Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mea

13.06.2018
35
37
18
44
Dragi ljudi, nisam se neko vrijeme javljala jer sam čekala rezultate CT-a, danas smo dobili rezultate.
Rezime: rak debelog crijeva stadij 2, metastaze na jetri.
RSO - nepuna 3 mjeseca i 3 cikulsa kepecitabina - nije mogao IV kemoterapiju primati zbog srca pa su mu dali u obliku tableta.
Primarni kancer se smanjio sa 22mm na 17mm a metastaze su se sve smanjile duplo! zaključak specijaliste - bolest u regresiji.

nastavljamo sa RSO! Nadam se da će ovo nekome biti ohrabrujuće jer, meni osobno je nekako bio cilj da ako ništa zaustavimo širenje i dovedemo sve skupa u neku situaciju stagnacije. Nadam se da će ovo ohrabriti mnoge samo da hrabro i ustrajno nastave sa RSO, jer čitajući danonoćno po forumima, nisam mogla zaključiti da tri ture kapecitabina u ovakvom stanju mogu napraviti neki značajan pomak.
Ljekari su iznenađeni, kao i do sada. :D
Ne da je ohrabrujuce... lijepo za cuti. Nadam se da ce sljedece vijesti biti da nema nikako....
sretno!
 

mea

13.06.2018
35
37
18
44
Da se i ja ukljucim. Mama je na ulju 3 sedmice... Operisala rak dojke prosle godine, kancer se vratio i zahvatio limfne cvorove na vratu i pazuhu....
I dalje prima kemoterapije, ali ne redovno jer ima problema sa leukocitima. Da budem iskrena, vec mi je tih kemoterapija na vrh glave, a ne vidim da bas nesto pomazu.... ko ono nesto malo se to smanjilo, ali stalno otkriju neki novi cvor ili neku masu. Neki dan smo i pluca snimali, bilo vode 1,2 l. Sreca, zahtjevali da snimaju jer ju je gusilo.. inace nasi dr sve trpaju pod nuspojave kemoterapije. sto me strasno ljuti. I rekla sam, sad samo sebe slusam. kad posumljam, zahtjevam dodatni pregled.
E sad, htjela bi testirati ulje da vidim postotak THC-a. Vidjela sam da ima u Sloveniji lab koji to radi. Da li je neko vec slao njima ulje. AKo jeste, , možete li me uputiti kako da posaljem, kako da platim, kako se rezultati dostave.
Inace smo iz BiH.

hvala i sretno svima koji ovo prolaze.
Vase me price ohrabruju i sve sam sigurnija da je ispravna odluka donesena da se krene sa uljem
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Homo sapiens
07.04.2018
30
21
8
40
Ponovo ja, žena odbija da uzme ulje, muka joj je, nekontrolisano plače, pa se smiri pa ponovo. Dali su joj malu tableticu za smirenje. Ne mogu je nagovoriti da uzme. Koliko traje ta kriza i kako najbolje da je prođe bez ulja? Šta da radim, molim vas pomozite mi , šta da radi ili kako najbolje da prebrodi to dok ne dođe kući pošto je u bolnici na pregledima....
 

mea

13.06.2018
35
37
18
44
ja sam citala da je uzimanje preko cepica popracena najmanjim nuspojavama... jeste li probali napraviti?
tesko je svakom bolesniku, nije to jednotavna borba... Nama je tesko koji "samo gledamo" a mogu misliti šta je njima sve u glavi :( Ja sam nova, pa nisam upratila od cega boluje vasa zena.. ali sta god da je, drzite se. Pokusajte mozda joj neke primjere navesti po kojima se vidi da ulje pomaze.

Ja kad sam vidjela danas Karamelin post, i kako je CT pokaza da se kancer smanjio, odmah sam mami procitala i vidim da se obradovala i ona.. Vraca nam se nada...
 
