Kanabis ulje - izrada, doziranje i djelovanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Imas puno recepata za kremu al posto je za lice uzmi kokosovo ili neku prirodnu kremu od nevena pa u tome razmuti a koliko ce djeovanje imat takvo ulje to nebi znao jer nisam imao iskustva sa istim
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica
17.09.2015
44
18
8
62
Na kojoj temperaturi se vrsi ukuvavanje filtriranog materijala (isparavanje otapala) i sta mu znaci onih nekoliko kapi vode pri samom kraju procesa ?
 

revolution

Aktivan Član
02.01.2013
201
866
93
dali je problem ako mi temp kuhanja kad sam isparavao alkohol nije prelazila 95stupnjeva..jednostavno je kljucalo vec na 50stupnjeva i nisam htio zagrijavat vise od 90 jer je krckalo ko ludo.
Sve je ispalo kako treba samo se plasim da nema rada ulje kad je guta jer se nije obavila dekarboksilizacija...dali se moze desiti da ulje super izgleda a da nema neki rad sto nisam prelazio 95stupnjeva?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
@revolution nesto ti nisi dobro pohvatao kao prvo tesko da ce ulje kljucat na 50°C sa cime si mjerio temp...? A drugo, ako je alkohol ispario i ako nisi presao 140 °C onda je ulje onako kakvo treba biti i nemas se za cega brinuti
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica

revolution

Aktivan Član
02.01.2013
201
866
93
Ponovno sam istisnuo iz sprice u malu metalnu posudicu i stavio u rernu 20min na cca.120-130stupnjeva(namjesteno na pecnici a temp s nicim nisam mjerio) da budem siguran da je prosla ta faza dekarb.
@mario339 pohvatao sam dosta dobro,i zato me i ovo iznenadilo da krece polagano prokljucavat vec na 50..nemam pojma mozda je i termometar taj bio pokvaren..ali uglavnom super je ispalo i zadovoljan sam s gustocom ulja,a i radom :banana_rasta:..steta sto nisam slikao sve i stavio negdje..:D:D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica
17.09.2015
44
18
8
62
Da li je neko raspolozen da (ako stvarno zna sta znaci proces dekarboksilacije) nam pojasni sta taj proces predstavlja u ovom nasem slucaju (proizvodnja ulja kanabisa).
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
  • Love
Reactions: Katica
17.09.2015
44
18
8
62
OK, sad je dosta jasnije. Jos samo jedna stvar, procitah da se dekarboksilacijom rusi barijera izmedju krvi i mozga (u kom su smjesteni receptori) te se na taj nacin obezbjedjuje psihoaktivnost ulja. Mislim da sam dobro shvatio pa pitam da li sam proces ima pozitivan ucinak na nas duvace (jer mi hocemo da ulje "radi") od ljudi koje je bolest natjerala na konzumaciju ulja a same efekte tesko podnose ?
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
decarbing pretvara THC-A u THC (i CBD-A u CBD) koji vas duvace interesira isto kao i veliki dio medicinskih usera.
ti kada duvas curanu i osusenu vutricu tokom gorenja se desava decarbing u real tajmu, dok ak ces konzumirati supstancu (bilo u hrani, ulju,...) moras obaviti decarb na drugaciji nacin da bi te "puklo", odnosno zagrijavanjem na neki nacin, i u odredenom vremenskom periodu.
lp
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rizo and xcx
31.08.2015
25
2
3
32
Pozz ljudi.

Brat bi sutra trebao preći na 1ml ulja dnevno.

Kako ga dozirati? Da li mililitar podeliti na 3 dela pa ga uzeti ujutro, popodne i uvece?

Planirali smo napraviti cepice, do sada je uzimao oralno, pa uzeti 2x dnevno oralno po trecinu a trecinu uzeti analno?

Hvala!
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Doziranje i vrijeme ovisi od osobe i ravna se po osijecaju kako je pacijentu lakse, sto znaci da moze podijeliti i u 5 doza dnevno ako mu tako vise odgovara...a sto se tice cepica mislim da je to trenutno najbolji nacin konzumacije za vecinu bolesti zbog vece iskoristivosti i boljeg podnosenja visokih doza
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica
31.08.2015
25
2
3
32
Danas bi brat trebao da pocne sa punom dozom a ulja ima jos za danas. U procesu smo nabavke pa me interesuje da li je problem ako dan-dva bude bez ulja?