Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@cobbreti Kapsule koje se oralno koriste, recimo, kada koristimo veću količinu ulja pa da olakšamo unos količine. moj otac koristi veganske celulozne kapsule koje se razgrađuju u spoju sa želučanom kiselinom, tako da bi njihovo analno korištenje - gdje se čepići u rektumu uglavnom razgrađuju usljed tjelesne temperature i tvar s e brzo apsorbira kroz sluzokožu bilo kontraproduktivno.
Fora čepića je da se omogućava unos velike količine RSO sa zaobilaskom jetre u kojoj se delta 9 THC metabolizira u 11 - hydroxy THC koji putuje do mozga i ima veći psihoaktivni efekat nego kada se koriste čepići gdje THC direkto ide u krvotok. Moj otac uzima oralno zbog metastaza na jetri i prisustva kancera u debelom crijevu pa da ulje prolazi kroz sve što treba.

Možeš na internetu proguglati kako se prave čepići, a i odi na tražilicu, ima threadova s tom temom. :)

Vaporizeri su super, ali ja bih se držala RSO protokola i koristila Vap povremeno ako osobi prija. Pri tome uvijek gledati da znaš odakle cvijet, ulje, vosak ili šta se već vaporizira dolazi i da je organskog porijekla...itd.
Možda ovdje ima neko ko ima iskustva sa konkretno tim stanjem pa ti može dati više informacija o tome.

CPR u krvi može biti povišen iz više razloga i on uglavnom upućuje na upalni proces u organizmu. To je reaktivni protein i njegove visoke vrijednosti su posljedica infekcije i mnogih dugoročnih bolesti. Porast njegove koncentracije je prisutan kod malignih oboljenja, naročito kod limfoma. Da skratim, on je jedan od parametara praćenja bolesti i teško da se izvan konteksta kompletne anamneze može nešto konkretno reći o tome zašto je povišen. Ukoliko supruga ima limfom, to će objasniti zašto se CRP nalaz koristi kao parametar praćenja bolesti. Dalje, RSO apsolutno nikakve veze sa povišenim CRP-om nema, naprotiv, kanabinoidi iz RSO-a imaju antiupalno dejstvo i nakon izvjesnog vremena bi trebali da obaraju vrijednosti CRP-a.

Moj osobni savjet ti je - samo polako i nema, što bi se reklo, trčanja pred rudu. RSO djeluje, ali naši organizmi su takvi da je svaki organizam sistem za sebe i nekada ulju treba duže, a nekad kraće da djeluje, a to naravno ovisi i o stadiju bolesti. Opet, držite se RSO protokola i postepeno povećavajte dozu.

SRETNO!
 
07.04.2018
30
21
8
40
Da budem iskren ja sam preterao sa povecavanjem doze, u roku od dve nedelje stigao sam dotle da sam davao 3x dnevno po dva " zrna pirinca" ali moja zrna su bas bas debela i ne bih rekao da je to pametno, juce je bila doktorica i sumnja na vodu u plucima, pa bi danas trebalo da odemo u bolnicu pa sam u nedoumici da li da joj dam malo, jer vidim da je nemirna....
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@cobbreti
Nastavi dalje sa uljem. Ako doktorica pita sta joj je reci da je umorna i da joj se spava jer je uzela Normabel za smirenje. Moja zena je znala tako zdroksana od ulja ici u ducan da to nije bilo normalno.:D Ja stojim sa strane i gledam nju na blagajni...reko majko mila. Sva sreca ljudi ne kuze pa prolazi ok.

I btw, nemoj dizati i spustati zenu sa ulja. Dizi te doze kako je propisano. Dok ne dodjes do grama, grama i pol ulje ne lijeci kako bi trebalo.
 
07.04.2018
30
21
8
40
@Sensi Star Pa juce nije uzela nista jer sam mislio da idemo u bolnicu, ali ipak nismo, evo danas bi trebali da idemo ali čekam da joj bude bolje...a vidim znakove da joj telo traži, tako da sam joj sad dao dve male male kapi, pa sam posle 5 min dao u kapsuli veličinu jednog zrna pirinča sa 4 kapi konopljinog ulja. Tripujem samo ako bude ostala par dana da li i onda da joj odnosim u kapsulama da uzima?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Normalno da tijelo trazi kad ovako naglo prekines. Nemoj to raditi. Napravi joj kapsule za bolnicu ako bude ostala. I daj joj od sad opet normalne doze koje si davao. Nemoj si zenu nepotrebno masakrirat.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@cobbreti Nipošto naglo skidati jer će organizam reagovati i tražiti.
Evo moj otac stalno uzima, kad ode u bolnicu na duže pretrage, stalno uzima. Mi smo ovako - mali putni hladnjak i u njemu kapsule pripremljene i super sve.
Jedino, koliko znam, osobe koje trebaju na operaciju, zbog anestezije nije preporučljivo 24h unositi, doduše i ne jede se 24h pa ima smisla. Isto tako, nakon operativnih zahvata nekome daju tramadol i sl. za bolove, čula sam da može doći do kontraindikacije tamo gdje se djelovanje ulja i sedativa plus opioida križa.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star
07.04.2018
30
21
8
40
@karamela @hazeri @Sensi Star Moram ponovo nešto da vas pitam. Kada u praznu kapsulu istisnem iz šprice ulje veličine pirinča i tada dodam nekoliko kapljica konopljinog ulja u kapsulu. Nekoliko puta mi se desilo da mala količina ulja ostane na prstu ili dlanu , pa ja to poližem , ali sam međutim primetio da je to tako jako lepljivo, da se jedva skida i sapunom! Mogu samo da zamislim kako se onda zalepi za želudac i da moja žena zbog toga ima muku u stomaku.
Jel bolje da se stavi na parče hleba ili na šta je najbolje da se stavi ili uzima a da nema takvih reakcija stomaka i kako najbolje ili najbrže da smirimo stomak?
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Zato su Biomix kapsule zakon.Ali nebi trebalo da te brine ljepljivost..To je ljek:thumb:
Neka uzme zlicicu kpkosovog ulja pol sata prije uzimanja..zaokupi jetru i lakse padne na zeludac.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: karamela

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@cobbreti može načelno. moja poznanica je tako pravila supozitorije, ali dok uđeš u rutinu s ovim, bolje ti je nabavi kalupe. ko nema prakse i mirne ruke napravit će baš komplikaciju. ovako na videu izgleda jednostavno, ali nije. :D

@cobbreti i ovo s kokosovim uljem što ti je rekao hazeri je super, moj otac isto tako radi. ;)
 
07.04.2018
30
21
8
40
@karamela @hazeri @Sensi Star

Evo mene ponovo, žena od juče u bolnici, nema vodu na plućima. Ostala je da ustanove ili ispitaju šta je ispalo na rendgen slici.
Sad moram ponovo postaviti jedno čudno pitanje pa me zanima vaše mišljenje......Ovako u slučaju raka pluća, da ja npr. lično zahtevam od doktora, hirurga da mi odstrani levo ili desno plućno krilo, bez obzira na metastazu na jetri, pošto mi onda pluća ne bi pravila problem već mogu da se skoncentrišem na jetru, hemoterapijom i uljem ili samo uljem ili kako već, lakše je boriti se protiv jedne nego protiv dve stvari odjednom, da li bi hirurg na to pristao iz razloga što bi mi bile olakšane tegobe sa disanjem, infekcijama itd...i kao što sam napisao, lakše bih kontrolisao jednu metastazu na jetri nego pluća i jetru zajedno? Jer isto tako se operiše debelo crevo sa metastazama na okolnim organima, pa što ne bi i pluća?