07.04.2018
30
21
8
40
Da, ja sam već naručio kalup za čepiće, čekam da dođe i onda ćemo čepićima, a kasnije malo i dodati oralno verovatno, međutim ovih par dana dok je u bolnici su kritični da je prođe kriza, zato mi i treba pomoć iskusnih članova da mi predlože nešto kako to što bolje da prođe dok ne dođemo kući
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@mea
Stavi 0.2-0.3 ml ulja u spricu, dobro zacepi, u kovertu stavipapir sa svojim nickom na forumu, napisi da si sa vutra.org, ubaci 50 eura, napisi neki fejk mail da ti posalju rezultate analize i posalji u SLO.
Rak dojke moze biti ER+ pozitivan (https://www.healthline.com/health/breast-cancer/er-positive-prognosis-life-expectancy) i kod takvih rakova treba raditi mix 1:1 THC-CBD. Znaci gram THC ulja i gram CBD ulja ili cak i manje THC-a. CBD ulje sa barem 55% cbd-a. Kod takvih rakova sami THC jos dodatno moze pogorsati stanje. Ajde saznaj kakav je tip raka i javi ovdje.

@cobbreti Kriza od ulja moze potrajati i do 8 dana. Nisi je smio ostaviti bez ulja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nino_1702

mea

13.06.2018
35
37
18
44
@Sensi Star Hvala puno na detaljnom odgovoru. Pretpostavljam da mi je najbolje nekom brzom poštom poslati?. tj da je najsigurnije tako.

Što se tiče tipa, triple negative je. Znate li nekog da je sa ovim tpom koristio ulje? Kakvi su rezultati.

Ona je odstranila dojku prošle godine, ali se gov... vratilo i otišlo na limfne čvorove.
iako nikad nije ni stala sa kemoterapija.. samo mijenju tip citostatika. ja nešto vjerujem u ulje sad. A dr. koliko god zaist su i ljubazni i rade svoj posao, ne vjerujem. Tj, jednostavno, kod nje ta kemoterpaija terapija ne djeluje. do sad, od same dijagnoze koja je bila početkom prošle godine, je primila vec ukupno 23 kemoterapije.
Al je borac svjetski.
Ma svi bolesnici u heroji pravi. ljudi samo naprijed.
 

mea

13.06.2018
35
37
18
44
hvala na savjetima. secer i brasno sam joj davnooo zabranila... :) a i sebi sam to bi i najzdravijem covjeku preporucila. Na vrijeme se pocnite o zdravlju brinuti. Od mesa samo riba i janjetina..ali najcesce riba. miksa sokove svaki dan, nema sta ne pije. Ma kazem vam borac je pravii velika je zelja da sve pobjedi.

hvala jos jednom. Nadam se da cu i ja kao Karamela za koji mjesec se javiti sa dobrim vijestima. A zelim i da s eostali pocnu javljati tako.

veliki pozzzz
 

mea

13.06.2018
35
37
18
44
Imam pitanje. Citam o raznim nacinima uzimanja ulja. Od pravljenja cepica, zatim kapsula... oralno... interesuje me sad, kad se uzima oralno, kazu ako se samo proguta, zavrsi u zeludcu i nije ucinkovito ko kad se utrlja u desni. E sad. Problem. Zaljepi se sve za zube, pa mamu to strasnooo nervira. Pogotovo kad hoce izaci negdje malo. Neki savjet? Da li da kombinujemo, npr ujutro da samo proguta. Popodne kad je kuci da razmazuje na desni... i da li zaista toliko drugacije djeluje ako se konzumira drugacije...
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@mea
Neka uzima oralno bez tog razmazivanja po desnima. Ne mozes kolicinu od 0.33 grama i vise razmazivati po desnima. Kupi one prazne kapsule pa puni ulje u njih ili stacis malo kokosovog ulja na zlicu i na to ulje pa neka tako proguta.
 

mea

13.06.2018
35
37
18
44
Pocela je na kasiku staviti domace maslinivo. Ubacu kapi i tako proguta. To joj super odgovara. Voli maslinovo.
Ono sto me interesuje jesu biomix kapsule.. koja je razlika, prednost njih ili mana u odnosu na ovakvo uzimanje npr. Samo sa uljem...?
 

Bluehawk

Aktivan Član
03.10.2016
109
1.017
143
Poslednja izmena: