količina..tako radim.zbog novca i zbog rizika da mi se ne pojavi pa valjda mislim nisam puno izgubio, sledeći put ću verovatno uzeti veću količinu da sam miran, ali svakako planiram i da uradim testiranje, baš kao što kažeš da nasumično istiskivanje nije najsjajnije rešenje... Takođe kada se govori o zrnu pirinča, ne znam da li se misli da kuvani ili nekuvani, ja doziram momentalno jedno i po zrno kuvanog pirinča po dozi ujutru, popodne i uveče pred spavanje i mogu reći da razmišljam o minimalnom smanjenju jer mi ovo izgleda baš baš jako jako...
Moja žena je skoro po ceo dan u krevetu, osim što malo popije vode i malo jede većinu vremena provede ležeći
Takođe ne znam da li ulje utiče na pojavu vode u plućima i da li se ulje može koristiti parelelno s lekovima za izbacivanje vode?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Ulje mozes koristiti sa svime osim sa koritkosteroidima. Oni su kontraindicirani sa uljem.

Sto se tice uzimanja ulja postoji protokol kako se i u kojim kolicinama podize doza (http://phoenixtears.ca/dosage-information/).
Neki ljudi imaju manju toleranciju na THC i potrebno im je vise vremena da se naviknu na thc pa je i dizanje doza u tom slucaju nesto dulje da se dodje do grama, grama i pol dnevno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
08.06.2018
25
8
3
58
@Sensi Star
upravo sam i ja htio da prokomentarisem za ulje i kortikosteroide.
I ja sam negdje procitao da se to ne smije mijesati i ja radim sljedece:
Posto moja supruga dobija hemoterapije na 7 dana, i uvijek ide priprema kortikosteroidima,ja joj dam ulje pred spavanje (oko 22/23h)ionda ona ujutro prima kortikosteroide(i hemoterapiju)oko 9 ujutro.
Obicno joj ulje dajem oko 22h,zatim oko 04h i oko 12h,znaci na dan kad prima terapiju,ne dajemo joj ulje u 04h i 12h.

Ne vidim drugi nacin.
Neki savjet/misljenje su dobro dosli
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
@Pomorac
Sa obzirom da kupujes ulje,a novaca se nema bilo bi dobro da proucis temu o Biomix kapsulama jer se moze jako puno ustediti,a dostupnost kanabidoida je daleko veca.Npr.da trosite 30 ml mjesecno sa Biomixom to odradis sa 10 ml...velika usteda i jako ucinkovito.To je moj savijet:thumb:
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Rick Simpson je jednom kada sam razgovarao sa njim rekao da su kortikosteroidi kontraindicirani sa RSO uljem. Zasto ne znam. Govorim po onome sto sam cuo od njega kada smo razgovarali jednom prilkom pa je to spomenuo.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Bluehawk

Bluehawk

Aktivan Član
03.10.2016
109
1.017
143
Ok hvala. Meni se cini da jedino mogu uzrokovat neke psihicke poremecaje u kombinaciji, mozda pojacat osjecaj depresije ili tak nesto kolko sam uspio pronac. Osobno nisam primjetio nikakve probleme, jedino ako radi probleme nekim organima tipa jetra, bubrezi...pa zato i pitam.
Ako netko zna vise o kombinaciji kortikosteroida i kanabisa nek podjeli s nama. Hvala
 

lu&k

KEMO expirience
Banovan
19.03.2016
1.002
12.338
358
normalno da ne odgovara s kortikom ali, sve se moze podnijet ako se koristi kemo..
ja sam bio na kemu svaki tjedan i koristio bio mix... bilo je tu od napuhnutosti bolova, al ako zelite ostat normalni i sjecat se zivota od prije kanabis se mora koristit pa makar i s kortikoom..
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
Dragi ljudi, nisam se neko vrijeme javljala jer sam čekala rezultate CT-a, danas smo dobili rezultate.
Rezime: rak debelog crijeva stadij 2, metastaze na jetri.
RSO - nepuna 3 mjeseca i 3 cikulsa kepecitabina - nije mogao IV kemoterapiju primati zbog srca pa su mu dali u obliku tableta.
Primarni kancer se smanjio sa 22mm na 17mm a metastaze su se sve smanjile duplo! zaključak specijaliste - bolest u regresiji.

nastavljamo sa RSO! Nadam se da će ovo nekome biti ohrabrujuće jer, meni osobno je nekako bio cilj da ako ništa zaustavimo širenje i dovedemo sve skupa u neku situaciju stagnacije. Nadam se da će ovo ohrabriti mnoge samo da hrabro i ustrajno nastave sa RSO, jer čitajući danonoćno po forumima, nisam mogla zaključiti da tri ture kapecitabina u ovakvom stanju mogu napraviti neki značajan pomak.
Ljekari su iznenađeni, kao i do sada. :D
 
07.04.2018
30
21
8
40
POzdrav svima ponovo. Žena je počela da kašlje pre nekih 4 dana, baš me je uznemirilo jako, juče smo nekako otišli kod doktora, izvadili joj krv i pogledali ultrazvukom pluća . Tečnosti nema, kako kaže doktor a danas stigli rezultati od krvi CPR 179! Odmah je dobila antibiotike.
Uzima ulje od 4 jula kada je prvi put uzela 1x pola zrna pirinča uveče pa sam joj povećavao do danas kada uzima 3 puta na dan po jedno zrno .
Od krvi joj je hemoglobin nizak i visok šećer iako smo izbacili šećer već skoro 4-5 meseci i trombociti su isto visoki.
Ima li neko neki savet? Treba li dalje povećavati dozu ulja?
I moram da pitam jer nisam našao nigde, gde postoji RSO protokol na forumu ili je to doziranje na Phoenix stranici rick simpsona?
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Za doziranje sam stavio link par postova iznad.

Da bi ulje imalo ikakvog efekta za lijecenje mora doci do grama, grama i pol dnevno (0.33 gr 3 puta dnevno).

Ukratko vezano za doziranje - pocinje se sa pola zrna rize. Nakon 3-4 dana se doza dupla, ide se na zrno rize tri puta dnevno. Opet nakon 3-4 dana se doza dupla, dva zrna rize tri puta dnevno, pa onda 4 zrna, pa osam zrna.....

Prati kako ti zena reagira na povecanje doze i povecanje prilagodi tome.

Najveca greska koju ljudi rade je da uzimaju premalo ulja, odnosno ne dodju do minimalno 1 grama dnevno. Idealno bi bilo 1.5 gram do 2 grama.

Takodjer jos jedna stvar - kako si zenu dizao do grama tako je i spustaj ako ce ti faliti ulja. Nemoj je nikako ostaviti bez ulja na tim visokim kolicinama jer ce organizam burno reagirati (povracanje, treskavica).

Bilo bi dobro da das testirati ulje da vidis koliko ima THC-a pa se po tome dozira terapija.
 
07.04.2018
30
21
8
40
Pozdrav svima , evo mene ponovo sa vestima. Žena kašlje i dalje, s tim da je dobila antibiotik i pije ga 4-5 dana, međutim izgleda mi kao da kašlje šlajm tako reći da iskašljava. E sad pošto ona uglavnom leži i spava ( pod dejstvom ulja) verovatno teže iskašljava, negde u knjizi ricka simpsona sam pročitao da su ljudi iskašljavali tumore, da je to prirodni način kako se telo čisti i da se za tumor pluća može kombinovati oralno uzimanje, rektalno i inhalacija sa uređajima kako on to opisuje, to su verovatno vaporizeri , negde sam video da je leonardo da vinči jedan od boljih.
Jel ok da se kapsule koriste i za rektalnu upotrebu ili mora biti čepić i ako mora čepić kako se pravi, tj ima li negde neki link o tome?
Može li se desiti da je CPR u krvi povišen zbog korišćenja ulja tj. da je to znak da ulje deluje na tumorske i ostale loše ćelije?
I može li se kašljanje takođe pripisati ulju kao direktna posledica toga da ulje deluje pa telo ima potrebu da se oslobodi nečega što tamo ne pripada pa je potrebno malo strpljenja ili treba da se obratimo doktoru ponovo?
Inače doze povećavam, sve ide po planu, čak sam i malo ispred plana tj. dajem malo veće doze jer primećujem da dobro podnosi, puno spava, odmara, nema nikakvih muka, povraćanja, tako da idemo do 1 gr dnevno pa i više.